Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бре,  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано11.04.03 00:41



пак ме няма за малко и тук се напълнило с навлеци. А беше такова тихо и закътано място, като кенеф, е, почти, може би повече приличаше на обществена тоалетна на жп гара, но поне не смърдеше толкова...
Радвам се да науча толкова различни (във всеки аспект мнения), относно толкова въпроси поставени наоколо, жалко е, обаче, че толкова хора имат толкова малко мнения. Без нюанси, станно, телевиията става все по цветна, мониторите ни могат да пресъздават повече нюанси, отколкото можем да възприемаме, а нюансите в мненията намаляват. Дали има някаква зависимост? Може би, а може би не. Дрехите стават все по ралични, а вкусовете все по еднакви. Единство на противоположностите, съжалявам, абравих, че и Маркс вече е ерес, ама нали ерес е писмената реч над 1600 символа, ащото нарастването на информационните масиви не било свързано с нарастването на масивите от знания.
Всъщност бях апочнал да пиша тук а да отговоря на всички поставени от вас въпроси във времето на моето отсъствие, а отговорът е един и се съдържа в следното изречение:
"Човешката история е задвижвана от борбата между сугестивното и контрасугестивното, при това с темп определян от развитиевто на контрасугестията на психично и нарастването на челния лоб на физиологично ниво."
Абе, не ви ли се струва интересен факта, че лидерите на мнение днес са артисти, музиканти и модни дизайнери, хора, които, ако се замиислиш, едва ли имат някакво адекватно мнение по отношение на въпросите, които им се поставят?

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Бре,нови [re: akonitin]  
Автор d8a (silent)
Публикувано11.04.03 18:30



Здрасти!

Къде се губиш? Вчера се сетих, че отдавна не си писал...

За мнението на артистите като цяло съм съгласна. Добре, че има и изключения от това правило.



Тема Re: Бре,нови [re: d8a]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано11.04.03 20:01



Mи, няма ли къде да се загуби човек, свят голям...

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Бре,нови [re: akonitin]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано11.04.03 20:04



Навсякъде ли еднакво мирише или...?

Дъгата


Тема Re: Бре,нови [re: akonitin]  
Автор d8a (silent)
Публикувано11.04.03 20:56



...и тоалетни всякакви...

Радвам се да те видя точно в тази тоалетна на тази гара!



Тема mai se zatrudnih....нови [re: akonitin]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано12.04.03 03:43



Доста се затрудних дори...Такива мозъчни напъни за последно имах като се опитвах да разбера някакви концепции на Платон в университета...:)
Много ще съм ти благодарна ако ми поясниш това изречение дето се съдържали в него всички отговори...Видя ми се интересно някак...

"Човешката история е задвижвана от борбата между сугестивното и контрасугестивното, при това с темп определян от развитиевто на контрасугестията на психично и нарастването на челния лоб на физиологично ниво."

Имам въпроси:кое наричаш сугестивно -това,което се опитват да ни внушат ТЕ/обществото,матрицата,летачите,гадовете-които и да са/...а контрасугестивно-нашата реакция на това свързана с откриването на ИСТИНАТА? И съответно до колкото повече истина достигаме/контрасугестия/,толкова по ни се развива челния лоб на мозъка,и толкова по-еволюираме?
Това ли е ОТГОВОРА?
На мен ми звучи сyвсeм точно това...и се съгласявам..Макар ,че явно се съгласявам със собствения си извод за сега ,щото още нямам feedback.




Тема Сугестирам те :)))нови [re: akonitin]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано12.04.03 10:00



Привет, Аконитин!

Ако приема, че мненията са различни - поради естеството на различните индивиди, а нюансите в тях намаляват - според твоя усет, то би следвал логичния извод, че:
#хората се обединяват около няколко сходни гледни точки, девиацията се стеснява и няма значителен разнобой в разбиранията.
#не биха изразили несъгласието си
#не считат за нужно да споделят разбиранията си
#няма какво да добавят

А по отношение на сугестията и контрасугестията ще дам следния пример. На едно дете, което не познава Живота, е много по-лесно да му внушиш страхове, Дядо Мраз, версията за щъркела и т.н. По същия начин и на човечеството в ранните векове на развитието му е било много по-лесно да му внушиш. че гръмотевиците са тропота от колесницата на Свети Илия. Контрасугестията си е заложена - "Око да види, ръка да пипне". Дали действително нараства челния лоб, това могат да кажат антрополозите. Вероятно получаването на повече генетична информация предполага и по-голяма площ за складирането й.


Наричаш лидери на мнения публичните личности. Те имат потенциалът в себе си да са по-открити, по-директни, носят в себе си и изразяват по техния си начин екзистенциалните си виждания. Мога да ги нарека с повече съзнание за гражданско общество, отколкото затворените в собствените си черупки. По кои въпроси по-точно нямата адекватно мнение?





Тема Aко,нови [re: Изrpeв]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано13.04.03 22:05



поволиш, ще обърна репликата на папагала от анимационния филм "Острова на съкровищата" в "Не е все същото момчета, не е."

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Бре,нови [re: d8a]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано13.04.03 22:06



На мен също ми е приятно, щом има къде да се авръщам, още.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: mai se zatrudnih....нови [re: Harcheto]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано13.04.03 22:17



На мен ми се видя забавано да излъжа, че мога да дам всички отговори в едно изречение, уви, ще те разочаровам (въпреки, че не предполагам, да съм очаровал някого, досега, та и да го раочаровам, но това е друга тема:), все пак, не знам отговори (още повече нам, че няма единен отговор на всички въпроси) и нямам амбицията да отговарям, дори за това което знам.
Все пак, в изречението се съдържа истина, но сама по себе си, без персонифициране на внушаващите и играждащите механизми срещу внушаването, т.е. двата процеса текат едновременно във всеки и няма нужда да разделяме субектите на това разглеждане на ТЕ/ТОЙ и НИЕ/АЗ. Дихотомичния подход, който иполваш, бил той и полеен в някой случаи а достигане на по пголяма яснота в рабирането на даден проблем, в случая, не е необходимо да се иползва, още повече, че ни отдалечава от самия смисъл на написаното.
Абе, карай да върви, иначе за какво ще хвърлям въглища в пустия му локомотив.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.