Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Честит Свети Валентиннови  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 16:42



Мили Изгрев, Дейти, Миро, Хуанжи и всички останали от клуба,
на този прекрасен ден пожелавам на всички ви много любов - любов всеобхватна, надхвърляща стандартните представи. Любов без мотивация, любов, чиято единствена нужда е да споделя. Нека на този ден сърцата ви останат широко отворени за всички и всичко. Много би ми се искало да усетите как искрици и от моята любов докосват дълбоко и нежно душите ви.
Някъде из книгите си Ошо казва: Човек трябва да познае и носи любовта в себе си, защото без любов е невъзможна молитвата, а с невъзможността за молитва, невъзможен става и самият бог (не цитирам дословно).


Желая ви весел празник!
Утре моятя първа медитация ще бъде за всички вас.
Били

P.S. По една случайност аз и моята сестра сме родени точно на този хубав празник.



Тема Re: Честит Свети Валентиннови [re: Bili]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано13.02.03 17:04





В аванс, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МИЛА БИЛИ, на тебе и сестра ти!!!

Приех от тебе искрите Любов и я изпращам навсякъде, многократно увеличена, защото за душата наистина няма граници, когато прояви Божествената Любов!

Всеки ден в Любовта да е празник за душите!



Тема Re: Честит Свети Валентиннови [re: Bili]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано13.02.03 19:36



Благодаря за искриците любов!!! Толкова мило ми стана като видях нежното ти пожелание!!! Пожелавам ти да ти се връща многократно и не само на рождения ти ден.

A дали е случайност, че сте родени точно на този хубав празник?!

Happy Bithday to both of you!!!



Бийтълс са го казали съвсем кратко и ясно: "All We Need Is Love"! Поздравявам всички, които преочетат отговора ми с тази прекрасна песен!

А за очите и най-вече за стомаха - черпя с любимите ми червени рози и шоколад :)))



Усмивки и прегръдки за всички, които ги приемат..Дейти

Редактирано от d8a на 13.02.03 19:38.



Тема ЧРД с "валентинка"и бутилка вино от Трифон Зарезан [re: Bili]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано13.02.03 21:42



И с пожелания за мнооого хармония.




И както се шегуваше един приятел:" На 14 февруари първо ще се напием, а полсе може и да се влюбим"



Тема Re: Честит Свети Валентиннови [re: Bili]  
Автор huanji ()
Публикувано13.02.03 21:49



Най- добри пожелания от мен! За Рожденния ден, за Този ден...и за всички дни... Бъди щастлива!



Тема Re: Честит Свети Валентиннови [re: Bili]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.02.03 11:30



Скъпа Били, оставих да минат първо другите феи с пожеланията, защото се казва в някои сказания, че последните пожелания най-“държали”. Та, аз ще ти пожелая да забравиш кога е Св. Валентин и кога ти е рожден ден, защото всеки ден и миг ще ти е такъв . Ако пожеланието не се изпълни моментално, ти може да му помогнеш .

Преди време имаше тук една дискусия за Рождените дни – може да й хвърлиш евентуално един поглед за някои подробности





Тема Re: Честит Свети Валентиннови [re: Mиpo]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано16.02.03 19:52



Здравей Миро,
Прочетох всичко в "Честит Рожден ден, Многостранничке".
Прочетох го още веднъж.
И сега стоя в раздвоение. От една страна много ми се иска да благодаря на всички за хубавите пожелания, а от друга това, че трябвя да забравя (забравим) рожденната си дата (и не само нея) обезмисля всичко останало.
Нямам принципно противоречие с това, което мислиш и казваш. Но лично аз усещам нещата по малко по-различен начин и мисля, че това допълва твоето виждане, без да му противоречи.
Рожденният ден винаги си е бил и си остава събитие. Това е едно ново начало - в ново време, ново тяло, ново измерение. Оттук запачват много неща, откриват се нови възможности. Докато един ден наистина забравяш всичко, но това става само с тотална трансформация, а пътят на трансформацията е точно от тази дата до отпадането на ЕГОТО. Докато егото не е отпаднало окончателно и нацяло, колкото и малка част от него да носим в себе си, тя винаги ще ни връща точно към началото, защото в състоянието в което сме - оттам започва всичко.
Мили Миро, нямя нищо лошо, ако човек поел по пътя на трансформацията си спомня още известно време кога се е родил. Това в много от случаите си е чиста фактология. А и самият Ошо казва, че трансформацията не означава да умреш за фактите. Те така или иначе ще си останат в паметта. Важното е да се промени усещането ни към тези факти, дати и събития.
ще завърша като ти кажа как мина този "мой рожден ден" . Около мен известно количество хора атакуваха масата и най-важното за всеки беше кой да говори повече. Толкова всеки беше зает със себе си, че докато не дойде време да си вземат довиждане, те просто бяха забравили, че и аз съм там. Ама аз и НЕ БЯХ.
Колкото до раждането всеки ден - това е невероятно преживяване и аз го знам. До раждането обаче във всеки момент още не съм стигнала.
С много, много топли мисли ти изпращам поздрав.
Били (която, както знаеш също не е съвсем Били)



Тема за Рождените днинови [re: Bili]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.02.03 12:16



Скъпа Били , разбирам много добре това, което казваш и за това да доуточня. Ако го усещаш естествено, може да благодариш на всички. Няма проблем в това. Въобще, думата “ТРЯБВА” не е нужно да се използва. Нещата трябва да стават ЕСТЕСВЕНО.

Да ти споделя, че за мен в първите ми 18 години от моя живот, рожденият ми ден е бил една от най-светлите и радостни дати и естествено винаги съм я отбелязвал. Обаче след това нещата се промениха по естествен и плавен път. И това, че днес не й отбелязвам толкова внимание не е за сметка на самия рожден ден, а за сметка на това ДА СЕ ИЗПЪЛНЯТ И ОСТАНАЛИТЕ ДНИ ОТ ГОДИНАТА СЪС СЪЩОТО СЪДЪРЖАНИЕ И ИНТЕНЗИВНОСТ! Това не съм го чел никъде написано в Ошо или в някой друг, просто аз го усещам така ...

Като казвам “да се забрави” рождения ден, това не значи да омаловажа този ден, нито да не си спомня “нарочно”, когато дойде и да си затворя очите пред факта, че съм бил роден в това тяло на тази дата. Ни най-малко. Давам си сметка за всичко с най-малките детайли! Обаче е хубаво човек да си дава сметка за всичките тези неща, за които ти говориш, ВСЕКИ ДЕН. Просто си представи за момент, че РЕАЛНО ВСЕКИ ден ти е рожден ден и че този всеки ден имам същата интензивност като рождения ден. Ако го усещаш така, не след дълго фактологически рожден ден ще се изгуби сред останалите 364 дена ... Няма да е вече събитие, защото всеки ден ще е събитие. Обърни внимание на факта, че обикновено рождения ден е събитие, защото е по-светъл от другите дни. Или по-точно казано, другите дни са по-тъмни и за това той се откроява, има контраст. Ако и другите дни са също толкова светли, ще се загуби контраста на този ден, но какво от това, ако ни е светло през цялата година .

Сега относно пожеланията. Пожеланията за рождените дни и другите празници винаги са ми били смешни. И то по много причини. Първо, най-важното в пожеланието е, че разни хора ти ОБРЪЩАТ ВНИМАНИЕ. Обаче, защо тези хора ти обръщат толкова внимание ЕДИН ПЪТ в годината?!! Чак е тъжно и лицемерно. Ти, както и всеки човек, имаш нужда от внимание всеки ден. Ако не могат да ти честитият всеки ден рождения ти ден, то ми се струва не лоша идеята приятелите да се организират и да си разпределят годината и така всеки ден да имаш поне по малко поздрави и същото внимание. Това е като с храната – не може да се наядем един ден за цялата година. Трябва всеки ден да ядем и ако храната е оскъдна, по-добре всеки ден по малко отколкото само един ден богато.

Та, защо никой не те поздравява днес? Да не би да нямаш нужда днес? Да не би МногоСтранна да няма нужда днес също от поздрав? Както Кали-Натали, Дейти, Изгрев, Хуанджи, Берта, ТиАо, Тера, Лелята, Стефан, Соланита, Сърча, PRN, Аконитин, Дрона, Ху, Яна ... Та, аз искам да поздравя всичките тези хора ДНЕС и СЕГА. Не е нужно да чакам да им дойде рождения ден. Теб, Били, естествено също те поздравявам днес и пак ти честитя Рождения ден с днешна дата !

Един друг аспект на пожеланията. Хората обикновено пожелават на рождения ден неща от рода на “здраве, радост и щастие ...”. Обаче, никой не е станал по-здрав и по-щастлив само с пожелания (освен, ако пожелателя няма магьоснически способности и думите му да се претворяват в дела). Както казах по-горе, това което е важно в случая е КОНКРЕТНО ВНИМАНИЕ, което ни се обръща. Едно е да се говори общо за радост и щастие, друго е именно, когато сме тъжни и имаме нужда от друга гледна точка. Но всичкото това изисква да усетим човека в КОНКРЕТНИЯ МОМЕНТ и да му излъчим и подарим също нещо конкретно ... Нещо, което според нас, би му помогнало РЕАЛНО в една или друга насока ...

Та, в резюме – не да намалим светенето на рождения ден, а да увеличим това на останалите дни дотолкова, че рождения ден да стане един от многото слънчеви дни.

Не обвързвам никого с моето мнение. Би било интересно обаче, тъй като говорим по тези клубове за 1001 неща, всеки да сподели своето мнение за това реално и близко до всеки от нас “нещо”.

Прегръдки



Тема Re: за Рождените днинови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано17.02.03 14:36





Благодаря, Миро, за мене наистина всеки нов ден е рожден ден, новораждане след нощта!

Честит рожден ден и на тебе!



Тема Re: за Рождените днинови [re: Mиpo]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано17.02.03 14:58



Привет Миро,
Това, което току-що прочетох дълбоко ме докосна. Единственото, което мога да направя е - да ти отговоря с мълчание. Сигурна съм, че така би ме разбрал много по-точно. Думите биха изкривили нещата.
Един прекрасен ден е все още пред теб. Сигурна съм, че си го усетил, така както го усещам и аз.
Поздрави. Били




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.