Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:51 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Ошо медитация "Звуци на чакрите"  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.04.03 17:50



От много месеци се каня да пиша за една от любимите ми Ошо медитацията “Звуци на чакрите” (Chakra sounds), но все отлагах, а пък сега Изгрев с хубавия си постинг

съвсем ме провокира и няма мърдане и започвам да пиша.

Ето първо едно описание на медитацията, което взех от сайта на Румбата

Медитация "Звуци на Чакрите"
Тази медитация се основава на разбирането на факта, че на всеки основен енергиен център (чакра) на тялото съответства звук с определена височина и честота. Медитацията се състои от две фази. Първата включва 3 идентични цикъла от звукови вибрации, а втората е в тишина. Започнете от първа чакра, като на фона на музиката, започнете да вибрирате, напявате или просто осъзнавате въздействието на звука в основата на гръбнака. Чувствайте пулсирането на звука в центъра на чакрата, въпреки че в началото може да ви се струва, че това е напълно въображаемо. През равни интервали от време тонът става все по-висок и последователно премествате вниманието си към втора чакра (областта на пъпа), трета (слънчевия сплит), четвърта (сърдечния център), пета (центъра на гърлото), шеста (третото око), и седма (върха на главата). От там, вибрирайки, започнете да слизате надолу. Чувствайте как вътрешността на тялото ви става куха, като бамбукова флейта, позволявайки на звуците да резонират по обратния път надолу през чакрите, от върха на главата до основата на гръбнака.
В края на този цикъл има кратка пауза преди да започне следващият. Това движение на звука нагоре и надолу през чакрите се повтаря общо три пъти в продължение на 45 минути.
След края на третия цикъл, останете седнали или легнали в тишина, със затворени очи. Не се фокусирайте върху нищо конкретно. Бъдете релаксирани и останете свидетели на всичко, което се случва в и извън вас.


В началото обаче тази медитация не ми беше любима. Даже май беше единствената Ошо медитация, от тези които правехме с Ма Навино през 1992, която при първото правене нищо не почувствах. Най-вероятно, защото никога не съм бил силен в пеенето и не ме е интересувало много. Обаче както повтарям многократно по тези Клубове, Силите си зная работата и знаят кога какво да направят и да те изненадат .

Та, няма по досадно нещо от това да правиш една медитация, но тя да не става и 45 мин. да правиш някакви странни и на пръв поглед безсмислени неща – да “ааааа-каш” (пеене на звука “аааааааа” с отворена уста). И автоматическия бях я пъхнал в съзнанието си в графата “Неинтересни медитации”. След няколко месеца обаче на една сбирка между нас си вече, някой предложи да направим Звуци на Чакрите. Аз бях против, но като видях че имаше още хора да настояват, и приех (после им се върна тъпкано на настоятелите ). И започваме да я правим, минаваме един път по всичките чакри и същата стара досада и нищо-неставане. И в един момент, на втората обиколка, тъкмо бях и на втората чакра (сексуалната) и се получи! Стана точно това което на физически език се казва РЕЗОНАНС. Трябва да съм улучил накрая точната вибрация (слушайки музиката и другите около мен) и изведнъж станах невъобразимо по обширен. Точно както е в описанието ставаш кух и огромен и празен, но пълен със ЗВУК. Ставаш звука, който се разпространява навсякъде. Друго не остава в теб. Абе с две думи – голям кеф!

И след това усетих какво става и при останалите чакри. При всяка от тях усещането е съвсем различно и специфично. Обаче винаги имаш усещането за това, че си празен, огромен и пълен с вибриращи звуци. Интересно е също как звукът, който казват, че идва от някакви тибетски камбани съответства много точно на чакрата. Не става звук за една чакра да го правиш за друга. Просто не се получава резонанса.

Друго интересно е огромната разлика при правенето на тази медитация сам и в група. В група, ти си непрекъснато потопен във звука, който не е точно същия като този който идва от аудио касетата, а е някак си по-жив. Това е много важно особено докато си поемаш въздух за да не спират вибрациите и ефекта им. Даже е интересно как различните гласове на хората взаимно се провокират, извисяват и резонират. И особено, ако в групата има по равно мъже и жени, става идеално, за да се покрият всичките тонове.

С тази практика се влюбих във всичко, което беше мантра (по рано не ми беше интересно. Един път бях с едни будисти в една будиска пагода и те ми предложиха да ОМ-каме за известно време. Не можех да се спра после! Даже в един момент те бяха спрели, а аз си продължавах, докато не се усетих, че те искат да си тръгваме вече. Апропо, става много хубаво и съм го пробвал и в разни пещери и други затворени помещения (все ми се е щяло в някоя църква да го пробвам, че им е хубава акустиката).

С тази практика, разбрах и приказките на Ошо за мантрите в Книга на Тайните. Първо я произнасяш многократно и се импрегнираш с нея. И после тя започва от самосебе си да звучи дълбоко в теб, само като си я представиш. А пък накрая и без да си я представяш, тя си звъни в теб ...

Както казах, на този който я предложи на времето да я правим му се върна тъпкано, защото след това настоявах почти винаги настоявах да правим нея (а пък аз като настоявам и обикновено става ...) . Даже другата ми любима Ошо медитация – Кундалини, я бях съвсем занемарил.

А след края на медитацията те обзема една такава ДЪЛБОКА ТИШИНА, че хората около теб започват да говорят, а ти две думи не може да кажеш. Ням си, но ти е добре! Помня как с Румбата сядахме всеки в някой ъгъл за да не пречи на тези, които им се говореше (пък и те на нас) и само си хвърляхме по някой усмихнат безмълвен поглед.

Спирам до тук с Похвалното Слово за Чакра Звуците. Много би ми се искало да я направим заедно многократно на медитационния лагер. Който иска CDто или да го вземе от Румбата (има някаква минимална цена за презаписа там), или пък аз ще му дам файла (за съжаление на нашия сайт, всичко каквото е музика е блокирано от доставчиците на услугата заради авторски права).

Ако някой друг я е пробвал и иска да сподели нещо, да заповяда.

Аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа



Тема Re: Ошо медитация "Звуци на чакрите"нови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано03.04.03 22:43





Тази вечер пак я направих. Различно беше. Нямам думи, дори съм все още не напълно сякаш в тялото си. Не бих могла да говоря. Този път се усетих като "музикален орган", все едно всяка чакра беше тръба на органа и свиреха в съзвучие, тялото изчезва, а все пак вибрира.
Не мога да пея, не ми се пееше по време на медитация. Повече ми харесва да изчезна, да не издавам звук. Сливам се със звуците от музиката и както казваш, в един момент всичко е само музика.

Лека нощ!

Дъгата


Тема Re: Ошо медитация "Звуци на чакрите"нови [re: Mиpo]  
Автор Xy (Who_am_I_)
Публикувано03.04.03 22:45



Най-добре е въобще човек да не се опитва да "прави" медитацията, а просто да се наблюдава отстрани.



Тема Re: Ошо медитация "Звуци на чакрите"нови [re: Xy]  
Автор d8a (silent)
Публикувано03.04.03 22:49



То май е по-лесно да се каже, отколко да се (не)направи.

И аз реших да пробвам медитацията. Някакви конкретни препоръки като за сефте?



Тема Re:Miroнови [re: d8a]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 01:06



I az ia obicham tezi meditacia mnogo...Ne sum prejiviavala tova da si kuh i ogromen i izpulnen sus zvuk,no tishinata sled tova ia znam.:)
A se chudia ot izvestno vreme ti koi Miro si?Poznavam Miro-na Stoyan brata...Poznavame li se s teb?Az sum Roxy...Roksana.
Haresvam ti postingite :)



Тема Re:Miroнови [re: Harcheto]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.04.03 11:00



Здрасти Рокси и добра среща ,

Не съм брата на Стоян. С теб най-вероятно сме се разминали на времето. Аз от 1997-98г започнах да се задържам все по-рядко в България, а ти може би си се появила в “организирания” Ошо небосклон след това. А за преди това къде какво сме правили предполагам, че си видяла вече тук

.

Бих се радвал много да разкажеш малко повече за себе си. Как намери Ошо (или как той те намери), защо си “Харчето” и т.н. Пък, като харесваш писанията ми, защо не се включваш в тях по същество? Ето, гледай колко теми има само на първа страница и съм сигурен, че има какво да ни кажеш .

Ще си позволя да си изпрося една прегръдка от теб. Става ли? Казвам една като начало само ...



Тема Re:Miroнови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 16:42



Здрасти!
Ами не помня кога се появих в Ошо средите...маи първото "официално" Ошо събитие , на което участвах беше тантрата на Ниди на Академик.Преди това си купувах всичките книги на Ошо ,четях ги и не се съгласявах с него:):)).Ми то как да се съгласяваш.Ошо е смахнат!Аз за това го обичам сега...Много дълго се противях на неговитв неща и му се дразнех дето говори глупсти...Всички се опитваха да ме убедят,колко е готин тои...и така един ден Румен ми подари автобиографияата на Ошо-златното детство...И чета аз и псувамИ в един момент получих просветление!шом такава кукувица като Ошо е могъл да е просветлен.занчи всички могат-и аз тоест:):)И се успокоих...И до сега е така-Ошо, с това което е ми дава позволение да съм себе си напълно...После отидох в Пуна...и пак се дразнех-култа дето се заформя там и дивотиите дето "вътрешния кръг" пави...Но един ден гледах едно видео на интервю с Ошо от времето на Раджнишпурам-Орегон...И като го гледах и слушах...и се влюбих...Такава интелигентност,добронамереност,чувство за хумор...побърка глупавия американски журналист ,които го интервюираше ,по един фин и лек начин...Едно е да говориш с обезумели от възхита саняси,друго е с недобронамерен журналист-американец при това...За мен това го доказа ...И после слушах записите ,какво е говорил на хората...медитирах...и все повече се влюбвах...:):)Та така открих Ошо...
А Харчето е друга история...имах едно преживяване в един ашрам...и получих името Хара...и от там-Харчето...:)
Не се включвам в темите ти защото като ги прочета и се съгласявам напълно и просто няма какво да кажа повече от това което ти си казал...а да отговарям на някои ,като Кали например ,дето е репликирал не си струва усилието ....:)

А прегръдките ги обичам:):)



Тема Пунанови [re: Xapчeтo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.04.03 16:15



Благодаря ти за споделянето . Винаги е много интересно и вдъхновяващо да наблюдаваш как Силите са докоснали някого по един от милионите различни начини.

Май е трябваше да отида все пак на времето на стажа на Академик, защото и с Ху щях да се запозная, и стеб, а и с много други хора. Аз тъкмо се бях върнал тогава от чужбина и бях зает с куп други неща (беше през април 1997), а пък с Ниди се бяхме виждали доста при предното й идване. Anyway.

Преди време бях помолил Румбата да разкаже повече за Пуна в Клуба (ние с него сме говорили между нас на тази тема офф лайн) и би ми била много интересна твоята гледна точка. Копирам ти сега това, което бях написал на времето в темата

и ще се радвам на твоято споделяне.


Румба, би ли споделил за мен, а и за доста от интересуващите се (виж темата за Пуна) практически съвети за тези, които биха поискали да отидат в Ошо ашрама в Пуна. Имаше хора, които питаха каква е "далаверата" от ходене там, какво е необходимо, за колко време е най-добре и прочие.

Бих ги обобщил въпросите така. Какво ти би посъветвал някой, които харесва Ошо, практикувал е негови (и други) неща от повече или по-малко време и съвсем естествено е заинтересован от Пуна. Ако беше наблизо и не трябваше да се инвестира време и средства в едно такова пътува надали те бих питал, а бих отишъл директно да проверя. Но тъй като ще трябва да бия 7-8000 км и при това при конкуренцията на разни други духовни центрове по света, твоя конкретен опит би ни бил особено полезен.

Може да разгледаш следните под въпроси:
1.Заслужава ли въобще да се отиде до там
2.Ако да, какъв срок на престой е оптимален. Знам, че човек може да отиде там за по-дълъг период (няколко месеца) и евентуално да работи там, както и за по-къс (от няколко седмици). Разгледай и двата случая, аз поне лично за сега бих използвал втория вариант.
3.Освен стандартните Ошо медитации, какво ти е мнението за разните терапевтични курсове там? Сигурно идват там хора с повече или по-малко опит и не знам как се справят с различните хора наведнъж. Един пример за да разбереш какво имам в предвид – Ниди ми беше симпатична, но не бих ходил чак до Пуна за да присъствам на семинарите й.



Прегръдка, Хара-Рокси ... Или Харе Рокси!



Тема Re: Пунанови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 02:00



Ами тантрата на Ниди на Академик беше най слабата провеждана в България.:):)В този смисъл-никак не си изпуснал.Но -да,с много хора се запознахме ...И аз се запознах с Ху там.:)
Пуна...какво да кажа...Струва си.Различно ще бъде от очакваното със сигурност.Индия е големия ,мръсен студен душ за всички духовни идеалисти ,очакващи да намерят там духовност,просветлени учители и прочие...Намираш куп индиици/голям/:) ,които се опитват да те излъжат,оберат,измамят,да преспят с теб,да се оженят за теб/за виза/...Както и малко по-малък куп изкукали европейци и американци,които се имат за просветлени и правят сатсанг срещу скромна сума:)):)По-веселата част са абсолютно щурите израелци,носещи се на мотори наолколо,пушещи каквото може да се пуши:)) и шумно приказващи на иврит!:))Помня че бях написала един отчаян маил на Веско от там ... че съм се загубила в "Shitland"...Усещането е като да си в центъра на огромна циганска махала ...:)
Но си струва...намираш духовност-не отвън-вътре...Научаваш се да се справаяш със екстрамални ,необичаини ситуации...като срамни въшки например:)):))-не мен не ми се наложи точно с това де се оправям слава богу!:)
А самият Mediatation Resort....има добри групи.Има и слаби.Трябва да знаеш при кой отиваш...Аз бях на група на Сугандо и знам че е добра...Боди Реи е добър...Дживан/гурджиевски танци/.Другите не ги знам..питай Румен....Естествено -Марго Ананд...
Ходи ми се пак...Когато стане...
Другото нещо-не е голям купон да си сама жена там.Бих посъветвала жените да са с някой друг..Не че е невъзможно,но за мен лично беше изпитание и ограничение....

Харе Миро:))



Тема Re: Пуна-медиатциитенови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 02:05



Едно допълнение! Дори само за преживяването да медитираш в Буда Хол си струва да се замъкнеш до там и да хванеш срамни въшки!:))
Невероятно е! Помня усещането да спиш на голия мрамор след медитациа...Това е наи-удобното,меко и топло място за спане!:)Представаяш ли си каква е енергията за да се чувства така?
И изобщо Кундалини в Буда Хол с още 500 души...Или Харт Данс....или Но даименшънс....БЕЗУМНО Е!!!Отидете!:)



Тема Re: Пуна-медиатциитенови [re: Xapчeтo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.04.03 16:46



Благодаря ти за споделянето, Харче. В този клуб сигурно съм отговарял на десетки безсмислени постинги с надеждата да се появи някой като твоя. За мой късмет, появяват се от време на време и за това съм още тук в този Клуб.

Преди месеци предложих на Ху да отвори една тема за Нео тантрата на Ниди, защото и аз имам доста забележки към нея и би било интересно да се видят различни гледни точки. Но той все още не се е престрашил... Вчера се чух с Илияна, която трябва да познаваш от Академик и тя ме уверяваше, че си в България, докато аз останах с впечатление, че не си вече? Тя също би се включила в горната дискусия.

Каза, че не препоръчваш на жена да ходи сама в Пуна, а за мъж какво препоръчваш (на Румен мнението го знам )?

Харе :)




Тема Re: Пуна-медиатциитенови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано09.04.03 21:58



:)):)Мъж сам е ОК.Викат му индиицте"баба"/ще рече господине/,уважават го,смятат го за човек/жените не са точно хора спред индииската представа/ не го хващат за задника при всеки удобен случаи :))...Е пак се опитват да го оберат ама ги е повече страх...Та мъжете са по добре там.И разбира се-ако си мъж и си тръгнал "на лов"...естествено че сам...за какво ти е жена да те ревнува наоколо:))И ошовистките- и те ревнуват,спасение няма:)):))
С Илияна не сме се виждали почти от тази тантра маи...Не съм в БГ...в Торонто съм от 1 година почти...
Тантрата на Ниди беше гола вода по всички критерии...Тя просто нямаше енергията да се справи с толкова много хора...Ние бяхме към 60 души сигурно...то си е проблем това...но тя си беше слаба ...
Харе :):)



Тема Тантрата на Нидинови [re: Mиpo]  
Автор Xy (Who_am_I_)
Публикувано10.04.03 21:56



Здравей, Миро!
Първо, няма да правя оценка на групата на Ниди, нито на Ниди. За мен това беше първата тантра-група, в която участвах и преживяването беше много разтърсващо. И него няма да го сравнявам с преживяванията си в други групи.
Що за човек бях аз тогава - много сериозен, напълно спечен, мълчалив, затворен, с много емоционални травми, грижливо прикривани и потискани. Аз и сега съм такъв в известна степен, но тогава бях абсолютен гипс. Както сигурно се сещаш, беше ми трудно да правя много от практиките в тази група. Аз бях изцяло погълнат от моите преживявания и нямах възможност да наблюдавам когото и да било отстрани и да казвам "Добре се справи!" или "Тук не ти достигна малко енергия!". Единственото, което ме интересуваше тогава, беше - мога ли да си позволя всичко, към което ме насочва Ниди и какво ще стане, ако го направя. Беше ме страх, беше ме срам, бях щокиран от това, че няма да спя две денонощия, мислех си, че всички сме луди … и т.н. От цялата група имам откъслечни спомени, може би заради голямата интензивност на преживяванията, многото емоции или кой знае защо … Но специално краят - краят беше много як! Това беше едно споделяне - отговор на въпроса "Кой е в мен?". Всеки разкриваше на партньора си (а партньорите се сменяха) истинската си същност. Това, което се крие под маската. За мен това беше кулминацията и мисля, че хората, които можаха да си го позволят - това разкриване, се промениха, имаха качествено нов опит. И това е чудесен спомен от която и да е тантра-група.



Тема Re: Тантрата на Нидинови [re: Xy]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 22:19



Е ,аз давам оценки :))Много егоцентрично и не-смирено...Който води група или прави нещо друго публично ,неизбежно ще получава оценки. Всъшност Ху,това че казваш "не давам оценка" си е оценка...:):)Недвусмислена.Но пък дскретна.:)
Утешително е че и в слабите групи много хора намират важни неща...Това,което аз взех от тази група беше да се науча да казвам "не",когато това искам да кажа..Което никак не е малко...Това стана от неспането...Не остана енергия за социалните преструвки и "прилично" поведение...
Не съжалявам че отидох тогава...макар да си остава наи-слабата правена в БГ...



Тема Re: Тантрата на Нидинови [re: Xapчeтo]  
Автор Xy (Who_am_I_)
Публикувано11.04.03 20:40



Хахаха! Не бе! Това не е оценка! Това не е недвусмислена оценка! Това не е дискретна оценка! Когато казвам, че не давам оценка, искам да кажа точно това! Никакъв подтекст! Както и оценяването не е проява на бунтарство!



Тема Re: Тантрата на Нидинови [re: Xy]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.03 23:46



Правят ми забележка напоследък че презумирам...погрешно разбира се...Може пак така да съм направила..:)



Тема Re: Ошо медитация "Звуци на чакрите"нови [re: Mиpo]  
Автор BALANS (минаващ)
Публикувано12.04.03 00:46



Zvuk li.....ami az kato beshe onazi sluchka s racete i posle veche kogato chuvstvah energiata chubah edno bramchene i jujene koeto ispalvashe cialoto mi sashtestvo.... tva chakra li e ili... ?



Тема Re: Тантрата на Ниди - За Ху и Харчетонови [re: Xapчeтo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.04.03 00:14



Здравейте Ху и Хара,

Разбирам ви и двамата и се съгласявам едновременно и с двамата. Сигурно е че медитацията на Ниди в този си вид е помогнала на доста хора. Сигурно преди години някои други практики с друг човек са ми свършили и на мен тази работа, както ти казваш Ху. Така че всичко е относително. Още повече че една немалка част от хората, които бяхме още първия път с Ниди преди това от доста години бяхме заедно на какви ли не други семинари и в частност примерно имаше един тантра семинар с Боди (една американка), който безспорно за повечето от тези хора беше много по-интересен и за това Ниди ни се видя като връщане назад.

Само един пример да ти дам от това, което на мен ми се видя "скучно". Много от нещата бяха разграфирани като по учебник, което убиваше всякаква инициатива (но пък което безспорно беше много добре за начинаещите). Примерно, преди да се прегръщаме казвахме задължително фразата "Поздравявам Будата в теб". Като идея е много хубаво, обаче когато 30 човека се извъртат и за почват да казват нещата механически. А всеки би могъл да усети отсрещния човек и да му каже нещо, което не е непременно "спуснато", но пък е усетено Въобще, всичко ми се строи много рамкирано. Даже и прегръдките. Все едно, че човек го прави по задължение. С две думи, "спонтанна" тантра е много по-интересна Без специални приготовления да мога да убедя някого да го прегърна, както и той (тя най-вероятно) мен. Живостта на ситуацията променя всичко. Може да не иска (е както Кали се дърпа), може и плесница да изям, може 100 други неща да се случат или да не се случат, но е ЖИВО и АВТЕТИЧНО. И изисква БУДНОСТ.

Пак казвам, че не подценявам ролята на Ниди нещата за други хора. Просто, споделих някой неща за мен. И е хубаво да има шарени мнения.

Прегръдки и на двама ви. Харе!



Тема Re: Ошо медитация "Звуци на чакрите"нови [re: BALANS]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.04.03 00:16



Не е точно чакра . Но нали ще се видим скоро и ще говорим.



Тема Re: Тантрата на Ниди - За Ху и Харчетонови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано14.04.03 23:21



Аз не си спомям много конкретната схема и подредба на семинара.И не я критикувам...Това което на мен ми направи впечатлени е че Ниди нямаше енергията да удържа толова много хора ...чисто енергиино ства дума...Тя не беше водеща в този смисъл.Това си е много трудно ,така че я разбирам...просто е факт че беше неин енергиен провал..Карай де,не е важно.Щом е дало неща на хората/ и на мен вкючително/ няма зачение другото....
Не съм била на Боди на семинарите,но легендите още се носят.:))На Траяти бяха след на Боди и бяха много-много силни....Аз идвах от семинар на Траяти...Като че същия феномен се е получил като при теб....

харе:))



Тема Re: Тантрата на Ниди - За Ху и Харчетонови [re: Xapчeтo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.04.03 19:27



Я разкажи за Траяти, пък аз ще споделя за Боди. Виж какъв Ошо бартер ще направим :)) Ще почна аз обаче сигурно утре, че трябва да свърша един служебен доклад днес.

Ако кажеш като бонус и историята за възникването на Хара? Че се сещам аз как използвах на майтап поздрава към “върлите” Ошовисти в групата ни “Харе Ошо”. Но пък никой не се засягаше за тяхна чест :) Даже стана интересно.





Тема Re: бартернови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 04:10



Ами това не е Ошо бартер...:)Трайати не е "ошовистка" :))Тя е по-скоро "Бабаджистка" :):)))Ама и това не е....май е "сексистка" ама това е съвсем неточно вече ,щото си има съвсем друг смисъл ...и то негативен....
А какво да кажа...беше много силна.С голямо его...много:)Но и много лична сила...те тия неща не си противоречат май...И направи силни семинари.За мен / а мисля че това си е нейната концепциа също/ основното беше в премианването през страховете задръжките.Кога минавах,кога не..Поне имах възможност да си ги видя...колкото съм могла пак де:)...
Напоследък си мисля за това-че като правим разни неудобни,страшни,рисковани неща се срещаме със себе си ,както иначе никога не бихме могли.Ако няма предизвикатество си живеем в една много удобна представа за себе си,и нищо не я обезпокоява...И общо взето имаме тенденцията да си я правим карсивичка ,и излъскана такава....А понякога и обратно-подценяваща....Но както и да е-нереална....
Имах един сън преди няколко месеца-много важен сън...Тъкмо бях прочела "Камино" на Шърли Маклеин...Та сънувах че съм тръгнала на пътешествие-пилигримско...беше 1000 км или нещо такова-не помня...И знаех ,че накрая ,който стигне пръв ще вземе награда 1 милион...Много хора бяха тръгнали....със всякакви машини,коли,колела...аз вървях пеша...И хем исках да стигна първа хем някак си знаех че няма значение.И един глас ми каза-"Хубаво е да стигнеш първа,но не е в това работата...Тръгнала си за да имаш възможност да се наблюдаваш по пътя"....Та така:)...Между другото по-нататъка в съня имаше едно "приключение",което се реализира "на живо".Около 3 месеца след съня...Попаднах в едно племе и се влюбих в някакъв мъж.Бяхме заедно 1 месец, след което на него му се взриви главата от вътре:)):))) и аз просто напуснах племето с усещането,че каквото е имало да преживея съм преживяла и сега е време да си продължавам...:)):))Точно така и ми се случи в живота:))...и връзката приключи точно след като на него му се "взриви" главата-смахна се нещо....по-точно описание не бих могла да дам....

И сега се мъча да се връщам към това знание,че е важно какво научавам за себе си и как се променям аз...а не толкова евентуалния милион на края....


добро утро!



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Xapчeтo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.04.03 19:34



С малко закъснение и моето по бартера. Тя и Боди не е чиста Ошовистка, ама въобще какво значи това “чист” еди какъв си. Аз ги обичам най-много мешаните. И понякога колкото по-противоположни неща са омешали толкова по ми харесват. Спомням си, че преди години ми беше много интересно да чета и да възприемам заедно от една страна Миямото Мусаши, който е един средновековен майстор на самурайския меч и който казваше “Сечи човека пред теб без да ти мигне окото”, както и Кришна, който казваше подобни неща на Арджуна в Бхагавад Гита. И от друга разни будистки и прочие писания, където и на комара, който те хапе трябва да се угоди. Но да не се отплесвам.

Боди, която беше една 120 кг американка, е ученичка от една на страна на една класическа тантра традиция (забравих вече името на даскала й) и на Ошо от друга. А е хубаво че е прибавила и други неща към Ошо, защото съм виждал много хора, на които само Ошо не им понася добре. Даже писах тук

някой неща навремето. Виреш, за когото споменавам, предполагам, че знаеш, че Ниди по тази линия върви. А и предполагам, че си чела книгата на Сам « Life of Osho » (има я на нашия сайт).

Та, в сравнение с Ниди, това ,което имаше много повече при Боди беше МЕДИТАЦИЯТА. А без медитацията, другите неща са уводни. Силата на Боди също беше доста по-голяма. Аз обичам хората да говорят от първо лице единствено число. Ако пък се привързват към Аза/Егото си, това е техен проблем, не мой. Аз си имам друга работа и това което ме интересува е да науча нещо полезно от тях.

Боди ни инициира в Кобра дишането, но на мен в сравнение с дао практиките ми се видя доста общо. Тъй като си говорихме доста с нея, ми предложи и разни други неща, но така или иначе не ми станаха интересни. Даде ми и два адреса в Париж и смешното беше, че взех че ги събрах тези двама човека мъж и жена и следващата година като се видях с нея (тя идва няколко пъти) се смеехме защото тези двма нейни последователи са били заедно известно време после са се изпокарали чисто любовному. Но и двамата не ми бяха интересни и въпреки, че имаха какви ли не дипломи и жената е била с Ошо и какви ли не други учители и си беше като дете. Anyway.

Всъщност, цялата работа беше, че Цялото ми беше организирало разните тантра практики далеч преди да срещна Боди и Ниди и още когато знанията ми за тантра бяха съвсем интуитивни. Та, така стана, че ме срещна с нужните ми хора (и най-вече с няколко жени), където нещата се правеха от само себе си и достатъчно месеци и години, и навлизанията бяха стотици пъти по-интензивни от какъвто и да е семинар. Просто си беше реалния живот и беше все едно че са те хвърлили в дълбоко море и ти трябва да плуваш, с всичките духовни екстри. Още се чудя как ги бяха организирали Силите всичките стотици случки и преживявания ... Всяко с точно определена цел ... По това време бях в Университета студент и мога да ти кажа, че ходенето от дъжд на вятър на лекции или взимането на изпити беше най-лесната част от живота ми. Спомням си как науките ми бяха като почива – там всичко беше подредено по научно му, лесно и БЕЗИНТЕРСНО. А дълбините в мен, въпреки че имаше какви ли не тъмни стаички, бяха много по-интересни за изследване... и за мой късмет нещата станаха, така както е трябвало да станат. Което ми коства естествено доста усилия, но пък аз от усилия никога не съм се плашел.

Та, след това разните семинари с Боди и Ниди ме научиха на разни второстепенни неща – човек има винаги какво да научи и макар и второстепенно, едно нещо си има смисъл в контекста си.

Въобще, Силите ти изпращат винаги нужния човек или нещо си да те научи на каквото трябва. Само трябва човек да си отваря очите и както казваш ти самата да гледа по Пътя, а не някъде далече си в не знам какво си. И да гледа ДОБРЕ по него и да не пропуска дребните неща. От това пък човек се центрира и нещата си идват на мястото ... Докато Цялото не ти извърти друг номер. Но това няма значение, ти вече си влюбен в неговите номера.

Ще възкръсва ли Рокси тези дни? Или го прави всеки ден?




Тема Re: бартер - Бодинови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 20:42



Какво имаш пред вид с това ,че на много хора Ошо не им понася добре?

Силите ми изпращат разни работи
....чудя се кое смайли е по-подходящоиили...е ще видим като възкръсна
Кои е все пак на Боди учителят?Това ми е интересно...Жив ли е още?Искам да науча още из Тантра,но има толкова много самозвани "учители"....




Тема Re: бартер - Бодинови [re: Xapчeтo]  
Автор huanji ()
Публикувано17.04.03 21:52



Смея да мисля, че Тантра се предава засега само интуитивно. Освен това, истинско щастие е човек да срещне тази сродна душа, която ще го съпътства по този път.



Тема Re: бартер - Бодинови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 22:52





"смееш да мислиш" значи....

за "освен това-то" и душата съм съгласна безусловно...





Тема Re: бартер - Бодинови [re: Harcheto]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.04.03 17:23



Казах, че на много хора САМО Ошо не им понася добре. Всъщност така е със САМО П.Дънов и със само А или Б. Много лесно се влиза в някакъв коловоз и се заспива там. Не по-трудно е и като се омешват. Всеки си преценява сам как да пие питието – чисто или в коктейл.

За учителя на Боди, който е и бил неин партньор, трябва да видя в книгата им, която излезе и на български. След седмица ще съм в София и ще погледна как му беше името и ще ти кажа. Той е съавтор и ако някой от четящите тук я имат, могат да кажат как беше точно. Книгата беше с някакво стандартно тантра заглавие, един й автор е Боди Авинаши, а другият е въпросния учител.

А пък за други тантра учители се оглеждай около теб. Може и да е по-близо отколкото подозираш... И особено важно е да слушаш ВЪТРЕ в СЕБЕ си. Там има един СУПЕР УЧИТЕЛ. И целият ти живот става тантра семинар. С всичко необходимо.




Тема Re: бартер - Бодинови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано18.04.03 20:32



Няма начин да не си съгласна.

...малки сме, грешим...пардон, мислим.



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Mиpo]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 08:16



О да..знам я."Скъпоценност в лотоса".Сунята Сарасвати е дугият автор.Не знаех че и е учител..ОК.
Дададада:))Знам го тоя учител от вътре..За някой от вън се оглеждах:)) И за живота като семинар знам...Мама му стара ,кога е lunch brake-a ???....:)):)))



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано19.04.03 21:17



"Скъпоценност в лотоса" не е лоша книга. Обикновено я препоръчвам, а също така и "Тантра", на Артър Авалон.



Тема Re: бартер - Бодинови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 21:52



да



Тема No lunch brakeнови [re: Harcheto]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.04.03 23:22



Този е.

Учителят отвътре води към учителят отвън, а пък този отвън към онзи отвътре. А пък има и един трети, който стои и зад двамата... И им дърпа конците ...

За добро или за лошо, lunch brake не е предвиден. Защо? Питай онзи Третия отзад ... .

Прегръдка за из Път .



Тема Re: No lunch brakeнови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано20.04.03 04:53



Абе и аз имах такива опсения относно лънч брейка ...ми сега кво?



Тема Re: No lunch brakeнови [re: Xapчeтo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.04.03 21:27



Какво те плаши или притеснява? И в други дейности като дишане и кръвообращение, примерно, няма лънч брейк. Не случайно .



Тема Re: No lunch brakeнови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.03 04:30



:))Ми понякога живота ми се струва на като високо кръвно и хипервентилация....Та си мисля че имам нужда от брейк малко:))
Ма надобрявам де:))



Тема тайнатанови [re: Xapчeтo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.04.03 13:25



Айде да ти кажа тайната все пак . Брейка е в Медитацията. Тя е нещото, което балансира Живота. Живота е ЯН, мъжкото, а Медитацията е ИН, женското. Достатъчно тантра си правила вече и няма да те уча какво да ги правиш заедно този мъж и тази жена. С риск да ме обвинят в курванлък , не му мисли много и ги СЛЕЙ в ОРГАЗЪМ.




Тема Re: тайнатанови [re: Mиpo]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано21.04.03 17:04



ДА ЖИВЕЕ КУРВАНЛЪКА!!!



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано21.04.03 17:24



Как така се получава, че съществените неща в книгата са практики от йога?



Тема Re: бартер - Бодинови [re: huanji]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано21.04.03 21:49



хихихи...тоест нашта* религия е най-вярната...ми радваи се бе....на прав път си значи...

*на huanji




Тема Re: бартер - Бодинови [re: Xapчeтo]  
Автор huanji ()
Публикувано21.04.03 21:57



Ако искам да се радвам, го правя и без да си намирам поводи.
Разбира се, че нямам това предвид. Искам да кажа, че ако махнем йогата, не остава много, а Тантра има много, но нещо се губи все още. Както всичко и това е за мангизи, но няма да се впускам в подробности, колко знаят истинското кобра дишане и как то се явява дойна крава.
Кажи ми какво е твоето мнение? Практикувала ли си нещата?

Йога не е религия, нито съм религиозен.



Тема Re: бартер - Бодинови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 06:08



"Мангизите" са важна част от света в които живеем...МНОГО ВАЖНА част....

Практикувала съм тантра и Кобра дишане,както Траяти ме е учила.Не съм сравнявала с други учители кобра дишането ,а тантрата,която Траяти прави е по-качествена от това което има в Канада примерно...

"Дойна карава"...имаш предвид ,че го преподават срещу пари ли?А ако не им платиш как очакваш да ти се снесат в БГ като си живеят в Инидя,Австрия или където там си живеят? И какво да ядат през това време?Или да очакват българското гостоприемство да се погрижи за насъщния им? И кой и как да им плати самолетния билет,гуменките и гащите?И наема на апартаманта ,в които живеят в собствената си страна?Която ако е Австрия или Щатите ще е към 1000 долара на месец, и не спира да тече докато те обучават безплатно в България, Ромъния и Албания...

Апропо- "религия" беше иронично....



Тема Re: бартер - Бодинови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано22.04.03 09:05



Като гледам заглавията на книгите на Ошо, той е коментирал и Библията. Трябва ли да приемем, че и тя почива върху йога?



Тема Re: тайнатанови [re: Harcheto]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.04.03 11:54



Да живее !

А някой хора казваха, че с много зор ще бъдат убедени в нещо си... Пък ти го разбра без много зор. Може би все пак естевената ти лубрикация е достигнала нужното ниво, когато "нещата" влизат вече в теб леко. Въпрос на timing и foreplay най-вече .



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано22.04.03 13:29



Тази книга не е от Ошо, даже авторите са слабо повлияни от него. Все пак само за тантра-йога говорят. :)))
Препоръчвам ти да я прочетеш.



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано22.04.03 13:31



Малко да поразясня. Не съм против платените курсове, понеже е най- добре преподаващият да се занимава професионално с това, а не както в България да работи каквото намери, пък духовната практика...като хоби. Лично аз, ще си платя, защото и водещият хляб трябва да яде. Но ще си платя и без да ми прави постановките с кобра дишане, секретната крия и т.н. Не продаваме прах за пране, в крайна сметка. Ако съм на запад е ясно, че ще водя курсове по йога...и добре ще ги водя. От това бих се издържал, но един курс има по утилитарен характер, а по- специалните неща никога не бих ги продавал. Духовността не се продава, тя се дава.

Истината е, че практикувам Тантра и то не зависи от мен, просто се случва, по- висшите тела се изявяват. Обучавали са ме в предишен живот и знам къде точно, но това не е важно.
Затова се интересувам, разкажи ми за Траяти.



Тема Re: тайнатанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано22.04.03 13:35



В трактата по вътрешна алхимия "Дандзин", се казва: "Същностната природа се намира в сърцето и се проявява чрез очите. Животът се намира в долната част на корема и се проявява чрез половите органи".
Ин в главата, се обединява с Ян в долната част на корема. Това не е курванлък, това е най- висшата практика, един от крайните етапи на себереализацията. Преди да го обединиш, трябва да ги развиеш.



Тема Re: бартер - Бодинови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано22.04.03 14:22



Коя е книгата? :))



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано22.04.03 14:52



"Скъпоценност в лотоса".



Тема Re: бартер - Бодинови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано22.04.03 14:58



ако ми попадне ще я прегледам. мерси



Тема Re: бартер - Бодинови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 19:44



Ами не ми се разказва за Траяти..Не се получава просто.И Миро като ме пита установих ,че не ми се говори...Каквото се е случило е било за мен и не ми се говори ....То дори не е работата ,че не ми се говори-просто не става...ще я видиш някой ден...може би..:)
А защо "специалните" неща не се продават? Както и да е..И това няма значение...Ти ако един ден преподаваш "специални" неща ще си го правиш както намреиш за добре...Това "това е правилно, а това е погрешно" е смешен подход към живота...



Тема Re: тайнатанови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 19:52



Това е най-веселият постинг напоследък!Много точно казано!



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано22.04.03 21:47



Както прецениш.



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.04.03 18:36



Ти въведе думата курванлък и така не я обясни. Жалко. А пък без обяснения кърванлък и алхимия с си само думички. Важното е това, което стои зад тях.

Всъщност така е и с цитата, за който споменаваш. Аз бих изписал по него поне няколко страници. Но понеже не обичаш детайлите и ми спестяваш труда. Бих казал, че ИН е отдолу, а ЯН е отгоре, но в определен момент местата им се разместват (оказва се че мисионерската поза и я алхимията не е най-удобна и е особено важно ЗАЩО). Сексуалната енергия, макар и много важна част не е всичко в алхимията. Всъщност, тя е една от най-“грубите” съставки, които се забъркват в гърнето със супата. Груба в смисъл точно както физическото тяло е по-грубо в сравнение със сексуалната енергия. А има и доста други съставки. Пък да не говорим за това КАК се смесват и КАКВО се получава след това.... А тези неща не ги пише Джао Бичън ... Пък и аз не бих се базирал на А или Б, а на мой опит.

Всъщност не знам защо е необходимо да се намесват някакви цитати. В ДИРа цитатите се използват за щяло и нещяло, пък така или иначе всеки си ги интерпретира както иска и както му отърва. Много по-лесно е да се говори директно без посредник, пък ако се използва цитат, то може да е като повод за някакво задълбочаване. Е това е мое мнение и не те ангажирам с него.





Тема Re: тайнатанови [re: Xapчeтo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.04.03 18:38







Тема Re: тайнатанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано23.04.03 21:58



Дадох ти определнение на тази дума, престани да ме занимаваш с глупости.
Пропускаш, че години наред съм се занимавал с Джао Бичън. Това е мой опит.
Не си прав, че не говори за другите съставки, много добре даже дава нещата. Възпроизвеждащата сила е само една част. Дай да си говорим за Джао Бичън, като почнеш да практикуваш.

Толкова ви завиждам на вас с Харчето. Четете книжки, ходите на семинари при учители дето хал-хабер си нямат...пей сърце. Ако ви питам как се прави кхечари мудра(която се използва в Тантра), ще ми обесните сигурно, че това е да държиш езика опрян назад към мекото небце. В "Скъпоценност в лотоса", любимата ти Боди казва, че това е тайна, за която никой не говори и тя ще я разкрие. Разбира се в йога се говори много за нея, но само един човек е разбулил тайната й. Положението на езика, няма нищо общо. Кхечари мудра е нещо много велико. Тя се извършва в крайната фаза на медитацията, но тази за която говоря, която донася интуитивното познание за всичко. Тя възникава като следствие от шамбхави мудра. Кхечари мудра, вкарва огненият език на кундалини в кха(в йога) или изходната кухина на духа(дао). Този език се гълта, а не истинския. Техниката е лека и проста, само, че за да се осмисли, са нужни години. Кхечари е в пряка връзка със самадхи. Джао Бичън я познава и загатва за нея. Ако трябва да я предам на някой това, което знам за шамбхави и кхечари ще са ми нужни дни или месеци и то в практика. Да не говорим, че истинското положение на езика, въобще не им е познато. Как може някой да ми говори за големи работи, като не знае това основно нещо. Ин и ян ще обединяват, кундалини ще издигат. Боже, те са толкова некомпетентни в йога и в тантра. Това е само един пример, смятам, че не е нужно да продължавам. Не е ми целта да оборвам книгата и учителите дето са я писали. Искам само да усетиш как се чувствам, като гледам как лъжат хората. Това не ме ядосва, по- скоро ми е жал...за такива като Харчето, дето се държат като, че ли са хванали бога за рога, теб те пропускам, щото си плямпало по принцип. Целта не е да се правя на знаещ или учител, по простата причина, че хуанджи не е по- важен от истината.
Разбира се има и положителни, и верни практики, но за по- голяма реклама се вкарва тежката артилерия на йога...кой ти знае, че е рекламен трик. Затова ви казвам, курсовете са си съвсем утилитарни, истинските неща няма да ги научите там, те не се дават с пари. На този етап най- сигурният учител е вътрешният учител, само, че без медитация него го няма. Но медитация, не медЕтация. Не ме питайте как се познава кой медитира...като почне да ми говори ще ви кажа.

Не случайно в този клуб всички са много яки на философията, а като дойде до конкретните неща, всякой лови гората. Миро го изключвам, той с специалист по Джао Бичън.



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 02:30



....кат те чета и самадхи лъха от монитора ми...чудя се аз- какво е туй, а то твоето самадхи било....
И се чудя от къде ли ти е дошло самадхито...и колкото повече се чудя,толкова повече се убеждавам, че ще де е от дълго и упорито практикуване на правилната кхечари мудра,която никои не зане как се практикува /освен теб де.../
лека нощ



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано24.04.03 07:38



Не можах да разбера завиждаш ли на Харчето или ти е жал за нея.
Щото и двете си ги споменал... Абе доколкото знам човек не завижда на този, когото съжалява и обратното.
Една такава особена двусмисленост усетих...

И какво му е лошото на това хал хабер да си нямаш и да си пей сърце.
Ей ма на, мило и драго давам да забравя всичко, което знам.



Тема Re: тайната на ... Хуанджинови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.04.03 13:48



Хуанджи, толкова е просто. Не ми е интересно да си говоря с теб за Джао Бичън. С теб има смисъл да си говоря за ТЕБ САМИЯ! А пък Джао Бичън мога да го чета сам, не ми е нужен посредник. Ти от своя страна чети и прави каквото искаш и по каквато искаш система, но говори само за ТЕБ. А ти точно това не правиш и все говориш за някой друг. И трябва да ти вадя думите с ченгел за едно мижаво изречение, сакън нещо ще ти стане, ако обясниш кратката си и пределно обща дефиниция за това или онова.

Не разбирам защо се дразниш от това, което си говорим с Харчето? То си е между нас и на нас ни е приятно. Ако не те хи харесва, прави си практиките и си свиркай. Ако пък ти харесва – заповядай. Но дай си сметка, че ТИ се включваш в разговора между нас, никой не те е карал насила! Въобще, ако смяташ, че Джао Бичън и прочие ти е достатъчен, бъди щастлив с него, занимавай се, аз няма какво да добавя. Също, ако искаш ела в на сбирката в неделя, но не се оплаквай после, че Миро бил плямпало – знаеш го СЕГА ОЩЕ, пък предполагам, че един йога е командир на себе си и не си губи времето с плямпала.

Да ти призная нещо – не съм чел даже книгата на Боди. За какво ми е да я чета като бях със самата Боди достатъчно време! А е толкова по-интересно да бъдеш с жив човек отколкото да четеш някакви книги ...

Чудя се едно нещо и все забравям да те питам. Ти защо четеш и практикуваш Джао Бичън, няма ли в йога и тантра, където се чувстваш специалист, такива техники? Все пак даоската алхимия върви “комплект” с доста други даоски практики.

Казваш, че курсовете били утилитарни и нямало да научим истинските нещата там ... Интересно ти на колко курса си ходил и на базата на какъв опит говориш? Та, аз съм ходил на курове точно защото са УТИЛИТАРНИ, което значи ПОЛЕЗНИ, а не за някакви други неща. Толкова е просто. Също както няма да ти кажа “Не ходи до хлебарницата, това са утилитарни неща и няма да научиш истинските неща там”. А всъщност истинските неща са и в хлебарницата и в курванлъка и НАВСЯКЪДЕ. Ако не можеш да ги видиш там, сигурно е че не ги виждаш и на другите места. Но това е само мое мнение, не ти го налагам. Ако смяташ, че истинските неща се виждат само в Кхечари мудра, прави я и ти желая успех. Ти си прецени и нека действията ти да са съобразно твоята преценка.




Тема Re: тайната на ... Хуанджинови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано24.04.03 19:16



Що и аз си говорих с нея.
Кога съм ти ставал посредник с Джао Бичън? Никога не съм ти казал, прави това. Говоря за мен конкретно, за това което знам.
Нещата не опират до дразнене, а до ширещо се сред духовните среди, самозалъгване. Ако някой си даде сметка и каже, чакай, дали наистина са така нещата, ето един говори, че и друго има. Дали наистина живея в истината? По- важното е човек да знае, докъде знае, да знае какво има да научи и да не се самозаблуждава, че всичко знае...или пък достатъчно. Човек никога не бива да спира да търси, реши ли, че е стигнал се вкаменява.
Моята сигурност и убеденост са по отношение знанието ми за излюзиите с които ни заливат, никога не съм казал, че съм стигнал и знам всичко...и никога няма да спра. Единственото, което знам, е че много малко знам и колко е голямо знанието, но това го знам, защото съм научил доста.
Някой ден ще поговорим за това, как е в йога и как в дао, смятам, че има смисъл и е интересно.
Що се хванахте толкова силно за кхечари мудра, като казах, че давам пример с нея. Отворих книгата и това ми беше пред очите, може да забравим и да дам друг пример, както прецените. Само трябва да знам, това с което ще дам пример, няма да говоря наизуст.

Там където съм ходил е много повече от всички семинари взети заедно. Нещо като семинар...само, че за да ме вземат за семинарист, бая съм се потрудил. Продължил е години и учителите са малко по различни от вашите. Тук са ме проводили за "практически занятия" в живота.
Не винаги се справям добре, но то не е и толкова лесно.
Ако имаш добър ясновидец, ще разбереш кога, къде и при кой. В акаша го има.



Тема Re: тайнатанови [re: PRN]  
Автор huanji ()
Публикувано24.04.03 19:17



Ами, тя се изказва иронично, защо аз да не мога?
Преди да забравиш нещо, трябва първо да го знаеш.
p.s Знам поне десетина чудесни практики за пълно забравяне, но ако реаниматорите в спешното не са на ниво, има опастност да пропуснем "чудесният" ефект на тоталното забравяне...да го подминем, дето се вика.



Тема Re: тайнатанови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано24.04.03 19:18



Ако не знаеш, да ти кажа. Никога не съм твърдял, че съм в самадхи, нито пък че знам всичко за тази или коя да е мудра или техника. Искаш ли да ти издам тайната защо знам? Защото когато срещна някой който да знае и ми разбие фантациите, вместо да се правя на ироничен веднага си забравям егото, и просто питам да ме научи. Не те ли гъделичка да знаеш повече за тази техника от йога и Тантра? Не, егото е най- важното. Толкова се заинтересува и за Тантра. Всеки го е страх от истината. Таман си се окопала в собствените си илюзии, защо да си разваляш рахатлъка?
Няма нищо лошо, човек да не знае. Лошото е когато...ама хайде, остани си със здраве...ако въобще го имаш.



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 02:40



скучен си....



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 02:46



"Ами, тя се изказва иронично, защо аз да не мога?"
Не знам защо ама не можеш...обикновено е въпрос на дух и интелект...
Просто си евтин и злобен...продължавай с кхечари мудра....



Тема Кхечари Мудранови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано25.04.03 09:20



Питане...

Тия дне си лафя на кю-то и все ми навират в очите тази мудра.

Само че има едни противоречия в описанието на практиката.
Ако я практикуваш, би ли споделил как точно я правиш, че да си сверя нещата.

Благодаря предварително



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано25.04.03 12:55



Абсолютно си прав.
Нали знаеш, че болшинството хора са на принципа, че всичко знаят. Щото, ако случайно нещо не знаят, това ще им събори егото.
То всъщност най-важната техника е да допуснеш, че нещо не знаеш изобщо. Много често само тази техника е достатъчна да премести планини.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: тайната на ... Хуанджинови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.04.03 13:08



Чудя се защо ти e да ги пишеш всичките тези общи приказки??
Човек никога не бива да спира да търси ... никога не съм казал, че съм стигнал ... Единственото, което знам, е че много малко знам ...
Ако даваш лекция в някое училище пред гимназисти – иди дойди, ама тук ... Ако не са изказани поне 10000 пъти от всякакви хора. А ти обръщам внимание, защото мине - не мине време и ги повтаряш. Когато правех малките портрети-шаржове на хората в Клуба в

точно това ми се беше набило от теб (виж каквото ти бях написал там). А всичките тези приказки, които говориш са ОБЩИ приказки, важното е ПАК какво стои зад тях. Но за това нищо не казваш, а аз чакам ...

Всъщност горните приказки “аз съм по-нисък от тревата” са стандартната индулгенция, особено характерна за християнски, йога и прочие среди. В предния си постинг казваш как ти ги разбираш нещата само в тези Клубове и как другите нищо не знаят и само философстват и след това, хоп, удряш една индулгенция, и само няколко реда по-надолу в същия ти постинг отново старата песен: учителите са малко по различни от вашите ... за да ме вземат за семинарист, бая съм се потрудил ... Тук са ме проводили за "практически занятия" в живота....
Как знаеш кои са нашите учители?! Някъде някой да е казал, че се заключват в Боди, А или Б? Що ти е нужно да СЪДИШ вместо да разкажеш за себе си?? Обаче пак общи приказки или отпратки към акаша или ясновидки. А от останалите ти писания излиза че едва ли не само ТИ си се трудил, че само ТЕБ са те проводили ... Иначе за какво ти въобще да го споменаваш всичкото това, вместо да кажеш нещо КОНКРЕТНО!

Та, аз помня всичките ми КОНКРЕТНИ въпроси към теб и чакам търпеливо. Извинявай че за момента те са ми по-интересни от мудрата Х. След това и за мудри може да си говорим. Надявам се да се видим скоро.




Тема Re: тайнатанови [re: Xapчeтo]  
Автор huanji ()
Публикувано25.04.03 16:15



Исках да ти лъсне задника, понеже и през "дрехите" личи, че не е за пред хора. Е, лъсна, не е за пред хора. :)))
Как го каза, скучен, без дух и ниско интелигентен. Може и така да е, но може и да не е. Има достатъчно жени, който ме познават.
Много ли съм злобничък...към илюзиите на егото...

Знаеш ли приказката за патката, дето се опитала да излъже, ветеринарният фелдшер?



Тема Re: тайнатанови [re: Kaлu]  
Автор huanji ()
Публикувано25.04.03 16:16



Като знам колко малко знам, свят ми се завива, но си давам сметка, че от нивото на материята, знанието е много трудно постижимо. Чувала ли си за доктрината нети-нети? Не е това, не е това...може да не стигнеш до "Това", но поне благодарение на нея, знаеш кое не е.



Тема Re: тайната на ... Хуанджинови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано25.04.03 16:17



Но си забравил какво ти написах преди време:
"Ти говори, но там където, ще има полза някой ден..."
Май забрави, че не huanji е важен, а учението. По отношение на него съм бил достатъчно конкретен. А, ти да си забелязал да те оборвам, по отношение на практиката? Общо взето, когато нещата опрат да конкретна работа, не се намесвам. Намесвам се по други поводи. Особенно, жена, която си е побъркала приятеля, пък ми се прави на оборотна. Що мойте жени нямат психически или здравословни проблеми? Ако се възрази, че той всъщност си е бил такъв от преди това...няма проблем, подобното се привлича от подобно.

За някой работи, просто не мога да говоря, пак е много, че въобще отварям дума. Но ако човек започне да търси, обикновенно намирам начин да му подскажа.
Понякога трябва да пиша по нещо, както цитираш, за да си наясно, че ако ще ме лъжеш, няма да е лесно. Ти си говорил надълго и нашироко за хората, които са те учили. Освен това, ако наистина са те приели за техен ученик, понеже семинара и редките контакти нищо не значат, то по ученика може да съдя за учителя.
Ясно е, че не говоря за мен в този смисъл. Общо взето всеки си го възприема според собственото его.



Тема Re: Кхечари Мудранови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано25.04.03 16:17



Като се видим, ще ми покажеш какво точно правиш и ще си поговорим.



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 21:45



no coment



Тема Re: Знанието и знаенетонови [re: huanji]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано26.04.03 07:23



В тоя смисъл онова гъделичкащо чувство да научиш нещо повече (за което споменаваш по-горе) е също толкова проява на егото, колкото и ината да не вземеш от никого нищо.

Егото се крепи на знанието и на неговото времево перпетуиране.
Виж, знаенето е нещо друго. То обаче не може да бъде дадено от никого, щото е проста функция на сетивното и непосредствено възприемане на средата от живия организъм в този момент.

Белег на липса на его е абсолютното безразличие към знанието - било към неговото наличие, било към неговото отсъствие. Кой може да се похвали с такова олимпийско хладнокръвие?



Тема Re: Знанието и знаенетонови [re: PRN]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано26.04.03 07:43



Предвеликвенски поздрав!

Дъгата


Тема Re: Знанието и знаенетонови [re: Изrpeв]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано26.04.03 09:11



При мен Великдена мина.
И марципана тук е по-тачен и по-скъп от шоколада...
Всички различия са плод на различната гледна точка.



Тема Re: Знанието и знаенетонови [re: PRN]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано26.04.03 16:40



На мен пък ми е чудно що това да е въпрос на хвалба?
Че си безразличен към знанието.
То по тая логика и това да се похвалиш, че си безразличен, е пък най-голямата проява на егото...
И да не се похвалиш също де...
Изобщо-откъде и да се завъртиш, задникът ти все ще е отзад.
Туй то.


Аз издигам нов лозУнг-Аман от това просветление, квот ми харесва, това ще правя. И кеф ми в съзнание, кеф ми в безсъзнание. И кеф ми тук и сега, кеф ми утре и завчера.
Да живее просветлението, да живее егото, да живее българската нирвана, да живее американската нирвана, да живеят всичките нирвани по всичките земни кълбета.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Знанието и знаенетонови [re: PRN]  
Автор huanji ()
Публикувано28.04.03 19:58



Чувала ли си за Махатма Ганди? Той е бил много заможен, имал е жена, която му е била преданна и деца, които са го обичали и почитали. Той, който е имал всичко, се е отказал от него, затова е скъп на Бога. Парамахамса Йогананда, говори за него, като за светец. Ако човек няма нищо, никой не го обича, беден е, незнаещ, от какво да се отказва, та целият свят се е отказал от него и без това, той може само да избяга. Отречението е присъщо на постигналия. От знанието може да се откаже, само този, който има всичкото знание. Който го няма, от какво да се отказва?
Знаеш ли колко често олимпийското хладнокръвие, всъщност е профанско, само, че настойникът му не го знае, което показва, откъде идва израза, "Направо ми се качи на главата"...за егото става дума, то внушава подобни нихилизми, само за да се качи да играе хоро на тиквата ти.
Въпросът е на твоето какво да му изпея, всъщност по- добре да му изиграя, понеже не ме бива в пеенето. Нема начин да не се гонущисаме...особенно на ориенталските танци.



Тема Re: тайнатанови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано28.04.03 20:03



Знам, че нямаш. Не си подготвена, освен ако не говорим за срамни въшки или хламиди. Да те открехна само, на Буда Хол, може да медитираш и без да те карат на "трудовашка количка", така, че недей лъга хората.



Тема huanjiнови [re: Mиpo]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 22:45



Не знам какви колички те гонят..за хламидиите ти си знаеш...аз не ща да знам...
А за псевдо-духовно парвеню като теб коментара е излишен... Аз казах че си скучен,елементарен,злобничък простак,но ти го доказа така блестящо , че от тук нататък думите са излишни....
е ...сбогом



Тема Re: huanjiнови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано28.04.03 23:23



Ядоса ли се окончателно, мамо?
Кажи ми само, кой е по- виновен, аз дето ти разкрих задника или ти, дето го носиш?
Прости ми, че те ядосах до там да станеш това, което ме гласиш да съм.
На добър път...и си напълни торбичката, че ще умреш от глад по пътя.





Тема Re: huanjiнови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 01:13



:)):))))"Мамо"????:))))Я пък ти....:)))Ти си изпаднал в дълбока заблуда май...Но това не е чудно, никак.
Не знам какво си въобразяваш че си разкрил...Освен собствената си глупост,жалка самовлюбеност и претенциозност -друго нищо....

Торбички...вий си знаете за торбичките....:)Аз съм без...

P.S.ако се чудиш защо не ти отговарям на конкретиките и защо не те питам да ми разкриеш "тайните",които знаеш...И си мислиш,че е защото не мога ,или защото не искам да си призная че не знам...Грешиш..Причината е проста-човек избира учителите си и от козари на атомна физика не се учи...Някой чак толкова ограничен колкото теб не преставлява интерес....
Хаиде ,прав ти път и зелени пасища...за торбичката -знам че няма да я забравиш...само внимавай с какво точно я пълниш...че като гледам до тука какво вадиш от нея-объркал ли козите дърадонки за диаманти...Ма то... на кой-колкото .....



Тема Re: Кхечари Мудранови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано29.04.03 08:06



Предпочитам да ми разкажеш за своя опит.



В материала , който ми пратиха има едно изречение, че за да се изптлнява тази мудра трябва последователно да се подрязва под езика...



Тема Re: Знанието и знаенетонови [re: PRN]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано29.04.03 09:30





И тук Великден мина, както всичко минава.

Шоколад, марципан..... май по-добре плодове, да ни е мирна главата...
От козунаци, шоколади, марципани и чукани яйца минавам на плодове, че такава подсилваща диета ....

Дъгата


Тема Re: huanjiнови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано29.04.03 09:52



"Мамо", има друго значение, като умалително обръщение към разплакано дете...като теб.
Малко си се объкала по отношение на ученето, това, че ти обеснявам какви неща има и как са, е за да знаеш, и да не вярваш на глупости. Последното нещо, което ще направя е да почна да разправям тука за тях.
Апи ли те кученцето, мамо.



Тема Re: Кхечари Мудранови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано29.04.03 09:59



Ами, понеже знам какви простотий се представят за кхечари-мудра и не само, за всичко е така, ти казвам, че няма никакво подрязване на езика. Не, този език трябва да се вкара в кха, а огнения. В трактатите тези неща са дадени алегорично, трябва да знаеш истинското значение.
Жаландхава бандха, удияна бандха, муладхара бандха, асвини мудра, трая бандха, агнисара дхаути, също имат специфики и от книгите трудно се постига ефекта.



Тема Re: Кхечари Мудранови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано29.04.03 16:37



Ей, кротко бе човек. :))))
Хайде аз ще ти пусна утре един линк+ ще ти преведа това за тая мудра и да го видим. и аз много се изненадах...

Моята практика ми казва друго... и исках да го обсъдя с някой който има личен опит, че тия писания само ме объркват



Тема Re: Кхечари Мудранови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано29.04.03 22:33



Добре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.