Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:58 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Добре.нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано15.05.03 01:35



Чуесно, желязна логика, браво!
Наистина глеам много амеррикански филми, 95% от излъчваните са. Сега като говорим за филми, кой знае защо се сетих за филма "Жана д'Арк", не може да не си го гледал, онзи с Мила Йовович. В този филм имаше един герой Жил де Ре, беше представен като всеотдаен идеалист, следващ Жана д'Арк навсякъде, спаси я и когато я раниха, последните описания се покриват с фактите, но има нещо което филма скрива. Всъщност, Жил де Ре бил изключителен еномразе, окато не срещнал Жана, мое да се продположи, че бил един прикрит педераст, при това прикриването му струвало много, подтискането също. След кладдата на която игорял кумира му, осъдена за връзки с дявола, защото изпитвала наслаждение от насилието, Жил се авърнал в своето имение и се отдал на скромен живот, с нищо неотличаващ се от този на всеки благородник в онова време, но не съвсем...В протоколите на процеса извършен от Светата инквизиция разбираме, че в хода на съдебното следствие (при което не били използвани методи за "физическо въздействие за припомняне"), инквизитора водещ делото станал и покрил лицето на Христос, от разпятието, с плаща си, за да не вижда Сина човешки лицето на самопризнаващият друг човешки син. От думите на самия Жил де Ре станало ясно, че поради вродената му антипатия към жените и неспособността му пред тях той се насочил към други забавления, да кажем лов на деца, по всички порядки на ловното изкуство и т.н. Естествено Жил де Ре се разкаял искрено за постъпките си и бил наказан справедливо.
Защо ти разкаах тази история, ми не знам. Знам обаче, че ти знаеш по добре, щом можеш да навлизаш така дълбоко в моята душевност.
Не се засягай, аз и не искам да те засягам. Ти пък какво се хвана за родителите на мака ти, че нали най малко си ги познавал.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Добре.нови [re: akonitin]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 02:52



Хвърли ме в недоумение..Изобщо не разбирам защо ги приказваш тези неща и какво точно искаш да кажеш...
И да ме засегнеш с това???Как по точно?
Родителите на маика ми ги познавам добре.Никъде не съм казвал "че тях най-малко ги познавам"...отново конструираш реалности чрез презумиране...



Тема Re: Извинявам се, Токай Ихтонови [re: Tokaй Иxтo]  
АвторEднa лeля (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 07:35



и прости за намесата, но следя тази тема и ми се ще да попитам...пусто любопитство.
Първо с Хуанджи, после с Кали, Със Сърчъра, със 123, сега този тук - някак все разговори по двойки водиш. Това стил ли е, така предпочиташ, или не можеш да участвуваш в общи дискусии???

И моля те - не ми отговаряй хапливо. Аз това очаквам - разочаровай ме!!



Тема Re: етикетчтетатанови [re: PRN]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано15.05.03 13:02



На мен ми се стори, че той в едното мнение правеше точно онова, което осъждаше в другото.
Прочети ги пак и кажи погрешно ли ми се е сторило?
В едното говореше общо кой какво бил правел из клубовете и ми се стори, че не му харесва и критикува тоя начин на действие.
А в другото действаше точно по критикувания начин.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: етикетчтетатанови [re: Kaлu]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано15.05.03 13:18



Значи върнах се и го прочетох отново.
Вярно е, че има логическо несъответствие, ОБАЧЕ това несъответствие лъсва поради отправената критика към персоната на известен клубар (по-скоро към неговия начин на изразяване).

Та идеята ми беше - щеше ли да се забележи това противоречие, ако индианецът вместо критика беше изсипал щедра похвала.
Смея да твърдя, че отговорът би бил НЕ.
Дори и похвалата да е крещящ пример за несъзнателна проекция на репресирани емоции или там, квото беше...

Абе тури му пепел. Много се задълбочаваме.
Всеки допуска логически противоречия.



Тема Re: Извинявам се, Токай Ихтонови [re: Eднa лeля]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 16:58



Ама скъпа Лельо защо да ти отговарям хапливо?Ако забелязваш отогварям в стила на въпроса,обикновено, макар и не винаги..ако се заяждат с мен има шанс и аз да се заяждам.Но не се заяждам с добронамерени хора, никога.Така че мисля че няма да имаме проблем.
А иначе си права че предпочитам разговорите по двойки-и тук и в живота...



Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 18:38



100% аз бъркам - знаци са това са:
-вчера изгорих една платка на компютъра направо на сила; строши се една кола, която ще трябва да се ремонтирва 1 седмица
-днес си направих софтуерен проблем, който след 6ч така и не разреших и сега нямам търпение да дойде утре сутрин за да продължа....;на дневен ред излязоха и разни чужди грешки, които също ще трябва да се решават....

и това ако не са знаци, че съм в лоша кондиция.....

на теб в тоя клуб само твоята тема ли ти е интересна?



Тема Re: Добре.нови [re: akonitin]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано15.05.03 20:30



Не разбрах защо толкова си се впечатлил от Жил де Ре.

Но пък видях, че клавиатурата ти е за смяна. Извини ме, но изяждането на буквите "з", "ж", "ц", "к" ме напряга при четене.



Тема Re: Извинявам се, Токай Ихтонови [re: Tokaй Иxтo]  
АвторEднa лeля (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 22:11



Мерси добронамерено.
По двойки казваш? Доста време се чудих като няма да се заяждаме какво да си поприказваме, но не се сетих
Някакви предложения?
Или темата не е подходяща за други разговори?

(да ти призная, не ме изненада с отговора. Излъгах че очаквах да е хаплив)



Тема Re: Добре.нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано15.05.03 23:28



Ми мен да не би да не ме напряга като пиша. Ше я сменя като имам време, че гледай кога се прибирам...

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.