Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:17 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Точно така е ...нови [re: Crazy Wolf]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.03.03 15:32



Точно така е ... И като знам, че вашата дейност пряко или косвено е променила живота на толкова много хора. Поне аз мога да говоря за моя. Ако не бях срещан Коцето да ме въведе в тай чи и Ошо, колко по-мизерен щеше да е животът ми ... Та съм му благодарен както и на него, така и на теб и на всички останали, които с едно или друго сте допринесели!

Твоето описание е чудесно допълнение към старта тема за

. Всъщност, идеята ми беше различни хора да понапишат по нещо и така да ентусиазират интернет клубарите. И ето макар и с малко закъснение, ти се включи много добре.

Знаеш ли че с теб трябва да сме и духовни братя? Май взехме заедно будиско убежище от Нампа Джампа Тайе (Дейвид Стот), (ако не се лъжа за точното произнасяне на имената) през 1991. Та, братски прегръдки



Тема Сбирката на Клуба на 4 майнови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.04.03 17:14



Тези, които смятат че биха могли да дойдат на медитационния лагер е хубаво да се видим на сбирката на Клуба, която беше обявена

за 4 май. Който може, естествено. Така или иначе лагерът, ще бъде организиран на базата на АКТИВНАТА ПОЗИЦИЯ на всеки един, който ще участва. Т.е. няма да има нищо, което да пада на готово от небето (не случайно!). Но пък за това финансово ще бъде достъпен за максимален брой хора.

Има варианти да бъде организиран в широк, тесен или пък в много тесен кръг - всичко зависи от активността на всеки един по отделно. Никой няма да бъде каран насила, молен, увещаван или пък да бъде чакан да съобщи в последния момент мнението си. Всъщност цялата организация (която върви сега) може би ще се изнесе извън ДИРа и всеки ще трябва да се включи с по нещо. Ошо сбирките, на които поне аз съм присъствал, са протичали винаги така. Който иска ще намери как и с какво.

Един дзен Учител казваше “Подготовката за медитацията е част от самата медитация”. Да го перифразирам, че подготовката за лагера е част от самия него.

За тези, които се колебаят, най-добре да не идват. Също за информация – вижда се че според някои това е курвенски клуб, така че кой знае, може и да са прави тези някои. Публиката да има на предвид, че ще бъде включена в действието, ако дойде, та да не се оплаква после. Въобще, който го е страх от мечки да не ходи в гората.

Ето и един телефон за координацията на мероприятието за 4 май: 099 22 85 91 (след 26 април).

Прегръдки на всички и до скоро.




Тема Re: Медитационен лагер-купон-сбирка на Клуба презнови [re: Crazy Wolf]  
АвторELLA (Нерегистриран)
Публикувано27.04.03 11:51



Здравей Crazy Wolf
здравейте и вие от клуб Ошо,

съвсем случайно попаднах на вашите разговори тук в клуба и вече около час чета мненията ви по темите и уговорките ви за среща на клуба.
Но да не бавя питането си ... мнението си ще се опитам да развия по-късно.

От известно време издирвам клуб по тай-чи в София и не мога да попадна на такъв. През юни миналата година бях в Холандия и там от мой приятел научих за тай-чи ... (не се смейте ... така е :))
Сега като ви чета ... виждам че то имало "почва и у нас" за моя изненада, но МОЛЯ помогнете ми да пия вода от извора ....



Тема Състоянието на медитационния лагернови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.06.03 21:28



Разгеле Пал ме подсети да кажа за състоянието на медитационния лагер. За да го има трябва да се вложи още енергия в него ... От всеки по мъничко ... Та, едно е сигурно, че ще се срещнем в София поне за 1 ден, както вече го правихме. От тук натам има следните възможности: или да се срещнем за малко повече време в София, или за 2-5-7 дена в обявения вече период да отидем заедно на някоя хижа на Витоша, Родопите или другаде. Всичко зависи от желанието на хората. Предлагам на ВСИЧКИ ЖЕЛАЕЩИ ДА ДОЙДАТ, да си кажат мнението по следните няколко въпроса по-долу. Тези, които са се изказвали вече, нека да имат добрината пак съвсем на кратко да се включат. Все пак някаква ориентировъчна бройка трябва да имаме за хижите:

1. За колко дена предпочитате и кога в указания вече период 19-27 юли (2-5-7 дена)?
2. Къде предпочитате – в София, на Витоша, Родопите или ...?
3. Евентуални предложения за съдържанието на лагера?

Аз лично съм готов от 1 до 7 дена на което и да е място в България.

Ако някой няма времето или смелостта да напише няколко реда тук, със сигурност няма да му стигне и енергията за лагера. Всеки сам си преценява. Нищо не е задължително.





Тема Re: Състоянието на медитационния лагернови [re: Mиpo]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано08.06.03 00:37



Ето как първоначалното ми намерение за пребиваване една седмица сред зеленината на природата се промени.

Дъщеря ми, като докторант по масови комуникации в НБУ, трябва да организира петата лятна школа "Пъблик рилейшънс в пъзела на интегрираните комуникации" в периода 22 - 29 юли. Това е свързано с двете ни и трябва да присъствам. Мога да дойда само за събота и неделя. В този случай предпочитам да е на Витоша, защото иначе времето ми ще мине в път.

Но вие решете и в зависимост от вашия избор аз ще кажа дали ще участвам или не ме устройва.





Тема Re: Състоянието на медитационния лагернови [re: Mиpo]  
Авторpal (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 22:08



На мен най ми допада варианта 2- 5 дена на Родопите,Рила ..., за Витоша не съм много навит.19-27 юли за мен е ок като се има предвид ,че мога и да го променя ,ако за другите е неудобно.Като новобранец нямам претенции за съдържанието, Това да
опитам някои медитации в група и да науча определен брой нови ще ми е добре дошло.
Ех, таман се наточих като видях темата на The smily Hippie Girl
,казх си е сега ако и някой поеме разноските ехеййна всичко отгоре
това да е една такава забавна и свободомислеща девойка!!Ама нейти,не се появява!



Тема Красивата жена от Ролс-Ройсанови [re: pal]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.06.03 13:42



Много хубаво си казал предпочитанията си за лагера. А относно това , което казваш за The smily Hippie Girl да ти разкажа една история, която съм чул от Ошо.

Един бездомник живеел на брега на една река. И една ранна утрин до мястото, където лежал на самия бряг спрял един голям Ролс Ройс. От него излязла една млада и красива жена и го поканила в колата. Нямал какво да губи и приел поканата. В колата жената му обяснила, че Съдбата я е довела при него и че й е бил даден знак, че нейното щастие е свързано с неговото. Завела го в богата си къща и му казала, че през деня ще е заета, но прислугата ще се грижи за всяко негово желание – може да се изкъпе, да се нахрани, да си купи нови дрехи и други неща. Възползвал се от всичко това бездомника през деня. Легнал си вечерта доволен и леко любопитен за тази жена. И малко преди да заспи човека, жената почукала на врата му и влязла с оскъдна нощница. Казала му “Слугите ми казаха, че са ти изпълнили всякакви материални желания, но може би имаш нужда и от нещо друго ... от любов?”. Зарадвал се човека и отговорил “Да, така е”. Жената се доближила до кревата и го попитала “Ще ми направил ли място до теб?”. “Естествено” – усмихнал се човека и се мръднал настрани ... и паднал в реката, на чийто бряг спял.

Пал, може би е по-добре да се погрижим ние за всичко, отколкото да чакаме духовната секси спонсорка?



Тема Re: Красивата жена от Ролс-Ройсанови [re: Mиpo]  
Авторpal (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 19:06



Уф,видяло се е то ,че ще си бъркам в джобчетоНе държа да е с Ролс,една спретната и запазена жигулка пак ставаМоже би ако и кажем ,че може да покани приятели хипари ще се появи?Искаш да убиеш и малкото надежда която ми е останала?!Пък и си писал в темта за желанието че трябва силно да желаем, за да ни се случи това което искаме.То и за това се е случило така с човечеца ,нещо се е отплеснал и хоп в реката.Имаше някаква поговорка в тая връзка"Миг невнимание,цял живот партер!"


Hippie Girl къде си....?!



Тема Re: Красивата жена от Ролс-Ройсанови [re: Mиpo]  
АвторBabichka (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 19:10



Momchentse, kak si "chul ' tasi istoria" ot "osho" (gosho)- ami ako zapisa e falshiv? mnogo si chuval, malko znaesh
kazvam ti vsemi si otpusk, ne organisirai lageri, i spri da zamarsiavash olkolnta sreda
ako otiudesh v Rodopite- badi sam
vreme ti e
da
si
sam
sam
sam



Тема Re: Красивата жена от Ролс-Ройсанови [re: Babichka]  
Автор maestoso (утвърждаващ)
Публикувано10.06.03 19:14



Недей така. Не си права. Той е нужен, много нужен. Върви пред нас и след него ние идваме като богове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.