Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:13 02.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Ценностна система  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано01.04.03 15:17



Пуснах темата в подобен вариант и из другите клубове.
Интересно ми е все пак...както писах в КК-като оздравеем, всички знаем какво ще правим, но, докато сме болни, какъв режим спазваме и какви процедури правим.
А ние не сме просветлени още, нали? Поне повечето от нас. Та, като сме човеци и не можем да разчитаме изцяло на усета си, защото не сме чисти толкова-какви норми спазваме, докато вървим по пътя?
Какви добродетели.
Или смятате, че щом сме тръгнали, значи вече можем да се държим като пристигнали?


диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: kaliнови [re: Kaлu]  
Авторash (Нерегистриран)
Публикувано01.04.03 21:13



ti maimnogo temi puska6 , ot koito ne iska6 da se nau4i6 ,a da vidi6 drugi kakvo sa napravili...

....za6to e tova ...i kakvo e tova "prosvetleni"?? mnogo lampi li da si sloja ili kakvo...?

.........sladorana si ina4e...:)



Тема Re: kaliнови [re: ash]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано01.04.03 21:41



Ами ето-днес говорих с един човек и стигнахме до извода, че някой си, като прави или действа по един начин, и априори смята, че всички останали правят същото, пък то не е така. Всички сме различни тоест.
Затова ми е интересно на какви критерии е изграден хорския светоглед.
То вярно-всеки тръби, че няма добро и лошо, ама то го няма на друго ниво. На нивото, на което сме си, си има от всичко по малко и е редно да се съобразяваме.
А не да говорим за тук и сега, а да подразбираме, че сме богове и да се държим като такива. Щото на земята си има други закони и трябва да ги спазваме-неслучайно сме се родили тук, а не сме кесили на небето...
Всичко тръгва от момента, в който се запиташ-чакай бе, що съм се родил точно на земята, точно в тяло, точно в тая държава...що примерно не съм се родил на синята планета да пърхам като птица и да си свиркам любовно...или що не съм се родил в Индия, че да ида в някой ашрам да си медииирам на воля...
Явно раждането ни точно тук има дълбок смисъл и трябва да действаме адекватно в реалността и то в тази реалност...и объркването става пълно, докато не пуснеш бог да те води, щото всичките ти опити за разбиране и контрол удрят на камък...

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Миронови [re: Kaлu]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано01.04.03 21:45



Аз наистина държа да споделиш идеалите си, приоритетите си, ценностната си система...
Май е вярна приказката-Кажи ми каква е ценностната ти система, за да ти кажа какъв си.


А-и за прошката...сетих се, има ден, в който се иска прошка. За да се даде...

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Миронови [re: Kaлu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.04.03 12:54



Тъй като те обичам (нищо че те дърпам за косата и дразня понякога), откликвам на молбата ти.

Нямам ценностна система и морални принципи!

Всъщност не знам и за какво биха ми послужили. Още преди повече от 15 години ми “досаждаха” с горното. Моралния принцип, който най-много ми предлагаха беше “Не прави на другите, това което не искаш да правят на теб”. Обаче, още тогава, горния принцип ми се струваше особено ограничен. Първо, че казва какво да не правим без да споменава нищо за това, което трябва да правим. И второ, че хората са различни ... И с горния принцип само би станала някоя каша (примери колкото искаш).

За това като ме питаха кой ми е принципа, отговарях “Единственият ми принцип е да нямам принципи”.

А да уточня нещо съществено все пак. Не ми трябват принципи, защото предпочитам да видя всяка ситуация, да я усетя и решението да се роди, а не да прилагам някакъв стар принцип!. Така че преценявам според ситуацията. И си запазвам цялата свобода за преценка.

Всъщност принципите и ценностите системи са за слепите хора – карта за да се ориентират. Иначе, гледаш Пътя, внимаваш и вървиш напред. И вместо да се влачиш само по утъпкалия коловоз, се наслаждаваш на цялото грейнало поле.

Та, какъв съм според твяота приказка?

А за прошката – нямата да чакам деня Х – падам на колене пред теб и ти искам прошка за всичко, с което съм ти досадил. Даже ти целувам краката. Пък защо да не се кача с целувките и малко по-нагоре ... . Това прошката не било лошо нещо!



Тема Re: Миро,kali i o6te niakoi ...нови [re: Mиpo]  
Авторash (Нерегистриран)
Публикувано02.04.03 19:42



...bez samnenie Morala i vsi4ko koeto toi vla4i samo ograni4ava.... NO

...to4no tova potikva niakoi da se razviva naprajenieto mejdu M .principi i rezlnosta ..dava voliata za dvijenie...:)

...da ne govorim 4e ti i ti i ti,,, imate moral kolkoto i da tvardite obratnoto..Kali naprimer ne bi obila nevinen (misli si 4e ima bog :)) ..a Miro ne6to drugo ne bi napravil za6toto edi-kakvosi...:0 ...ina4e moje 4ovek da si lae 4e niama principi i moral ...,no kato pogledne6 deistviata mu ne6to mai imal .....svur6va mi miastoto...:)



Тема Re: Миронови [re: Mиpo]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано02.04.03 22:45



Да нямат морал и принципи могат да си позволят само просветлените.
Защото само те действат от позицията на чистия дух, който минава през тях.
Така че Ошо безпринципен го приемам. На теб обаче определено ти е рано...

За да искаш прошка, първо трябва да разбереш и осъзнаеш какво си направил, после да се покаеш, къде хукна с целувките на разни места?

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Миро,kali i o6te niakoi ...нови [re: ash]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано02.04.03 22:49



Правилно си забелязал.
Всеки има някаква ценностна система, върху която си гради изборите.
Всичко, което се опитвам да направя, е да накарам господата и дамите да го осъзнаят тоя факт. А те упорито не щат и се правят на безупречи воини, за което им е още рано.
Вследствие на това правят изборите си неосъзнато...и говорят упорито за осъзнатостта като връх на липсващата им уж ценностна система...
Циркът е пълен.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: kaliнови [re: ash]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано02.04.03 23:35



тва е "процесинг" :))))

а сладУрана се пише с "У"



Тема Re: Ценностна системанови [re: Kaлu]  
АвторTaisha (Нерегистриран)
Публикувано03.04.03 05:20



Kali I thought you might say something meaningful but you are just plain stupid.

*In English so you feel good about the alphabet....I'm still missing the buton....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.