Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:55 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: тайнатанови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 19:52



Това е най-веселият постинг напоследък!Много точно казано!



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано22.04.03 21:47



Както прецениш.



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.04.03 18:36



Ти въведе думата курванлък и така не я обясни. Жалко. А пък без обяснения кърванлък и алхимия с си само думички. Важното е това, което стои зад тях.

Всъщност така е и с цитата, за който споменаваш. Аз бих изписал по него поне няколко страници. Но понеже не обичаш детайлите и ми спестяваш труда. Бих казал, че ИН е отдолу, а ЯН е отгоре, но в определен момент местата им се разместват (оказва се че мисионерската поза и я алхимията не е най-удобна и е особено важно ЗАЩО). Сексуалната енергия, макар и много важна част не е всичко в алхимията. Всъщност, тя е една от най-“грубите” съставки, които се забъркват в гърнето със супата. Груба в смисъл точно както физическото тяло е по-грубо в сравнение със сексуалната енергия. А има и доста други съставки. Пък да не говорим за това КАК се смесват и КАКВО се получава след това.... А тези неща не ги пише Джао Бичън ... Пък и аз не бих се базирал на А или Б, а на мой опит.

Всъщност не знам защо е необходимо да се намесват някакви цитати. В ДИРа цитатите се използват за щяло и нещяло, пък така или иначе всеки си ги интерпретира както иска и както му отърва. Много по-лесно е да се говори директно без посредник, пък ако се използва цитат, то може да е като повод за някакво задълбочаване. Е това е мое мнение и не те ангажирам с него.





Тема Re: тайнатанови [re: Xapчeтo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.04.03 18:38







Тема Re: тайнатанови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано23.04.03 21:58



Дадох ти определнение на тази дума, престани да ме занимаваш с глупости.
Пропускаш, че години наред съм се занимавал с Джао Бичън. Това е мой опит.
Не си прав, че не говори за другите съставки, много добре даже дава нещата. Възпроизвеждащата сила е само една част. Дай да си говорим за Джао Бичън, като почнеш да практикуваш.

Толкова ви завиждам на вас с Харчето. Четете книжки, ходите на семинари при учители дето хал-хабер си нямат...пей сърце. Ако ви питам как се прави кхечари мудра(която се използва в Тантра), ще ми обесните сигурно, че това е да държиш езика опрян назад към мекото небце. В "Скъпоценност в лотоса", любимата ти Боди казва, че това е тайна, за която никой не говори и тя ще я разкрие. Разбира се в йога се говори много за нея, но само един човек е разбулил тайната й. Положението на езика, няма нищо общо. Кхечари мудра е нещо много велико. Тя се извършва в крайната фаза на медитацията, но тази за която говоря, която донася интуитивното познание за всичко. Тя възникава като следствие от шамбхави мудра. Кхечари мудра, вкарва огненият език на кундалини в кха(в йога) или изходната кухина на духа(дао). Този език се гълта, а не истинския. Техниката е лека и проста, само, че за да се осмисли, са нужни години. Кхечари е в пряка връзка със самадхи. Джао Бичън я познава и загатва за нея. Ако трябва да я предам на някой това, което знам за шамбхави и кхечари ще са ми нужни дни или месеци и то в практика. Да не говорим, че истинското положение на езика, въобще не им е познато. Как може някой да ми говори за големи работи, като не знае това основно нещо. Ин и ян ще обединяват, кундалини ще издигат. Боже, те са толкова некомпетентни в йога и в тантра. Това е само един пример, смятам, че не е нужно да продължавам. Не е ми целта да оборвам книгата и учителите дето са я писали. Искам само да усетиш как се чувствам, като гледам как лъжат хората. Това не ме ядосва, по- скоро ми е жал...за такива като Харчето, дето се държат като, че ли са хванали бога за рога, теб те пропускам, щото си плямпало по принцип. Целта не е да се правя на знаещ или учител, по простата причина, че хуанджи не е по- важен от истината.
Разбира се има и положителни, и верни практики, но за по- голяма реклама се вкарва тежката артилерия на йога...кой ти знае, че е рекламен трик. Затова ви казвам, курсовете са си съвсем утилитарни, истинските неща няма да ги научите там, те не се дават с пари. На този етап най- сигурният учител е вътрешният учител, само, че без медитация него го няма. Но медитация, не медЕтация. Не ме питайте как се познава кой медитира...като почне да ми говори ще ви кажа.

Не случайно в този клуб всички са много яки на философията, а като дойде до конкретните неща, всякой лови гората. Миро го изключвам, той с специалист по Джао Бичън.



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано24.04.03 02:30



....кат те чета и самадхи лъха от монитора ми...чудя се аз- какво е туй, а то твоето самадхи било....
И се чудя от къде ли ти е дошло самадхито...и колкото повече се чудя,толкова повече се убеждавам, че ще де е от дълго и упорито практикуване на правилната кхечари мудра,която никои не зане как се практикува /освен теб де.../
лека нощ



Тема Re: тайнатанови [re: huanji]  
Автор PRN (fellow)
Публикувано24.04.03 07:38



Не можах да разбера завиждаш ли на Харчето или ти е жал за нея.
Щото и двете си ги споменал... Абе доколкото знам човек не завижда на този, когото съжалява и обратното.
Една такава особена двусмисленост усетих...

И какво му е лошото на това хал хабер да си нямаш и да си пей сърце.
Ей ма на, мило и драго давам да забравя всичко, което знам.



Тема Re: тайната на ... Хуанджинови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.04.03 13:48



Хуанджи, толкова е просто. Не ми е интересно да си говоря с теб за Джао Бичън. С теб има смисъл да си говоря за ТЕБ САМИЯ! А пък Джао Бичън мога да го чета сам, не ми е нужен посредник. Ти от своя страна чети и прави каквото искаш и по каквато искаш система, но говори само за ТЕБ. А ти точно това не правиш и все говориш за някой друг. И трябва да ти вадя думите с ченгел за едно мижаво изречение, сакън нещо ще ти стане, ако обясниш кратката си и пределно обща дефиниция за това или онова.

Не разбирам защо се дразниш от това, което си говорим с Харчето? То си е между нас и на нас ни е приятно. Ако не те хи харесва, прави си практиките и си свиркай. Ако пък ти харесва – заповядай. Но дай си сметка, че ТИ се включваш в разговора между нас, никой не те е карал насила! Въобще, ако смяташ, че Джао Бичън и прочие ти е достатъчен, бъди щастлив с него, занимавай се, аз няма какво да добавя. Също, ако искаш ела в на сбирката в неделя, но не се оплаквай после, че Миро бил плямпало – знаеш го СЕГА ОЩЕ, пък предполагам, че един йога е командир на себе си и не си губи времето с плямпала.

Да ти призная нещо – не съм чел даже книгата на Боди. За какво ми е да я чета като бях със самата Боди достатъчно време! А е толкова по-интересно да бъдеш с жив човек отколкото да четеш някакви книги ...

Чудя се едно нещо и все забравям да те питам. Ти защо четеш и практикуваш Джао Бичън, няма ли в йога и тантра, където се чувстваш специалист, такива техники? Все пак даоската алхимия върви “комплект” с доста други даоски практики.

Казваш, че курсовете били утилитарни и нямало да научим истинските нещата там ... Интересно ти на колко курса си ходил и на базата на какъв опит говориш? Та, аз съм ходил на курове точно защото са УТИЛИТАРНИ, което значи ПОЛЕЗНИ, а не за някакви други неща. Толкова е просто. Също както няма да ти кажа “Не ходи до хлебарницата, това са утилитарни неща и няма да научиш истинските неща там”. А всъщност истинските неща са и в хлебарницата и в курванлъка и НАВСЯКЪДЕ. Ако не можеш да ги видиш там, сигурно е че не ги виждаш и на другите места. Но това е само мое мнение, не ти го налагам. Ако смяташ, че истинските неща се виждат само в Кхечари мудра, прави я и ти желая успех. Ти си прецени и нека действията ти да са съобразно твоята преценка.




Тема Re: тайната на ... Хуанджинови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано24.04.03 19:16



Що и аз си говорих с нея.
Кога съм ти ставал посредник с Джао Бичън? Никога не съм ти казал, прави това. Говоря за мен конкретно, за това което знам.
Нещата не опират до дразнене, а до ширещо се сред духовните среди, самозалъгване. Ако някой си даде сметка и каже, чакай, дали наистина са така нещата, ето един говори, че и друго има. Дали наистина живея в истината? По- важното е човек да знае, докъде знае, да знае какво има да научи и да не се самозаблуждава, че всичко знае...или пък достатъчно. Човек никога не бива да спира да търси, реши ли, че е стигнал се вкаменява.
Моята сигурност и убеденост са по отношение знанието ми за излюзиите с които ни заливат, никога не съм казал, че съм стигнал и знам всичко...и никога няма да спра. Единственото, което знам, е че много малко знам и колко е голямо знанието, но това го знам, защото съм научил доста.
Някой ден ще поговорим за това, как е в йога и как в дао, смятам, че има смисъл и е интересно.
Що се хванахте толкова силно за кхечари мудра, като казах, че давам пример с нея. Отворих книгата и това ми беше пред очите, може да забравим и да дам друг пример, както прецените. Само трябва да знам, това с което ще дам пример, няма да говоря наизуст.

Там където съм ходил е много повече от всички семинари взети заедно. Нещо като семинар...само, че за да ме вземат за семинарист, бая съм се потрудил. Продължил е години и учителите са малко по различни от вашите. Тук са ме проводили за "практически занятия" в живота.
Не винаги се справям добре, но то не е и толкова лесно.
Ако имаш добър ясновидец, ще разбереш кога, къде и при кой. В акаша го има.



Тема Re: тайнатанови [re: PRN]  
Автор huanji ()
Публикувано24.04.03 19:17



Ами, тя се изказва иронично, защо аз да не мога?
Преди да забравиш нещо, трябва първо да го знаеш.
p.s Знам поне десетина чудесни практики за пълно забравяне, но ако реаниматорите в спешното не са на ниво, има опастност да пропуснем "чудесният" ефект на тоталното забравяне...да го подминем, дето се вика.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.