Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба през юли  
Автор Mиpo ()
Публикувано08.03.03 21:06



Поводът за настоящата тема е темата на Ху

, но тъй като ми се иска да я доразвия идеята по-подробно и леко изменя, отварям нова тема (с Ху надявам се, че ще стигнем до компромис). Всъщност, идеята беше зачената преди доста месеци в една дискусия с Дейти и Изгрев. Може да вземем и полезното от идеята на колегите от Кастанеда.

Та, предлагам във втората половина на юли месец да се съберем на Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба за около 7-10 дена. Освен, че ще се видим и общуваме на живо, ще можем да ВКАРАМЕ В ПРАКТИКА всичко за каквото сме говорили през годината в Клуба. А медитации имаме на разположение колкото искате. От класическите Ошови до всякакви други. Средно на ден могат да се правят минимум 4-5 практики, които, ако са добре балансирани в цялостния контекст, могат да бъдат лесно "смляни" даже и от начинаещи. Естествено, няма да се ограничим само с Ошовите медитации и всеки, който се чувства достатъчно уверен в познаването на друг вид практика е добре дошъл да ни я покаже и да ни научи. Аз поне имам на разположение репертоар от какви ли не други неща и особено от дао тип (тай чи, цигун, бутащи ръце ...), но ще ми особено интересно и приятно и други хора да споделят практически методи. А не се и съмнявам, че ще има достатъчно доброволци за това. Така, че медитационното разнообразие и "питателност" за Духа ще е гарантирано.

"Last but not least" ще можем да също да потанцуваме и да се повеселим. И да видим що е туй Зорба-Будата.

Сега техническите неща.
Предлагам да го направим някъде във втората половина на юли. Гледам календара и виждам, че може от 19/07 (събота) до 27/07 (неделя). Лия-Многостранна беше предложила да го свържем с европейския тай-чи форум в Боровец, който ще е 5 до 12 юли, но надали ще стане, защото даже и намалената такса там за българи е 200 евро и сигурно доста хора няма да дойдат заради това. Пък и да не смесваме двете неща, които ще бъдат достатъчно натоварени сами по себе си. Аз така или иначе ще отида на тай чи форума и ще разкажа на тези, които се интересуват какво е имало там.

Местоположение.
Струва ми се най-практично да го направим на някоя хижа на Витоша. Естествено, ако някои има и други предложения и може да провери как стоят нещата там, като нищо ще сменим местоположението. В България дал господ природа. Ще резюмирам сега обаче общите изисквания за съответното място и останалото го оставям на инициативата на всеки от вас да предложи такова място, да провери условията и цените, както и евентуално да се заеме по-късно с практическите детайли по резервацията, ако мнозинството в Клуба избере това място.

Първо, хижата или хотела е хубаво да е някъде сред природата на относително приятно и усамотено място (в смисъл да не в центъра на Боровец или до лифта на Щастливеца). Предполагам, че може да се съберем едно 15 човека минимум. Идеално би било, ако можем да наемем ЦЯЛАТА хижа. Така не бихме притеснявали евентуални други летовници там. Така, че гледайте за някаква не особено голяма хижа. Точната ни бройка ще се изясни с времето. Идеално би било, ако хижата има една голяма зала (това е доста важно!), където евентуално да можем да правим разни практики плюс тези, които ще правим на открито. Там ще може и да купонясваме. Не е зле, ако има и минимален комфорт. Не че ми пука за особено за него, но знам, че от практична гледна точка е по-удобно да не губим време за битови неща. Примерно, ако има телевизор и видео, аз мога да взема видео касети с Ошо и с други учители. Друго условие е хижата да е относително лесно достъпна и не много далеч от транспорт. Сигурно е, че ще има хора, които няма да могат да останат през цялото време, но биха дошли с желание само за уикенда, та да помислим и за тях. Все пак, ако има достатъчно хора с коли, даже и да е отдалечена хижата от спирка на обществен транспорт, ще оставим телефони, на които може да се обади новодошлия за отиде някой да го вземе с кола.

Едно последно нещо за тези, които ще се разтърсят за хижи. Не е задължително да казвате на съответните собственици, че ще става въпрос за Ошови медитаци (или пък за медитации). Най-лесно и леко бива възприемано от незнаещи хора нещо като "курс по източни ГИМНАСТИКИ и УПРАЖНЕИЯ за ЗДРАВЕТО". Казвам го това от опит.

За момента не се сещам друго. Естествено, вие обаче ще се сетите и предложите много други полезни и практични неща. Така, че не се притеснявайте и давайте смело. Новодошли, както и хора от съседни Клубове са също добре дошли. Който смята, че принципно би дошъл, нека да се обади колкото се може по-рано. Пък Лия (както тя предложи) и останалите желаещи да се разтърсят за хижи, ще ги чакаме с конкретни цифри за цени и условия.

Прегръдки на всички и се надявам, че не след дълго ще са НА-ЖИВО!



Тема Re: хехее :)))нови [re: Mиpo]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано08.03.03 21:20



с тези твои прегръдки може и за тантра да ти излезе късмета



иначе аз не виждам що трябва да се чака до юни за да се направи среща на клуба, ако другите имат желание :))

сега е топличко, ще спретнем по една среща в софия, една в пловдив, може и една в тетевен понеже е много красиво и приятно там, а и на хуанджи и дрона им е сравнително доста близо :))



Тема Re: хехее :)))нови [re: Cивия вятъp]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано08.03.03 21:41



Кой с Тантра, кой ДАО, кой просто с Кама Сутра
Някои с отделен номер, други с цяла програма

Ние може да си се събираме по всяко време, но нека и Миро, и Дейти, и Били, а и други, които са в чужбина, да могат да си организират отпуските по това време да бъдат в България.

А аз ще проверя за хижите на Витоша, както обещах, и ще дам инфо тук.





Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба през юлинови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано08.03.03 21:44






Привет на най-прегръщащия мъж на клубовете!


Много хубава идея, че дори и организацията и всичко си предвидил!

Направо стана топло, че дори горещо!



Тема Re: хехее :)))нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано08.03.03 22:01



ами не съм видял тези, които са тук да се организират, ама карай :)))


а иначе и по тези три неща си има специалисти и тук :))



Тема Re: хехее :)))нови [re: Cивия вятъp]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано08.03.03 22:14



Не съм ходила в Тетевен и с удоволствие бих го направила, ако се организира.
Знам, че вече сте ходили там. Как е, кой го организира?



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба през юлинови [re: Mиpo]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано08.03.03 22:24



ЗОРБА - БУДА !!!
Как хубаво е казано от ОШО.
Мечтата му за съвременния осъзнат човек - земен и духовен, свободен мъдър дух.




На прима виста се сещам, че ритрита по Крия Йога миналата година се проведе на хижа на Витоша, но трябва да установя връзка с организаторите. Казваха, че е било удобно и за пътуване с рейс. Допълнително ще пиша.



Тема Re: хехее :)))нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано08.03.03 22:33



Стефан (Ptahh) би могъл да организира.


иначе аз съм лош организатор, организирам само себе си и тези, които не са склонни към капризи :))



Тема Re: хехее :)))нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.03.03 13:08



Естествено, че тези които можете и искате, бихте могли да се съберете още от сега. Предложението за медитационния лагер е обаче малко по-различно, защото става въпрос за десетина дни, а не за един уикенд и сигурно доста хора от различни краища на България, пък даже и от София, няма да им е много лесно да отделят БЪРЗО 10 десет дена свободни. И за това го обявявам отдалеч за да се подготви всеки и да си каже мнението.

Що се отнася до тантрата, може и тантра практики да правим, ако има желаещи. Обикновено хората асоциират тантра със секс, което обаче не е точно така. Много други неща трябва да се направят преди евентуален сексуален контакт – толкова други неща, че човек може направо и да забрави за секса. Всичко това е обаче предмет на отделна и друга тема.

Да, разбирам, че принципно имаш желание и възможност да дойдеш? Някаква обща бройка на хората трябва да уточним за да знае този, които ще преговаря със хижаря/хотелиера, за колко души да пита. Въобще, който смята принципно, че би могъл да дойде да се обажда сега. След месец-два, ще бъде окончателното потвърждаване.





Тема Re: хехее :)))нови [re: Mиpo]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано09.03.03 14:35



аз не съм асоциирал тантрата със секс, за разлика от теб

запознат съм доста добре с двата пътя на тантра. а ти си непоправим всезнайко.


мен не ме включвайте като бройка - сигурно ще дойда, но сам ще се оправя с хижи, спане и т.н.

на витоша хотели няма, освен един два, които са към вилните зони и е гадно там. не съм забелязал хижите да са препълнени през лятото, но щом искаш организирай.



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба през юлинови [re: Mиpo]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано09.03.03 15:10



Идеята си я бива, но за съжаление няма да бъда в БГ по това време.

Пожелавам ви да съчетаете възможно най-добре полезното с приятното!



Тема предложение за Родопитенови [re: Mиpo]  
Автор Hия (пак търсеща)
Публикувано10.03.03 11:02



Като нова в клуба едва ли имам право да с намесвам в взимането на такива важни решения Но пък от друга страна през последните години основно се занимавам с организирането на разни неща като курсове, лагери, семинари и т.н. – та все пак да си кажа мнението.
Не знам защо Миро предложи Витоша, но според мен за такъв специален лагер трябва и по-специално място – Рила или Родопите например. В Родопите има такива местности, че самото им излъчване те провокира към медитация – усещането е невероятно. Пък и има много малки и по-изолирани хижи, които са идеални за подобен лагер. Ако сте съгласни да помислите и над този вариант – имам достатъчно познати планинари /да не говорим че повечето са я шамани, я тантристи, я си падат по Ошо, Ваклуш, Дънов и пр./ - та лесно мога да събера информация за цени, условия и транспорт.

И когато силно искаш нещо, цялата Вселена ти съдейства, за да го постигнеш...

Редактирано от Hия на 10.03.03 11:24.



Тема Re: предложение за Родопитенови [re: Hия]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано10.03.03 11:10





То и аз може би не трябва да бързам с мнение, но Родопите са ми на близо и по-голям шанс има да присъствам, а е и много магнетична планина.



Тема Re: предложение за Родопитенови [re: Hия]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.03.03 12:19



Привет Ния,

Какви са тези приказки за “нова-стара” в Клуба. Това да не ти е казарма . Всеки има право да предлага всичко и решенето ще бъде взето от мнозинството желаещи. Тъкмо и за това отворих темата за да могат различни хора да предложат оферти и накрая всички да изберем тази, която ни се струва най-добра. Както и всеки да каже къде би искал и до къде би могъл да отиде.

Аз предложих Витоша като начало, защото все някакво базово предложение трябваше да има. Точно както на търг се определя някаква основна цена, от която да се тръгне. Естествено, тази цена може да бъде да бъде надмината, разбирай – може да изберем друго място.

Моето лично мнение e много положително за Родопите. Особено поради факта, че отдавна не съм ходил там (а пък на Витоша и Рила ми се случва относително често да ги посещавам). Така, че чакам подробната ти оферта (общо описание на хижата, цени, транспорт и т.н.).

Ако има хора от други краища на България (Пиринско, Стара Планина ...), където има подходящи условия и могат да предложат нещо конкретно и интересно – да не с помайват също. Аз предложих Витоша, защото е най-близо до София и най-лесно от транспортна гледна точка за доста хора. Но определено не транспортът е най-важното нещо в това начинание.

Прегръдки и чакам още едно нещо от теб (ти знаеш какво)



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба през юлинови [re: Изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.03.03 12:25



Привет Изгрев,

Ако стане в Родопите - добре, но ако не стане там, ти били дошла?

Апропо, желаещите софиянци също да се изкажат, за да не се сърдят после пък те . Аз съм готов за всяка географска точка в България, която отговоря що годе на обявените вече общи условия. Даже за мен, колкото по0далече и колкото по ново мястото е - толкова по-добре.

Прегръдки



Тема Re: хехее :)))нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.03.03 12:30



Никъде не съм казвал, че ти си я асоциирал така, така че не се страхувай . Нали разбираш, че темата се чете от много хора, пък понеже съм "всезнайко" знам как разни хора асоциират разни думи (вкл. и тантра). Ти кога ще ни разкажеш за това, корто знаеш за тантра? Имам в предвид практически неща, книгите всичките сме ги чели.

Прегръдки



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба през юлинови [re: d8a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.03.03 12:34



Дейти, ще ни е малко мъчно без теб, но ще гледаме да се справим. Още повече, че се надявам това да не е нито първата. нито последната сбирка на Клуба.

Прегръдки



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба през юлинови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано10.03.03 12:34



Привет Миро!

Имам предложения за юни, юли /за който в момента говорим/ и август, все за по седмица. Не са за изпускане, но не знам как ще се оправям с отпуската. Доста трудно ще е. Но нали знаем, че когато нещо е писано да стане - става.
Иска ми се всички ви да видя, усещам, че ще е много хубаво. Дано успея, поне за два дена!

Прегръдки!

Редактирано от Изrpeв на 10.03.03 12:35.



Тема Re: хехее :)))нови [re: Mиpo]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано10.03.03 23:33



ще си спестя коментара за разказването, за да не те засегна


не те съветвам да ми пишеш "прегръдки", защото може да го приема буквално :)

и не харесвам стила ти, мисля че не е искрен.


късмет



Тема Хижа Иглика на Витоша или хижа в Родопите?нови [re: Mиpo]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано11.03.03 09:41



Ритрита (уединение, медитационен лагер с Гуру) по Крия Йога се е състоял на Витоша, в хижа Иглика. За 5 дни цената на мероприятието е била по 15 лева дневно, което включва спане и храна. Значи, хижарите имат опит с подобни сбирки. Не съм преговаряла още с тях, защото не е решено къде ще се събираме.

Ния има хубава идея и за Родопите. Детството ми е минало във Велинград и познавам западните Родопи с техните иглолистни гори, билки и тишина. В източните Родопи, Ивайловград, с широколистната растителност има нещо много ефирно, една лекота на общуването с природата се усеща. Там съм с усещането, че съм в северна Гърция. Около Асеновград и Бачковския манастир е вратата за влизане в сърцето на Родопите. Била съм в Смолян и Пампорово, но не съм била на Триградското ждрело. А там, по спомени на очевидци, е магнетично.

И аз, като Миро, мога да отида навсякъде сред зеленина, а още по-добре, ако е на ново и непознато място. Така духа ми се обогатява с впечатления, а той е любопитен за тях.

Предложението ми е, Ния да сподели кои хижи има предвид и да решим къде ще оставим част от Аза си

И нека всеки изрази мнението си, за да решим къде - Витоша или Родопите?



Тема Re: Хижа Иглика на Витоша или хижа в Родопите?нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Hия (пак търсеща)
Публикувано11.03.03 12:44



Вече звънах на няколко приятели за по-подробна информация за хижите и цените в Родопите - надявам се до седмица да предложа за обсъждане няколко конкретни оферти
Това не пречи и другите да предложат - колкото е по-голям изборът, толкова и шансът да намерим най-подходящото място е по-голям

И когато силно искаш нещо, цялата Вселена ти съдейства, за да го постигнеш...


Тема Re: Хижа Иглика на Витоша или хижа в Родопите?нови [re: Hия]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано11.03.03 12:57



Ния, много се радвам, че ще се видим, защото разбирам, че имаш възможност да ни покажеш някои тайни в източните бойни изкуства.



Тема Re: Хижа Иглика на Витоша или хижа в Родопите?нови [re: ***ЛИЯ***]  
АвторBilix (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 14:03



Здрасти Лия,
Прочетох какво си написала и в ума ми моментално изплува един спомен (Триградското ждрело е невероятно като въздействие). Преди доста години бяхме по Родопите с мой приятел. Той всяко лято ходеше там и познаваше тази планина чудесно. Та оказахме се точно на това място. По това време аз много обичах Вангелис. Слушахме касетата, когатосе озовахме там. Можеш да си представиш как ми е подействала гледката, след като единственото, което можех да кажа беше - Спри го тоя, моля те, спри го тоя!!!
Оттогава магията на Родопите не ме е напускала никога. Зная, че навсякъде в България има чудно красиви места, но Родопа планина е магнетична с неописуемите си меки форми ,със силата и спокойствието, което внася в
душата.
Аз също така много обичам и Троянския Балкан. Въздействието му обаче е различно. Не казвам, че е по-слабо - просто е различно.
Поздрави от мен и ти благодаря, че докосна в мен един изключително силен и приятен спомен.
Били



Тема Re: Хижа Иглика на Витоша или хижа в Родопите?нови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.03.03 14:02



Именно, нека да се предложат различни детайлни оферти и ще видим къде е най-добре.

По принцип аз не виждам неудобство и да е на Витоша. Аз съм правил такива лагери и насред София и пак ни е било добре. Но ако може да е в някое още по-хубаво място – толкова по-добре.

Конкретно на въпроса ти - аз съм готов и за двете места и ако има хора с важни причини за определно предпочитание, съм гото да се съобразя с тях.

Прегръдки и на двете Л(Н)ия




Тема Re: хехее :)))нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.03.03 16:14



Ама ти Вятър ли си или някакъв лек полъх ? Тъкмо стигнем до най-интересното и ти спреш. Давай смело, разказвай и ме засягай. Нали за това сме тук, за да се оглежда всеки в останалите. И ако смяташ, че не съм искрен, напиши го подробно – обоснови се, аргументирай се, покажи ми къде съм бил такъв за да се науча. Може и да си прав, кой знае. И сподели всичко, което не ти харесва в мен. Това би ми било много по-интресно от всичките общи приказки, които се леят в ДИРа. Пък и с прегръдките само ще се одремем.

А за прегръдката - имах го в предвид буквално . С Румен и разни други като се видим се прегръщаме. Какво толкова лошо има? Всъщност като привършвах предния постинг към теб, бях започнал да слагам най-накрая само едно усмихнато човече, но едно ангелче ми прошушна нещо и не можах да се въздържа от изкушението и да те прегърна. Виждам, че ангелчетата си знаят работата.

Та, ще се прегърнем ли или ... ? Не е нужно да го правим непрекъснато – един път, но искрено стига.




Тема Re: Хижа Иглика на Витоша или хижа в Родопите?нови [re: Bilix]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано11.03.03 19:58



Здравей Били,

Да разбирам ли, че ще имаш възможност да си дойдеш през юли и да се видим?

Топли поздрави от мен и топла София



Тема Re: Хижа Иглика на Витоша или хижа в Родопите?нови [re: Mиpo]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано11.03.03 20:04





Нека и другите вземат отношение по въпроса КЪДЕ и после ще коментираме условията по метода на конкурентните оферти



Тема Re: Хижа Иглика на Витоша или хижа в Родопите?нови [re: ***ЛИЯ***]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 21:40



Здравей Лия,
Ще направя всичко възможно да бъда с вас няколко дни. Ако,разбира се не се случи нещо непредвидено, което да осуети това ми намерение. Ще се радвам да ви видя на ЖИВО.
Поздрави и Били



Тема За тези, които могат да дойдат за 2-3 дена самонови [re: Били]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.03.03 12:21



Както казах вече в една съседна тема - МНОГО СЕ РАДВАМ че ще можем да се видим НА ЖИВО.

Аз знаех, че ще има разни хора, които ще могат да дойдат за само няколко дена и за това им предлагам на всичките тези хора да кажат къде им е най-близо и удобно. За това бях предложил в началото Витоша. Та си кажи и ще се съобразим до колкото може с теб, както и с всички останали.





Тема Предложение за хижа.нови [re: Mиpo]  
Автор Гpъм* ( PULSAR)
Публикувано12.03.03 16:04



Здравейте

За Витоша:
Предлагам ви "Златните мостове"!! ЗАЩО???
В близост е красивият Боянски водопа(висок 15м.)на 0'40ч.

Можете да отседнете в х."Момина скала"-5лв е на нощувка;за членове е 4лв..хахах
Хижата е разположена на Стамболова ливада,на левият бряг на Владайската река.
Хижата е масивна двуетажна сграда с капацитет 35 места/Няма да има никой освен вас/
Екстри: Водоснабдена,ЕЛЕКТРИФИЦИРАНА,отоплява се с печки на ток,има столова и лавка.
Хижта се намира на 0'30ч от Златните мостове
Телефон на хижата.957-12-25.
Успех

Ние ще ходим тази събота и неделя.

Доскоро

-MЕMENTO MORI-

Редактирано от Гpъм* на 12.03.03 16:26.



Тема Re: За тези, които могат да дойдат за 2-3 дена самонови [re: Mиpo]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 21:02



Здрасти Миро,
Сядам да пиша, както обещах. Искам да ти отговоря на въпроса за предпочитанията. Ами аз нямам такива. И на Витоша, и на Родопите бих се чувствала еднакво добре. Времето на събирането е много удобноно ще даде и за мен, защото след това направо се връщам в Швейцария.Жалко, че имам планирани отдавна неща, иначе бих могла цялото време да присъствувам.
Има едно нещо, което малко ме притеснява. Доколкото разбирам, повечето от хората, които ще дойдат са с интереси, насочени към бойните изкуства. Това е съвсем противоположно на нещата с които аз се занимавам - само медитация. Ще бъде добре все пак да се даде повече информация за една съвсем предварителна програма, която при всички случаи ще претърпи промени, но и ще даде що-годе някаква представа.
Дотогава има още доста време, така че ще говорим пак за детайли.
прегръдки от мен.
Били



Тема Re: За тези, които могат да дойдат за 2-3 дена самонови [re: Били]  
Автор Гpъм* ( PULSAR)
Публикувано12.03.03 21:23



Това,че някои се занимава с бойни изкуства не пречиТе имат общ корен..Нали не мислиш....че ще се занимават с "кати"...хахаха
Аз бих дошъл за да си изчистя техниката; дзен-медитация.

Доскоро

-MЕMENTO MORI-


Тема Re: Предложение за хижа.нови [re: Гpъм*]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.03.03 14:56



Благодаря ти, Гръме. Твоето предложение е пример в какъв вид трябва да са офертите – ясни, детайлни и практични.

Аз мисля, че съм ходил няколко пъти на тази хижа, но понеже не съм гледал името й и не съм сигурен дали става въпрос за нея точно. Един въпрос, понеже хижата е на туристически път и особено уикенда, мисля че доста хора минават от там и ако не можем да я запълним, предполагам, че и други хора ще отседнат. И да не стане една тълпа ...? Е, ти кажи как е минала вашата сбирка.

А иначе ще изчакаме и останалите предложения и до месец-два ще вземем решение.





Тема *** ПРИМЕРНА програма ***нови [re: Били]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.03.03 16:11



Били, нямаш никакви основания за притеснения. Не знам къде си ги видяла тези много хора занимаващи се с бойни изкуство – освен Ния, май няма други от досега изказалите се. Даже и аз, въпреки, че тай чи е и бойно изкуство, реално не съм се бил за последните 15 години никога. Та, ако разчитам само да бойните си умения, Ния ще ме натупа . Но не се бой от нея, тя е особено чаровна и с една прегръдка може да бъде туширана .

Друго нещо – обзалагам се, че това, което ще ти покажа от тай чи и бутащи ръце ще ти хареса МНОГО! Готова ли си на облога? Всъщност, идеално е ако на медитационния лагер има хора, които могат да ни покажат и други, НОВИ за всеки от нас практики, пък били те и от бойни изкуства. Какво по-хубаво да бъдеш въведен, макар и за малко, в нов метод, от човек, който има известен опит в него. Това само ще ни обогати!

Трето, не бих искал да взимаме решенията само с мнозинство, а доколкото е възможно с КОНСЕНСУС (пълно съгласие). Т.е. да бъдат отчетени интересите на ВСИЧКИТЕ хора. Даже, ако в един момент една част от групата искат повече да направят една практика, пък друга част – друга, няма проблем да аранжираме нещата, че всяка група да бъде задоволена. Просто трябва да сме ГЪВКАВИ, което не е чак толкова трудно.

Ето ти една СЪВСЕМ ПРИМЕРНА програма на един ден. Естествено, всеки може да предложи и други неща и е сигурно, че ще бъде видоизменено. Но основната идея е 60-70% от времето за медитации да бъде посветено на класическите Ошо медитации като Динамична, Кундалини, Надабрахма, Звуци на чакрите, Мандала, Натарадж, Не-ум .... + неща от Книга на тайните, а пък останалото време в зависимост от хората с опит, може да пробваме и други методи. Какво по-хубаво, ако Гръм се навие да дойде и ни покаже неговите Дзен практики. Или пък, ако Хуанджи реши да дойде за малко поне и ни покаже от неговата Йога. Чудесно би било да пробваме и Дао, Тантра и цял куп други неща, стига да има хора с опит в даденото направление. Сигурен съм, че и ти има какво да ни покажеш специфично.

Сутрин (примерно 7:30-8.00 часа, часовете ще ги уточним по-късно): загряващи упражнения тип Цигун или Йога. Това е факултативно за желаещите и естествено може да бъде сменяно всеки ден с различни неща (ако има паневриматджи, защо пък не и с паневритмия);

8:00-8:30 – закуска;
9:00-10:00 – Динамична медитация или аналогична;
10:00-10:15 - Пауза, абсорбиране ...
10:15-11:15 - Или дискусия на някаква екзистенциална тема (за един час на живо може да се свърши това, което в Клуба говорим с месеци) или към нещо от рода психо-драма, или някой ни показва някой негов метод;
11:15 –12:15 – Звуци на Чакрите или аналогична;
12:15 -12:30 - Пауза, абсорбиране ...
12:30 –15:00 – Обяд и свободно време (желаещите да правят нещо специфично, могат да се възползват)
15:00-16:00 – Не-ум медитация или аналогична;
16:00-16:15 - Пауза, абсорбиране ...
16:15-17:15 - Или дискусия на някаква екзистенциална тема, или към нещо от рода психо-драма, или някой ни показва някой негов метод;
17:15-18:15 – Кундалини или аналогична,
18:15-18:30 - Пауза, абсорбиране ...
18:30-20:00 – вечеря и свободно време (желаещите да правят нещо специфично, могат да се възползват)
20:00-21:00 –Гледане на видео на Ошо или от друг учител или пък слушане на аудио лекция (Омраам и Елеазер от бялото братсво, тай чи и дао учители, ...) ;
21:00-23:00 – Дискотека-латихан: Чудесно би било, ако заедно с ”класическа” танцувална музика, който може да донесе музика от различни краища на света. Много е интересно да се танцува музика, която никога не си чувал ... Оставащ тялото си нея и ...
Всеки си ляга и става, когато иска, стига да не пречи на останалите. Въобще, разписанието е съвсем примерно. Както и посочените практики. Сигурно е че ще има цял куп други неща.

И последно нещо, Били. Ако ти ще дойдеш примерно за няколко дена само – естествено, че за тези дни ще изменим програмата по ТВОЙ ВКУС, което е съвсем нормално! И същото е за всички други, които ще дойдат само за няколко дена, но искат непременно да направят тази или онази практика.

Прегръдки
(А, има и една практика, където за един час всеки се прегръща със всеки за по няколко минути и се сменяме докато всеки е прегърнал многократно всеки)

Ако някой има опасения или сериозни възражения да се обажда.



Тема Re: Предложение за хижа.нови [re: Mиpo]  
АвторГpъм* (Нерегистриран)
Публикувано13.03.03 17:15



Привет Миро
Оствих телефона на хижата;можеш да се обадиш и да резервираш до 35места.
Освен това хижи по Витоша да търсиш..хахаха Избора е голям,но говорим за други цени.

Нашта сбирка е на 15ти Щом мине ще драсна няколко реда;на писмо

Доскоро

П.П
Ако ми кажеш какво се иска от мястото и хижата; ще потърся варянти



Тема Re: Предложение за хижа.нови [re: Гpъм*]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.03.03 16:04



Ето ти “идеалните” изисквания:
- хижата да има голяма зала, където да могат да се правят събирания и медитации;
- колкото по малко външни хора идват там, толкова по-добре (естествено, няма да сме максималисти). Става въпрос, че има една практика, където се вдига малко повече шум за 20тина минути и да не пречим на никого.
- важно е да има възможност за хранене на място, т.е. столова и всичко, което върви с нея (готвач ...). Та, ми казвай освен цената за нощувка и цената за пълен пансион храна на ден!
- да има ток, ако има и топла вода ще е идеално (все пак ще сме там за 10 дена);
- ако има телевизор с вход за видео също ще е много хубаво (видеото вече обещаха добри хора от Клуба да го донесат, но да не мъкнем и телевизор)
- предполагам че с всичките горни изисквания с хижата ще може да се стига и с кола (в смисъл ако трябва да се откара някакъв материал), но това не е толкова важно

Ако не сме много капризни, ще чакаме твоя отговор.



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Mиpo]  
Автор Berta (непознат)
Публикувано14.03.03 18:07



Здравейте на всички! Цяла седмица само наблюдавам дебатите, наистина много ми хареса идеята за медитационен лагер и изразих намерението да се включа, но деликатно ми намекнаха, че трябва все пак и да се покажа в темата. Един вид намерението ми трябва да бъде регистрирано, пък и май се преброяваме по примера на колегите от един друг клуб! Не мога да не направя аналог с един друг човек, който действайки изключително в сферата на абстрактното и безличното, изправяйки се лице в лице с безкрайността, бе длъжен да обявява името си преди да дръзне да навлезе в нея: “Аз съм Хуан Матус!” По този начин той потвърждаваше своята индивидуалност пред безкрайността. Така де, това е моята заявка за присъствие. Между другото особено ме зарадва и въодушеви предложения план, режим за протичането на деня (всъщност това е и основната причина да пиша сега). Обичам нещата да са точни, конкретни и ясно регламентирани (не мога да кажа, че се движа по някакъв строг план, но смятам за необходимо предварителното набелязване на някои опорни точки за протичането на деня, тук не става въпрос само за предстоящото събиране, а въобще в ежедневието, за всеки божи ден). Това го свързвам донякъде и с психологията на жената, повече насочена към рационалните, практични неща, докато мъжете май имат повече склонността да се губят в абстрактните неща.
Та на въпроса – за мен мястото на събирането е без значение, навсякъде бих се чувствала удобно, по-важно е, както споменах по-горе, предмета на занимания и, разбира се, не на последно място – хората. Наистина за местоположението не бих имала по-особена претенция, защото така или иначе ще пътувам, по-кратко или повече не е от значение, тъй като едва ли бихме организирали лагера в близост до Варна, където понастоящем пребивавам. Не че местата, местностите са лоши, но в разгара на курортния сезон трудно би се намерило уединено местенце, подходящо за нашия “курс по източни ГИМНАСТИКИ и УПРАЖНЕНИЯ за ЗДРАВЕТО”, пък и както виждам никой не споменава за установяване на морския бряг, предпочитанията са за планина. Може би това идва от наложеното от Изтока предубеждение или приоритет на височината (нали сигурно ще се реем, възнасяме, издигаме съзнанието), макар че за мен морския бряг е еднакво подходящ (тук оставям настрана предпочитанията, съветите, маниите и консерватизма на някои “мъдреци” относно предимствата на едното пред другото). Но както и да е – пак казвам за мен местонахождението не е от особено значение, както казва Миро и в центъра на София би било добре, но все пак отчитам необходимостта от уединение или просто достатъчно пространство за действие.
Относно организацията на деня – харесва ми това, което е предложил Миро, но очаква се, че някои хора ще имат по-различни навици, режим на организация. Тук само съдя от моето подреждане на деня, където винаги преди да съм направила каквото и да било сутрин, са първите “сто крачки”, казано съвсем символично. Или като стана сутрин правя няколко обиколки (на блока, детската площадка, или просто слизам и се качвам няколко пъти до 9-тия етаж на блока ни). Приех този модел преди около 7-8 месеца за сутрешен крос (противно на някои мнения, че сутрин сърцето не трябва да се натоварва по този начин) и наистина действа много ободряващо, раздвижващо и пр. Пък и нашият така наречен “гуро” (както обичат да омаловажават нещата някои мои “съ-ученици”) често доста язвително, доколкото успявам да доловя, ни казва: “Вие какво мислите правят онези монаси, саняси от източните будистки индийски или тибетски ашрами по йога, ако мислите че по цял ден седят в удобна седяща поза за медитация правейки опити да медитират, концентрират и възнасят, или се ограничават само със стоенето в асани, избийте си го от главите! Стават по тъмно, сериозна тренировка, бягане, мускулни упражнения, тежък физически труд и чак тогава определени медитативни практики и асани. Ще кажете че к`во му е духовното? Ами май няма духовно и не-духовно – всичко е само такова каквото е, не по-малко духовно е да изпиеш едно кафе или просто да си сложиш дънките и да си подредиш косата!” Такива са в общи линии думите му, предадох ги доста телеграфично, но мисля става ясно за какво говори. Та в този ред на мисли едва впоследствие (след задължителните “сто крачки”) идват разтягащите упражнения (йога, стречинг) и най-после дихателните или по-скоро медитативни практики. Разбира се, не искам да налагам на никого моите убеждения за плануване на деня, рискувам дори да помислите, че граничат с лудост и мания, но забелязах, че има хора, които се занимават с бойни изкуства (в случая Ния), която, предполагам, ще се съгласи, че разгряването, предварителната подготовка на тялото е точно толкова важна колкото и останалата практика по същество в съответното бойно изкуство. Давам си сметка, разбира се, отчитам и това, че лагера ще е насочен повече към споделяне на опит, научаване на нещо ново в медитативните практики, но също вярвам и в това, че и останалото трябва да се впише някак, защото нещата са вързани, вървят ръка за ръка, едното се обезсмисля без другото, и обратно. Винаги съм симпатизирала на системата йога, защото означава свързване, интегриране на всичко, но наистина на всичко, не изолиране на медитацията, като нещо извън живота, ежедневието, не оприличаването на лудост на усилията хвърляни в нещо толкова безсмислено за останалите “нормални” хора, а виждането, усещането на връзката между всичко и всички.
Това май много дълго дойде, в противоречие на намерението ми да не пиша хич (май взех идеята твърде присърце), но използвах възможността да кажа тук някои неща. Не искам да ме разберете погрешно, че се опитвам да наложа нещо, просто давам моето предложение и споделям виждането си. Всъщност всеки може да прави каквото иска, защото това е вярното за него, не да се насилва да влиза в някакви рамки, защото насилственото, вървенето против себе-то е още по-вредно и неестествено. Пак казвам – само предложение за вместване и на по-“прозаични” занимания редом с “издигането на духа”!
И накрая, наистина ще се радвам да се осъществи замисъла, защото, предполагам, ще се съгласите, че всеки би могъл да научи нещо ново, което да “работи” при него по-добре.
Поздрави от капризна мартенска Варна и прегръдки, а, да - и честит рожден ден с днешна дата (за хората с повече от един такъв в годината!)



Тема Re: Предложение за хижа.нови [re: Mиpo]  
Автор Гpъм* ( PULSAR)
Публикувано14.03.03 20:18



Разбрах

На 17ти ще напиша за хижите които искаш.

Доскоро

-MЕMENTO MORI-


Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Berta]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.03.03 17:39



Бобчо, твоето изказване по темата си е направо за пример ! Всичко е засегнато и е казано ЯСНО. Да му е кеф на човек да се види и да медитира с такива хора !

Що се отнася до предложението ти за ранния сутрешен крос, който иска ще може да се включи в него (има такава възможност), който пък не иска, ще е свободен да прави каквото иска друго. Така де, няма да сме казарма, където трябваше всички задължително да ставаме в 5ч30 и да тичаме голи до кръста .

Прегръдки


П.П. Който смята, че има някаква вероятност да присъства там (за няколко дена поне) да го каже ясно за да се знае за колко хора да търсим хижа. Не че сега е последното и окончателно преброяване, но е хубаво да имаме приблизителна идея (ясно е че до юли още много вода ще изтече и някой могат да си променят мнението в една или друга посока). Та, досега за целия период от 8-9 дена са изявили желание: моя милост, Лия, Ния, Берта, Гръм, Изгрев (несигурна обаче) и Били (за няколко дена само), както Сивия Вятър, който обаче помоли да не го броим официално. Така или иначе оптималната бройка за такова мероприятие е около 15тина човека. Та, ако има други желаещи (за целия период или част от него), да го кажат ясно като Бобчо (това няма да задължи никого, ако по-късно му се наложи да се откаже).





Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано18.03.03 12:21





Здравей Миро!

Засега не съм сигурна дори за няколко дни, но то някой път уж сигурните работи, по-лесно се развалят пък несигурните - стават, та ........



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Mиpo]  
Автор Berta (новак)
Публикувано18.03.03 17:40



Благодяря ти, Миро !

Удоволствието ще е взаимно .... от медитирането, де!!!



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Mиpo]  
Автор Crazy Wolf (непознат )
Публикувано22.03.03 12:01



Ако сте предвидили катарзисни медитации, кой ще ги води и ще поеме отговорността за 'изскочилите'? 7 годишният ми опит е показал необходимостта от 'професионален водещ'! Особено по отношение на 'нови' хора!
МАНГАЛАМ



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Crazy Wolf]  
Автор Гpъм* ( PULSAR)
Публикувано22.03.03 12:04



Ще рискува с обмислени действия.
Аз му се доверявам на Миро

Доскоро

-MЕMENTO MORI-


Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Crazy Wolf]  
Автор Mиpo ()
Публикувано23.03.03 20:47



Прав си, че нещата трябва да бъде добре обяснени и водени, и то особено за начинаещите. Все пак, пускам идеята за практики, които познавам и които съм правил достатъчно в група. На времето, когато се събирахме в къщата на Авелина преди десетина години (бях разказал общо тук

), заедно с основна групичка от около десетина човека, през медитациите са преминали поне още 20тина човека и обикновено аз се нагърбвах с ролята по обясненията и прочие и нито един проблем не беше възникнал. А пък с "изкочили" неща на стотици хора, в които не рядко аз играя ролята на Динамичната медитация, съм свикнал дотолкова, че понякога се чудя да не би Цялото да има планове да изоставям физиката и да се занимавам с други неща...

Използвам случая, обаче да обърна внимание и на ЛИЧНАТА ОТГОВРНОСТ на всеки един от участниците. И особено на това всеки ДА СВИКНЕ ДА СПОДЕЛЯ, което е главния предпазен клапан срещу "експлозия" вследствие на катарзис. Та, и това правим сега в Клуба, което е на практика точно подготовка за тези медитации.

Да разбирам ли че ти имаш желание да дойдеш?



Редактирано от Mиpo на 23.03.03 20:51.



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Mиpo]  
Автор Crazy Wolf (непознат )
Публикувано25.03.03 00:49



Моето участие не е много ясно, защото имаме семинар през април, и след това до есента програмата не е уточнена. В нашата постоянна група, където се практикуват почти всички медитации на Ошо, както и много други, през последните 7 години са участвали над 200 души, от които в момента има постоянно около 50-60 в София и 30-40 във Варна. Във Варна имаме медитативен център (пускам рекламни приложения за него в книгите на ШАМБАЛА), който включва постоянно действаща зала за медитация, център за нетрадиционна медицина, ресторант за здравословно хранене, както и магазин за езотерика (книги, предмети, музика и т.н.).
В момента подготвяме разширяване на магазина, който трябва да бъде открит през юни и ще бъде единствен по рода си в България (засега!), така че работа много и свободното време през туристическия сезон не е много ясно.



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Mиpo]  
Автор Crazy Wolf (непознат )
Публикувано25.03.03 01:15



Нали светът е много голям:)))

С Коцето Теодосиев, Цецо Убенов, Добрин Василев и аз заедно създадохме през 1990 г. изд. ОДИСЕЙ, което започна с издаването на Ошо - Тантра, духовност и секс, Книга на тайните, Йога - алфа и омега, Дао на трите съкровища, след това към серията на Ошо се включи и ШАМБАЛА, първоначално с "будистките" коментари - Диамантената, Сърдечната сутра, Възгледът на тантра, Тантра висшето разбиране и до днес с Библията...
А с Коцето и Цецо заедно учихме тибетски през 1994, тогава и там се запознахме, после що книги снимахме "нелегално" на ксерокс, всеки издирваше откъдето можеше... Първобитнообщинен ентусиазъм, но така се градят основите... Който не е опитал, не може да разбере усещането!
Между другото, не ще да е случайно, че и първите инструктори по ТМ дойдоха чрез някакви контакти на Коцето и "официално" се водеха като служители на издателство ОДИСЕЙ, за да им узаконим присъствието в България.
И какво ли не още... дълги истории...

А относно Занко - аз съм с него от 1996 г. Не са много тези, които могат да издържат на неговото темпо, много хора се "пенсионираха", и като ги гледам сега, не са го докарали доникъде, нищо че се "правят" на Учители.

Помисли как Ошо създаде Пуна, както и множеството центрове по цял свят, без които в някаква степен нямаше да ни има и нас! В тибетския будизъм има една основна медитативна пратика - ТОНГЛЕН - "даване и получаване". Даването предхожда получаването - в пълна чаша нищо не можеш да налееш. Тези, които си пазеха малките неща, доникъде не го докараха и още витаят в света на обърканите си представи.
Светъл пример за пътя на отдаването ми е моят любим ученик и учител Миларепа...



Тема Re: Предложение за хижа.нови [re: Гpъм*]  
Автор Hия (пак търсеща)
Публикувано25.03.03 11:49



Сега съм малко ангажирана професионално, но най-късно до 10-ти април обещавам да напиша тук подробна информация за хижите в Родопите.

...заради цвета на житото...


Тема Re: Предложение за хижа.нови [re: Hия]  
Автор Гpъм* ( PULSAR)
Публикувано25.03.03 18:07



О.К
Чака ме

Доскоро и усмивки

-MЕMENTO MORI-


Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Crazy Wolf]  
Автор huanji ()
Публикувано25.03.03 19:43



Издадохте ли книгата за живота на тибетският йогин Миларепа?



Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Crazy Wolf]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.03.03 15:10



Идеята на нашия медитационен лагер е приятелска среща. И вместо да висим в някое кафе, по-добре е да медитираме заедно. Та, ако намериш и поне няколко дена свободни, ще се радвам много да дойдеш. Пък съм сигурен, че ще покажеш и интересни неща (както си видял, всеки който иска ще може да покажа това онова). Пък и за хората, ще е особено интересно и полезно да могат да продължат след това в наяква група и ти би могъл да представиш вашата.





Тема Точно така е ...нови [re: Crazy Wolf]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.03.03 15:32



Точно така е ... И като знам, че вашата дейност пряко или косвено е променила живота на толкова много хора. Поне аз мога да говоря за моя. Ако не бях срещан Коцето да ме въведе в тай чи и Ошо, колко по-мизерен щеше да е животът ми ... Та съм му благодарен както и на него, така и на теб и на всички останали, които с едно или друго сте допринесели!

Твоето описание е чудесно допълнение към старта тема за

. Всъщност, идеята ми беше различни хора да понапишат по нещо и така да ентусиазират интернет клубарите. И ето макар и с малко закъснение, ти се включи много добре.

Знаеш ли че с теб трябва да сме и духовни братя? Май взехме заедно будиско убежище от Нампа Джампа Тайе (Дейвид Стот), (ако не се лъжа за точното произнасяне на имената) през 1991. Та, братски прегръдки



Тема Сбирката на Клуба на 4 майнови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.04.03 17:14



Тези, които смятат че биха могли да дойдат на медитационния лагер е хубаво да се видим на сбирката на Клуба, която беше обявена

за 4 май. Който може, естествено. Така или иначе лагерът, ще бъде организиран на базата на АКТИВНАТА ПОЗИЦИЯ на всеки един, който ще участва. Т.е. няма да има нищо, което да пада на готово от небето (не случайно!). Но пък за това финансово ще бъде достъпен за максимален брой хора.

Има варианти да бъде организиран в широк, тесен или пък в много тесен кръг - всичко зависи от активността на всеки един по отделно. Никой няма да бъде каран насила, молен, увещаван или пък да бъде чакан да съобщи в последния момент мнението си. Всъщност цялата организация (която върви сега) може би ще се изнесе извън ДИРа и всеки ще трябва да се включи с по нещо. Ошо сбирките, на които поне аз съм присъствал, са протичали винаги така. Който иска ще намери как и с какво.

Един дзен Учител казваше “Подготовката за медитацията е част от самата медитация”. Да го перифразирам, че подготовката за лагера е част от самия него.

За тези, които се колебаят, най-добре да не идват. Също за информация – вижда се че според някои това е курвенски клуб, така че кой знае, може и да са прави тези някои. Публиката да има на предвид, че ще бъде включена в действието, ако дойде, та да не се оплаква после. Въобще, който го е страх от мечки да не ходи в гората.

Ето и един телефон за координацията на мероприятието за 4 май: 099 22 85 91 (след 26 април).

Прегръдки на всички и до скоро.




Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Crazy Wolf]  
АвторELLA (Нерегистриран)
Публикувано27.04.03 11:51



Здравей Crazy Wolf
здравейте и вие от клуб Ошо,

съвсем случайно попаднах на вашите разговори тук в клуба и вече около час чета мненията ви по темите и уговорките ви за среща на клуба.
Но да не бавя питането си ... мнението си ще се опитам да развия по-късно.

От известно време издирвам клуб по тай-чи в София и не мога да попадна на такъв. През юни миналата година бях в Холандия и там от мой приятел научих за тай-чи ... (не се смейте ... така е :))
Сега като ви чета ... виждам че то имало "почва и у нас" за моя изненада, но МОЛЯ помогнете ми да пия вода от извора ....



Тема Състоянието на медитационния лагернови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.06.03 21:28



Разгеле Пал ме подсети да кажа за състоянието на медитационния лагер. За да го има трябва да се вложи още енергия в него ... От всеки по мъничко ... Та, едно е сигурно, че ще се срещнем в София поне за 1 ден, както вече го правихме. От тук натам има следните възможности: или да се срещнем за малко повече време в София, или за 2-5-7 дена в обявения вече период да отидем заедно на някоя хижа на Витоша, Родопите или другаде. Всичко зависи от желанието на хората. Предлагам на ВСИЧКИ ЖЕЛАЕЩИ ДА ДОЙДАТ, да си кажат мнението по следните няколко въпроса по-долу. Тези, които са се изказвали вече, нека да имат добрината пак съвсем на кратко да се включат. Все пак някаква ориентировъчна бройка трябва да имаме за хижите:

1. За колко дена предпочитате и кога в указания вече период 19-27 юли (2-5-7 дена)?
2. Къде предпочитате – в София, на Витоша, Родопите или ...?
3. Евентуални предложения за съдържанието на лагера?

Аз лично съм готов от 1 до 7 дена на което и да е място в България.

Ако някой няма времето или смелостта да напише няколко реда тук, със сигурност няма да му стигне и енергията за лагера. Всеки сам си преценява. Нищо не е задължително.





Тема Re: Състоянието на медитационния лагернови [re: Mиpo]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано08.06.03 00:37



Ето как първоначалното ми намерение за пребиваване една седмица сред зеленината на природата се промени.

Дъщеря ми, като докторант по масови комуникации в НБУ, трябва да организира петата лятна школа "Пъблик рилейшънс в пъзела на интегрираните комуникации" в периода 22 - 29 юли. Това е свързано с двете ни и трябва да присъствам. Мога да дойда само за събота и неделя. В този случай предпочитам да е на Витоша, защото иначе времето ми ще мине в път.

Но вие решете и в зависимост от вашия избор аз ще кажа дали ще участвам или не ме устройва.





Тема Re: Състоянието на медитационния лагернови [re: Mиpo]  
Авторpal (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 22:08



На мен най ми допада варианта 2- 5 дена на Родопите,Рила ..., за Витоша не съм много навит.19-27 юли за мен е ок като се има предвид ,че мога и да го променя ,ако за другите е неудобно.Като новобранец нямам претенции за съдържанието, Това да
опитам някои медитации в група и да науча определен брой нови ще ми е добре дошло.
Ех, таман се наточих като видях темата на The smily Hippie Girl
,казх си е сега ако и някой поеме разноските ехеййна всичко отгоре
това да е една такава забавна и свободомислеща девойка!!Ама нейти,не се появява!



Тема Красивата жена от Ролс-Ройсанови [re: pal]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.06.03 13:42



Много хубаво си казал предпочитанията си за лагера. А относно това , което казваш за The smily Hippie Girl да ти разкажа една история, която съм чул от Ошо.

Един бездомник живеел на брега на една река. И една ранна утрин до мястото, където лежал на самия бряг спрял един голям Ролс Ройс. От него излязла една млада и красива жена и го поканила в колата. Нямал какво да губи и приел поканата. В колата жената му обяснила, че Съдбата я е довела при него и че й е бил даден знак, че нейното щастие е свързано с неговото. Завела го в богата си къща и му казала, че през деня ще е заета, но прислугата ще се грижи за всяко негово желание – може да се изкъпе, да се нахрани, да си купи нови дрехи и други неща. Възползвал се от всичко това бездомника през деня. Легнал си вечерта доволен и леко любопитен за тази жена. И малко преди да заспи човека, жената почукала на врата му и влязла с оскъдна нощница. Казала му “Слугите ми казаха, че са ти изпълнили всякакви материални желания, но може би имаш нужда и от нещо друго ... от любов?”. Зарадвал се човека и отговорил “Да, така е”. Жената се доближила до кревата и го попитала “Ще ми направил ли място до теб?”. “Естествено” – усмихнал се човека и се мръднал настрани ... и паднал в реката, на чийто бряг спял.

Пал, може би е по-добре да се погрижим ние за всичко, отколкото да чакаме духовната секси спонсорка?



Тема Re: Красивата жена от Ролс-Ройсанови [re: Mиpo]  
Авторpal (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 19:06



Уф,видяло се е то ,че ще си бъркам в джобчетоНе държа да е с Ролс,една спретната и запазена жигулка пак ставаМоже би ако и кажем ,че може да покани приятели хипари ще се появи?Искаш да убиеш и малкото надежда която ми е останала?!Пък и си писал в темта за желанието че трябва силно да желаем, за да ни се случи това което искаме.То и за това се е случило така с човечеца ,нещо се е отплеснал и хоп в реката.Имаше някаква поговорка в тая връзка"Миг невнимание,цял живот партер!"


Hippie Girl къде си....?!



Тема Re: Красивата жена от Ролс-Ройсанови [re: Mиpo]  
АвторBabichka (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 19:10



Momchentse, kak si "chul ' tasi istoria" ot "osho" (gosho)- ami ako zapisa e falshiv? mnogo si chuval, malko znaesh
kazvam ti vsemi si otpusk, ne organisirai lageri, i spri da zamarsiavash olkolnta sreda
ako otiudesh v Rodopite- badi sam
vreme ti e
da
si
sam
sam
sam



Тема Re: Красивата жена от Ролс-Ройсанови [re: Babichka]  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано10.06.03 19:14



Недей така. Не си права. Той е нужен, много нужен. Върви пред нас и след него ние идваме като богове.



Тема Re: Красивата жена от Ролс-Ройсанови [re: maestoso]  
Авторpistolet (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 19:22



blagodaria
ste si pochina



Тема Медитациите и сбирките ще са от 21 юли в Софиянови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.07.03 14:49



Оказа се, че за сега най-оптималното решение е медитациите да са в София. Един добър и много готин човек (който ще видят тези, който ще дойдат) намери зала и организира нещата около наемането й. След разговори с поне 6-7 човека решихме да започнем да се събираме вечерно време за по една медитация и за да се опознаем. Отделно, част от хората може да се събираме и повече, и евентуално да отидем и допълнително някъде (това ще го решим на място).

Така, че се събираме в понеделник, 21 юли, в 20:00 в кафето на клуба на СДС (ул. Й.Йовков 13, квартал Стрелбище/Иван Вазов), което е лепнато за залата, където ще бъдем. Точното местоположение на залата и как се стига до нея е

. Наемът на залата е 10 лева/час, а ние ще я наемем сигурно за час и половина на ден, така че сумата от 15 лева ще си я разпределим (секси хипи момичето може да организира стипендии от по 1 лв. за тези, които го нямат хептен, но пък са активни в медитацията ). Идеята за сега е да се събираме 3-4-5 пъти през седмицата като уикенда 26-27 юли може да е по-активен. Въобще, всичко ще зависи от интересите и желанието на участващите и сбирките може и да са по-често или по-рядко. Освен класическите Ошо медитации (Кунадалини, Динамична, Чакра звуци, Надабрахма, Натарадж, Манадала ...), за които е говорено по-нагоре в темата, който иска и се чувства способен, може да ни покаже от своите практики. Засега има изявено желание за Дао и Суфи такива.

За въпроси, уточнения или предложения ето координатите ми: mirovoy@gmx.net, мобилен: 099 22 85 91. Ще се стремим в рамките на възможното да нагласим всичко за максимален брой желаещи да медитират, независимо от това, което са практикували досега и наличието/липсата на опит. Централната нишка на сбирките е СЕБЕПОЗНАНИЕТО чрез ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ.

П.П. Поздрави на всички в Клуба. Прегръдките ще са на живо.



Тема Re: Медитациите и сбирките ще са от 21 юли в Софиянови [re: Mиpo]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано16.07.03 15:40



Яко

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ


Тема Re: Медитациите и сбирките ще са от 21 юли в Софиянови [re: Mиpo]  
Автор d8a (insight)
Публикувано16.07.03 16:02



Само искам да ви пожелая приятно медитиране и весело изкарване на времето което ще бъдете заедно!

Миро, а за мен може ли една виртуална прегръдка, плииййййззззз!

Hey, hey... Have you ever danced in the rain or
Thanked the sun just for shining, or the sea


Тема Re: Медитациите и сбирките ще са от 21 юли в Софиянови [re: Mиpo]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано16.07.03 18:54



ОК, ще се видим там.





Тема Re: Медитациите и сбирките ще са от 21 юли в Софиянови [re: d8a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.07.03 10:57



...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.