Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: към huanjiнови [re: huanji]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 00:30



Твоята личност не я познавам освен от това ,което пишеш.Така че преглътни чувството си за важност.Не ми пука за ТЕБ. Но като пълниш клуба с раздувки по разни несвързани теми изпъстрени с коментари/недоизказани/ от които да се презумира колко МНОГО знаеш,макар че никога няма да го разкриеш наистина...И ми става досадно....
А това със шпагите какво-предложение за бой ли беше???



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: d8a]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 01:10



Тц.Не ща!
Аз не бих влязъл в клуб Източни религии.Но Ошо -да.Ошо няма нищо общо реално с източните религии.Повърхностната връзка с това ,че е индиец и използва за повод разни религиозни писания не го вкарва в категория-изотчна религия.Ако си срещала някои дето се води за принаделжащ към източна религия сега, ще видиш скодумието и ограничеността...Скоро една Японка-Будистка ме запита адски учудено "защо се медитира?"Да не говорим че похапва черен дроб и други животински части...Буда би се обърнал в гроба ако имаше такъв....



Тема Re: Argument ad hominemнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано09.05.03 06:47



Това по-горе за злощастната японка, дето похапвала черен дроб и други животински части, не влиза ли в споменатия още по-горе argument ad hominem?

Да не сте имали някакъв диспут, който се спестява на четящите тук и на преден план е оставен да изплува гнусния черен дроб... брррр....

Или логиката е: "ами като й е крив носа кой й е крив"?



Тема Re: подхода на Ошонови [re: Mиpo]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано09.05.03 07:16



НАС САМИТЕ, както казваш, са идеите, които имаме за себе си.
Всичко, което казваме за себе си (съответно за другите), идва от тази централна идея за себе си.

С туй се занимава всеки в Дира - да се изказва от непоклатимата камбанария на идеята за себе си. Ошо клубът е просто едно от многото нарцистични кътчета във виртуала, нищо повече.

А колкото до това дали учението е различно от човека, който го изразява, позволи ми да се усъмня. Какво друго е един човек освен идеите и ученията, с които е пълна главата му?



Тема Re: подхода на Ошонови [re: PRN]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.05.03 08:56



Не смятам, че човекът е това, с което му е пълна главата. Все едно някой да каже, че компютъра е софтуера, с който е наблъскан.

Смяната на софтуера променя ли компютъра?

Бих се заинтересовала повече от процеса на избор на учение отколкото от това, че някой ще ми декларира че е християнин, йога, будист или атеист.

И въпроса ми би бил: ЗАЩО?- си избрал да бъдеш изразител на идеите на... христианството, йога, будизма или материализма.... И тук в мотива за избор може да проличи ЧОВЕКА, а не в щампите, в които доброволно или не се пъха.



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано09.05.03 10:12



Не казвам, че носът ти е крив, а че не си разбрал Ошо.
И ще ти дам факт защо мисля така-не трябва да минавам отвъд, че да го питам. Аз отдавна имам контакт с Ошо, ма не пищя като муле из клубовете за тая велика чест.
Така че никакъв смисъл няма да минавам отвъд.
Ошо е чел и писал за всичко-даже за Кастанеда. И е препоръчвал да се чете КК.
За християнство, мюсюлманство, будизъм, даосизъм, джайнизъм, комунизъм, демокрацията, политиците, миналото, бъдещето, вселената и черните дупки.
Това с черните дупки много ме впечатли впрочем навремето-казва, че както черните поглъщат материята, така белите я изплюват обратно в битието.
Черните и белите дупки са вратите, през които пулсира битието...

А Лазарев има страшно интересни и прагматични и точни позиции по много въпроси. И много ми е помогнал навремето на мен.
Ако Ошо не е говорил за Лазарев, това само значи, че не е имал достъп до него-времеви или езиков.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано09.05.03 10:16



Ти не виждаш връзката на Ошо с източните религии и това е твое право.
Но с какво право вкарваш целият необозрим и неизбродим Ошо в собствения си тесен калъп и с какво право се опитваш и другите да убедиш в това?
Ошо е всичко. Та даже и Лазарев.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: подхода на Ошонови [re: PRN]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано09.05.03 10:19



О, много повече е един човек.
Той примерно е и несъзнателните записи на клетките си, с които е пълен реактивния му ум, който пък не е в главата.

Подсъзнанието демек.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: подхода на Ошонови [re: Drona]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано09.05.03 11:46



Този 4овек, който проли4ава в изборите и нагласите към едно или друго у4ение, е коренната мисъл 'аз', която 4ете вси4ки останали мисли.

Тази централна 'азова' мисъл е съвкупността от цялото възпитание, опитност и знания на индивида (съзнателни и подсъзнателни). Затова изглежда, 4е разли4ните хора реагират разли4но на разните идеи и у4ения. Реакцията идва от флуидната маса насъбрана информация, която формира субект-обект взаимоотношения и е основата на разделението в ума. Това разделение те4е непрекъснато по най-разнообразни разломни линии в съзнанието.

На повърхността изглежда, 4е има фиксирана единица 4овек, който реагира като някоя константна вели4ина. То такъв е и зора на много хора - да поддържат постоянство в реакциите си. В крайна сметка го постигат, подпомогнати от централната идея за себе си.



Тема Re: подхода на Ошонови [re: PRN]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано09.05.03 12:55



Аз смятам, че хората са различни по самата си дълбока същност, а не само вследствие на наслагвания, които, ако бъдат изчистени, и ще лъсне вътрешната същност-еднаква за всички.
Ошо е ясно различим от Исус, Буда и дон Хуан.
Всеки е различен, просто щото е различен. Както розата е различна от лалето. Толкоз. И винаги ще са различни.
Даже и да заличат миналото си.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.