Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:00 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема към huanji  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 08:56



Имам един въпрос към тебе-защо в клуб Ошо пускаш какви ли не материали,и мъдри размисли, които нямат никаква връзка с Ошо?Лазарев,Упанишадите какво ли не само не и по темата...нещо за отглеждане на морски свинчета да имаш случаино?И на не-морски ще свърши работа...



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор huanji ()
Публикувано07.05.03 22:10



Когато започнеш да четеш Ошо, ще разбереш, че той не е една техника или една идея, а говори и прави коментари както върху тантра, така и върху йога, упанишадите, сутрите и пр. Има ли нещо за което да не е говорил? Има ли въобще граница при Ошо, та му я слагаш? Той е черпил конкретен опит от изтока, точно от упанишади и пр. Защо да не говоря за тях и защо да няма връзка.
Освен това, ако разгледаш темите в клуба ще видиш, че повечето нямат никаква връзка с Ошо, което показва, че проблемът ти е друг, но той си е твой проблем.
Абе и за морски свинчета ще намеря ако трябва, нали съм завършил и за ветеринарен фелдшер. Мое пък да научим нещо добро от тях, например за колективното съзнание, Дрона ще бъде доволна.



Тема Re: към huanjiнови [re: huanji]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 23:15



Аз се чудя защо..а то от ветеринарното фелдшерство така...:)))
Ти ако продължиш да четеш Ошо ,а не се спираш само след повърхностния поглед на съдържанието или дори заглавието на книгите, ще разбереш че Ошо не е "черпил" отникъде...Тои сам си го заявява.Използва тематиката и фабулата на разни религии и течения за да прокара своите идеи, да накара твърдоглавите Будисти,джаинисти,мюсюлмани и каквито и да са да го чуят.А за черпене изобщо не може да се говори...Погледа на Ошо е много специфичен и няма НИКАКВА връзка с упанишадите или който и да било друг религиозен текст.



Тема подхода на Ошонови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.05.03 10:46



Радвам се че Ошо подхода ти харесва и допада (иначе надали би писал в Ошо Клуба, при наличие на толкова други). А пък ако дойдеш и на някой Ошо медитация, може да ти хареса още повече. Какво ще кажеш?

Фактът, че Ошо е говорил за всичко, НЕ значи че неговия подход е идентичен с това, което е коментирал. Понякога е доста различен и съм сигурен, че си го забелязал.

И нещо друго относно този подход. Преди няколко седмици ми каза в темата за Звуци на чакрите "Не аз (Хунаджи) съм важен, а Учението". Е, в Ошо подходът е обратното. Не Учението е важно, а ЧОВЕКЪТ е важен. И за това те питам все за теб. Практикувай и чети каквото искаш, но говори за себе си. Как наученото се проявя в теб ... Отваряй се... И както казах многократно, не е важно това, което ще свалиш, а това което ще остане след свалянето на разните неща.

Та, това Ошо подходът, както аз го разбирам. И за това почти не говорим за Ошо (макар че използваме много негови и не само негови методи), а за НАС САМИТЕ. И си взаимодействаме.

А ти прецени дали този подход ти допада на теб и действай съобразно тази твоя преценка.





Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор huanji ()
Публикувано08.05.03 17:35



Ошо е завършил философия и е участвал на доста философски наддумвания. Доколкото знам ги е спечелил почти всички. Излишно е да казвам, че на подобен пандитски диспут в Индия, валят звучни цитати от упанишади и пр., като дъжд по време на мусонен период. Определено е бил запознат с писанията. Няма да споря, дали в лично неговият метод ги е взаимствал. Ако тръгна ще ти намеря аналог на всичките му техники в другите школи, разликата е във философията(евентуално...), но всичко това не е важно. Важното е, че ги коментира. Значи Ошо коментира йога-сутра, а аз не мога да говоря за нея, понеже смяташ, че е извън темата на клуба. Преди време уточнихме, че този клуб е най- широко скроеният и никой не го оспори.
Освен това, къде смяташ, че трябва да се пише за Лазарев, след като няколко пъти се повдига въпроса за отделен клуб "Лазарев", но за сега няма.
Не виждам и какво те притеснява в една упанишада, разбирам да говоря за морски свинчета, или както доста теми, просто за глупости, но все пак гледам нещата, които пускам да имат някаква стойност.

Сега се замислих. Знаеш ли какъв е проблема на повечето последователи на нечия школа, мислят си, че това за пръв път се открива и е най- новото, а всичко друго е остаряло и неадекватно. Но истината обикновенно се оказва, коренно различна, новото се оказва добре известно старо. Това, че нямаш познания и на базата на това казваш, че Ошо е паднал от небето и нищо от никъде не е взел, а всичко сам е създал, може да се коригира...като се запознаеш и с другото наследство на древна Индия. Не казвам кое е по- добро, казвам само, че всички учители са били запознати с основните философски системи.
Ще се радвам да обориш йога, ще се радвам да ме обориш мен, но със знание. Много бързо усещам кой знае и кой може, и ми е драго да си общувам с него...независимо дали е от "моята черга". "Black Wolf", най- плюе по йога, но ми е драго да го чета и да си пиша с него.




Тема Re: към huanjiнови [re: huanji]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано08.05.03 20:02



Първо започваш с презумция...щом на падитските диспути е така значи и Ошо това е правел...Това нищо не значи..въобще не доказваш нищо....
Освен това дори така да е било ,да цитираш нещо ,не значи да си в неговата философия...Изобщо не значи.И именно защото не значи Ошо не коментира йога ,а изпозлва повода за да говори това ,което има да каже и същевременно някои каменни глави да се заслушат.Както иначе не биха.
Направи си клуб ЛАЗАРЕВ като ти го иска душата..Кой те е спрял?Само не знам има ли нещо по-далечно от Ошо от Лазарев....Едва ли...
Техниката на Ошо е медитацията...И останалото са различни начини за вкарване на съвременнят човек в това състояние..КАТАРЗИС и т.н..Къде другаде се среща катарзиса ?На мен поне не ми е известно....Освен в модерната психотерапия имам пред вид...
Въобще не виждам защо да "оборвам" йога...Това е глупост...йога си е йога..и аз я правя,харесва ми....Но да се пренасят възгледите на йога върху Ошо и да се твърди че той от там бил почерпил..си е невежество...и означава едиснтвено че не си чел достатъчно..или че като си чел не си мислил.



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано08.05.03 22:21



Обаче пък на теб и Ошо не би могъл да ти опонира.
Сигурна съм, че ако беше жив, нямаше да може да те обори и да докаже, че не си прав в думите си относно него и черпел ли е, не е ли...Знаеш повече и от него. Ако стане и ти каже, че има много общо между него и Лазарев, какво ще направиш, а?
Що си не направиш и ти клуб?


Значи Буда и Ошо и Исус, е Мохамед баат карти на върха на планината, а учениците им, вместо да катерят към тях, си скубят косите чий учител е по-велик.
Сигурен ли си, че си вдянал Ошо?
...а как мислиш-Ошо сигурен ли е в това?


диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор huanji ()
Публикувано08.05.03 22:25



Не съм убеден, че това, което пиша ти е проблема, а моята личност. При това положение няма да става дума за конкретните неща, а ще си кръстосваме шпагите. Ти това ли искаш? Щото има по - добър вариант...не заема мястото на дира с глупости.



Тема Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор d8a (...)
Публикувано08.05.03 22:27



Абре вместо да се карате кой е по-по-най и кое е първично кокошката или яйцето, по-добре дайте да прекръстим клуба на "Източни Религии" и да решим проблема!

Кво ше кажете?



Тема Re: към huanjiнови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 00:12



Бе Кали беее устатнице такава....Като не можеш да ме обориш не се впускай в недостоини препирни! Твоят похват в спора се нарича argument at hominem /аргумент срещу човека/ и се смята за непозволен похват при спор.Тоест не доказва нищо и в спор се игнорира и не му се отговаря дори.Смисъла му е-ти може да си прав ама носа ти е крив /примерно/...Та не се изказавай за носа ми и не включвай имагинерни компоненти-ако беше бил жив Ошо какво щеше да каже...Това е глупав опит да използваш авторитета му..."тои дали щеше да се съгласи с теб"...Като минеш отвъд и се срещнеш с него-питай си го.
А не ми пука чий учител е по-велик.Аз съм на мение че вътрешният ми учител е най-велик за мене си.
За Лазарев-в клуб Лазарев...



Тема Re: към huanjiнови [re: huanji]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 00:30



Твоята личност не я познавам освен от това ,което пишеш.Така че преглътни чувството си за важност.Не ми пука за ТЕБ. Но като пълниш клуба с раздувки по разни несвързани теми изпъстрени с коментари/недоизказани/ от които да се презумира колко МНОГО знаеш,макар че никога няма да го разкриеш наистина...И ми става досадно....
А това със шпагите какво-предложение за бой ли беше???



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: d8a]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 01:10



Тц.Не ща!
Аз не бих влязъл в клуб Източни религии.Но Ошо -да.Ошо няма нищо общо реално с източните религии.Повърхностната връзка с това ,че е индиец и използва за повод разни религиозни писания не го вкарва в категория-изотчна религия.Ако си срещала някои дето се води за принаделжащ към източна религия сега, ще видиш скодумието и ограничеността...Скоро една Японка-Будистка ме запита адски учудено "защо се медитира?"Да не говорим че похапва черен дроб и други животински части...Буда би се обърнал в гроба ако имаше такъв....



Тема Re: Argument ad hominemнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано09.05.03 06:47



Това по-горе за злощастната японка, дето похапвала черен дроб и други животински части, не влиза ли в споменатия още по-горе argument ad hominem?

Да не сте имали някакъв диспут, който се спестява на четящите тук и на преден план е оставен да изплува гнусния черен дроб... брррр....

Или логиката е: "ами като й е крив носа кой й е крив"?



Тема Re: подхода на Ошонови [re: Mиpo]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано09.05.03 07:16



НАС САМИТЕ, както казваш, са идеите, които имаме за себе си.
Всичко, което казваме за себе си (съответно за другите), идва от тази централна идея за себе си.

С туй се занимава всеки в Дира - да се изказва от непоклатимата камбанария на идеята за себе си. Ошо клубът е просто едно от многото нарцистични кътчета във виртуала, нищо повече.

А колкото до това дали учението е различно от човека, който го изразява, позволи ми да се усъмня. Какво друго е един човек освен идеите и ученията, с които е пълна главата му?



Тема Re: подхода на Ошонови [re: PRN]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.05.03 08:56



Не смятам, че човекът е това, с което му е пълна главата. Все едно някой да каже, че компютъра е софтуера, с който е наблъскан.

Смяната на софтуера променя ли компютъра?

Бих се заинтересовала повече от процеса на избор на учение отколкото от това, че някой ще ми декларира че е християнин, йога, будист или атеист.

И въпроса ми би бил: ЗАЩО?- си избрал да бъдеш изразител на идеите на... христианството, йога, будизма или материализма.... И тук в мотива за избор може да проличи ЧОВЕКА, а не в щампите, в които доброволно или не се пъха.



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано09.05.03 10:12



Не казвам, че носът ти е крив, а че не си разбрал Ошо.
И ще ти дам факт защо мисля така-не трябва да минавам отвъд, че да го питам. Аз отдавна имам контакт с Ошо, ма не пищя като муле из клубовете за тая велика чест.
Така че никакъв смисъл няма да минавам отвъд.
Ошо е чел и писал за всичко-даже за Кастанеда. И е препоръчвал да се чете КК.
За християнство, мюсюлманство, будизъм, даосизъм, джайнизъм, комунизъм, демокрацията, политиците, миналото, бъдещето, вселената и черните дупки.
Това с черните дупки много ме впечатли впрочем навремето-казва, че както черните поглъщат материята, така белите я изплюват обратно в битието.
Черните и белите дупки са вратите, през които пулсира битието...

А Лазарев има страшно интересни и прагматични и точни позиции по много въпроси. И много ми е помогнал навремето на мен.
Ако Ошо не е говорил за Лазарев, това само значи, че не е имал достъп до него-времеви или езиков.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано09.05.03 10:16



Ти не виждаш връзката на Ошо с източните религии и това е твое право.
Но с какво право вкарваш целият необозрим и неизбродим Ошо в собствения си тесен калъп и с какво право се опитваш и другите да убедиш в това?
Ошо е всичко. Та даже и Лазарев.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: подхода на Ошонови [re: PRN]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано09.05.03 10:19



О, много повече е един човек.
Той примерно е и несъзнателните записи на клетките си, с които е пълен реактивния му ум, който пък не е в главата.

Подсъзнанието демек.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: подхода на Ошонови [re: Drona]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано09.05.03 11:46



Този 4овек, който проли4ава в изборите и нагласите към едно или друго у4ение, е коренната мисъл 'аз', която 4ете вси4ки останали мисли.

Тази централна 'азова' мисъл е съвкупността от цялото възпитание, опитност и знания на индивида (съзнателни и подсъзнателни). Затова изглежда, 4е разли4ните хора реагират разли4но на разните идеи и у4ения. Реакцията идва от флуидната маса насъбрана информация, която формира субект-обект взаимоотношения и е основата на разделението в ума. Това разделение те4е непрекъснато по най-разнообразни разломни линии в съзнанието.

На повърхността изглежда, 4е има фиксирана единица 4овек, който реагира като някоя константна вели4ина. То такъв е и зора на много хора - да поддържат постоянство в реакциите си. В крайна сметка го постигат, подпомогнати от централната идея за себе си.



Тема Re: подхода на Ошонови [re: PRN]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано09.05.03 12:55



Аз смятам, че хората са различни по самата си дълбока същност, а не само вследствие на наслагвания, които, ако бъдат изчистени, и ще лъсне вътрешната същност-еднаква за всички.
Ошо е ясно различим от Исус, Буда и дон Хуан.
Всеки е различен, просто щото е различен. Както розата е различна от лалето. Толкоз. И винаги ще са различни.
Даже и да заличат миналото си.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: подхода на Ошонови [re: PRN]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.05.03 13:04



:)))

т.е. да разбирам, че сме избрали централната идея "човек" за проявите си и от тук насете ипровизираме по темата...





Тема Re: подхода на Ошонови [re: PRN]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.05.03 13:14



Далеч не сме само идеите, които имаме в себе си. Но ако ти харесва да се наричаш така – ОК. Всъщност, това е важното - да правиш каквото ти харесва (с целия комплекс от следствия на всяко такова действие).

И не виждам нищо лошо това всеки в ДИРа, и в частност в Ошо клуба, да се изказва от СВОЯТА камбанария. Пък и от коя друга би могъл да се изкаже?

Позволявам ти да се усъмняваш в каквото искаш. Стига да ти харесва. А дали човек е само сбор на някакви идеи в главата му се вижда най-добре ВЗАИМОДЕИСТВАЙКИ си с Живота, с цялата Реалност. А там се вижда, че човек е СТАВАНЕ/ПРОЦЕС, а не някакви фиксирани идеи. И колкото е по-дълбоко това взаимодействие, толкова е по-динамичен процеса. И за това призовавам в Ошо клуба за по-дълбоко такова взаимодействие, а не да се крият хората зад Лазарев, Упанишиди, Ошо, X или Y. Никой не е насилван, всеки избира сам как да постъпва (и така си носи отговорността за действията си ).



Тема и аз към хуанджинови [re: huanji]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано09.05.03 13:26



ей мушморок, кога ще ходим с тебе и венци да гоним призраци в оная порутена крепост, а?

искам купон, ама духовен купон

съгласен или пак ще се измъкнеш?

уморих се от софия, след седмица тръгвам по баирите...



Тема Re: прав/а си!!!нови [re: PRN]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано09.05.03 13:34



разтърси ме внезапно прозрението колко си прав/а, може би заради простотата и яснотата, с която поднасяш това забележително откритие относно клубовете на дира...

почти съм сигурен че това беше Откровение за мен...

благодаря

Редактирано от Cивия вятъp на 09.05.03 13:37.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Cивия вятъp]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.05.03 14:22



Свършиха ли драконите по Витоша?!!!!



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор d8a (...)
Публикувано09.05.03 15:13



Аргументите ти не са много убедителни. По това което съм видяла до сега от мненията ти, съм сигурна, че можеш и по-добре да се представиш.

Аз пък бих влизала в клубове, които са ми интересни, и това, че се дискутират теми, на пръв поглед извън тематиката на клуба, изобщо не ме дразни. Ако нещо не ми е интересно просто го отминавам. С други думи, упражнявам се в толерантност ;))

Съжалявам, но не си спомням да си влизал и писал тук до сега, освен ако не е било много отдавна или под друг псевдоним. Ако наистина има какво да споделиш за Ошо, учението му, или личния си опит, защо не пуснеш тема/и?!

А за това, че от един представата ти за човек си правиш генерални обобщения, какво да кажа?! Имам приятели китайци, японци и тайландци. Уважават културата, традициите и религията си, дори и да не я практикуват.

Моята японска приятелка беше очарована от католическите традиции и по-специално от пеенето в катедралите. Ходеше в неделя сутрин на черква сама /мъжът й е американец, но не посещава черка/ и пееше заедно с всички. След това цялото й излъчване се променяше /тя си е лъчезарна по принцип :))/ ставаше още по-жива и радостна... Просто промяната се усещаше с просто око.

И така, в заключение, искам да подчертая, че всеки е свободен да избира религията, учението или философията, или комбинация от тях, както и клубовете, които посещава. Не разбирам защо трябва да се ограничават интересите на човек само заради името на клуба. Всъщност, няма голямо значение как се казва клуба. Взаимоотношенията между членовете му, обаче, са от съществено значение!

Добре дошъл..Дейти



Тема :)))нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано09.05.03 15:40



Подкрепям напълно казаното от тебе.

Няма голямо значение кой на какво е последовател, защото ако бяхме ученици, нямаше въобще да има нужда да се нападаме словесно за глупости, а щяхме да се хващаме за здравото, на базата на което да достигнем до нещо полезно за всички ни.

От Хуанджи съм научила много, от Миро, Дрона, Алф, Дейти, Вятърко, Кали, Гръм, Мулето и ....... всички, които са писали .... и най-вече са имали какво да дадат от наученото в извървяния от тях път, искали са искрено да споделят, да помогнат, както и са били готови да научат нещо ново за тях.
Понякога усещаме създадена приятелска атмосфера, където биха ни разбрали и не се съобразяваме с името на клуба, просто споделяме.
Има периоди силни за даден клуб, после тематиката сякаш замира, после пак се появява нещо интересно и .....



Да не сме хапливи и дребнави, това ми беше думата...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 09.05.03 15:43.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Cивия вятъp]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано09.05.03 15:55



...

Че как няма да се умориш да подухваш едва-едва?!!! Вятър в кутия стои ли?

Ветре, под Родопите да мрем от жега ли?

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 09.05.03 15:56.



Тема Re: :)))нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано09.05.03 16:47



И аз съм научила много от всички вас и съм намерила приятели тук!

Радвам се, че заедно се учим един от друг и взаимодействайки си се променяме към по-добро /в повечето случаи, освен когато не е обратното (което за щастие е по-рядко срещано:))/

И аз имам склонност към издребняване, което повече пречи отколкото помага. Извинявам се, ако неволно съм засегнала някого с тази си склонност.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано09.05.03 16:51



Много рано са ви нападнали жегите тази година.

Успя ли поне да се порадваш от сърце на пролетта?



Тема Re: :)))нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано09.05.03 16:58





Колежке, да не си се объркала!!! Днес не е ден за искане на прошка...

Може да не очакваш да ти кажа, но си широка душа...Казвам ти го, защото така те усещам.

Аз пък се закъхарих, че пропуснах да спомена важни за мене имена от клубовете, зад които съм усетила, че стоят духовни приятели, ама на тях сигурно не им е нужно, защото си знаят без думи...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 09.05.03 17:01.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано09.05.03 17:12



Ама то от зимата - направо в лятото...
Аз се радвам на топлото, хубаво е!

Жега си е, обаче - над 30 градуса държи от Великден, от палта - направо на къси ръкави и боси крака...

Вече ме тегли към моренцето, нали съм морска по раждане...

При тебе как е времето?

Дъгата


Тема Re: :)))нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано09.05.03 17:23



Ехей, ми ако почакам до деня за прошка може и да забравя дотогава :)) Пък и ако взема да изменя малко мнението на Миро за рожденирте дни - всеки ден е ден за прошка :)))

Нямаше нужда до го казваш щото е взаимно и се усеща безмълвно...

Прияна вечер от мен, колежке..Дейтичката



Тема Re: :)))нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано09.05.03 17:26





Приятен ден на тебе!

Дъгата


Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано09.05.03 17:28



Пролетно е все още и много променливо - дъжд, град, гръмотевици, торнада, слънчево, облачно, влажно, но още не ни е нападнала жегата...

Вчера беше толкова влажно след дъжда, че въздуха миришеше на гъби и се оглеждах наоколо за тях, но не се виждаха никъде. Странно ми беше и в същото време много прияно, защото си спомних как като деца ходехме за гъби с баща ни и същата миризма се носеше във въздуха...



Тема Re: Argument ad hominemнови [re: PRN]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 18:12



Примера с Японката беше за да илюстрира твърдението ми, че така наречените източни религии отдавна са загубили смисъла си за населението на изтока.И са точно толкова идиотски колкото и всяка друга религия служеща за да обозначим принадлежност или за повод за война.....
И не съдя за това само по нея...виждал съм индиици,китаици,тибетци...за всички тях е същото....Религията е порочно нещо...С изключение на вътрешната религия-или качеството религиозност,както Ошо казва....



Тема Re: към huanjiнови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 18:17



О!Говориш си с Ошо?!:))))
С друг някой говориш ли си?Зелени човечета?:))))

Това твърдение-че не съм разбрал Ошо...Ми сигурно не съм-като се просветля ще мога да твърдя че съм...А ти как си позволяваш да твърдиш че си?И не само това ами и да раздаваш оценки кои бил разбрал и кои не?Следващия път като те споходи Ошо/ и не си си пила Анафренила/ питай го....той какво мисли....



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 18:21



Кое наричаш тесен калъп?И кое е вкарване не Ошо там?
А извни ма Лалке, ама Ошо не може да е Лазарев...не само по елементарната причина че не е бил запознат с това, а и поради ОЧЕВАДНИ различия във философията.И тия литератрурни похвати "Ошо е всичко" си ги запази за съчинениятя по литература.....



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: d8a]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 18:30




Това,което казваш-че уважават традициите си и религията дори да не я практикуват-съвсем така е.Но тази религия е от този род дето Маркс е казал че е опиум за масите...Тоест дивотия.Механизъм за насаждане на социално приемливо поведение,чрез чувство на вина и социална принуда...Та в този смисъл никак не ме вълнува тази "религия"..Не го считам за религия дори...Това е малоумие и по никакъв начин не свързва с Бог...."religare" означава-свързвам отново...От там понятието религия...
а интереса към чужди култури е хубаво нещо...и те го имат-особено Японците..И разбира се не искам да кажа че ВСИЧКИ японци,китаици,индиици са захлупени...Не разбира се...Но наивната идея че всички източни са почти просветлени и че изобщо разбират религията си просто не е вярна.



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано09.05.03 18:56



Казах ти да не вкарваш Ошо в калъп.
Не че можеш, ма ти се излагаш.
Който разбрал-разбрал. Кой не - да си чака реда.
Бая глупости изприказва по повод Ошо де.
Ще ми кажеш ли нещо конкретно-защо смяташ, че с Ошо може да се говори, само като се мине отвъд? И какво всъщност визираш под отвъд?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
АвторOцeoлa (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 20:42



........."Говоря за Лаодзъ по съвсем различен начин. Не съм свързан с него, защото дори за да си свързан, се изисква известна дистанция. Не го обичам, защото как можеш да обичаш себе си? Когато говоря за Лаодзъ, говоря, все едно говоря за себе си. Моето същество е в пълно единство с него. Когато говоря за Лаодзъ, все едно гледам в огледало - в него се отразява собственото ми лице. Когато говоря за Лаодзъ, аз съм абсолютно с него. Дори да кажа: "абсолютно с него" не е вярно - аз съм той, той съм аз.
Историците се съмняват в неговото съществуване. Аз не мога да се съмнявам в неговото съществуване, защото как мога да се съмнявам в собственото си съществуване? В момента, в който моето съществуване стана възможно, той се превърна в истина за мен. Дори историята да докаже, че никога не е съществувал, това е без значение за мен; трябва да е съществувал, защото аз съществувам - аз съм доказателството. В следващите дни, когато говоря за Лаодзъ, няма да говоря за някакъв друг човек. Ще говоря за себе си -все едно Лаодзъ говори под друго име, под друга намарупа, чрез друго превъплъщение........" Ошо

Всеки черпи по нещо от много и различни източници. И Ошо е черпил, не е могло да бъде другояче. Защото никой не се ражда завършен. За щастие.........



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Kaлu]  
АвторEднa лeля (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 20:52



Защото другото са си само умствени гимнастики за не-просветлените, Скъпа.

И изобщо прав е Индианеца - смесването на всички тематични клубове ги е довело до дереджето на което са. Освен насочеността им по име там се вмъкват и куп допълнителни неща, което не че е лошо, но поне да става само на едно място - в Окултизма. Иначе се обезмисля съществуването на толкова клубове - само един като циганско бакърче ще е достатъчен.




Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Eднa лeля]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано09.05.03 22:17



Ошо смесва всичко и винаги го е правил.
Да не е КК да говори само за една сламка, за която се е хванал като удавник?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Kaлu]  
Автор Eднa лeля* (Fenix)
Публикувано09.05.03 22:50



сега какво - вземем да преценяме Ошо - какво е направил?????

каквото и да е направил, не го е правил заради това.



Тема Re: към huanjiнови [re: Oцeoлa]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 23:43



Да уточня: "черпене" е това което правят учените или някои ,които се стремят да вървят по техния път..Тоест взимат чужди идеи и на тяхната база градят и философстват.Това което Ошо прави е различно.И този цитат ,които си дал го потвърждава.Ошо говори истината която излиза от негоВ следващите дни, когато говоря за Лаодзъ, няма да говоря за някакъв друг човек. Ще говоря за себе си -все едно Лаодзъ говори под друго име, под друга намарупа, чрез друго превъплъщение........" Ошо
А като просветлено същесво тои има връзка с всички други същества...





Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано09.05.03 23:50



Аз пък ти казах че си устаница и те замолих да привеждаш аргументи ,а не да повтаряш това което си писала веднъж и ти е отговорено...
За говоренето с Ошо и отвъд не кометирам..ти си явно спеца в разговорите с мъртви...
А това да се заяви че Лазарев е напълно различен от Ошо по ниакакъв начин не вкарва Ошо в калъп.



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Eднa лeля*]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано10.05.03 09:31



Бе остави го Ошо.
Аз не разбрах ти защо го правиш.
Чуденката ми е не какво мислят клубарите, а какво би казал Ошо за целия случай...
Ако някой може да ми отговори на този въпрос...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано10.05.03 09:33



Е, щом Ошо е мъртъв....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: подхода на Ошонови [re: PRN]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано10.05.03 11:39



На повърхността изглежда, 4е има фиксирана единица 4овек, който реагира като някоя константна вели4ина.

А под повърхността в момента "Цялото- в мое лице" ще срита по кокалчетата "Цялото-в твое лице", защото постулатите на глашатая на Адвайта не му допадат.

Защо ..флуидната маса насъбрана информация, която формира субект-обект взаимоотношения и е основата на разделението в ума не се проявява еднакво в отделните индивиди???

Осъзнаването, че си част от Цялото, би трябвало да направи по-мъдър индивида, да приема именно различията в проявленията. А не всичко да се обяснява с "каквото му е пълна главата" и с Егото. Защото човекът, както и останалите житейски феномени са процеси, движение, вибрации и всичко заедно е ЖИВОТЪТ, ЦЯЛОТО.



Тема Re: подхода на Ошонови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано10.05.03 12:01



Интересно, каква адвайта пък успя да видиш тук?

За останалото мога да кажа, че става ясно по време на медитация. Тогава се вижда непосредствено.



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор d8a (...)
Публикувано10.05.03 15:12



Да, съгласна съм с това, което казваш за религите, както и за наивноста идея. Може би не избрах подходящото име... Но, както и да е.

Интересно обаче, защо не обърна внимание на останалите неща в отговора ми?!



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
АвторOцeoлa (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 18:49



И двамата четем едно и също, но разбираме това, което четем - различно. Точно за това Ошо казва - не карай никого да гледа през твоите очила. И без друго диоптрите не са същите.
Казва още - не съди. Не сравнявай. И сменяй пътя колкото трябва. Пътищата са различни - целта е една.

Затова не виждам защо да не се пише за Лазарев, за Упанишадите. Даже само на един човек да е полезно - вече си е струвало труда. А когато има и лични споделяния - това е безценно. Не всеки ги дава. И няма никакво значение дали е опит с Тантра, Дзен, Йога, Ошо техника.

Ти как мислиш?



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор huanji ()
Публикувано10.05.03 20:07



Я па тоя?! Първо се докажи, пък тогава се прави на авторитет. В момента на никой не му пука за теб, още по- малко за мнението ти. Преди да се опитваш да ме обръщаш...все пак, момко, доказал съм все нещичко и съм се виждал с доста хора тук, поне малко доверие ми имат, няма да ти е лесно. Освен това за методите Ошо няма да ме хванеш да споря, не съм по тази част. Но гледам, че тези, които се занимаваш вече те правят на маймуна. :) Виж, ако става дума за йога и някой източни неща, заповядай. Но като гледам какви ги пишеш трудно ще ме мотивираш. Разбирам да направиш правописна грешка, но при всичките претенции, да напишеш "argument at hominem", нямам думи. Първо се превежда - "Доказателство върху човека". Второ се пише - argumentUM ad hominem, в латинският език има падежи, склонения, времена и пр. Не ми се впуска в подробности, но само "agrument", не може да се каже, може да се каже с различни окончания. В оригинала е в genitivus(родителен падеж). В речниците, основната форма, в която ще срещнеш думите е точно тази в genitivus. Родителният падеж отговаря на въпросите чий, чия, чие, на кого, на що, от що. В този падеж стои несъгласуваното определение на друго име, изразява се отношението между имена. Превежда се с предлозите на, от, към. Същото е и в старогръцкият, ако ти попадне монета, на която да пише - "FILIПОV", да знаеш, че значи - "на Филип". Освен това, изразът, с който рече да се направиш на знаещ, е следният: "argumentum ad hominem et ad populum".
За всяко едно нещо мога да ти извадя подробни обяснения, но заслужава ли си да се хабя заради човек, който няма елементарни познания.

Между другото, казах ли ти да се застреляш?...пропуснал съм... Точно за това ставаше дума, не за бой, прекалено си страхлив за да очаквам да ме нападнеш и физически.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Cивия вятъp]  
Автор huanji ()
Публикувано10.05.03 20:09



Де ще ида и да бягам. :)
Мани ги крепостите, купон е добре. Имаше една приказка за гаргата, викам да я разчорлим яко...за по- голяма рошавост.
Та така, помислих малко, па си викам, що ще чиним ние с тия големи души из малките къщички по балкана, на три легла девет човек не става...или то става, ама много Ошовски требе да е. Та след кратко назландисване реших да отправя взор към сграда с повече одаи и да има ятаци, т.е. да сме си у дома. "Зелениковският манастир", над село Черни Осъм в Троянският Балкан, ще ни посрещне най- добре, т.е. съдържателка Дана ще ни посрещне. Остава да се кача до там за да видя как е хавата, има ли мищурия да става, или ще влачим кокаляци по- нагоре по баирите(по- натам е хижа Амбарица).
Малка справка, ей тей, като за зрителна представа:
Има около два часа път по асфалт и по пътека(не е стръмна). Намира се относително ниско в полите на същинска Стара Планина, сред вековни буки. Посред дворчето има една дървена маса, по- длъжка като за окултна компания от нам колко си дзвера. Отгоре пази един орех, да не ни прежуля слънцето. На близо има извор и място за моабет, така да се каже, "Полянката на чевермето", но поради различия в храносмилателните навици, можем и да не я използваме по предназначение.
Какво друго...другото е от нас...каквото си направим.
Предлагам малко да разширим състава и да поканим повечко хора...за по- добро чорлене на "гаргата".
Най- благоприятната дата е някъде в средата на юни, поне така казват звездите...само да не забравя да ги питам.



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: d8a]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано10.05.03 21:08



Той обръща внимание на други неща. Къси полички и такива неща....



Тема Re: към huanjiнови [re: Oцeoлa]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 21:29



Да.Прав си.Особено за личните споделяния.И много зависи как точно се прави това-дали е искрено споделяне на опит или е его-чикия....Последното е това,което е неприятно за среща.И в живота и в клубовте.А как се разграничават двте?Ами его-чикията всъщност не споделя опит или знание с другите и за да им донесе полза или заради радостта от споделянето и комуникацията, а за да се наблегне на ОГРОМНИЯ опит на споделящия и то по начин правещ информацията неизползваема за другите.Да ти напомня на някой постинги на общи клубни познати това?



Тема Re: към huanjiнови [re: huanji]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 21:38



Ахааа...многонзнайна настъпена пепелянке!:)):))Знанията ти по латинска граматика превъзхождат моите.Признавам!Интересно е обаче какво ти помогна това за поведението ти в живота?Какво като знаеш точният правопис на понятието като смисъла му пордължава да ти убягва?Ами то цялото ти писмо е пример за въпросния "argumentum ad hominem":))).И както безусловно знаеш-това не се приема за аргумент...Тоест все едно си пуснал празен постинг.Но с добавката че си се изложил и егото ти е лъснало като свински мъди в редка кал.Не че до сега не е лъскало по гореспоменатия начин в почти всеки твой постинг,но тук просто.....Доказал си че "нещичко"?Да съгласен съм..."нещичко" е точно определние за теб.И на кого си го доказал?На хора от клуба :)):))))На друг някой?




Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 21:44



Казах ли ти аз литературните похвати да ги прлагаш в съчиненя за 6-ти клас?!
Ами да-Ошо е мъртъв!От около 13 години май...Но разбирам че друг смисъл има вложен тук..нещо като "Жив е той ,жив е там на Балкана...":)))
Мила Кали-"мъртъв" означава някой ,чието тяло е загинало.Няма да се впускам в спорове за безсмъртието на душата...
Та говоренето с духове на мъртви не ми е впециалност..Ти можеш да се изкажеш там ако се считаш за авторитет.



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: d8a]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 21:45



защото съм съгласен с тях.



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: searcher]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 21:48



Кво лошо в късите полички?Сега-ние не сме ученици брахмачари.А ти?На какво обръщаш внимание?



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано10.05.03 22:00



Няяямааа нищо лошо, само дето желанията те правят зависим, а зависимостта води до оглупяване.

Нооо естествено ти си мислиш че имаш безкрайййнооо мноооогооо времмееее



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор huanji ()
Публикувано10.05.03 22:53



Помогна ми до толкова, че си правя изводи за теб. Като тръгне някой да се пени, колко много знае и почне с груби, елементарни грешки, от типа, да ми говориш за висша математика, но да не знаеш да намираш корен квадратен...ясен ми е.
На хората в клуба драги в много по- малка степен, отколкото на тези с който се познавам извън нета. Мога да те запозная ако искаш.
За смисъла, не си прав, защото не може на гол задник да ми размахваш чифте пищови, ти какво, яйце ли искаш да ти обеля?! Влез като човек, кажи си мнението, докажи го, наложи се, пък тогава може да ми се напрягаш. Като тръгнеш през просото, ще го сгазиш...и няма начин да не се излупаш по гръб. Такива като теб се появяват тук редовно. Фръцнат се, пръцнат...па си заминат. И с теб ще е така, щото вече стигна собственият си "Terminus ad quem."(крайната точка), на интелектуалният си багаж.
Трудно е да добиеш реална представа за мен...както са казали римляните - Amico pectus, hosti frontem - (показвай) на приятеля сърцето си, на врага гърдите. А, на теб и друго мога да ти покажа, стига да съм сигурен, че няма да го хванеш...че знам ли...
Виждам, налапал си се с лафове, като стара баба с лешпуни. Но предпочитам да е като свински мъде, понеже все пак е авторитетно нещо, освен това нереза голяма торба носи. На едно покриване отделя 300-500 максимум до 1000 ml. семеннта течност. За сведение максимумите на: бик - 12 ml.; жребец - 100 ml. Е, този път уцели на хвалба. :)))...щото твоето его лъсна като най- обикновен маймунски задник...и да търсиш и да не търсиш, само лайна ще пусне...като теб де. :)))
Все пак, ме приемат и с его, теб обаче се съмнявам. От его до его има разлика, или ще се пробваш да ме убедиш, че си без его? Ти докажи толкова, аз лично ще ти държа равнис. Дори и нещичко да е, много е трудно да го докажеш...гледай себе си...
Много ме кефи, когато някой сам се навре в шамарите. Щото сам се навря.
Ако ти харесва, продължавай да се държиш за палците.
Преди да споделяш опит, трябва да го имаш, защото както сам каза, твоят опит се базира на различните видове чикии...к'во ли друго да очаквам...

Абе, от къде го намерихте този прошляк? Господ си е изтървал вересиите...леле, леле...



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: huanji]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано11.05.03 00:20



свърши тя с малките къщички, в това време не можеш ме завря в малка къщичка :)))

минимум манастир ми трябва, а най добре някоя поляна където да си опъна палатка ;))


абе хуанджи, какъв е тоя манастир със съдържателКА бе? :)))
да не е някой метох случайно? :))) че тогава ще пламне революция там, ако се появят и прегръщащи по ошовски братя от мъжки пол, хехехе :)))

хайде питай, разчитам на теб, сериозно...!



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Изrpeв]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано11.05.03 00:24



абе под родопите направо не се живее в тая жега наистина, аз на ваше място да съм се изнесал на родопите :))

всъщност и на мое място смятам да се отправя натам, че не само от софия съм се уморил, а от всички прашни мръсни претъпкани градове - планина искам, море, езера, реки, дървета, треви, планински цветя... :))

а тука в клубовете виждам само картинките дето непрекъснато ги пускате кръшкащите от работа женоря...


а за умората...
я ме виж дали стоя в кутия и дали едва едва подухвам, хехехе :))
бъркаш нещо....



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: searcher]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 05:18



Сърчъре и ний сме чели Кастанеда и от тогаз не се заблуждаваме ,че времето е безкрайно..Времето е точно колкото трябва и в никакъв случай не триабва да се пилее...
А за желанията....секс правя само когато обичам другото същество.Иначе не си струва



Тема Re: към huanjiнови [re: huanji]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 05:49



По същество: Латинскя речник дето си го взел го върни на осбсвеника му, защото не доказваш нищо повече от моята теза-че си малоумен буквояд с колосално его,и птичи мозък,който не цели нищо друго освен да му лъскат стерилните мъди все повече ,та дано заблуди някой.В това кило свинска сперма дето отделяш няма нищо фертилно за жалост.Точно това ти казах и в началото с други думи.Че плямпаш навсякъде едни и същи безплодни помии и се дуеш за собствена радост.Егото всеки го има ,но на някои Господ милостиво е дал и малко мозък да го контролират и да осъзнават,но на теб е пропуснал някак си..Или пък ти е дал,но ти си го преработил и отделил във вид на въпросната течност..То не е малко - по кило...трябват хранителни вещества за да се произведе.....
За латинския-като си се задълбочил в езиковите тайни-нещо стигна ли ти до мижавото мозъченце?Това ,което ти казах беше за да схванеш смисъла му ,а не да се впуснеш в препирни за граматиката..Но кой- колкото може...Писмата ти едно след друго са примери за въпросният вид невалидни аргументи,но ти не забелязваш и опиянен от чувство на величие продължаваш да бълваш стерилитет наоколо....
Казваш "докажи си мнението"..ами аз си го доказах.И твоята реакция беше мълчание по темата,кратка коснтатация-"ами аз не разбирам,не съм специалист по Ошо-аз разбирам от йога и тай чи"....И куп лаина и свинска сперма разпръснати в клуба заедно искрената ти радост ,че можеш да се хванеш за сбъркан падеж, като че ли изобщо за това е ставало дума и дискусията има каквото и да било общо с въпроса....По въпроса кой се е налапал с лафове-прочети пак собсвения си постинг и ще разбереш.Малоумно пускане на латински цитати несвързани с темата само за да се разбере, че и до ваше село са стигнали латинските учебници...Аз употребих латински за да предам смисъл, а ти го употребяваш за да лъснеш..пред свинките....

А тезата ми че си тъп ,ти я доказа толкова по добре от мен, че евала ти правя!

А за държането за палците-не знам:))Ти си спеца...и за шамарите не знам...Това ли ти го дига?Да те нашамарят преди да те на***т ?



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.05.03 09:25



Кат те гледам на тебе не ти трябва време за да свършиш кой знае какво. В тоя смисъл времето ти ще стигне и ще престигне.

Малко секс със човека който "обичал", малко празни дрънканици и лутане. Това ти стига напълно.



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 10:03



абсурд е човек да се докосне до същината на нещо /било то филосовско, религиозно учение; изкуство или каквото и да било друго/, ако не е достатъчно широко скроен

последното обаче изключва догматичното мислене, т.е. тоя постинг е за тоя клуб, а другият - за друг....

следващите стъпки са модератор, регистрирани никове, цензура и т.н.



Тема Към Токай Ихтонови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано11.05.03 10:23



Не ми харесва когато се псувате като хамали.... когато се въздигат цензура, претенции кой е по-по-най...

Но бъдете себе си и не се съобразявайте с това , че тук има и хора, които подобно поведение ги наранява.



Тема за Индианеца и Йогина :))нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор d8a (...)
Публикувано11.05.03 15:24



Тогава може ли да си стиснете ръцете с Хуанджи и да ни покажете по-добрата си страна? Покажете ни как един индианец и един йогин могат да проявят толерантност в името на добрите взаимоотношения.

Стискам палци за бързо и успешно решаване на личния конфликт между интелигентни хора..Дейти



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор huanji ()
Публикувано11.05.03 16:59



Слабия започва спора, силният го прекратява.
Приятно боледуване.



Тема Re: за Индианеца и Йогина :))нови [re: d8a]  
Автор huanji ()
Публикувано11.05.03 17:03



Колко пъти съм ти казвал да се обръщаш направо към мен.
Все едно, че се съмняваш.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Cивия вятъp]  
Автор huanji ()
Публикувано11.05.03 17:06



Тази съдържателка е към 80 години, бившата хижарка на хижа Амбарица. Все някой трябва да се грижи за манастирчето. Там хора почти не ходят, до скоро пък хептен не пускаха, заради вододайната зона на града през която се минава, не знам сега как е, но ще уредя въпроса.

Редактирано от huanji на 11.05.03 17:11.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано11.05.03 17:11





Боже, как ме повикахте, баш навреме...

Никога не съм ходила там, а ти както го описваш, трябва да е много хубаво. Много ли да се разчорлим, че да ни вземете нас, кръшкащите от рабога женуря?!!

Дъгата


Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано11.05.03 17:25



Хахаха. В началото по- малко, после...
Щом ще има Филипопулско присъствие, май ще разширим бая купона. Дали да не се съберем 30 човека и да вдигнем патардия...чак на Амбарица да ни чуе Дончо.

Редактирано от huanji на 11.05.03 17:27.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано11.05.03 17:33





Мале, аз за толкова гласовита ли съм се прославила, пък и такава разширяваща купони... Верно, на планина ми се отваря глас...И на Амбарица не съм ходила. Въобще из Стара планина имам май само два похода, до връх Ботев. Данчо е хижаря на Амбарица ли?

Дъгата


Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано11.05.03 17:43



Бе в гора на три мили се чуваш...като ти дойде глъчката.
Стара Планина е едно, а Троянският Балкан, друго...то е по- добро.
Да, Дончо е хижаря на Амбарица, не е най- общителен, но хижата е добра.



Тема Re: към huanjiнови [re: huanji]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 19:23



Каквото пожелаеш другиму тройно да ти се върне!

Аз изобщо не искам да споря с теб-тъкмо напротив.Цялото нещо започна от там че е далеч по приятно да не те виждам наоколо-с глупавите ти постинги.Та ако си се отказал-АЛИЛУЯ!!!



Тема Re: за Индианеца и Йогина :))нови [re: d8a]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 19:26



Мила Деити,много похвално миротворство проявяваш!Изглежда че си казахме с "йогина" каквото имахме....Дано настъпи мир вече.



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: searcher]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 19:36



Виждам че и ти си от юначните българи ,които намират утеха в плюенето и заяжането!Кажи ми неразумнии...поради що се заяждаш с ближния си?Или си нямаш собствено царство и госодарство,където да се чувсваш шастлив и удовлетворен?
Не си ме виждал,не ме познаваш...Пък и да беше....идея нямаш с какво се занимавам и защо....От къде тази тежка дума?
А за лутането....знам ти мението за секса-изказал си се в клуб Кастанаеда..Не ми пречи.Живей си живота и си съхранявай енергията.Аз имам друго виждане.Пък то е речено-пилците се броят на есен.

И викам да не подхващаме злобарска дискусия...сигурно и двамата сме способни да си кажем доста неща..ама за какво ни е?ай със сдраве!Намерението да те води!



Тема Re: Към Токай Ихтонови [re: Drona]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 19:41



Е не се наранявай толкова лесно де...В живота има всякакви неща и човек се оправя с всяко според природата му.Без вживяване....И ти не се вживявай....

Но все пак-прости ми ако съм те наранил.



Тема Re: Към Токай Ихтонови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано11.05.03 19:45



Поклон Вожде.

Твърдост с твърдост се не преодолява....





Тема Re: към huanjiнови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 19:47



Не ставаше дума за догма, а за пълното скодумие на някой постинги...В смисъл че не бяха постнати за "общото благо" а за смазването с масълце не нечие его...И по такъв начин ,че нищо не носят ,освен споменатото удоволствие на автора им.
Но искрено се надявам да сме приключили с това вече.

А модератор и цензура не са нужни на хора,които могат сами да се контролират и осъзнават.



Тема Re: Към Токай Ихтонови [re: Drona]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 19:52



А зависи...:):))Може и така-това е ян-ският подход.И него избрах за случая по ред причини и съвсем съзнателно.Другият-ин-ският да го обтека,да не му обръщам внимание,да го иронизирам лекичко като се улее съвсем не мисля че работи в този случай.
Но ти не се разстройвай от военните действия!



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано11.05.03 19:53





Ох, пусти гласец меден от духа иде, не е глъчка, сила е...

Па една скромност ме е нападнала...неам думи...

Дано имам късмет да попея, ама тихичко в Троянския Балкан, от душа...

Дъгата


Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Cивия вятъp]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано11.05.03 19:58





Вятърко, думата ми с кутията беше за тези апартаменти-кутии, дето ни ограждат... на мене ми е тясно в хубавото време да грея в кутия, та усетих, че и на тебе не ти стига да се раздухваш в същата, ами напротив - сдухваш се...

Предлагам да ви заведа из Родопите, Хуанджи да ни разведе из Троянския Балкан, някой да ни покани на море...

Дъгата


Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано11.05.03 20:19



оуууу

да не се изживяваш като учител



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Изrpeв]  
Автор Люб (дете)
Публикувано11.05.03 20:26



- оттук само така посещавам Родопа



Тема Re: към huanjiнови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 03:35



от къде ти хрумна?и на базата на какво в постинга ми си извади такова заключение?







Тема Здравей,нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Люб (дете)
Публикувано12.05.03 05:17



Дрона нямаше предвид само себе си,което ако не ти е станало ясно от постинга й - ти става ясно сега.

Поклон

Редактирано от Люб на 12.05.03 05:20.



Тема Re: към huanjiнови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 06:22



не само от постинга - от цялата тема - разкритикувал си набързо тоя-оня на база мнения дори в други клубове - не е лошо - грамотен си, възпитан си, контактен си /даже ставаш за учител/

за да не се замаяш от суперлативи обаче, ще ти кажа, че е възможно да слагаш прибързано категорични етикетчета, т.е. оценки - надявам се, да си достатъчно дистанциран от себе си и безпристрастен, за да си признаваш /поне пред себе си/, когато грешиш - в противен случай, можеш да си сигурен, че рано или късно етикетчетата ще ти изиграят лоша шега
/ако това ме попиташ, от къде ми хрумна, ще ти отговоря, че от въздуха/



Тема Re: етикетчтетатанови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 06:47



Много внимавам с тях...Съзнавам че като хора си имаме кусурите и слагането на етикети е един от тях.Дори да сме прави в една оценка това не означава че човекът е такъв вовеки и непроменимо.Или че не може да бъде друг в друга ситуация.
Съзнавам че клубовете са изкуствена ситуация...не се виждаме,всеки може да говори всичко.
Не иска да слагам етикет и на хуанджи.Не казвам какъв е.Просто му следя изказванята-тук и на други места и виждам един модел на поведение-много дразнещ и празен.И само това и му казах-че не желая да го чета такъв...А какъв е-то се знае-всички сме божии деца....
И благодаря за комплиментите.



Тема Re: Здравей,нови [re: Люб]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 06:51



Не те разбрах?Какво искаш да кажеш?



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано12.05.03 08:43



С кво се занимавал... хъ хъ. Половинката ти казва какво да правиш и как да живееш. Ти затова я обичаш, нали?





Тема Re: Към Токай Ихтонови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано12.05.03 08:46



за да стане една битка партньорите трябва да имат допирни точки.

Смяташ ли че имаш такива с huanji?



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Люб]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано12.05.03 09:15





Здравей дечо, ами и така става, докато човек не е в България и не може да отиде в планината със собствените си крака...

Като си дойдеш лятото ще дишаш Родопски въздух и ще ходиш по пътеките...

Дъгата


Тема Студена БИРА за Индианеца и Йогина :))нови [re: huanji]  
Автор d8a (...)
Публикувано12.05.03 14:24



A аз колко пъти ще трябва да играя ролята на миротворец?! Нали знаеш, че не се съмнявам в теб!

Черпя ви и двамата по една виртуална бира! Има в изобилие за всеки друг, на който му се пие...

И пожелавам на всички ни да вземаме пример от животните за отличен teamwork! /сори, не можах да намеря морски свинчета с бира :))/



Наздраве..Дейти

А кантар не трябва – най добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.

Редактирано от d8a на 12.05.03 14:38.



Тема за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: huanji]  
Автор d8a (...)
Публикувано12.05.03 14:36



Добре, че няма да ме има, иначе с Изгревчето такава гръмогласна комбина щяхме да бъдем, че току виж и мечките в гората са се уплашили и са побегнали от нашите песни :)))))

Хуанджи, сетих се за виното в стъкленицата... Пазиш ли ми го още в дън маза?! /имам една идея!/

А кантар не трябва – най добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.


Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: d8a]  
Автор huanji ()
Публикувано12.05.03 15:30



Там мечки наистина има и вечерно време ходят до сградите. Дана беше вързала едни тенекета и като дойдат, дрънкаше да ги гони. Един приятел една вечер като излязъл до тоалетна, като светнал лампата и...стреснал мечката. Но си заминала по живо, по здраво. :)
Да го изпием с Изгрев, нали.

Редактирано от huanji на 12.05.03 15:34.



Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано12.05.03 15:45



Еха, хем ще пробвам какво нося в себе си от Орфей...

На изток с музика змии укротяват, аз ще пробвам с песен - мечка, ако междувременно не забравя, че мога да пея... Само трезвеността ще ме спаси...да не ми се налага да ходя до 00...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 12.05.03 15:47.



Тема Re: Студена БИРА за Индианеца и Йогина :))нови [re: d8a]  
Автор huanji ()
Публикувано12.05.03 15:47



Преди да надживееш конфликтите, трябва да влизаш в тях многократно...докато ти втръсне. Изяж едно кило шоколад, да видим дали ще понечиш пак? Правил съм го, сега не можеш ме съблазни с него, макар да хапвам от време на време. Нищо не е излишно, щом можеш да контролираш емоцията накрая.

Благодаря за бирата, ще ти я върна когато дойде ред.



Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: huanji]  
Автор d8a (...)
Публикувано12.05.03 16:43



Виж как познах за мечките. Веднъж като бяхме за малини на Рила, докато се бъзикахме с брат ми за мечките и една взе, че се провикна мощно :)))) Отначало си мислехме, че баща ни се опитва да ни спаши, но когато той ни пита дали ние сме направили същото, вече нямаше съмнение откъде е дошло ръмженето.

Да, да ви е сладко, и с останалите планинари-клубари - изпийте го за мое здраве, на рождения ми ден, ако съвпадне.

А кантар не трябва – най добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.

Редактирано от d8a на 12.05.03 16:45.



Тема Re: Студена БИРА за Индианеца и Йогина :))нови [re: huanji]  
Автор d8a (...)
Публикувано12.05.03 16:48



Да, прав си. Брат ми така отказа палачинките. Беше се влюбил в палачинки и ги правеше нон стоп докато един ден преяде.

"Нищо не е излишно, щом можеш да контролираш емоцията накрая." - напълно съм съгласна!

А кантар не трябва – най добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.


Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано12.05.03 16:52





Я да не вдигаш бял байряк!!!

Да вземеш да си дойдеш, че да почерпиш за рождения ден!Как ще пием и ще пеем без тебе?!! Ти близначе ли си?

Дъгата


Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано12.05.03 17:09



Сори, ама колкото и да ми се иска, просто няма начин да си дойда за рождения ми ден /средата на юни - да близначе съм :))/

Нали знаете, че ще съм духом с вас?!

А кантар не трябва – най добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.

Редактирано от d8a на 12.05.03 17:09.



Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано12.05.03 17:18





Ние духом сме доста често заедно с тебе...

На мене асцендента ми е близнаци. Една бележчица с датичката, а? Моля? Да имам време за подготовка...

Дъгата


Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано12.05.03 17:25



Каква подготовка, бре?!

За веселбата подготовка не е нужна..Дейтичката

А кантар не трябва – най добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.


Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано12.05.03 17:34





Аз да не съм програмис???

Ще намеря най-красивата картинка за тебе, време ми е нужно, да не съм като тебе...

Дъгата


Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 18:03



сещаш ли се за оная приказка:
- като сочиш някого с пръст, обърни внимание на ръката си, за да установиш, че три пръста сочат към теб?

и още - ние безпогрешно разпознаваме у другите това, което го има в нас /е, може и да правим опити да го контролираме или коригираме/

тоя път комплиментите май са като за човек с по-висок КИ



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: searcher]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 19:03



Не разбирате вие двамата от дума а?!Особено той не разбира....
Айде стига толкоз...
Аз си знам какво правя....не ме мисли.



Тема Re: етикетчтетатанови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 19:16



:))Този път не са комплименти изобщо мен ако питаш
Да чувал съм го това за трите пръста.....
Но това какво доказва?че става така понякога...А за мое /наи-вече/ щастие нямам история на постнати идиотски его-чикии за постинги...:)




Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 21:09



ами достойна за уважение е тая общо-взето присъща на децата откровеност - да изкажат мнение, убедено да защитават някаква собствена позиция или разбиране /независимо до колко са прави/

за съжаление с годините я губим - заместваме я с нещо друго, което деликатно наричаме дипломатичност, такт, разбиране, толерантност и т.н.

нали осъзнаваш обаче, че когато правим опити да въздействаме, да коригираме другите, всъщност учим себе си....

но май има някои духовни учения, които възпитават доста войнстващи последователи



Тема За морските свинчетанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано12.05.03 23:50



Всеизвестно е, че морското свинче е едно от най-свирепите съдания, които нашия злочест и нещастен свят познава. Разбира се, процеса на еволюцията е надарил тези невзрачни наглед боайници с уникален механизъм за увеличаване на шанса им да оцелеят, дори не един механизъм, а ели два. Мимикрия и безкрайна невъоразима подлост. Ако се вгледате в очите на някое "невинно" морско свинче може да забележите неистовата ярост излъчвана от тези малки, присвити червено-черни очички, които ви наблюдават изпод наглед лениви клепачи. Никога не галете морско свинче, то е обвито с псевдокозина, която дефакто представлява изродена хитинова обвивка на това насекомо, имитиращо бозайник. Тази псевдокозина съдържа в каналчетата си коктейл от биотоксини, за който все още не е открита противоотрова. Самите токсини засягат централната нервна система и по точно, изменят баланса на невронните медиатори, довеждат жертвата до състояние в което постъпващите нервни дразнители се интерпретират неправилно от мозъка, т.е. жертвата губи реална представа за заобикалящата я действителност, последната остава с впечатление, че е престанала да контактува с морското свинче, тръгнала е на срещата а която акъснява вече с половин час или, че просто продължава своята раходка или каквото и дад е, което има да върши. Всъщност жертвата остава с впечатление, че иобщо продължава своя живот, създава семейство, радва се на внуите и т.н., докато всъщност в това време морското свинче се е впило във врата и прегривайки жиненоважни артерии и вени, а после изяжда елия труп в рамките на три-четиури минути, неоставяйки почти никакви следи.
Искам да отббележа, че отглеждането на морски свинчета е иключително опасно, никога не се аемайте с това, преди да си осигурите здрава метална броня и костюм а противохимическа защита.
Може ли да отговоря на въпроса ти към Хуанджи? Може, е, кой те пита.
Щото така му харесва, така ми харесва и на мен.

"В природадта не всяко явление е резултат на някаква антроморфна причинност, хората са склонни да търсят и дори да намират такава, просто защото все още не са си говорили с някой нечовек."
Цитатът е от моето куче, което се оказа вълк.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: етикетчтетатанови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 03:03



Децата са готини...
Аз не съм дете....отдавна:):)Макар някой приятели да казват че съм детенце всъщонст...

Но да ти кажа не ми пука много кой какво мисли.Пука ми от определни хора-референтната ми група.И то не винаги.Ако смятам че съм прав си следвам посоката.И не е имало случай да съжаля...И да е "грешка" си е лично моя.Никога не съм бил от послушните,дето се съобразяват с мнението на обществото.И слава Богу!
Но не съм воинстващ.Това да имаш мение и да го заявиш ясно не бих нарекъл воистване.
А и не съм ничии последовател...Така че да му мислят тия дето се възпитават в духовно учение и воинстват заради него...Таз съдба ме е отминала

Но ти защо толкова се занимаваш с персоната ми?



Тема Re: За морските свинчетанови [re: akonitin]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 03:09



...забърши се



Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: Изrpeв]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано13.05.03 10:47





Писала съм като първия човек - програмист, не програмис, ама пусто бързане...


Поздрав утринен, колежке!

Дъгата


Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано13.05.03 15:20



Напълно те разбирам, колежке! И аз имам същия недостатък - да бързам като пуле пред майка му /дето вика баща ми :))/ И той е от същия вид. Което ме замисли, дали пък не се предава по наследство?!

Добрутро и приятен ден..Дейти

А кантар не трябва – най-добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.


Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 17:59



защото в темата ти е заложено вътрешно противоречие - от една страна е редно и логично темите за Ошо в клуб Ошо, темите за Кастанеда - в съответния клуб....От друга страна е също така важно и логично да се направи преглед и съпоставка между различните философии, религии, учения и т.н.
Т.е. това, че някой си пуска някакви си теми, които според теб не са за тоя клуб, изобщо не е причина за постинга ти - т.е. в теб също има заложен вътрешен конфликт


а хората с вътрешни конфликти са интересни - те дори когато не го осъзнават, са на път да стигнат дълбоко до подсъзнанието си и да се трансформират - така става то - напреженията водят до разрешаване на ситуациите, но номерът е да го оцени човек

но да ти кажа, точно сега ме интересува що не ми работи Dial Up-а и сутринта като не работеше и кабела ми объркаха началото на деня



Тема Re: за Хуанджи и Изгрев :))нови [re: d8a]  
Автор huanji ()
Публикувано13.05.03 21:36



По- добре да не се срещате на живо.
Иначе съм виждал, но явно не беше лоша мечка и подмина. Но освен мечките има едни по- луди...глиганите. Това животно пред нищо не се спира, страхотия. :)))(((:

Ще изпием не бой се.



Тема :)))(((:нови [re: huanji]  
Автор d8a (...)
Публикувано13.05.03 22:22



Който го е страх от мечки /и глигани/ да не ходи в гората!

А кантар не трябва – най-добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.


Тема Re: :)))(((:нови [re: d8a]  
Автор huanji ()
Публикувано13.05.03 22:27



В пети клас на Беклемето с един приятел срещнахме една мечка(но друга) и си счупихме карачките от бягане. Въобще не разбрах дали ни е гонила...по- скоро е била учудена, к'ви са тези сухоземни скутери.
Рядко стават проблеми, вероятността не е по- голяма от пресичане на улицата.



Тема Re: :)))(((:нови [re: huanji]  
Автор d8a (...)
Публикувано13.05.03 22:39



Знам бре :)) Пошегувах се с познатат поговорка.

Толкова много сме ходили по планините като деца и нито веднъж не сме виждали мечка на живо. Добре, че ги има в зоологическата градина :)))

Дано да не се срещате с нея това лято. Ако трябва от тук ще викам гръмогласно да я плаша :)))))))

А кантар не трябва – най-добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.


Тема Re: За морските свинчетанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано13.05.03 23:08



Интересно поведение, като на обсаден в крепост. Някакъв комплекс за мъченичество, нима само така смяташ, че можеш да се изявиш? Да бъдеш отхвърлян/а от групата, жертва, социална смърт от разпъване на кръст? Тъжно е, а не знам как трябва да се лекуваш...

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема за това си има име...нови [re: akonitin]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 04:46



Нарича се "проекция".Благодарение откриването и разбирането на този феномен са създадени прокетивните тестове-Роршах например.Но съм сигурен че знаеш всичко това.Като нямаш достатъчно данни за да направиш логичен или обоснован извод проектираш собсвеното си съдържание на несъзнаваното, както и репресирани емоции и състояния върху това ,което виждаш.И си го доизграждаш както можеш..И заявяваш "експертната" си оценка в някой клуб например....С много авторитет и достойнство!
Като се съди по дефинитивната ти "вглавеност" /един много ненаучен,но пък точен термин ,създаден от един мой приятел/ бих предположил с голяма степен на сигурност ,че именно ти си доста алиениран от социума...ако се чувстваш разпънат на кръст или нещо такова може би може да ти се помогне..Иди на терапевт,чети Ошо,прави динамична медитация....И Кастанеда ще свърши работа също....
Аз съм добре,не ме мисли.



Тема Re: етикетчтетатанови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 04:57



Разбира се ,че е нормално да се говори за различни учения и идей..И да се съпоставят и обсъждат..Но това ,което се постваше не беше съпоставка.Беше едно размахване на знаме-"АЗ"...Той не съпостави нищо,само каза-"вижте ме аз съм спец по това..но не мога да ви разкрия дълбоките тайни до които имам достъп,защото ..еди какво си".Почти не съм видял един смислен постинг-инфорамтивен, от този индивид....Не че напълно няма,но са рядкост и идват измъквани с ченгел и много търпение..от страна на Миро например...
Тоест не виждам никакъв конфликт в тезата ми.
Не че има лошо в конфликтите...те са състояния на повишени възможности.../както сам отбелязваш/. Гледам да съм много съзнателен за тези моменти и да ги използвам...
А иначе-успех с дайъл ъп-а и кабела...



Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 06:39



не искам да ти развалям инкогнитото, но ми се струва, че си имаш виден и регистриран ник за тоя клуб- не че съм те проследявала теб - кликнах върху профила на Сърчара /намирам и Ошо и Лазарев за прекалено многословни за моя вкус/

но ми се струва, че Сърчар е прав - повод за тая ти тема е някоя мадама - французите имаха нещо много точно в тая връзка

по повод етикетчетата - бъркаш ми рода - ми в ж.р. съм

успехите с диал-апа ги постигнах, но добре че рекетьорите от Евроком -кабел си оправиха сървъра



Тема Re: етикетчтетатанови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 08:10



Ами не-нямам виден регистриран ник за този клуб!:))чудно на какво се дължат подозренията ти?И за кого ме взе?Хехехе -ще ми е интересно да знам както какво впечатление правя....Сподели моля!
А извниявай много ,но никаква мадама не е повод за тази тема-освен ако не наричаш самия адресант на първичния ми постинг мадама...Съмнявам се, че имаме сходен вкус за жени с него!А и слава богу -не се познаваме с него "на живо"...една скука по-малко...
И извинявай за сбъркания род ,но по цифри трудно се отгатва!



Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Heperиcтpиpaн (нерегистриран)
Публикувано14.05.03 09:11







Тема Няма да пея...нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано14.05.03 09:13





Бе вие не вярвате на моето пеене, че може мечки и глигани да омайва, ааааа?!!!

Те не са хора, тях ги докосва, ако някой се съмнява, де...

Правила съм опити, но не с такива животни, с други...спират се и ме гледат в очите...Може да са били просто добри, знам ли...

Дейти, няма да се откажа от твоята задокеанска помощ.

Дъгата


Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано14.05.03 12:21



...прокетивните тестове-Роршах например.Но съм сигурен че знаеш всичко това.Като нямаш достатъчно данни за да направиш логичен или обоснован извод проектираш собсвеното си съдържание на несъзнаваното, както и репресирани емоции и състояния върху това ,което виждаш.И си го доизграждаш както можеш..И заявяваш "експертната" си оценка в някой клуб например....С много авторитет и достойнство!
...



...Но това ,което се постваше не беше съпоставка.Беше едно размахване на знаме-"АЗ"...Той не съпостави нищо,само каза-"вижте ме аз съм спец по това..но не мога да ви разкрия дълбоките тайни до които имам достъп,защото ..еди какво си".Почти не съм видял един смислен постинг-инфорамтивен, от този индивид....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Няма да пея...нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано14.05.03 15:08



Вярвам в теб!

С общи усилия може да омагьосаме мечката :))))

Спорен ден, колежке..Дейти

А кантар не трябва – най-добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.


Тема Re: етикетчтетатанови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 16:01



Виждам че си усвоила копи/пейст функцията...Е и?



Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано14.05.03 17:06



Хе хе хееее...верно почна да приличаш на Миро.
И той така-никога не вижда онова, което не му изнася.
важното е обаче, че другите виждат.
А ти карай на копи и пейст.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: етикетчтетатанови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 19:23



На Миро ли приличам?Приемам го като комплимент Макар да знам ,че от твойта уста не е :):),Не ми пречи обаче...важно е аз дали харесвам тези на които ме орриличават, а не дали този ,които ме оприличава ги харесват.
А това дето "другите виждали" нещо си ,дето никой не знае какво е, но ти си го мислиш...си е само твоя работа.Няма да ме развълнува много.Ако виждаш-виждай си....А ако си забелязала давам отговори на въпростите-аргументирани...а не ползвам тази новонаучена от теб функция.
Не се дразни де...Аз викам да приключим с плещенето...Видно е че не си влюбена в мен,а и аз май не съм в теб...Поне да запазим приличие....



Тема Re: :)))(((:нови [re: d8a]  
Автор huanji ()
Публикувано14.05.03 21:14



Всяко диво животно като чуе глъчка и се оттегля, затова не сте ги срещнали.



Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано14.05.03 21:48



По-малко приказвай и повече мисли.
Това на изпроводяк.
Ако мислеше повече, щеше да разбереш какво ти соча в твоите собствени цитати. Ако беше мислил още повече-даже нямаше да има и нужда да ти го соча.
Сбогом, значи, любов несбъдната.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: етикетчтетатанови [re: Kaлu]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано14.05.03 23:23



Извини ме, че се намесвам, ама все пак ти какво сочеше в тези цитати?
(Възможно е въпросът ми да ти прозвучи ужасно глупаво.)

Значи ли, че в този клуб никой няма право да изразява по-остро мнение от страх да не се засегне нечие себеуважение... то не че това не става непрекъснато, де.

Когато едно мнение е неудобно, доста лесно му се вменява греха на проекцията на несъзнателните... там как беше.... Виж, когато е удобно, когато е възхвала на нечия персона, тогава никой не се сеща, че е проекция на нещо си там вътрешно.
Не ти ли се струва?



Тема Re: етикетчтетатанови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 23:26



...много си загадъчна...което не винаги е комплимент:))



Тема Добре.нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано15.05.03 00:40



Щом ти го казваш. Ще трябва да се прегледам, трябва спешно да взема и някакви силни лекарства.
Все пак, психологията все още е една неточна наука затова в нея има и много догаки и предположения, та, цитирайки някой автор или някоя кника за самоусъвършенстване би било добре да се итират и предхоните все още неотхвърлени твърения. В тази връзка, в условията на непълна информация в психиката влиза в действие системата на въобръжението и при патологичните случаи, и при напълно нормалните.
А информацията от целия постинг, с всичките му мнения, е напълно остатъчна а съставяне на психологически портрет (което не направих, защото пропуснах такива характерни черти като подтискана неординерна сексулност, проблемната ти комуникативност, проблематичното ти семейство и болезнена амбициозност, а щях да забравя, всъщност родителите на майка ти са имали интересно минало).
Забрави, просто проектирам, май...Не те мисля.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Добре.нови [re: akonitin]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 00:57



Освен да допусна че си претърпял скорошно отравяне с аконитин друго не мога да кажа....
Внимавай какви билки пасеш, че виж как ти се отразяват...Ти си по-налудничав отколкото човек би допуснал на първо четене...
Опита ти да се направиш на психолог или поне някой дето има идея малко от малко се провали с гръм и трясък....Съвета ми е -стой си в сферата на компетентност-сигурен съм че си имаш такава, че иначе грозно се излагаш.
Обяснение-тъкмо поради универсалността на закона за проекцията той се прилага винаги и проективните тестове винаги имат резултат.И именно поради това-тези неща дето си ги наприказвал показват това,което е у теб.И освен това разбира се-желанието да засегнеш..Но толкова малко въображение си проявил,че не можеш да постигнеш тази своя висша цел....Много американски филми гледаш..а може би много тестове от Паралели попълваш...Та ти е много мизерен психологическият арсенал.
Родителите на маика ми /мир на праха им/ са имали едно съвсем човешко минало....с радости,страдания,проблеми,победи....И бяха много свестни, лоялни, а също интелигентни и образовани хора...Не светци или нещо такова..Хора.Които ми е радостно че познавах.
Ти къде се напасе с аконит така?



Тема Re: Добре.нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано15.05.03 01:35



Чуесно, желязна логика, браво!
Наистина глеам много амеррикански филми, 95% от излъчваните са. Сега като говорим за филми, кой знае защо се сетих за филма "Жана д'Арк", не може да не си го гледал, онзи с Мила Йовович. В този филм имаше един герой Жил де Ре, беше представен като всеотдаен идеалист, следващ Жана д'Арк навсякъде, спаси я и когато я раниха, последните описания се покриват с фактите, но има нещо което филма скрива. Всъщност, Жил де Ре бил изключителен еномразе, окато не срещнал Жана, мое да се продположи, че бил един прикрит педераст, при това прикриването му струвало много, подтискането също. След кладдата на която игорял кумира му, осъдена за връзки с дявола, защото изпитвала наслаждение от насилието, Жил се авърнал в своето имение и се отдал на скромен живот, с нищо неотличаващ се от този на всеки благородник в онова време, но не съвсем...В протоколите на процеса извършен от Светата инквизиция разбираме, че в хода на съдебното следствие (при което не били използвани методи за "физическо въздействие за припомняне"), инквизитора водещ делото станал и покрил лицето на Христос, от разпятието, с плаща си, за да не вижда Сина човешки лицето на самопризнаващият друг човешки син. От думите на самия Жил де Ре станало ясно, че поради вродената му антипатия към жените и неспособността му пред тях той се насочил към други забавления, да кажем лов на деца, по всички порядки на ловното изкуство и т.н. Естествено Жил де Ре се разкаял искрено за постъпките си и бил наказан справедливо.
Защо ти разкаах тази история, ми не знам. Знам обаче, че ти знаеш по добре, щом можеш да навлизаш така дълбоко в моята душевност.
Не се засягай, аз и не искам да те засягам. Ти пък какво се хвана за родителите на мака ти, че нали най малко си ги познавал.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Добре.нови [re: akonitin]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 02:52



Хвърли ме в недоумение..Изобщо не разбирам защо ги приказваш тези неща и какво точно искаш да кажеш...
И да ме засегнеш с това???Как по точно?
Родителите на маика ми ги познавам добре.Никъде не съм казвал "че тях най-малко ги познавам"...отново конструираш реалности чрез презумиране...



Тема Re: Извинявам се, Токай Ихтонови [re: Tokaй Иxтo]  
АвторEднa лeля (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 07:35



и прости за намесата, но следя тази тема и ми се ще да попитам...пусто любопитство.
Първо с Хуанджи, после с Кали, Със Сърчъра, със 123, сега този тук - някак все разговори по двойки водиш. Това стил ли е, така предпочиташ, или не можеш да участвуваш в общи дискусии???

И моля те - не ми отговаряй хапливо. Аз това очаквам - разочаровай ме!!



Тема Re: етикетчтетатанови [re: PRN]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано15.05.03 13:02



На мен ми се стори, че той в едното мнение правеше точно онова, което осъждаше в другото.
Прочети ги пак и кажи погрешно ли ми се е сторило?
В едното говореше общо кой какво бил правел из клубовете и ми се стори, че не му харесва и критикува тоя начин на действие.
А в другото действаше точно по критикувания начин.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: етикетчтетатанови [re: Kaлu]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано15.05.03 13:18



Значи върнах се и го прочетох отново.
Вярно е, че има логическо несъответствие, ОБАЧЕ това несъответствие лъсва поради отправената критика към персоната на известен клубар (по-скоро към неговия начин на изразяване).

Та идеята ми беше - щеше ли да се забележи това противоречие, ако индианецът вместо критика беше изсипал щедра похвала.
Смея да твърдя, че отговорът би бил НЕ.
Дори и похвалата да е крещящ пример за несъзнателна проекция на репресирани емоции или там, квото беше...

Абе тури му пепел. Много се задълбочаваме.
Всеки допуска логически противоречия.



Тема Re: Извинявам се, Токай Ихтонови [re: Eднa лeля]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 16:58



Ама скъпа Лельо защо да ти отговарям хапливо?Ако забелязваш отогварям в стила на въпроса,обикновено, макар и не винаги..ако се заяждат с мен има шанс и аз да се заяждам.Но не се заяждам с добронамерени хора, никога.Така че мисля че няма да имаме проблем.
А иначе си права че предпочитам разговорите по двойки-и тук и в живота...



Тема Re: етикетчтетатанови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 18:38



100% аз бъркам - знаци са това са:
-вчера изгорих една платка на компютъра направо на сила; строши се една кола, която ще трябва да се ремонтирва 1 седмица
-днес си направих софтуерен проблем, който след 6ч така и не разреших и сега нямам търпение да дойде утре сутрин за да продължа....;на дневен ред излязоха и разни чужди грешки, които също ще трябва да се решават....

и това ако не са знаци, че съм в лоша кондиция.....

на теб в тоя клуб само твоята тема ли ти е интересна?



Тема Re: Добре.нови [re: akonitin]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано15.05.03 20:30



Не разбрах защо толкова си се впечатлил от Жил де Ре.

Но пък видях, че клавиатурата ти е за смяна. Извини ме, но изяждането на буквите "з", "ж", "ц", "к" ме напряга при четене.



Тема Re: Извинявам се, Токай Ихтонови [re: Tokaй Иxтo]  
АвторEднa лeля (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 22:11



Мерси добронамерено.
По двойки казваш? Доста време се чудих като няма да се заяждаме какво да си поприказваме, но не се сетих
Някакви предложения?
Или темата не е подходяща за други разговори?

(да ти призная, не ме изненада с отговора. Излъгах че очаквах да е хаплив)



Тема Re: Добре.нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано15.05.03 23:28



Ми мен да не би да не ме напряга като пиша. Ше я сменя като имам време, че гледай кога се прибирам...

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Добре.нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано15.05.03 23:34



Абе човек не искам да те засягам, а като искаш да разбереш каква е връзката между теб, Жил де Ре, Жана д'Арк и проблемите в семейството ти се порови малко, нищо не се дава даром. Пък и по удовлетворен ще си когато откриваш сам.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: етикетчтетатанови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 23:45



НеИма още две ,дето са ми интересни,що?А на тебе?



Тема Re:съболезнования за компютъранови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 23:51



съболезнованя за компютъра,но виждам че си се оправил вече ,шом си тук:))



Тема Re: пардон!!!нови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 23:54



Пак обърках родовете-прости ми



Тема Re:леленови [re: akonitin]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 00:03



Ама ти си не само по-луд от колкото изглежда на първо четене ,но и от колкото изглежда на второ...Тоест си си СЪВСЕМ сбъркан....
Оставям те на психиатрите...не желая да се занимавам с морбидна психика като твоята...
Но то от нищо нещо не става...Тези неща дето ми ги повтаряш в ред постинги-за "проблемното" ми семеиство се трябва да излизат от някое кътче на интоксикирания ти мозък...
Горкото създание....погрижи се за себе си....
/за удовлетворяване на евентуално болно любопитсво-в грешка си,нямам проблеми в семеиството.../



Тема Re: лельо :)нови [re: Eднa лeля]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 00:06



Кажи за какво ти е интересно да си говорим...Да ти кажа честно,писна ми от тази тема и лайнометните дискусии тук...Ако искаш постни нещо ново-да ни е чистичко и лесно за четене



Тема Re:леленови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано16.05.03 00:06



ОК, и на мен ми омръзна. Ако беше с регистриран ник нямаше да те обсъждам тук. Нищо лично, т.е.
Със здраве.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: ааа...нови [re: Kaлu]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 00:16



Ето какво искала да каже Кали...Ами давай по-ясно ,че да получаваш отговори по същество.
Значи: Да имаш знание и да го използваш в дискусия,спор,скандал или каквото и да е си е в реда на нещата разбира се.Червеният цитат е в отговор на злобарска лична нападка и отговорът е съвсем в контекста...
А зеленият са отнася до друг феномен.Ни в клин ни в ръкав постване на някаква непълна информация,която не може да бъде използвана по ниакакъв начин и с други думи означава "вижте ме колко знам,ама не очакваите да ви кажа нещо повече,защото това е висша тайна до която се добрах след къртовски труд и велики духовни постижения"...Е това намирам за тъпо..
А въпроса за защитните механизми на съзнанието ,един от които е проекцията не е окултен и недостъпен,има стотици източници от където може да прочетеш за него ако те интересува или дори да попиташ ако те мързи да четеш...Надявам се не очакваш да се допитвам до теб какво знаеш и какво не ,та в случаи че не го знаеш ,да не пиша за него, за да не се почувстваш засегната......



Тема Re: пардон!!!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 05:47



родовете са ясни, пък компютри имам повече от един и тепърва след 2 часа ще лекувам болния - там говорех за знаци и то неблагоприятни....

е, добре е щом те интересува повече от една тема в клуба



Тема Re: лельо :)нови [re: Tokaй Иxтo]  
АвторEднa лeля (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 05:55



И аз да ти кажа честно - мен като ми писне да пиша и спирам.

Опитай и ти

Нямам специални предпочитания и интереси за темите, както дойде. Пък нещо не ми идва нова тема на ум. А на теб?




Тема Re: пардон!!!нови [re: 123]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 07:25



Важно е тълкуванието на знаците..сами по себе си те нищо не са...Та как ги тълкуваш?



Тема Re: лельо :)нови [re: Eднa лeля]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 07:28



Ми да-писна ми и спирам
Не ми идва тема...нищо,като ни дойде от самосебе си ще разберем



Тема Re: лельо :)нови [re: Tokaй Иxтo]  
АвторEднa лeля (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 08:39



Ей на - дойде ми. Докато четях отговора ти ...и си припимнях иаз какво бях писала... и една, да речем, максима, ми изскочи в ума: "Никой не може да бъде хванат в капан против волята му". Помислих си, че става за нова тема. После си помислих, че като всички нови теми след третата реплика ще се размие. Представих си общо взето диапазона на същината на мненията - от "абсолютно вярно" до "обективните причини", от "искам" до "трябва" през "мога", и още примесено със нюанси за уточняване на термина "воля", поръсено с аромата на сливанията с Всемирната Любов, с пикантни и не толкова закачки и заядби....иииии ..ми се отщтя да пущам нова тема.
А беше добра идея:-)))))




Тема Re: що?нови [re: Eднa лeля]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 20:32



що бе?пробвай!Може да се изненадаш някак си.....дори приятно



Тема Re: що?нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор d8a (...)
Публикувано16.05.03 21:16



О, индианецо, ама ти само тук ли четеш? Ако се интересуваш и от съседните клубове хвърли едно око към Окултизъм :))))

А кантар не трябва – най-добре се мери
на око и на сърце. По обич и доверие.


Тема Re: що?нови [re: Tokaй Иxтo]  
АвторEднa лeля (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 21:37



Хмм..може...
очакванията умират последни...



Тема Re: що?нови [re: d8a]  
АвторTokaй Иxтo (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 22:17



Не само тук,но в Окултизъм на съм влизал...ще погледна щом казваш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.