Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:38 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тантрата на Ниди - За Ху и Харчетонови [re: Xapчeтo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.04.03 19:27



Я разкажи за Траяти, пък аз ще споделя за Боди. Виж какъв Ошо бартер ще направим :)) Ще почна аз обаче сигурно утре, че трябва да свърша един служебен доклад днес.

Ако кажеш като бонус и историята за възникването на Хара? Че се сещам аз как използвах на майтап поздрава към “върлите” Ошовисти в групата ни “Харе Ошо”. Но пък никой не се засягаше за тяхна чест :) Даже стана интересно.





Тема Re: бартернови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 04:10



Ами това не е Ошо бартер...:)Трайати не е "ошовистка" :))Тя е по-скоро "Бабаджистка" :):)))Ама и това не е....май е "сексистка" ама това е съвсем неточно вече ,щото си има съвсем друг смисъл ...и то негативен....
А какво да кажа...беше много силна.С голямо его...много:)Но и много лична сила...те тия неща не си противоречат май...И направи силни семинари.За мен / а мисля че това си е нейната концепциа също/ основното беше в премианването през страховете задръжките.Кога минавах,кога не..Поне имах възможност да си ги видя...колкото съм могла пак де:)...
Напоследък си мисля за това-че като правим разни неудобни,страшни,рисковани неща се срещаме със себе си ,както иначе никога не бихме могли.Ако няма предизвикатество си живеем в една много удобна представа за себе си,и нищо не я обезпокоява...И общо взето имаме тенденцията да си я правим карсивичка ,и излъскана такава....А понякога и обратно-подценяваща....Но както и да е-нереална....
Имах един сън преди няколко месеца-много важен сън...Тъкмо бях прочела "Камино" на Шърли Маклеин...Та сънувах че съм тръгнала на пътешествие-пилигримско...беше 1000 км или нещо такова-не помня...И знаех ,че накрая ,който стигне пръв ще вземе награда 1 милион...Много хора бяха тръгнали....със всякакви машини,коли,колела...аз вървях пеша...И хем исках да стигна първа хем някак си знаех че няма значение.И един глас ми каза-"Хубаво е да стигнеш първа,но не е в това работата...Тръгнала си за да имаш възможност да се наблюдаваш по пътя"....Та така:)...Между другото по-нататъка в съня имаше едно "приключение",което се реализира "на живо".Около 3 месеца след съня...Попаднах в едно племе и се влюбих в някакъв мъж.Бяхме заедно 1 месец, след което на него му се взриви главата от вътре:)):))) и аз просто напуснах племето с усещането,че каквото е имало да преживея съм преживяла и сега е време да си продължавам...:)):))Точно така и ми се случи в живота:))...и връзката приключи точно след като на него му се "взриви" главата-смахна се нещо....по-точно описание не бих могла да дам....

И сега се мъча да се връщам към това знание,че е важно какво научавам за себе си и как се променям аз...а не толкова евентуалния милион на края....


добро утро!



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Xapчeтo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.04.03 19:34



С малко закъснение и моето по бартера. Тя и Боди не е чиста Ошовистка, ама въобще какво значи това “чист” еди какъв си. Аз ги обичам най-много мешаните. И понякога колкото по-противоположни неща са омешали толкова по ми харесват. Спомням си, че преди години ми беше много интересно да чета и да възприемам заедно от една страна Миямото Мусаши, който е един средновековен майстор на самурайския меч и който казваше “Сечи човека пред теб без да ти мигне окото”, както и Кришна, който казваше подобни неща на Арджуна в Бхагавад Гита. И от друга разни будистки и прочие писания, където и на комара, който те хапе трябва да се угоди. Но да не се отплесвам.

Боди, която беше една 120 кг американка, е ученичка от една на страна на една класическа тантра традиция (забравих вече името на даскала й) и на Ошо от друга. А е хубаво че е прибавила и други неща към Ошо, защото съм виждал много хора, на които само Ошо не им понася добре. Даже писах тук

някой неща навремето. Виреш, за когото споменавам, предполагам, че знаеш, че Ниди по тази линия върви. А и предполагам, че си чела книгата на Сам « Life of Osho » (има я на нашия сайт).

Та, в сравнение с Ниди, това ,което имаше много повече при Боди беше МЕДИТАЦИЯТА. А без медитацията, другите неща са уводни. Силата на Боди също беше доста по-голяма. Аз обичам хората да говорят от първо лице единствено число. Ако пък се привързват към Аза/Егото си, това е техен проблем, не мой. Аз си имам друга работа и това което ме интересува е да науча нещо полезно от тях.

Боди ни инициира в Кобра дишането, но на мен в сравнение с дао практиките ми се видя доста общо. Тъй като си говорихме доста с нея, ми предложи и разни други неща, но така или иначе не ми станаха интересни. Даде ми и два адреса в Париж и смешното беше, че взех че ги събрах тези двама човека мъж и жена и следващата година като се видях с нея (тя идва няколко пъти) се смеехме защото тези двма нейни последователи са били заедно известно време после са се изпокарали чисто любовному. Но и двамата не ми бяха интересни и въпреки, че имаха какви ли не дипломи и жената е била с Ошо и какви ли не други учители и си беше като дете. Anyway.

Всъщност, цялата работа беше, че Цялото ми беше организирало разните тантра практики далеч преди да срещна Боди и Ниди и още когато знанията ми за тантра бяха съвсем интуитивни. Та, така стана, че ме срещна с нужните ми хора (и най-вече с няколко жени), където нещата се правеха от само себе си и достатъчно месеци и години, и навлизанията бяха стотици пъти по-интензивни от какъвто и да е семинар. Просто си беше реалния живот и беше все едно че са те хвърлили в дълбоко море и ти трябва да плуваш, с всичките духовни екстри. Още се чудя как ги бяха организирали Силите всичките стотици случки и преживявания ... Всяко с точно определена цел ... По това време бях в Университета студент и мога да ти кажа, че ходенето от дъжд на вятър на лекции или взимането на изпити беше най-лесната част от живота ми. Спомням си как науките ми бяха като почива – там всичко беше подредено по научно му, лесно и БЕЗИНТЕРСНО. А дълбините в мен, въпреки че имаше какви ли не тъмни стаички, бяха много по-интересни за изследване... и за мой късмет нещата станаха, така както е трябвало да станат. Което ми коства естествено доста усилия, но пък аз от усилия никога не съм се плашел.

Та, след това разните семинари с Боди и Ниди ме научиха на разни второстепенни неща – човек има винаги какво да научи и макар и второстепенно, едно нещо си има смисъл в контекста си.

Въобще, Силите ти изпращат винаги нужния човек или нещо си да те научи на каквото трябва. Само трябва човек да си отваря очите и както казваш ти самата да гледа по Пътя, а не някъде далече си в не знам какво си. И да гледа ДОБРЕ по него и да не пропуска дребните неща. От това пък човек се центрира и нещата си идват на мястото ... Докато Цялото не ти извърти друг номер. Но това няма значение, ти вече си влюбен в неговите номера.

Ще възкръсва ли Рокси тези дни? Или го прави всеки ден?




Тема Re: бартер - Бодинови [re: Mиpo]  
АвторXapчeтo (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 20:42



Какво имаш пред вид с това ,че на много хора Ошо не им понася добре?

Силите ми изпращат разни работи
....чудя се кое смайли е по-подходящоиили...е ще видим като възкръсна
Кои е все пак на Боди учителят?Това ми е интересно...Жив ли е още?Искам да науча още из Тантра,но има толкова много самозвани "учители"....




Тема Re: бартер - Бодинови [re: Xapчeтo]  
Автор huanji ()
Публикувано17.04.03 21:52



Смея да мисля, че Тантра се предава засега само интуитивно. Освен това, истинско щастие е човек да срещне тази сродна душа, която ще го съпътства по този път.



Тема Re: бартер - Бодинови [re: huanji]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 22:52





"смееш да мислиш" значи....

за "освен това-то" и душата съм съгласна безусловно...





Тема Re: бартер - Бодинови [re: Harcheto]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.04.03 17:23



Казах, че на много хора САМО Ошо не им понася добре. Всъщност така е със САМО П.Дънов и със само А или Б. Много лесно се влиза в някакъв коловоз и се заспива там. Не по-трудно е и като се омешват. Всеки си преценява сам как да пие питието – чисто или в коктейл.

За учителя на Боди, който е и бил неин партньор, трябва да видя в книгата им, която излезе и на български. След седмица ще съм в София и ще погледна как му беше името и ще ти кажа. Той е съавтор и ако някой от четящите тук я имат, могат да кажат как беше точно. Книгата беше с някакво стандартно тантра заглавие, един й автор е Боди Авинаши, а другият е въпросния учител.

А пък за други тантра учители се оглеждай около теб. Може и да е по-близо отколкото подозираш... И особено важно е да слушаш ВЪТРЕ в СЕБЕ си. Там има един СУПЕР УЧИТЕЛ. И целият ти живот става тантра семинар. С всичко необходимо.




Тема Re: бартер - Бодинови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано18.04.03 20:32



Няма начин да не си съгласна.

...малки сме, грешим...пардон, мислим.



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Mиpo]  
АвторHarcheto (Нерегистриран)
Публикувано19.04.03 08:16



О да..знам я."Скъпоценност в лотоса".Сунята Сарасвати е дугият автор.Не знаех че и е учител..ОК.
Дададада:))Знам го тоя учител от вътре..За някой от вън се оглеждах:)) И за живота като семинар знам...Мама му стара ,кога е lunch brake-a ???....:)):)))



Тема Re: бартер - Бодинови [re: Harcheto]  
Автор huanji ()
Публикувано19.04.03 21:17



"Скъпоценност в лотоса" не е лоша книга. Обикновено я препоръчвам, а също така и "Тантра", на Артър Авалон.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.