Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 21:45



no coment



Тема Re: Знанието и знаенетонови [re: huanji]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано26.04.03 07:23



В тоя смисъл онова гъделичкащо чувство да научиш нещо повече (за което споменаваш по-горе) е също толкова проява на егото, колкото и ината да не вземеш от никого нищо.

Егото се крепи на знанието и на неговото времево перпетуиране.
Виж, знаенето е нещо друго. То обаче не може да бъде дадено от никого, щото е проста функция на сетивното и непосредствено възприемане на средата от живия организъм в този момент.

Белег на липса на его е абсолютното безразличие към знанието - било към неговото наличие, било към неговото отсъствие. Кой може да се похвали с такова олимпийско хладнокръвие?



Тема Re: Знанието и знаенетонови [re: PRN]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано26.04.03 07:43



Предвеликвенски поздрав!

Дъгата


Тема Re: Знанието и знаенетонови [re: Изrpeв]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано26.04.03 09:11



При мен Великдена мина.
И марципана тук е по-тачен и по-скъп от шоколада...
Всички различия са плод на различната гледна точка.



Тема Re: Знанието и знаенетонови [re: PRN]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано26.04.03 16:40



На мен пък ми е чудно що това да е въпрос на хвалба?
Че си безразличен към знанието.
То по тая логика и това да се похвалиш, че си безразличен, е пък най-голямата проява на егото...
И да не се похвалиш също де...
Изобщо-откъде и да се завъртиш, задникът ти все ще е отзад.
Туй то.


Аз издигам нов лозУнг-Аман от това просветление, квот ми харесва, това ще правя. И кеф ми в съзнание, кеф ми в безсъзнание. И кеф ми тук и сега, кеф ми утре и завчера.
Да живее просветлението, да живее егото, да живее българската нирвана, да живее американската нирвана, да живеят всичките нирвани по всичките земни кълбета.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Знанието и знаенетонови [re: PRN]  
Автор huanji ()
Публикувано28.04.03 19:58



Чувала ли си за Махатма Ганди? Той е бил много заможен, имал е жена, която му е била преданна и деца, които са го обичали и почитали. Той, който е имал всичко, се е отказал от него, затова е скъп на Бога. Парамахамса Йогананда, говори за него, като за светец. Ако човек няма нищо, никой не го обича, беден е, незнаещ, от какво да се отказва, та целият свят се е отказал от него и без това, той може само да избяга. Отречението е присъщо на постигналия. От знанието може да се откаже, само този, който има всичкото знание. Който го няма, от какво да се отказва?
Знаеш ли колко често олимпийското хладнокръвие, всъщност е профанско, само, че настойникът му не го знае, което показва, откъде идва израза, "Направо ми се качи на главата"...за егото става дума, то внушава подобни нихилизми, само за да се качи да играе хоро на тиквата ти.
Въпросът е на твоето какво да му изпея, всъщност по- добре да му изиграя, понеже не ме бива в пеенето. Нема начин да не се гонущисаме...особенно на ориенталските танци.



Тема Re: тайнатанови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано28.04.03 20:03



Знам, че нямаш. Не си подготвена, освен ако не говорим за срамни въшки или хламиди. Да те открехна само, на Буда Хол, може да медитираш и без да те карат на "трудовашка количка", така, че недей лъга хората.



Тема huanjiнови [re: Mиpo]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 22:45



Не знам какви колички те гонят..за хламидиите ти си знаеш...аз не ща да знам...
А за псевдо-духовно парвеню като теб коментара е излишен... Аз казах че си скучен,елементарен,злобничък простак,но ти го доказа така блестящо , че от тук нататък думите са излишни....
е ...сбогом



Тема Re: huanjiнови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано28.04.03 23:23



Ядоса ли се окончателно, мамо?
Кажи ми само, кой е по- виновен, аз дето ти разкрих задника или ти, дето го носиш?
Прости ми, че те ядосах до там да станеш това, което ме гласиш да съм.
На добър път...и си напълни торбичката, че ще умреш от глад по пътя.





Тема Re: huanjiнови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 01:13



:)):))))"Мамо"????:))))Я пък ти....:)))Ти си изпаднал в дълбока заблуда май...Но това не е чудно, никак.
Не знам какво си въобразяваш че си разкрил...Освен собствената си глупост,жалка самовлюбеност и претенциозност -друго нищо....

Торбички...вий си знаете за торбичките....:)Аз съм без...

P.S.ако се чудиш защо не ти отговарям на конкретиките и защо не те питам да ми разкриеш "тайните",които знаеш...И си мислиш,че е защото не мога ,или защото не искам да си призная че не знам...Грешиш..Причината е проста-човек избира учителите си и от козари на атомна физика не се учи...Някой чак толкова ограничен колкото теб не преставлява интерес....
Хаиде ,прав ти път и зелени пасища...за торбичката -знам че няма да я забравиш...само внимавай с какво точно я пълниш...че като гледам до тука какво вадиш от нея-объркал ли козите дърадонки за диаманти...Ма то... на кой-колкото .....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.