Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:59 22.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: тайнатанови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано24.04.03 19:18



Ако не знаеш, да ти кажа. Никога не съм твърдял, че съм в самадхи, нито пък че знам всичко за тази или коя да е мудра или техника. Искаш ли да ти издам тайната защо знам? Защото когато срещна някой който да знае и ми разбие фантациите, вместо да се правя на ироничен веднага си забравям егото, и просто питам да ме научи. Не те ли гъделичка да знаеш повече за тази техника от йога и Тантра? Не, егото е най- важното. Толкова се заинтересува и за Тантра. Всеки го е страх от истината. Таман си се окопала в собствените си илюзии, защо да си разваляш рахатлъка?
Няма нищо лошо, човек да не знае. Лошото е когато...ама хайде, остани си със здраве...ако въобще го имаш.



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 02:40



скучен си....



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 02:46



"Ами, тя се изказва иронично, защо аз да не мога?"
Не знам защо ама не можеш...обикновено е въпрос на дух и интелект...
Просто си евтин и злобен...продължавай с кхечари мудра....



Тема Кхечари Мудранови [re: huanji]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано25.04.03 09:20



Питане...

Тия дне си лафя на кю-то и все ми навират в очите тази мудра.

Само че има едни противоречия в описанието на практиката.
Ако я практикуваш, би ли споделил как точно я правиш, че да си сверя нещата.

Благодаря предварително



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано25.04.03 12:55



Абсолютно си прав.
Нали знаеш, че болшинството хора са на принципа, че всичко знаят. Щото, ако случайно нещо не знаят, това ще им събори егото.
То всъщност най-важната техника е да допуснеш, че нещо не знаеш изобщо. Много често само тази техника е достатъчна да премести планини.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: тайната на ... Хуанджинови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.04.03 13:08



Чудя се защо ти e да ги пишеш всичките тези общи приказки??
Човек никога не бива да спира да търси ... никога не съм казал, че съм стигнал ... Единственото, което знам, е че много малко знам ...
Ако даваш лекция в някое училище пред гимназисти – иди дойди, ама тук ... Ако не са изказани поне 10000 пъти от всякакви хора. А ти обръщам внимание, защото мине - не мине време и ги повтаряш. Когато правех малките портрети-шаржове на хората в Клуба в

точно това ми се беше набило от теб (виж каквото ти бях написал там). А всичките тези приказки, които говориш са ОБЩИ приказки, важното е ПАК какво стои зад тях. Но за това нищо не казваш, а аз чакам ...

Всъщност горните приказки “аз съм по-нисък от тревата” са стандартната индулгенция, особено характерна за християнски, йога и прочие среди. В предния си постинг казваш как ти ги разбираш нещата само в тези Клубове и как другите нищо не знаят и само философстват и след това, хоп, удряш една индулгенция, и само няколко реда по-надолу в същия ти постинг отново старата песен: учителите са малко по различни от вашите ... за да ме вземат за семинарист, бая съм се потрудил ... Тук са ме проводили за "практически занятия" в живота....
Как знаеш кои са нашите учители?! Някъде някой да е казал, че се заключват в Боди, А или Б? Що ти е нужно да СЪДИШ вместо да разкажеш за себе си?? Обаче пак общи приказки или отпратки към акаша или ясновидки. А от останалите ти писания излиза че едва ли не само ТИ си се трудил, че само ТЕБ са те проводили ... Иначе за какво ти въобще да го споменаваш всичкото това, вместо да кажеш нещо КОНКРЕТНО!

Та, аз помня всичките ми КОНКРЕТНИ въпроси към теб и чакам търпеливо. Извинявай че за момента те са ми по-интересни от мудрата Х. След това и за мудри може да си говорим. Надявам се да се видим скоро.




Тема Re: тайнатанови [re: Xapчeтo]  
Автор huanji ()
Публикувано25.04.03 16:15



Исках да ти лъсне задника, понеже и през "дрехите" личи, че не е за пред хора. Е, лъсна, не е за пред хора. :)))
Как го каза, скучен, без дух и ниско интелигентен. Може и така да е, но може и да не е. Има достатъчно жени, който ме познават.
Много ли съм злобничък...към илюзиите на егото...

Знаеш ли приказката за патката, дето се опитала да излъже, ветеринарният фелдшер?



Тема Re: тайнатанови [re: Kaлu]  
Автор huanji ()
Публикувано25.04.03 16:16



Като знам колко малко знам, свят ми се завива, но си давам сметка, че от нивото на материята, знанието е много трудно постижимо. Чувала ли си за доктрината нети-нети? Не е това, не е това...може да не стигнеш до "Това", но поне благодарение на нея, знаеш кое не е.



Тема Re: тайната на ... Хуанджинови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано25.04.03 16:17



Но си забравил какво ти написах преди време:
"Ти говори, но там където, ще има полза някой ден..."
Май забрави, че не huanji е важен, а учението. По отношение на него съм бил достатъчно конкретен. А, ти да си забелязал да те оборвам, по отношение на практиката? Общо взето, когато нещата опрат да конкретна работа, не се намесвам. Намесвам се по други поводи. Особенно, жена, която си е побъркала приятеля, пък ми се прави на оборотна. Що мойте жени нямат психически или здравословни проблеми? Ако се възрази, че той всъщност си е бил такъв от преди това...няма проблем, подобното се привлича от подобно.

За някой работи, просто не мога да говоря, пак е много, че въобще отварям дума. Но ако човек започне да търси, обикновенно намирам начин да му подскажа.
Понякога трябва да пиша по нещо, както цитираш, за да си наясно, че ако ще ме лъжеш, няма да е лесно. Ти си говорил надълго и нашироко за хората, които са те учили. Освен това, ако наистина са те приели за техен ученик, понеже семинара и редките контакти нищо не значат, то по ученика може да съдя за учителя.
Ясно е, че не говоря за мен в този смисъл. Общо взето всеки си го възприема според собственото его.



Тема Re: Кхечари Мудранови [re: Drona]  
Автор huanji ()
Публикувано25.04.03 16:17



Като се видим, ще ми покажеш какво точно правиш и ще си поговорим.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.