Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: етикетчтетатанови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 19:16



:))Този път не са комплименти изобщо мен ако питаш
Да чувал съм го това за трите пръста.....
Но това какво доказва?че става така понякога...А за мое /наи-вече/ щастие нямам история на постнати идиотски его-чикии за постинги...:)




Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 21:09



ами достойна за уважение е тая общо-взето присъща на децата откровеност - да изкажат мнение, убедено да защитават някаква собствена позиция или разбиране /независимо до колко са прави/

за съжаление с годините я губим - заместваме я с нещо друго, което деликатно наричаме дипломатичност, такт, разбиране, толерантност и т.н.

нали осъзнаваш обаче, че когато правим опити да въздействаме, да коригираме другите, всъщност учим себе си....

но май има някои духовни учения, които възпитават доста войнстващи последователи



Тема За морските свинчетанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано12.05.03 23:50



Всеизвестно е, че морското свинче е едно от най-свирепите съдания, които нашия злочест и нещастен свят познава. Разбира се, процеса на еволюцията е надарил тези невзрачни наглед боайници с уникален механизъм за увеличаване на шанса им да оцелеят, дори не един механизъм, а ели два. Мимикрия и безкрайна невъоразима подлост. Ако се вгледате в очите на някое "невинно" морско свинче може да забележите неистовата ярост излъчвана от тези малки, присвити червено-черни очички, които ви наблюдават изпод наглед лениви клепачи. Никога не галете морско свинче, то е обвито с псевдокозина, която дефакто представлява изродена хитинова обвивка на това насекомо, имитиращо бозайник. Тази псевдокозина съдържа в каналчетата си коктейл от биотоксини, за който все още не е открита противоотрова. Самите токсини засягат централната нервна система и по точно, изменят баланса на невронните медиатори, довеждат жертвата до състояние в което постъпващите нервни дразнители се интерпретират неправилно от мозъка, т.е. жертвата губи реална представа за заобикалящата я действителност, последната остава с впечатление, че е престанала да контактува с морското свинче, тръгнала е на срещата а която акъснява вече с половин час или, че просто продължава своята раходка или каквото и дад е, което има да върши. Всъщност жертвата остава с впечатление, че иобщо продължава своя живот, създава семейство, радва се на внуите и т.н., докато всъщност в това време морското свинче се е впило във врата и прегривайки жиненоважни артерии и вени, а после изяжда елия труп в рамките на три-четиури минути, неоставяйки почти никакви следи.
Искам да отббележа, че отглеждането на морски свинчета е иключително опасно, никога не се аемайте с това, преди да си осигурите здрава метална броня и костюм а противохимическа защита.
Може ли да отговоря на въпроса ти към Хуанджи? Може, е, кой те пита.
Щото така му харесва, така ми харесва и на мен.

"В природадта не всяко явление е резултат на някаква антроморфна причинност, хората са склонни да търсят и дори да намират такава, просто защото все още не са си говорили с някой нечовек."
Цитатът е от моето куче, което се оказа вълк.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: етикетчтетатанови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 03:03



Децата са готини...
Аз не съм дете....отдавна:):)Макар някой приятели да казват че съм детенце всъщонст...

Но да ти кажа не ми пука много кой какво мисли.Пука ми от определни хора-референтната ми група.И то не винаги.Ако смятам че съм прав си следвам посоката.И не е имало случай да съжаля...И да е "грешка" си е лично моя.Никога не съм бил от послушните,дето се съобразяват с мнението на обществото.И слава Богу!
Но не съм воинстващ.Това да имаш мение и да го заявиш ясно не бих нарекъл воистване.
А и не съм ничии последовател...Така че да му мислят тия дето се възпитават в духовно учение и воинстват заради него...Таз съдба ме е отминала

Но ти защо толкова се занимаваш с персоната ми?



Тема Re: За морските свинчетанови [re: akonitin]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 03:09



...забърши се



Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: Изrpeв]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано13.05.03 10:47





Писала съм като първия човек - програмист, не програмис, ама пусто бързане...


Поздрав утринен, колежке!

Дъгата


Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано13.05.03 15:20



Напълно те разбирам, колежке! И аз имам същия недостатък - да бързам като пуле пред майка му /дето вика баща ми :))/ И той е от същия вид. Което ме замисли, дали пък не се предава по наследство?!

Добрутро и приятен ден..Дейти

А кантар не трябва – най-добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.


Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 17:59



защото в темата ти е заложено вътрешно противоречие - от една страна е редно и логично темите за Ошо в клуб Ошо, темите за Кастанеда - в съответния клуб....От друга страна е също така важно и логично да се направи преглед и съпоставка между различните философии, религии, учения и т.н.
Т.е. това, че някой си пуска някакви си теми, които според теб не са за тоя клуб, изобщо не е причина за постинга ти - т.е. в теб също има заложен вътрешен конфликт


а хората с вътрешни конфликти са интересни - те дори когато не го осъзнават, са на път да стигнат дълбоко до подсъзнанието си и да се трансформират - така става то - напреженията водят до разрешаване на ситуациите, но номерът е да го оцени човек

но да ти кажа, точно сега ме интересува що не ми работи Dial Up-а и сутринта като не работеше и кабела ми объркаха началото на деня



Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: d8a]  
Автор huanji ()
Публикувано13.05.03 21:36



По- добре да не се срещате на живо.
Иначе съм виждал, но явно не беше лоша мечка и подмина. Но освен мечките има едни по- луди...глиганите. Това животно пред нищо не се спира, страхотия. :)))(((:

Ще изпием не бой се.



Тема :)))(((:нови [re: huanji]  
Автор d8a (...)
Публикувано13.05.03 22:22



Който го е страх от мечки /и глигани/ да не ходи в гората!

А кантар не трябва – най-добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.