Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:29 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Racete mi se dvijat sami......нови  
Автор BALANS (минаващ)
Публикувано08.04.03 21:33



Racete mi se dvijat sami......
Kakvo e tova ?
Racete mi se dvijat sami... sled vreme cialoto mi tialo istrapva i zapochva da trepti..... a racete zapochvam da gi chuvstvam kato lachi ot studena sinia energia koito dviji racete mi...

Ako imate informacia ili ideia kakvo e tova shte se radvam da razbera i az na kakvo sam popadnal vsashnost....



Тема Re: Racete mi se dvijat sami......нови [re: BALANS]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.04.03 19:05



Добра среща, Балансе ,


Опиши, обаче, по-подробно всичко. Иначе има 1001 причини и възможности. Знам, че ти може да описваш подробно.

Година мина вече и ти още не си прописал на кирилица. Що за войнско поведение ?

Тук в Ошо клуба се прегръщам с всички наред, та ако не възразяваш? Съвсем приятелски .



Тема eto ti informaciaнови [re: Mиpo]  
Автор BALANS (минаващ)
Публикувано10.04.03 04:05



Obache ia kopiram i zatova pak shte e na latinica... опс
Аз жонски сам ресхил да писха жинаги на........... E mnogo e slojno taka , vish kakvo se poluchava :)))) Aма как си ме запомнил а..... с какво сам заслужил това внимание ?

Ето:
Ami prosto si sediah i pochuvstvah kak cialoto mi tialo olekna pochti do 0... zapochnah da si vdigam racete i gi chuvstvah kato v besteglovnost.... sled tova pochuvstvah kak katocheli niakakva energia sama di darpashe da se dvihat.... vazdoha okolo tiah beshe tolkova platen a racete mi tolkova leki che mojeha da sediat potpriani na samiat vazduh.... sled kato zapochnaha da se dvijat zapochnah da useshtam kak se prevrashtat v energia (opisal sam go v parviat posting)

Prodalji nikolko chasa.... nakraia niamah useshtane za tialo, veche celiat se chuvstvah kato chist adrenalin... chuvstvah se ujasno vazbuden... podobna vazbuda nesam ispitval nikoga pres jivota si... katocheli celiat vih olicetvorenie na vazbudata.... abe chuvstvah se kato orgazam.... neveroiatno chuvstvo na vazbuda paralelno s chuvstvoto che sam chisto elektrichestvo



А сега 4акам за ниакаква информациа 4е немога да разбера какво ми се слу4и ?



Тема oshte infoнови [re: Mиpo]  
Автор BALANS (минаващ)
Публикувано10.04.03 08:34



(i tova go kopiram ot drugo misto.... zatva i to e na latinica.... izviniavai)

Ne , nesam oseshtal nikakva bolka. No kato kaza slanchev split , po edno vreme si zatvorih ochite i izvednash ostanah s vpechetlenie che racete mi veche nese dvijat a tova koeto se dviji sa nikakvi pipala ot energia koito izlizat imenno ot slancheviat mi split..... posle reshih da pogledna i da vidia dali naistina racete mi veche nese dvijat no kato si otvorih ochite vidiah che racete mi prodaljavaha da rakomahat a az imah setivnoto oseshtane koeto niamash nishto obshto s polojenieto na racete.... az oseshtah energia koito izlizashe kato 2 pipala ot slancheviat mi split.

Несам за доктор бе..... ama i vie kade me pratihte...

p.p
A mojebi samiat az se chuvstvah kato edin goliam slanchev split.... vse pak ogromno kolichestvo energia minavash/biah.

No nikoi li ne e chel neshto za ledeno studena energia koito e kato elektrichestvo..... ? A da , po edno vreme mi stana ujasno studeno.... samata energia katocheli beshe ledena....i sinia...



Тема Re: oshte infoнови [re: BALANS]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.04.03 18:28



Аз помня всичко с кого и какво съм говорил в ДИРа. А пък в теб имаше и сила, така че беше и още по-лесно за запомняне .

Това, което ти се случва изглежда най-вероятно проявление на вътрешната енергия в теб. В темата

и съответните линкове там, сме изписали толкова много за тази вътрешна енергия, че може свят да му се завърти на човек. Плюс на мен самия, аз съм наблюдавал много хора с такива движения. Пък в горната тема ще видиш поделянията на още доста хора. Та, с две думи, това което ти се случва е нормално и хубаво, и го ИЗПОЛВАЙ.

Ще ти копирам едно нещо само от стотиците писания.

**********************************
Да ти разкажа нещо. През 1992 един добър китайски учител по Цигун беше дошъл в София. И бяхме отишли там хора от всякакво школи и традиции. Основното упражнение беше съвсем просто – бяхме прави, с длани на ръцете насочени към пъпа (дланите са на разстояние 40 - 50 см от тялото). Колената съвсем леко сгънати, гръбначния стълб изправен .. Вниманието зад пъпа, навътре в тялото. И без мисли. Просто усещаш и наблюдаваш какво става в тази област (казва се Тан Тиен на китайски или Хара на японски). Правехме го по два пъти дневно по 30 мин. Трябваше да видиш какво стана само след 2-3 седмици! Почти на всички им се активизира вътрешната енергия. И на всеки му дойдоха някакви спонтанни движения, треперения и прочие. Имаше една жена, си спомням, че тичаше НАЗАД из залата в продължение на поне 10 минути. Един 100 кг щангист се тресеше като обхванат от бесове ... Но на много други имаше или само леко треперене, или плавни движение (като при мен).

След самото начало с тай-чи, това ми беше втората вътрешна "революция" на усещания. Усещанията за енергията (чи, ци ...) променят много неща! И тай-чи ми стана колкото ми беше интересно по-рано, вече 10 пъти повече. Защото можех да си мърдам крайниците само с вниманието и респективно с енергията, и без мускулна сила. Въобще можех да си играя с енергията. Тъкмо приключих този курс с китаеца и в София дойде една ученичка на Ошо – Ма Навино, която пък ни показа много Ошо медитации. И ми беше толкова интересно да видя как същата енергия може да се активизира и с тези медитация. И човек да влезе в хиляди нови усещания.
**********************************

Та, важния въпрос е да се канализира тази енергия и да се използва (а не само да ти движи ръцете безцелно). Та, разгледай писанията, виж наскоро говорехме доста с Били за всичките тези неща и сме изписали много неща. И виж дали намираш връзка с това, което ти се случва на теб. И така лека полека може да конкретизираме.





Тема molbaнови [re: Mиpo]  
Автор BALANS (минаващ)
Публикувано11.04.03 01:32



Lele , iznenada me... kolko mnogo informacia

Mnogo mi se shte da si v Sofia sega i da imash edin chas svobodno vreme. Vijdam che si mnogo navatre v neshtata i sigurno shte mi obiasnish mnogoto stranni neshta koito mi se sluchiha predi vreme.

Kazvash che pomnish vsichko koeto si govoril v dir-a . A da si popadal na edna moia tema v Kastaneda i Okultizam "TRANSFORMACIATA" kadeto savsem beglo sam opisal edin period ot mnogo stranni izjiviavania... triabvashe da go izleia niakade i miastoto beshe tuk. Ta sega ot distanciata na vremeto mi se iska da si iziasnia kakvo tochno se sluchi togava i te shte sam ti blagodaren ako mi pomognesh. Znam samo che se zavartiah v edin mnogo stranen krag v prodaljenie na okolo 5 meseca i izjiviah neveroiatni promeni v saznanieto.. . Neviarvam da sam si vtalpiaval....

Primerno , osven tova sracete imashe i drugi stranni neshta.... energiino se biah razdelil na dve i chuvstvah dvete energii v sebesi..... posle tezi dve energii se poglednaha..... imash momenti kogato niamah nishto predi misalta si.... posle pak po edno vreme na santimetar ot varha na glabatami se poiavi edno topche s diametar okolo santimetar koeto katocheli si sedeshe tam..... (tva za topcheto ako mojesh da mi go obiasnish...)

Pisha ti vsichko tova zashtoto iavno ti si choveka koito moje da mi iziasni dosta neshta i zatova sega ti davam savsem malko primeri ot neshtata koito sam izjivial.

Nadiavam se da nete pritesniavam , eto na tozi adres e onazi tema v koito prosto pisah..... i e opisano savsem malko ot tova koeto se sluchi. Chak se chudia kak izleznah normalen.... neznam dali sam izbral pravilniat pat , znam che za togava za momenta tova e bilo pravilno...



Shte sam blagodaren ako mi pomognesh da razbera kakvo tochno stana togava.



Тема Re: Racete mi se dvijat sami......нови [re: BALANS]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 06:56



Вкарай си ги някъде и ще престанат!



Тема Re: molbaнови [re: BALANS]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.04.03 11:46



Не след дълго ще си дойда в София (ще ти кажа на бележка, когато се изясни кога точно), ще се видим и ще говорим подробно. Че тук ще трябва да изписваме заедно тонове неща докато изясним разни детайли, пък един час на живо, както ти казваш, ще е много по-ефикасен.

Имай на предвид все пак, че възможностите ми са ограничени (не съм аз Магьосникът за когото говорех в една тема ) и надали ще мога всичко да ти обясня. Но ми се струва, че все нещо полезно бих могъл да ти споделя.

Та, до скоро



Тема Re: Racete mi se dvijat sami......нови [re: BALANS]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.04.03 14:14



Не се движат сами, бе. Нито се движат "от вътрешната ти енергия" дето я нямаш.

Досега трябваше да си разбрал кое, какво, кога, как...сега вече е много късно за това.



Тема vaproscheta :)нови [re: Mиpo]  
Автор BALANS (минаващ)
Публикувано11.04.03 18:40



Mersi mnogo che si saglasen da se vidim. Samo moliate nezabraviai zashtoto az shte chakam da se obadish...... niama s koi drug da pogovoria za podobna informacia i saveti.

A do togava shte mojesh li da mi kajesh za tova studeno sinio elektrichestvo v koeto se namirah kogato mi se dvijeha racete sami. Kak moga pak da stigna do tova sastoianie i s kakvo mi e polezno to ?

I kakvo shte kajesh za tensegriti ? shto za dvijenia sa tova sadeiki po opita koito imash ti ?

chao za sega




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.