Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: подхода на Ошонови [re: PRN]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.05.03 13:04



:)))

т.е. да разбирам, че сме избрали централната идея "човек" за проявите си и от тук насете ипровизираме по темата...





Тема Re: подхода на Ошонови [re: PRN]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.05.03 13:14



Далеч не сме само идеите, които имаме в себе си. Но ако ти харесва да се наричаш така – ОК. Всъщност, това е важното - да правиш каквото ти харесва (с целия комплекс от следствия на всяко такова действие).

И не виждам нищо лошо това всеки в ДИРа, и в частност в Ошо клуба, да се изказва от СВОЯТА камбанария. Пък и от коя друга би могъл да се изкаже?

Позволявам ти да се усъмняваш в каквото искаш. Стига да ти харесва. А дали човек е само сбор на някакви идеи в главата му се вижда най-добре ВЗАИМОДЕИСТВАЙКИ си с Живота, с цялата Реалност. А там се вижда, че човек е СТАВАНЕ/ПРОЦЕС, а не някакви фиксирани идеи. И колкото е по-дълбоко това взаимодействие, толкова е по-динамичен процеса. И за това призовавам в Ошо клуба за по-дълбоко такова взаимодействие, а не да се крият хората зад Лазарев, Упанишиди, Ошо, X или Y. Никой не е насилван, всеки избира сам как да постъпва (и така си носи отговорността за действията си ).



Тема и аз към хуанджинови [re: huanji]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано09.05.03 13:26



ей мушморок, кога ще ходим с тебе и венци да гоним призраци в оная порутена крепост, а?

искам купон, ама духовен купон

съгласен или пак ще се измъкнеш?

уморих се от софия, след седмица тръгвам по баирите...



Тема Re: прав/а си!!!нови [re: PRN]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано09.05.03 13:34



разтърси ме внезапно прозрението колко си прав/а, може би заради простотата и яснотата, с която поднасяш това забележително откритие относно клубовете на дира...

почти съм сигурен че това беше Откровение за мен...

благодаря

Редактирано от Cивия вятъp на 09.05.03 13:37.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Cивия вятъp]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.05.03 14:22



Свършиха ли драконите по Витоша?!!!!



Тема Re: Предложение за преименуване на клуба!нови [re: Tokaй Иxтo]  
Автор d8a (...)
Публикувано09.05.03 15:13



Аргументите ти не са много убедителни. По това което съм видяла до сега от мненията ти, съм сигурна, че можеш и по-добре да се представиш.

Аз пък бих влизала в клубове, които са ми интересни, и това, че се дискутират теми, на пръв поглед извън тематиката на клуба, изобщо не ме дразни. Ако нещо не ми е интересно просто го отминавам. С други думи, упражнявам се в толерантност ;))

Съжалявам, но не си спомням да си влизал и писал тук до сега, освен ако не е било много отдавна или под друг псевдоним. Ако наистина има какво да споделиш за Ошо, учението му, или личния си опит, защо не пуснеш тема/и?!

А за това, че от един представата ти за човек си правиш генерални обобщения, какво да кажа?! Имам приятели китайци, японци и тайландци. Уважават културата, традициите и религията си, дори и да не я практикуват.

Моята японска приятелка беше очарована от католическите традиции и по-специално от пеенето в катедралите. Ходеше в неделя сутрин на черква сама /мъжът й е американец, но не посещава черка/ и пееше заедно с всички. След това цялото й излъчване се променяше /тя си е лъчезарна по принцип :))/ ставаше още по-жива и радостна... Просто промяната се усещаше с просто око.

И така, в заключение, искам да подчертая, че всеки е свободен да избира религията, учението или философията, или комбинация от тях, както и клубовете, които посещава. Не разбирам защо трябва да се ограничават интересите на човек само заради името на клуба. Всъщност, няма голямо значение как се казва клуба. Взаимоотношенията между членовете му, обаче, са от съществено значение!

Добре дошъл..Дейти



Тема :)))нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано09.05.03 15:40



Подкрепям напълно казаното от тебе.

Няма голямо значение кой на какво е последовател, защото ако бяхме ученици, нямаше въобще да има нужда да се нападаме словесно за глупости, а щяхме да се хващаме за здравото, на базата на което да достигнем до нещо полезно за всички ни.

От Хуанджи съм научила много, от Миро, Дрона, Алф, Дейти, Вятърко, Кали, Гръм, Мулето и ....... всички, които са писали .... и най-вече са имали какво да дадат от наученото в извървяния от тях път, искали са искрено да споделят, да помогнат, както и са били готови да научат нещо ново за тях.
Понякога усещаме създадена приятелска атмосфера, където биха ни разбрали и не се съобразяваме с името на клуба, просто споделяме.
Има периоди силни за даден клуб, после тематиката сякаш замира, после пак се появява нещо интересно и .....



Да не сме хапливи и дребнави, това ми беше думата...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 09.05.03 15:43.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Cивия вятъp]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано09.05.03 15:55



...

Че как няма да се умориш да подухваш едва-едва?!!! Вятър в кутия стои ли?

Ветре, под Родопите да мрем от жега ли?

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 09.05.03 15:56.



Тема Re: :)))нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано09.05.03 16:47



И аз съм научила много от всички вас и съм намерила приятели тук!

Радвам се, че заедно се учим един от друг и взаимодействайки си се променяме към по-добро /в повечето случаи, освен когато не е обратното (което за щастие е по-рядко срещано:))/

И аз имам склонност към издребняване, което повече пречи отколкото помага. Извинявам се, ако неволно съм засегнала някого с тази си склонност.



Тема Re: и аз към хуанджинови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (...)
Публикувано09.05.03 16:51



Много рано са ви нападнали жегите тази година.

Успя ли поне да се порадваш от сърце на пролетта?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.