Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:36 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Може пък да побеседваме, но ще ви бъде трудно!нови  
Автор ptahh (smirenie)
Публикувано07.04.03 18:15



Благодаря за поканата!
В Ошо аз виждам хубавото, но ако може да ми обясните как може такива треторазрядни преподаватели да говорят за разни техники стил Ошо, които не са от пътя на сърцето!
На времето видях едно момченце, което го обучаваха да се смее насила и това бе по някаква методика на Ошовшината, сигурен съм, че е било от изкревяванията на последователите му. Това ме разби!
Не може да се пречупва нещо, което е като душата, там обучение не може да има. Тя самата Душа е тази, която обучава. В Пътя на сърцето тука виждам колко много имате да учите. Вие например можете да се обиждате и това ще го изпробваме, освен това почти съм сигурен, че и се гневите, че и се сърдите, и че излъчвате негодувание. Виждам, че имасамочувствие тука в клуба!
Но, но!
Тоест вие продължавате да бъдете агресивни същества, които сеят студ и хлад. Тъй ли е! Тогава, не е ли по-добре да бъдем искрени и да си го признаем а не ДА БЪДЕМ ЩРАУСИ И ЩРАУСКИ И ЩРАУСЧЕТА!
бъдете искрени и ще стане работата!
Но в комуните на Ошо - развратът е резултат на "другата работа".
Че хората не могат да развият с този метод - диамантената воля! Пуснете се по течението! Ето ти един инволюционен метод! И бат Ошо го извадил от скрина и го пуснал! Да, обаче! Да допуснем, че над него има и други наставници! Хайде да ги запитаме да кажат нещо за Ошо!
Особено съм потресен от Библията, която така крещящо се предлага!
То все бива бива! Нима Ошо е бил такъв, или май - неговите последователи го сгафиха!
Въобще мога да ви кажа, че един контакт с истниския Ошо ще ви бъде полезен. Може да се помисли по въпроса.
Всъщност къде е Ошо сега! И каква е истината за неговото убийство!
голям въпрос! Никой не се докосва до него!
Но това което ми прави впечатление, е че ПО ПЛОДОВЕТЕ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ!
Все такива едни........обаче хайде хайде.....да видим какво има отдолууууу!
И тогава съществото отдолу се появява - не може да бъде скрито!
По делата само!!!!!!
Има ли го Сърцето у вас!
да или не!
А Делата, къде са и какви са!
Предполагам, че не са от типа на "хвърлих си кръста отмосат щото ми дотежа!" Воля от локум, а то докато се изработи воля от диавант, ще минат няколко века и така накъде!
С тази скорост и с този щраус каданс!



Тема Re: Може пък да побеседваме, но ще ви бъде трудно!нови [re: ptahh]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.04.03 18:26



Птахи, готов ли си да си отвориш сърцето за нас? Оставяме за момент настрана Ошо, Беинса и Христос и сме само НИЕ тук. Няма го даже и щрауса. Та, готов ли си за "ренгеновата снимка"? Тя е добровлна и твоето активно участие ще бъде помолено. ОК?

За загрявка - една сърдечна прегръдка. Ако се видим на улицата ще ме прегърнеш ли сърдечно (питаше за Сърцето). Аз - да?





Тема Re: Може пък да побеседваме, но ще ви бъде трудно!нови [re: ptahh]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано07.04.03 18:27



Тъкмо исках да се включа в дискусията, но изпаднах в огромно объркване - толкова много нахвърляни една връз друга теми и нито една не е обоснована и ... се отказвам.

Моля те да изведеш една тема от всичкото върху която да се разпрострем, че така някак ще се удавим в едните празни приказки.



Тема Re: Може пък да побеседваме, но ще ви бъде трудно!нови [re: Mиpo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано07.04.03 20:25



Прегръдката не е признак за наличие на сърце, Миро. Нито за неналичие на его.
Стига я афишира вече вместо...вместо?

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Да побеседваме.нови [re: ptahh]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано07.04.03 22:01



Птахи, на няколкото теми, които си написал в този клуб, ще ти отговоря в този постинг, за да не се преекспонирам.

Първо - темата за ГЛОБАЛИЗАЦИЯТА те е обсебила, станала е твоя фобия. Защо толкова те дразни Глобализацията? Не е важно на мен да отговориш,,по-важно е да отговориш на себе си.

Второ - Нахвърляш хаотично мислите си, което е показател за липса на медитативен Ум. Не си концентриран, не си центриран в Наблюдателя (в Душата както би я нарекъл ти). Чий студ усети?

Трето - За комуните на ОШО ли ти се говори, за медитативните практики или за неговите ученици?

Четвърто - Правейки повърхностен преглед на религиите - юдаизъм, християнство, ислям, будизъм - за какво пледираш? Искаш да ни убедиш, че Последния завет на Висарион е Върховната Истина?!

Тук всеки Е себе си и това е най-голямото достойнство на този ДИР клуб. Благодаря ти за споделените мисли.



Тема Re: Да побеседваме.нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано07.04.03 22:23



Това всеки да е себе си, толкова голямо достойнство е, ако се спира дотук?

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Да побеседваме. [re: ***ЛИЯ***]  
Автор ptahh (smirenie)
Публикувано08.04.03 00:23



ДА БЪДЕШ СЕБЕ СИ! -
Вие наистина ли мислите че сте себе си?
Да сте чували случайно нещо за Четвърто измерение? И случайно да сте забелязали понякога, че не сте един и същ постоянно?
Кой може да каже, че е Себе си - поне аз не познавам някой!
Иначе от клуба тука лъха една самоувереност, едно самодоволство, една сигурност, които обаче ми се струват наядени от мънички червеи, които сега ще видим. Ето моля ви, един текст! Текст към свободата, тази която явно не познаваме за да говорим по този начин: "Тук всеки е себе си!" Тъй ли?
................

Без настоящия ключ, който се явява всъщност едно просто обяснение на метода на контролиране и въздействие върху Трето измерение от страна на Четвърто измерение – Матрицата.
Накратко, всеки един човек обитава на физическо равнище т.нар. Трето измерение. В него той пребивава като тяло, мозък, етерно тяло, енергии и като такава механика – комплекс от тяло и разум, той бива обхванат от Нещо по-високо и по-всеобхватно, което всъщност се намира в по-горното измерение – Четвърто.
И така, човекът е съвкупност между физическия човек, който включва и енергийното тяло, между астралния или етерен двойник и на трето място между вътрешния човек, който очевидно надскачаЧетвъртото измерение.
Но управлението и контролът върху нашето Трето измерение се извършва от позицията на обхващащото го като балон отгоре Четвърто измерение.
Без разбирането на тази схема, не би могло да се разбере и почти нищо от съдържанието на настоящото помагало, което е предназначено в крайна сметка до хармонично съжителство между физическо тяло, разум, емоции, чувства и душа.

Ако от сферата на Четвърто измерение, астралният двойник или наставникът не проявяви разбиране спрямо своя подопечен физически човек – двойник, то тогава самият истински вътрешен човек има право да действа от позицията на по-високите измерение, вкл. Пето и т.н.
Четвърто измерение е създадено от Създателя в името на еволюцията, а не за дасе пречи на еволюцията на човека.
Четвъртоизмерните наставници – Матрицата, Нисшият Астрал, извънземните старши братя или нисшите предци на човека – рептилите.
Въпроси, въпроси! Време е за осветляване на тази тема.
А иначе, човек много може да си говори, да се стреми да се развива, но той все си остава същото първобитно същество, защото не познава законодателството на своята вътрешна природа – душата.
..............
Е, малко е сложно! по-лесно е да кажем - "той е обсебен" или пък "параноя" или "ти сега какво искаш да ни пробуташ".
Всъщност ето това бе една проба за начина на реагиране от страна на четящите Ошо. Рано или късно, те всички ще наруснат своя наставник. Познавам такива вече дузина, предлагали са ми, да продавам книгите на Ошо след като са били изчитани. Въобще Ошо не може да обясни ей тия написаните работи тука. Той скрива главната работа: А тя е: Как да се освободим от Матрицата?



Тема Re: Да побеседваме.нови [re: Kaлu]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано08.04.03 10:16



Ще ти отговоря с библейски цитат:

"Бере ли се грозде от тръне, или смокини от репеи?"

Не можеш да изискваш невъзможни неща. Всеки си върви по пътя, както може. Изборът е негов. И отговорността също.





Тема Re: Да побеседваме.нови [re: ptahh]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано08.04.03 10:35



Птахи, чела съм много езотерична литература и съм разбрала, че философиите са най-различни и всеки се опитва да даде някакво обяснение за Вселената и Живота. А когато си чел много, трудно можеш да бъдеш манипулиран и това е ползата от информацията.

Ако под различните Измерения в твоя цитат се имат предвид различните Тела на Човека, то е нещо по което може да се говори. Но глупаво би било да коментирам неща, които не познавам - астрални двойници, елементали, архангели и прочие. Нали разбираш, че това би било за мен бръщолевене.

И ще си позволя един цитат от Последния завет, глава 22, т.85, който Висарион е изплагиатствал от източните мъдреци:

"Помнете! Когато външното стане вътрешно, а вътрешното стане външно, тогава вашата душа ще намери праведния път."





Тема Re: Да побеседваме.За Лия с 6-те звездинови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор ptahh (smirenie)
Публикувано08.04.03 13:39



Благодаря за отговора!
Все пак е така, човек трябва даговори само за неща които са от неговата опитност.
Но не бива до позволява на Наставника си да му премрежва взора за другото и новото което понякога се опитва да го посети.
Сигурно ти е правило впечатление в компютъра, когато гледаш програмите.
Едни от тях не позволяват ъпгрейдване а други позволяват!
Мъдрият си създава една малка пътечка, която винаги е открита.
Когато се появи нещо по-мъдро и го положишв паралел и изпробваш и видиш, че е наистина по-добро за теб самия, тогава може да се прехвърлиш върху него.
Така ли е!
Има наставници които са като програми - ето аз пък ти казвам нещо от моята опитност.
С поздрав и ми кажи ако обичаш - защо са ти тия 6 звезди?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.