Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:14 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Шарън Стоун - Видях смъртта  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано19.01.03 00:36



Това е заглавието на изповедта й във вестник "Дневен труд" от събота, 18.01.2003 г. Преписвам го за нашите приятели в чужбина, които не могат да си купят вестника.

*******
Шарън Стоун е поканила журналисти от "Пари мач" в малко ресторантче в канадския град Кеймбридж, където в момента снима трилър, за първи път след прекарания през 2001 г. мозъчен кръвоизлив.

Върнах се от отвъдното. Както става в гангстерските филми имах чувството, че два куршума се забиха в главата ми. Не можех да мръдна, след като се строполих на земята. Съпругът ми беше в командировка извън Сан Франциско. На горния етаж спеше едногодишния ми син Роан. Веднага разбрах, че съм получила мозъчен удар. После се събудих в болницата.

Веднага след като лекарите ми казаха, че имам мозъчен кръвоизлив, започнах на висок глас да се моля на Господ. Зовях го да се грижи за бебето, което бяхме осиновили. След това поисках да говоря с най-добрата ми приятелка Мими, със сестра ми и с родителите ми. После ми донесоха Роан. Но неговия глас просто пронизваше главата ми и лекарите го изведоха от стаята. Точно в този миг усетих някаква изключително силна бяла светлина. Тръгнах към нея. Не можех да си обясня точно какво става. Имах чувството, че плонжирам. Но нагоре. Видях някои от приятелите си. След това родителите си и двете деца, които загубих при раждане. Приятелите ми казваха да не се страхувам.

Само вярата и молитвите ме спасиха. Единадесет дена бях парализирана. Не можех да говоря. Но си мислех за живота и се молех на Господ да ми го върне. Всъщност от смъртта ме спаси починалата ми баба. Докато в болницата изпадах в безсъзнание и имах проблясъци, лекарите два пъти ми правиха специални снимки на главата. Но не можаха да установят къде е аневризмът и да видят къде се е спукал кръвоносен съд, от който в мозъка ми изтича кръв. Докторите ме успокояваха, че ударът не е бил силен и аз реших да се прибирам в къщи и да гледам сина си. Тогава изведнъж загибих съзнание и започнах да халюцинирам.

Пред мен се появи баба ми. Тя е починала. При това ми се яви като млада. Каза ми вникакъв случай да не напускам болницата и да остана легнала, без да мърдам. След като излялох от халюцинациите, настоях категорично пред лекарите да остана още няколко дни на лечение. Тогава за трети път прегледаха главата ми на скенер и откриха източника на кръвоизлива. После ми направиха седемчасова операция и така се спасих.

Бях филмова звезда. Но сега приоритетите ми са други. Вече не ме интересуват толкова договорите ми с филмовите къщи. Не следя и рейтингите. На първо място е синът ми Роан. Станах друг човек и това го забелязват и най-близките ми. Мисля, че на мъжа ми Фил много ще му липсва предишната Шарън. Но аз не искам да съм предишната Стоун. Сега чувствам, че трябва да помагам повече на хората. Задавам си непрекъснато въпроса " За какво служим ние, ако не се грижим за близките си и за нашето бъдеще"


*******
Когато четох и писмата на Труден в сайта му си спомням, че при едно петдневно гладуване той също беше имал сън-предупреждение - беше се видял на болнично легло. И така беше осмислил, че това е знак да спре гладуването.

Всъщност на подсъзнанието ни въздействат вибрации и картини. Важно е да разчитаме подадените ни знаци и да реагираме адекватно, да бъдем будни.

Разчитате ли знаците за вас?



Тема Смъртта е до нас винаги........нови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано19.01.03 08:48



Преди около 12 години не умеех да разчитам голяма част от знаците, които ми се даваха. Забелязвях, но отминавах, за по-лесно. Да, ама така не може, за някой може и да става, но на мене недвусмислено ми се показа, че ми е нужна дисциплина и работа върху себе си, сериозна, без компромиси.
На всеки пропуск - плесница. Природата ни дава знаците, тя не търпи и дисхармонията.
В началото знаците се даваха на сън. В самия сън с част от съзнанието си започнах да тълкувам и посланията. С времето човек започва да вижда по всяко време и все повече.
Благодарна съм на Соланита, че преди време ми показа колко ми е любовта, щом мога да изпитвам страх за душата си, щом може една заплаха, едно агресивно поведение спрямо мене да наруши вътрешната ми хармония.
Непрекъснатата вътрешна връзка с Бога е тази, която ни дава отговорите на въпросите, предпазва ни от пропуски в разчитането на знаците, а те са навсякъде, стига да сме будни, както казваш.


Редактирано от Изrpeв на 19.01.03 08:50.



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: Изrpeв]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано19.01.03 12:04



Radvam se 4e si me razbrala pravilno, no priznavam si ,togava az prekalix malko sprqmo teb, no takъv sam si az:(( Prodaljavai vse taka...



Тема Re: Шарън Стоун - Видях смърттанови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор Люб (дете)
Публикувано19.01.03 12:27



Винаги трябва да имаме предвид,че смъртта ни е наблизо.Тогава и жовотът ни ще е по-наблизо.

Който се смее последен - сам пада в него !


Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: Изrpeв]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано19.01.03 12:40



И аз преди не обръщах внимание. Но ми се случи интересна случка през 1992 г, и всъщност от тогава започнах да се интересувам от езотериката.





Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: solanit_a]  
АвторИзrpeв (Нерегистриран)
Публикувано19.01.03 14:27





Само малко ли?

Всички сме такива, каквито можем да бъдем в даден момент.



Тема Re: Шарън Стоун - Видях смърттанови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано19.01.03 16:28



Благодаря за труда да препишеш статията и за това, че се сещаш за нас!

Разчитам някои от знаците на сън, но те до сега са били за близки хора, не за мен. В живота ми до сега съм разпознавала малки и не особено значителни предупреждения за предстоящи събития или решения. Това е общо взето. Дано да успея да разчета и моите съществени знаци когато ми дойде реда.

Как е при теб?

Усмивки и прегръдки..Дейти

Редактирано от d8a на 19.01.03 16:31.



Тема Знаците..нови [re: d8a]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано19.01.03 17:35



...вече не са само в сънищата ми. С напредването в медитацията и овладяването на бърборещия ум намаляха и сънищата. Ако си спомням сутрин съня, той определено е ясно послание, за което съм нащрек. А иначе се започнах да обръщам внимание на усещанията, които вибрациите на дадена среда или човек предизвикват в мен. За сега е това.



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано19.01.03 20:24







Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано19.01.03 20:43







Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано20.01.03 16:35



Интересно ми е каква е била тази случка и дали не можеш да я споделиш с нас?



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано20.01.03 16:40



Привет, любознайке!!!

Ще му ударим ли едзна смехотерапия, че ми пламна главата днес от таблици, цифри, отчети.

Чудя се как да поизбягам за малко, но и в клубовете затишие, скука! Явно в понеделник се работи!

Редактирано от Изrpeв на 20.01.03 16:40.



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано20.01.03 16:46



Разбира се! Иска ли питане?! За смехотерапия съм винаги готова!!!

Аз пък още не съм се заела сериозно с работата. Тъкмо се чудех откъде да я подхвана. Ама за теб ще я отложа за мъничко.

Имаме ли нужда от повод за смях или направо започваме? (Аз много тренирах смеха през уикенда - направо получих мускулна треска на корема, без майтап :))))



Тема Re: Смъртта е до нас винаги....да се смеем!нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано20.01.03 16:53





Започваме ли?

Аз вече се треса, колегата започна да ме гледа странно. Какъв ти повод между нас, ние сме си повода?!!

Ще трябва да измисля запред него нещо смешно, да не личи, хи-хи-хи........



Превивам се, бре, ще ми се разчекне устата, ами ако ми е къса кожата?!!

Редактирано от Изrpeв на 20.01.03 17:00.



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано20.01.03 17:07



Моите колеги май зопочват да ми свикват вече (ама и аз им давам поводи често-често :)))

Сложи си малко крем за лице, за всеки случай.

Изрових един компютърен виц преди малко:

Най-голямото бедствие на миналата година:
Всички си мислят че това е атаките срещу Световния Търговски център в САЩ, но това е появата на Windows XP!!!



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано20.01.03 17:13





Смея се, за да не ти стана смешна, но тази версия не ми е позната. Тук сме по-назад в материала. Нужно ми е обяснение, не сполучлива ли?

Те и с мене са свикнали, разсмивам ги, че иначе ще заприличаме на бюро за жалби.

Хей, забравих да ти пожелая спорен и весел работен ден, нали си в началото на работното си време?!! Моето пък е към края си, за радост!!!



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано20.01.03 17:23



Естествено! Нали е Майкрософт е предвидими в пускането на продукти с много бъгове дето ти блокират компютъра и се налага по няколко пъти на ден да го рестартираш. Което ме подсеща за още един лаф:

Майкрософт решили да рекламират по време на blue screen (екрана който се показва докато компщтъра се рестартира) като най-често срещан!

Весела вечер на теб!

След толкова смях няма как да не ми спори работата!!!

Страшно-смешно много съм ти благодарна..Дейти



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано20.01.03 17:22





И аз на тебе благодаря, Дейти!

Днес не ми беше от най-леките дни.



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано20.01.03 17:28



Вече по нищо не личи, че е бил такъв!

И моя не започна много добре, но вече е СУПЕР, благодарение на теб!!!



Тема За смъртта ...нови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.01.03 17:52



Мдаа, трябва да се отвори в този клуб задълбочена тема за Смъртта. Както казвах неведнъж, има няколко естесвени врати към Цялото и Смъртта е една от тях. За другите врати като Секса и Любовта говорихме вече. Обаче за Смъртта още не сме се задълбочавали в Клуба, а си заслужава ...

Ако някой реши, може да направи един обстоен увод към темата и всички да се включим. Иначе ще се заема аз с тази задача, но като ми остане повече време.



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: Изrpeв]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 16:40



Ne, az moga da bъda vsqkakav, vav vseki sledva6t moment.



Тема Re: За смъртта ...нови [re: Mиpo]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 16:53



Samo edno malko vmqtane kam tova koeto si kazal Miro,tezi drugi ,,vrati,,kakto nari4a6 seksa i lюbovta sъщo vodqt kam smarta,i ako ne mine6 prez smarta v seksa i lюbovta nqma da poznae6 ve4nosta - Lюbpvta - taka az nari4am ve4nosta - Lюbov s glavno ,,L ,, no tova si e samo edna ot moite strannosti:))



Тема Re: За смъртта ...нови [re: solanit_a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.01.03 17:19



Да, накрая нещата се събират. Но в началото, човек може да почне от различни врати в зависимост от много "обстоятелства". И като говорех за любовта имах впредвид едно обикновенно, но дълбоко влюбване. Аналогично, и за секса. Както и за това да усетиш, повече или по-малко неочаквано, смъртта наблизо ... И хоп човек има усещане, макар и малко, за Цялото. Отваря му се ГЛАДЪТ за Него ... И натам нещата стават от самосебе си - има само една посока, в която да се върви ...

Естесвено по този Път има разни задълбочавания, за които ти говориш. Та чакам търпеливо да споделиш повече за Любовта.



Тема Re: За смъртта ...нови [re: Mиpo]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 17:27



straxotno kazano.... samo edna malka zabele6ka:)) ne6tata ponatatak ne stavat ot samosebesi , a trqbva da se trudi6 uporito za tqx, za da ne izpadne6 edin den v ot4aqnie zatova 4e te vse o6te ne se slu4vat.



Тема Re: За смъртта ...нови [re: solanit_a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.01.03 17:58



Така е.
Имах в предвид нещо друго обаче - когато усетиш, че си много гладен (било то за обикновена физическа храна или духовна такава), всичките ти сили и енергия се насоват е ЕДНА посока - за утоляване на съответния глад. И за това казвам, че нещата стават от самосебе. Естесвено, че гладът няма да бъде задоволен от самосебе си, но важното е Силите ти да се съберат в ЕДНА посока, а не да се разпиляват. Тогава, както казва Магьосника, който искаше да убиеш като го срещнеш, нещата стават от самосебе си ... Както дишаш упорито от години, храносмилаш, мигаш, кръвообръщаш, изминаваш хиляди километри, изприказваш милиони приказки, оставаш тонове лайна след себе си и въпреки всичко това не го броим за упорит труд... А да се утиши човек за 5 минути и да отиде отвъд мислите, някой го броят за "голяма трудова победа" .



Тема Re: За смъртта ...нови [re: Mиpo]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано21.01.03 18:09



Takiva ,az nari4am bedni du6i.... no tova samo mejdu nas:)))



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: solanit_a]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано22.01.03 12:46



Искаш да кажеш съзнателна промяна, нали.



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: Изrpeв]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 13:07



Ne, saznatelnata promqna e neobxodima samo v na4aloto, iskam da kaja ,4e vav vseki edin moment sam razli4en , v predvid na 4oveka otsre6ta, naprimer ti ve4e nesi onzi , onazi , Izgrev koito poznavax ot predi ve4e si druga , sega i az moga da sam si pak az, nqma da mi se nalaga ve4e da postъpvam s teb po na4ina po koito postъpix togava:)), priznavam si tova malko щe mi lipsva... i dori me pravi malko tъjen, no kakto i da e! Ex...



Тема Re: Смъртта е до нас винаги........нови [re: solanit_a]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано22.01.03 13:18



Ти не би трябвало да си тъжен. Не се ли радваш и на промените и у другите. Точно в този момент аз не се радвам много на себе си. Не намирам да съм напреднала в себевладеенето си. Точно реши човек, че нещо е постигнал в себе си и хоп - изпитче, за да му покаже реалното състояние.
Това с промените и аз го усещам, може би по различен начин от тебе.

Редактирано от Изrpeв на 22.01.03 13:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.