Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 24.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Vrъzkata s Uчitelite  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 14:20



Zdraveite,
Iskam da pogovorim za vrъzkata s U4itelite sled kato te ve4e sa napusnali fizi4eskite si tela.Li4no za men ne e nikakъv problem da osa6testvq vrъzka s kogoto i da si poiskam... ot tqx.
No iskam da popitam dokolko tqxnoto vijdane za ne6tata e izklu4itelno zadaljitelno da se spazva.
Te nari4at sebe si ,bogove,prosvetleni i tem podobni , i s tova zaqvqvat pravoto si da upravlqvat nas neprosvetlenite ili ne bogovete , ne ni pozvolqvat da naso4vame sъdbata na planetata ni i na nas samite nakadeto si poiskame .
A kato poglednem nazad v minaloto te ,vsi4ki do edin sa se provalili.
Dokolko tezi taka nare4emi ''budi'' imat vlast nad na6eto saznanie, i nee li vreme ve4e nie jivee6tite v plъt na tazi zemq da re6avame sami za sebesi , a te da sa ni v pod4ineno polujenie i savsem skromno da davat ve4e svoite saveti a za zpovedi te si vobшte da zabravqt?



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано13.01.03 16:27



Защо ли изпитвам съмнения относно декларираната "връзка"? Да не би да е плод на някакво недоразумение? В смисъл ако действително имаше такава не би трябвало да задаваш подобни въпроси.



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: Drona]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 19:07



Ne zadavam vъpros,prosto tъrsq xora pobobni na men,koito imat kuraja da se opъl4at na vsi4ko nevqrno i s koito da rabotim zaedno za edin po dobъr jivot.



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано13.01.03 19:15



da se opъl4at na vsi4ko nevqrno i s koito da rabotim zaedno za edin po dobъr jivot.

Звучиш като социалистите - утописти.

Кое е 'всичко невярно", според теб?



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: MнoroCтpaннa]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 19:28



Vsi4ko koeto ne ti nosi radost,vsi4ko koeto ne te kara da se 4uvstva6 6tastliva,vsi4ko koeto ne te izpъlva s lюbov i blajenstvo!



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано13.01.03 20:08



Всичко, което не ти носи радост, което не те прави щастлив го отсвирваш, ако можеш. Защото има дадености, които не можеш да промениш и трябва да приемеш.



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: MнoroCтpaннa]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 20:21



Za otsvirvaneto ima6 pravo,no pri men ne6tata sa po slojni. Ako ti naprimer ne moje6 da otsviri6 ne6tata koito ti pre4at da si щastliva,tova men me pravi ne6tasten,a ti znae6 4e tvoite 4uvstva za men sa kato otvorena kniga.
A NE6TATA KOITO NEMOGA DA PROMENQ,ЩE bъda vinagi protiv tqx.



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано13.01.03 20:25



Дори и да си против нещо, то си съществува. В този смисъл е приемането.
А ти като не го харесваш не се занимавай с него, не прави това, което не искаш на теб да ти правят.



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: MнoroCтpaннa]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 20:41



Neznae6 mila, ne mi se sъrdi no ti si pale v sravnenie s men,za teb ne6tata sa vse o6te samo na dumi.Naprimer tozi koito se opitva6 da mi dade6 za primer,,...ne pravete tova koeto ne iskate da vi pravqt na vas,, toi e pъrvata mi duxovna lюbov,no toi e mnogo revniv , znae6 li, i opravdava povedenieto si s lюbovta si , no kakva e tazi lюbov koqto ne dava svoboda na lюbimiqt .Zatova kazvam 4e ne iskam da se saobrazqvam s nikakvi pravila ,osven s moite:)))



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор ~ Kaли ~ (звън на кристал)
Публикувано13.01.03 20:42



Всеки истински учител говори, че в един момент трябва да се откъснем от него. Дори прави всичко възможно ние да се откъснем. Ние обаче прилепваме още повече. Не е вината у учителите, а у нас.
Ошо примерно казва, че иска само да ни разчисти камъните и да ни остава да течем свободно. Което в мой свободен превод значи-да ни изчисти и после да ни остави да си трошим главата сами.
Само че ние предпочитаме да останем покрай полите му и да си я трошим нейде наоколо...

Любовта ти дава блаженство. Конфронтацията-гръбнак. А ти имаш нужда и от двете.


Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: ~ Kaли ~]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 21:02



Da mila,no tova toi istinskiq u4itel go pravi s tezi svoi u4eniцi koito e poznaval dokъto e bil jiv, i koito sa savsem blizko do prosvetlenieto.
A teb mila:((( OШO ne te poznava6e do predi malko , i znae6li kakvo kazva za teb ,4e nqma ni6to protiv da si tro6i6 glavata do nego:(((



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор huanji ()
Публикувано13.01.03 21:24



Веднага ще те тествам. Дай мейл.



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: huanji]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано13.01.03 21:32



kastor_p@dir.bg



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор huanji ()
Публикувано13.01.03 21:46



о'к.



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор huanji ()
Публикувано13.01.03 22:06



Мейла е невалиден.



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор ~ Kaли ~ (звън на кристал)
Публикувано13.01.03 23:24



Гвоздеят обаче е аз какво мисля по въпроса и какво казвам, а не Ошо.
Пък аз нямам нищо против да си троша главата, но на нови и различни места. Като си падна на главата веднъж-дваж на едно и също място и ми доскучава.
Даже си мисля, че остенът, който ме ръчка, е скуката. Пък морковът е сливането.

Любовта ти дава блаженство. Конфронтацията-гръбнак. А ти имаш нужда и от двете.


Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: huanji]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 13:10



4e za6to ti e mail za da ''me testva6'' az ve4e te testvax tebe,znae6 li:(((



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: huanji]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано14.01.03 13:23



бе не виждаш ли, че момчето не си знае мейловете вече, загубил им е бройката :))

пробвай с


или


Силата и глупостта често вървят ръка за ръка

Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор huanji ()
Публикувано14.01.03 18:08



Знам, че снощи се напъва, но само напъването ти остана.
Всеки посредствен психолог, може да каже за всеки един тука, повече от теб. Зор ще ме вържеш с глупости. Давам ти отправка, която ще изисква нещо повече и виждам до къде можеш да черпиш информация. С ясновидците, като се видя се разбираме за една минута. Всеки черпи информация от определено ниво. Просто се изясняваме от къде идва информацията.
Щото, това не може да се скрие...



Тема Да ги оставим Учителитенови [re: solanit_a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.01.03 18:18



Както казваш да ги оставим Учителите у Будите настрана и да се насочим към нас, т.е. всеки да каже за себе и това как вижда нещата.

Щеше да разказваш за любовта, която ти е останала. Та, подсещам те. Не ми се сърди, ако не съм те разбрал телепатично, просто пиши тук.

Би ли споделил също и по тази тема:







Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: huanji]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 20:48



e odgovarqm ti napravo moga da ,,4erpq informaцiq,, ot kadeto si poiskam, imai predvid odvsqkade ,dori i ot teb ,a tezi koito ti nari4a6 qsnovidцi sa otdavna v krakata mi. I mejdo drugoto s teb nqmam kakvo da delq , taka 4e zapazi zavista si za sebe si щe ti potrqbva. I mejdo drugoto nqkoi ot tvoite priqteli imat ve4e maila mi bez az da sam im go daval , moje6e prosto da popita6 nqkoi ot tqx. Savetvam te da se nau4i6 na spodelqne, ne s men razbira si . I zapomni mnogo si malъk da me testva6...



Тема Re: Да ги оставим Учителитенови [re: Mиpo]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 21:03



... izvini me Miro, tezi dni malko sam qdosan, zatova ne iskam da govorq za Lюbovta, prosto mislq 4e mnogo malko xora ot klubovete sa v sastoqnie da 4uqt tova koeto iskam da kaja. No 6te ti razkaja ne6to to4no protivopolojno, kogato nqkoi ot tezi xora se opitat da se doprat do lюbovta mi s mrъsnite si raцe zapo4vam da povrъщam , imai predvid istinsko povrъщane,ta tezi dni mi se slu4i qko da draifam i se straxuvam da ne mi se slu4i pak, zatova 6te iz4akam. Tova e podobno kato da se pregrъщaш s ''dъrvo'' ;((



Тема Re: Да ги оставим Учителитенови [re: Mиpo]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано14.01.03 21:04



a tozi magiosnika ako go sre6na 6te go ubiq...



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор huanji ()
Публикувано14.01.03 21:14



Къде намери завист, взимам те на мезе.
Искаш да черпиш информация от мен, добре. Нали тестове ще попълваш.
Първо трябва да се зададеш въпроса, кой съм аз. Дали тялото, егото и пр. друго келешлък, или просто тази съвкупност представлява някой друг. Твърдя, че аз не съм това тяло, това его, този ум. Аз съм друго. Намери това друго, то няма форма и име, но за пред хората се нарича Хуан и приема образ. Той ще ти каже нещо. Кажи ми какво ти е казал и ще ти кажа дали можеш от всякъде да черпиш информация или само от света на умрелите.
Това което ще ти каже, няма да е на български, не е и на познат език. Ти сам се набута за ясновидец, да видим. Само един е успявал до сега.
Наистина съм малък...и затова съм с "джи", накрая...затова няма да те тествам...ти сам ще го направиш.

За мейла, ако си имал желание да си го дал.

Теб отдавна съм те тествал, но наивността ти е симпатична, това ми харесва.
До скоро.



Тема Да живее ЛСД!нови [re: solanit_a]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано14.01.03 21:16



Носи радост наркотикът, значи е добро?!
Да ти имам логиката! Уби ме с правата лопата.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Да ги оставим Учителитенови [re: solanit_a]  
Автор huanji ()
Публикувано14.01.03 21:28



Няма мамо да повръщаш. Дишай дълбоко.
Любовта ти е омраза, усети това. На земята има само две чувства любов и омраза. Всъщност е само едно, но в различни крайности. Обикновенно любовта се превръща много лесно в омраза и обратното. А, твоята любов е човешка, затова ти плачка душицата. Ако наистина си усетил, това, което живее в теб, ще си наясно, че любов не съществува, съществува само блаженство и то изпълва истинската ти същност. Проекцията на Ананда(блаженството), се възприема като любов. Но вече единното е станало двойно и съдържа в себе си своето отрицание. Ще обичаш и ще мразиш едновременно, докато не намериш източника. Двете става едно и няма кого да обичаш, защото всичко си Ти.
Приятни сънища.



Тема Re: Да ги оставим Учителитенови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано14.01.03 21:31



Изгоря батка, стой си в странство.



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано15.01.03 01:44



Вижте, разбирам желанието Ви да изкажете най съкровенните си мисли и желания пред публика. Това правя и аз. Разбира се, периода, в който си падах по учителите си, отдавна е минал, но на всеки се случва. Не на всеки, обаче, се случва да желае да има връзка с трупа на учителя си. Съветът ми, потърсете спешно помощ от специалист, можете да навредите както на себе си, така и на други. А тлнните останки на когото и да било ("s U4itelite sled kato te ve4e sa napusnali fizi4eskite si tela.") по добре оставете да почиват в мир.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 12:11



Ne mi stava mnogo yasno ot tova, koeto cheta za kakvi zapovedi i saveti stava vapros. Ot kogo? Ako se ima predvid Oscho, toi i kogato e bil jiv ne znaya da e daval kavito i da bilo zapovedi. Ne e savetval opredeleno nikogo. Saschto taka sam sigurna, che nito Hristos, nito Buda, nito Mahavira, nito koito i da biloi drug sa go pravili po kakavto i da bilo nachin prijive. Te samo sa spodelyali s tezi, koito sa mogli da gi razberat. A na vsichki ni e yasno, che horata, koito mogat da gi razberat ne sa tolkova mnogo. Ta misalta mi e kak moje edin chovek da si misli, che nyakoi, pak bilo to i Uchitel moje da mu zapovyadva ot nivoto na saznanie, na koeto se namira, sled kato bolschinstvoto hora sa zatvoreni v kapana na verbalnata komunikaciya? Mnogo hora razbirat samo , kogato im se govori S DUMI, a i togava interpretaciite ne sa vinagi tochni. Kogato e v takova sastoyanie chovek e zatvoren, toi ne bi mogal da prieme i razbere kakvito i da bilo poslaniya. Ako e dostignal drugo nivo na saznanie i e pone malko otvoren - togava otpadat vaprosite, a mislya, che i ot otgovori nyama nujda.
Namerete pat kam sebe si. Badete uporit (a) i malko po malko schte otkriete edin nov svyat, kadeto vaprosite postepenno otpadat, zaschtoto vie sami schte imate malko po malko otgovorite, koito vi valnuvat. Tova e po-dobroto. Kakvoto i da vi otgovori nyakoi drug, tova po vsyaka veroyatnost schte bade samo negova lichna interpretaciya. A interpretaciyata ne e istinata. A dokolkoto razbiram tochno istinata e vaschata cel.



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: Bili]  
Автор ~ Kaли ~ (звън на кристал)
Публикувано15.01.03 15:11



Наясно ли си с факта, че човек непрекъснато си комуникира с всичко, което го заобикаля, но на несъзнателно ниво?
И всичко го променя и трансформира непрекъснато. На съзнателно ниво обаче минава не повече от 10% и това май е много.
Осъзнаваш ли непрекъснато всички клетки в тялото си, всеки орган, всеки дъх? Та ти не осъзнаваш дори нервното тропане с пръсти, когато в същото време си мислиш за някакво неприятно събитие.
Съзнанието на хората е затворено в капана на вербалната комуникация. Но съзнанието не е целия човек, не е дори половината човек все още. Може би съзнателната част не е и 10% от целия човек.
А цялата останала комуникация с външния свят, че и със самия човек се извършва на подсъзнателно ниво. Невербално. И се отразява цялостно на съществото.

Любовта ти дава блаженство. Конфронтацията-гръбнак. А ти имаш нужда и от двете.


Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: akonitin]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 20:54



...straxotno, no za6to si misli6 4e te U4itelite sled kato napusnat fizi4eskite si tela po4ivat, v smisal 4e izlizat v otpuska?



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: Bili]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 20:55



Blagodarq za podkrepata.



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: ~ Kaли ~]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 21:17



Da , ne samo sam naqsno, no go znam ot li4en opit. No ima edna razlika koqto ti ne iska6 da razbere6. Ti komunikira6 s vsi4ko na nesaznatelno nivo a pri men e na saznatelno. V proцenti az opredelqm saznanieto si na nad 50 proцenta , ne se smei, taka e. Osaznavam po4ti 70 proцenta ot deistviqta , mislite i 4uvstvata.
Moeto saznanie odavna ne e zatvoreno v verbalnata komunikaцiq. A tova koeto ti nari4a6 4ovek e samo tqloto, ti dori o6te ne si osaznala umъt si, az poznavam цeliq 4ovek , naistina цeliq. Za ostanalata 4ast ot izkazvaneto ti nqma da govorq za6toto si se olqla savsem, zatova 6te ti kaja napravo istinata. Kolkoto po navъtre navliza6 sъs saznatelno v podsaznanieto si ti go prevrъ6ta6 v saznanie i nakraq ve4e nqma da ima pod -saznanie , sxva6ta6 li , pod-saznanieto e tova do koeto ti nqma6 dostap i ne moje6 da izpolzva6 za sega . I kolkoto po-dalboko moje6 da navleze6 v sebe si tolkova pove4e 6te moje6 da navleze6 i v vъn6niq svqt, zapomni!



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор ~ Kaли ~ (звън на кристал)
Публикувано15.01.03 21:37



Мислите, чувствата и действията не са всичко. Освен това подсъзнанието отива и до колективното несъзнателно-и него ли си овладял на 70%?

Любовта ти дава блаженство. Конфронтацията-гръбнак. А ти имаш нужда и от двете.


Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: ~ Kaли ~]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано15.01.03 21:52



kolektivnoto nesaznatelno e tova koeto mi pre4i ponqkoga , priznavam , no az ne se interesuvam ot nego . Dale4 po interesno mi e tvoeto nesaznatelno, i ne samo na men na u4itelq ti Oшo sъщo, tazi ve4er 6te se porovim v nego zaedno , ima6 li ne6to protiv?



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: solanit_a]  
Автор ~ Kaли ~ (звън на кристал)
Публикувано15.01.03 22:51



Аз от доста време се ровя, но двама сигурно повече ще постигнем.
Заповядай!
Не забравяй обаче, че колективното несъзнавано е също част от твоето подсъзнание. Колкото по-дълбоко отиваш, толкова по-голяма вселена се открина, докато станеш едно с цялото или цялото не стане едно с теб.
Струва ми се, че да опознаеш себе си значи да опознаеш цялото.

Любовта ти дава блаженство. Конфронтацията-гръбнак. А ти имаш нужда и от двете.


Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: ~ Kaли ~]  
Авторsolanit_a (Нерегистриран)
Публикувано16.01.03 12:10



Da,blagodarq za pozvolenieto. Izkazvaneto ti e vqrno , no znaee6 li, za dalbokoto otivane navъtre, ne mi se 6te o6teda go pravq , vse o6te mi xaresva da sam otdelen ot цqloto , ili pone da si mislq taka , vse o6te mi dostavq odovolstvie da si igraq na nevejestvo, 6te se pozabavlqvam taka o6te deset,dvaiset jivota i sled tova 6te re6a dali da stavam edno s цqloto:(((



Тема Re: Vrъzkata s Uчiteliteнови [re: ~ Kaли ~]  
Автор cтeфaн (просто стефан)
Публикувано16.01.03 13:38



защо говориш в обощаващо множествено число?:)) не всички стоят около полите... аз лично дори много им се чудя на такива хора... явно цялта работа идва от възпитанието и училището които доста притъпяват индивидуализма...



Тема я го питай...нови [re: solanit_a]  
Автор cтeфaн (просто стефан)
Публикувано16.01.03 13:39



какво ше каже за мене
не, не се майтапя




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.