Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Прегръдката (ошовската)  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.12.02 19:20



Да кажа най-после няколко думи повече за прегръдката, която използвам често из тези форуми. Има различни видове прегръдки – като се почне от любовната и се стигне до онази между другарите Т. Живков и Л. Брежнев. Някои от изказали те се до сега по темата казват, че се пристрастяват към някои прегръдки, други пък ги взимат като енергиен вампиризъм, а пък трети въобще не обичат да ги пипат (зер ще им стане нещо). Четвърти (и те не са никак малко) правят веднага алюзия (гласно или негласно) със секса и възможните такива продължения на прегръдката. И т.н. Разбирам мненията на всички изказали се, обаче аз използвам прегръдката в по-друг смисъл от всичко горе написано. И по-надолу ще обясня това като условно ще я нарека този тип прегръдка “ошовска” (просто защото я научих покрай Ошо хората).

Двама души вървящи по Пътя и търсещи същината на нещата общуват. Прегръдката е чудесен начин да се задълбочи тяхното общуване. Общуването пък (вкл. и това в ДИРа) представлява ВЗИМОДЕЙСТВИЕ на различни нива между въпросните хора. А пък взаимодействието е един от двата основните методи на ПОЗНАНИЕ, както от външната наука, така и от мистичната. Ако някой попита кой е втория метод, това е НАБЛЮДЕНИЕТО. Така, че цялата наука, била тя външна или вътрешна, се базира на тези два метода – поставят се разни обекти да си ВЗАИМОДЕЙСТВАТ и след това се НАБЛЮДАВА какво става при това взаимодействие.

Сега обаче обръщаме внимание на взаимодействието при прегръдката. Какво става там? Да опиша първо какво представлява физически ошовския тип прегръдка. За разлика от някои други прегръдки, тя е дъъълга и баааавна прегръдка. За любителите на цифри бих казал, че сигурно трае поне 20-30 секунди (а може да продължи и много повече). Контактът между двете тела е максимален. Всеки се отваря към другия и всеки усеща другия.

Обикновени при общуването и дискусиите (вкл. и тук в ДИРа) често хората се подготвят да спорят, да размахват шпаги, да гледат кой бил по-прав и по-умен и т. н. Една дълбока прегръдка обаче променя много нещата! Хората не са вече един срещу друг, а един с друг. ЗАЕДНО! И търсят истината заедно. Какво значение има кой ще намери даден аспект от Пътя. Важното е този Път, както и пътечките му, да бъдат намерени.

Ако може човек на физическо ниво да приеме някой друг и да го прегърне сърдечно и дълбоко, това би било крачка към приемането на човека и на другите му нива. Но ако не можеш да се оставиш да бъдеш прегърнат, както и ти да прегърнеш, всичко останало са САМО ПРИКАЗКИ. И поне на мен не ми биха били много интересни. Не че с прегръдката се осъществява най-дълбокия възможен контакт, тя е само началото. Но, ако и в това начало човек се огражда с крепости, какъв контакт би се осъществил по-навътре.

Ще разкажа някои впечатления от Ошо медитации, където примерно накрая (или пък по време ма самата медитация) всички се прегръщаме всеки с всеки. Да поясня също, че обикновено, когато двама “ошовци” се срещнат (даже и за първи път) не се ръкуват, а се прегръщат. Докато пък в определени медитации има “ударно” прегръщане. Примерно веднъж преди около 5 години имаше в София едни такива най-различни медитации с Боди (ученичка на Ошо и по класическа тантра) и имаше 1 час прегръщане, всеки със всеки. Беше много интересно. Аз, по-рано не се прегръщах много, но с течение на времето ми хареса и точно когато Боди беше в София, ми беше особено интересно. Имаше хора с които се познавах от доста години, но никога не ги бях прегръщал и тогава беше идеалния случай. Все пак в България хората не са свикнали нито да се прегръщат така, нито да се целуват при поздрав (за разлика от други страни). Та беше много интересно да усетя различните хора, както да усетя и какво става в мен при прегръщането с тях. Ще разкажа за няколко от многото прегръдки за да дам идея какво става.

На медитацията имаше една жена, която беше много секси, бяхме се виждали и говорили вече на други сбирки поне от месец-два. Но беше винаги малко настрана от духа на групата и не се отваряше, предпочитайки да остане недостъпна. Апропо, беше бизнес дама и го правеше това не от слабост, а явно като изработен рефлекс за самозащита. И на тези медитации в един момент бяхме близо и се насочваме да се прегърнем. Сигурно беше най-секси жената от цялата група и сигурно доста мъже искаха да се прегърнат с нея ... Аз също няма нищо против. Обаче, каква изненада! Прегръщаме се, а тя стегната като ДЪСКА. Въобще не се отпуска. Все едно че прегръщаш един бетонен стълб... След това говорих с един приятел от групата и той ми каза абсолютно същото усещане с нея. Та, в крайна сметка ми беше много по-приятно да се прегърна с жени, които сигурно не са супер-секси, но се разтапяха в прегръдката! И ако имах избор след това (прегръщахме се с всеки поне по 3-4 пъти) предпочитах, който и да е друг човек. Друго интересно беше прегръщането с мъжете. С жените всичко беше ОК, обаче с мъже никога не се бях прегръщал и беше също интересно, че мога да ги приема и прегърна. Най-смешното за мен беше че в един момент трябваше да се прегърна с едно момче, което не познавах, но някой ми беше казал по-рано, че е гей. Разбирате положението ... Обаче, рекох си какво като е гей, все е човек и се прегърнахме дълбоко. Определено човекът се прегръщаше по-добре от бизнес дамата.

Въобще много може да се говори за прегръщането. Но най-добре е като се видим да се прегърнем. Естествено, разбирам,че някои не примат тази форма за поздрав и общуване и не бих настоявал. Разбирам също, че в присъствието на определени трети лица (съпрузи/съпруги, приятели/приятелки) едно такова прегръщане би било меко казано странно и доста провокативно. Така че оставям на всеки да прецени сам за себе си дали желае да се прегърнем като се видим. Аз поне съм готов .

И в заключение най-важния и дълбок смисъл на прегръщането. Важното е не само да прегънеш някого физически, а да ПРЕГЪРНЕШ ЦЕЛИЯ ЖИВОТ, да ПРЕГЪРНЕШ ЦЯЛОТО! Да си готов да се отвориш за него, както и ти да влезеш в неговите дълбини. Обикновената физическа прегръдка е само подготовка за тази друга ПРЕЕЕГРЪЪЪЪДКАААА, където изчезваш и се сливаш тотално с Цялото.

Прегръщам ви всички и можем да видим заедно и останалите детайли.



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Авторниko (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 08:32



Особено ми хареса края.
Прегръдката е-- да влезеш в пространството, тишината на другия. Но и той трябва да е открит по същия начин. Може и да няма физически контакт, само присъствие.. Тогава се сливат 2 безкрайности.



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано06.12.02 09:27



Ела тук бързо да те прегърна с една дълбооока и бааавна прегръдка, за да ти кажа колко съм съгласна с това, което казваш и да споделя мои размишления по темата.

Вселената е изградена на принципа на дуалността – светлината и тъмнината , денят и нощта, приливите и отливите, планини и долини, възходи и падове, причините и следствията, приемането и отблъскването, външно и вътрешно. ЦЯЛОТО се проявява в двата основни принципа за изграждане на Вселената – енергията на човека оказва положително или отрицателно въздействие върху обкръжаващата среда, така като и средата влияе върху вътрешното състояние на човека. Истината на всеки един е истина и на ЦЯЛОТО. Вътрешното и външното са като двете страни на една монета. Даосите са нарекли ЯН и ИН положителното и отрицателното проявление при кръговрата на ЦИ, при нейното цикличното движение.

АУРАТА на човека, енергията с която е зареден, се усеща без значение онлайн или оффлайн. Всеки човек излъчва вибрации, това е любимото ми наименование на биоенергията. Научно доказано е, че мозъкът излъчва алфа-, бета-, делта-, тита- вълни. С различната честота на вълните се усеща и същността на човека. Има хора, които приемаш априори; други към които си неутрален или такива, които направо отблъскват. При прегръдката това се усеща най-добре - вижда се дали с този човек сте на една честота или не. При прегръдката не може да се лъже, няма начин да излъжеш Цялото, :))).

А усещайки близки вибрации при прегръдката вече може да се навлиза и в дълбочина. Прегръдката е ориентир колко дълбоко можеш да се довериш. После става интересно. Така че и да прегърна всички, доверие ще има само на тези, с които вибрационно сме били ЕДНО.



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: ниko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.12.02 12:25



дааа



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: ниko]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано06.12.02 12:25



Не можеш да влезеш в пространството и тишината на другия. Можеш само да чакаш другия да ти ги подари, да те обхване в собствената си тишина и пространство.
Миро би трябвало да го знае, като почитател на Ошо.
Едното е агресия, другото е собствен мир и покой, в който бог просто снизхожда
Както не можеш активно да се вреш в бога, а трябва да си пасивен, за да му позволиш той да слезе в теб.
Истинските неща просто се случват, когато им го позволиш.
Влизането е акт, ян, агресия. Нищо не става.

Разбирането е илюзия. Оцени нивото на осъзнатото незнание. Неразбирай осъзнато.


Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Haтaлu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.12.02 12:46



Натали, в природата има ИН и ЯН. Пасивно и активно. Не само едното. Та, не се стрхувай от ЯНа, от навлизането. Твоето изказване (както и това на всеки друг) е съшо ЯН или форма на агресия по твоите думи.

А въпросът ми към теб е пределно кратък. Като се видим ще ме прегърнеш ли? Аз ще съм отворен към теб.



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано06.12.02 12:54



Е нали и аз това казвам-има ин и ян. Но бог се постига само в състояние ин.
На въпроса съм ти отговорила отдавна.
Не си падам по прегръщането над път и под път. Доста захаросано ми е.

Разбирането е илюзия. Оцени нивото на осъзнатото незнание. Неразбирай осъзнато.


Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.12.02 12:59



И аз съм съгласен с теб. Една дребна забележка само относно
Така че и да прегърна всички, доверие ще има само на тези, с които вибрационно сме били ЕДНО.

Доверието трбява да е към всички. Сигурно няма да се достигне същата дълбочни с всички хора в началото и ще е различно, но пробвай да прегръщаш всички (може и мислено естесвено). Особено е полезно да се прегръщат така и неприятните ти хора. Нали разбираш, че накрая трбява да прегрънеш ЦЯЛОТО, а не А или Б само.

Сега обаче те прегръщам теб, точно както си знаем .



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано06.12.02 13:01



Трябва да оставиш да ти се случат.
Същото е и с прегръдката.
Самия ти предварителен въпрос дали ще те прегърна, това вече е акт, действие, преднамереност. Истинските неща не са преднамерени.
Ако прегръдката ни се случи, значи ще се случи. Мислейки я отсега и задавайки ми доста пъти вече този въпрос, нищо не правиш.
Имам чувството, че нищо не си разбрал от Ошо. Сигурно не си чакал да ти се случи, а си се втурнал да го прегръщаш?

Разбирането е илюзия. Оцени нивото на осъзнатото незнание. Неразбирай осъзнато.


Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Haтaлu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.12.02 13:06



Бог се постига с ЯН и ИН, не само с ИН.

Приемам отказа ти. Аз пък си падам точно по прегръщането над път и под път (прегръщането, което обясних по-горе). И не ми е зле.



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Haтaлu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.12.02 13:12



Натали, в МОМЕНТА съм с теб, даже и да сме на разтояние географски! Забрви за бъдещето. Говорим за СЕГА. И за прегръдката да се случи СЕГА. Не ти искам нотариален сертификат, че ме прегрънеш в деня Х. Става въпрос за този момент сега. Ако искаш прегърни ме сега. А? .



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано06.12.02 13:21



Прегръдката, както и бог, може само да се случи. Не да се направи или постигне.
Пак ли изпусна онова, което се опитвам да ти кажа.
Случва ми се често прегръдката...дори от разстояние. Просто ми се случва.
Разликата е огромна между пожелана прегръдка и случила се прегръдка.
И, след като съм опитала и опитвам случила се прегръдка, твоята ми изглежда изкуствена и не ме влече.

Разбирането е илюзия. Оцени нивото на осъзнатото незнание. Неразбирай осъзнато.


Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Haтaлu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.12.02 13:33



Остави Бог настрана (интресно как хората се измъкват все с Бог). Ако си го приела, ще прегръщаш ВСИЧКО наред.

Но щом не те влече, не се насилвай.





Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано06.12.02 14:02



Прегръщам те усмихнато по ошовски за тази тема!

Чудя се какво друго да добавя, към това което вече съм споделила за прегръдката. Може би това, че научих дъщеря ми от малко да се прегръща и тя го прави много често и с голямо удоволствие с приятелите и учителители. В предучилищната учителката беше малко резервирана и ни припомни за едно от правилата на училището "Keep your hand to yourself" и за известно време тя престана да прегръща и си личеше, че не може напълно да разбере и приеме това неестествено за нея състояние на непрегръщане. За нейна радост тази беше единсвената учителка, която се отнасяше по този начин и скоро детето се върна към нормалното си състояние. Тази година забелязах малка промана в ритуала - вече не се прегръща с учителите ами правят "high five" по мъжки :)))

Та така. Имате ли други наблюдения върху прегръщането при децата?

Усмивки и прегръдки от мен..Дейти



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Автор Berta (непознат)
Публикувано06.12.02 16:16



Всичко това с прегръдките е просто прекрасно, чудесно, едва ли не - захаросано, както бе споменато някъде из постингите. Но прегръщането между свои, или т. нар. "ошовисти" е лесно и безопасно, а какво ще кажете за целия останал мрачен и недотам приятелски настроен свят. Защо не се опиташ да прегърнеш ядосаната билетопродавачка в автобуса, човекът, който си мисли, че заема по-високо положение от теб в живота, или просто детето, което майката е извела на разходка? Че тя ще извика възможно най-близкостоящия полицай. Иди после обяснявай за ошовистките прегръдки, за Цялото, за сливането. Давам си сметка, че задавам подобни въпроси най-вероятно от страх, от невъзможност да си навличам неприятности и след това съвсем безпристрастно да наблюдавам отстрани. Знам, че това е диагнозата. Но въпроса тук не опира до мен, защото аз съм готова да се прегръщам с хората, които искат да се прегърнат, но не бих поела инициативата. Че въпроса ми е: "Ти готов ли си да поемеш инициативата, готов ли си да си навлечеш всички възможни проблеми или това са само сладки приказчици в следобедните часове?" Когато се научиш да прегръщаш всички хора /не мислено и не клубни ошовисти/ и не само хора, а и всички съществуващи неща /без оглед на приятно-неприятно, добро-зло, възможно-невъзможно/, като се започне от смърдящото мърляво псе на улицата и се стигне до човекът, който не ще и да чуе за теб, защото се смята за прекалено важен, тогава мисля имаш основание да поставяш и разискваш темата за т.нар. "ошовистка прегръдка". Дотогава остави тези приказки за следобедното си кафенце и се задоволи със "случващата се прегръдка" - по-безопасната, по-лесната и по-удовлетворяващата, защото се съмнявам, че другата ти е позната.



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Berta]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.12.02 18:32



Берта, я да се прегрънем първо. И да те целуна тук-таме (ти знаеш добре къде ). Пък след това ще видим кое е лесно и кое не чак толкова в прегръдките.

Всичко това с прегръдките е просто прекрасно, чудесно ...
Или изглежда само прекрасно? Иначе защо хората не се прегръщат и между приятели? Ето виж по-нагоре с Натали, трябва нещо специално да се случи за да ме прегърне. Иначе неще, не й естесвено. Пък и ти гледам не ме прегръщаш сега (иначе знам че ме прергъщаш). Та, да ти кажа че и обикновеното "лесно" прегръщане не е толкова лесно както изглежда. Има мноого неща в него.

Защо не се опиташ да прегърнеш ядосаната билетопродавачка в автобуса, човекът, който си мисли, че заема по-високо положение от теб в живота, или просто детето, което майката е извела на разходка?
Ако искат, готов съм да ги прегръна физически, но ако не искат, не бих ги насилвал. Разбираш ли мярата?

Когато се научиш да прегръщаш всички хора /не мислено и не клубни ошовисти/ и не само хора, а и всички съществуващи неща /без оглед на приятно-неприятно, добро-зло, възможно-невъзможно/, като се започне от смърдящото мърляво псе на улицата и се стигне до човекът, който не ще и да чуе за теб, защото се смята за прекалено важен, тогава мисля имаш основание да поставяш и разискваш темата за т.нар. "ошовистка прегръдка".
Ха, ха, ха - та аз ги прегръщам! Ако искат физически, ще го направя веднага (и мърлявото за теб псе, за мен обаче не е мърляво). Обаче физическата прегръдка е най-простата, има прегръдки на другите тела, които са по-сложни. И там е интерсното.

Дотогава остави тези приказки за следобедното си кафенце и се задоволи със "случващата се прегръдка" - по-безопасната, по-лесната и по-удовлетворяващата, защото се съмнявам, че другата ти е позната.
Клетвена деклариция ли да направя? Мисля че ясно казах, че физическата ошовска прегръка между приятели е САМО начало. После прегръщаш ВСИЧКО! Аз говоря от мои опит, не пия кафе и не си падам само по безопасни неща. И те прегръщам пак.



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Berta]  
Авторearthamp;heaven (Нерегистриран)
Публикувано09.12.02 10:39



Случи ми се веднъж на улицата ме приближава един около 80-годишен старец и ме пита може ли да ме прегърне. Аз съм доверчив и открит човек, засмях се и го прегърнах, а той се разплака и каза, че съм първата, съгласила се без да пита защо, да го прегърне...
След няколко дни, странно, но пак на същата улица срещу мен тича около 4-годишно хлапе, директно към мен с разтворени ръце като птица...и се хвърли със смях в прегръдката ми, защото аз инстинктивно се наведох да го предпазя...бащата вървеше доста след него и аз се притесних да не се разсърди, но той само се усмихна и продължи по улицата, а детенцето го последва щастливо.
Спонтанни прегръдки, които ме карат да мисля, че светът има шанс за спасение.

Това, което си се отразява около теб



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: earthamp;heaven]  
Автор TiAo (без титла)
Публикувано09.12.02 12:30







Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Авторkol (Нерегистриран)
Публикувано21.12.02 21:15



I az obi4am da se pregry6tam s madami.Osobedno Oshovkini.:-)))



Тема Re: Тоа па,Миро ти са ли скива небето бе!?нови [re: Mиpo]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано22.12.02 18:29



Прегрътката!И оти да е неква па ошовска!?Тва да не е от вашто село нешто,а?Па ние с преятелите си се преграштаме от памтивеко бе!Верно,усетил си дека си е друг контакто ама кво па толко требе асе драшти за тва!?Аааа,ако сакаш да каеш че требе да сме си по-близки некак си са, като ни казаа че сме за Еуропата,тва е друго бе.Тва е еуропейска ценност бе и че требе и да се целиваме даже.Язе и тва го прайм от памтивеко!Ае очовечавайте се бе селяне!От ошово ли сте от бошово ли незнам ама тва е то


Гъ Цо - граничен случай у Еуропата без граници

КВО Е ТВА?


Тема Re: Тоа па,Миро ти са ли скива небето бе!?нови [re: Гъцo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.12.02 16:57



Гъци, разкажи как се прегръщате във вашето село и не се скъпи на обяснения. Може да се окаже, че по другите села се прегръщат инак. И ние ще научим нещо от теб, пък току виж и ти научиш нещо (освен ако не мислиш, че от прегръдката на съседката ти кака Пена по големо нема).

Като сме отворили приказка за прергъдките, да се прегрънем, Гъци, а?



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: kol]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.12.02 16:59



Е, като си почнал, разкажи малко повече за прегръщането, което толкова обичаш, както и за ошовкините. Кажи на тези, които не знаят какво им е меденето (е виж Гъци по-долу се чуди, пък и други не знаят за какво иде реч).




Тема Re: Тоа па,Миро ти са ли скива небето бе!?нови [re: Mиpo]  
АвторSolanita (Нерегистриран)
Публикувано30.12.02 13:12



Miro,slu4aino da znaae6, 4e pri oшovskata pregradka moje6 taka da se kaje,da se zarazi6 s xomoseksoalizam... taka 4e vnimavai.



Тема Re: Тоа па,Миро ти са ли скива небето бе!?нови [re: Solanita]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.12.02 12:51



Соланита, ако те прегърна сега какво ще направиш? Ще избягаш, защото може да съм се "заразил" от тази "болест" и тя да се пръхвали на теб или ще ме прегърнеш ? Имай на предвид, че ако наистина те е страх и от приказки само може да се заразиш, та внимавай. Въобще, и други неща могат да ти случат, ако пишеш подробно за себе си в Клуба тук. Та, да не кажеш после, че не си бил предупреден.

В една съседна тема обясняваше на МногоСтранна, че била богиня. Т.е. ти би трябвало да си също Бог. Но що за плашлив Бог си щом не можеш да прегърнеш съседа си?

Така че прегръщаш ли ме?



Тема Re: Тоа па,Миро ти са ли скива небето бе!?нови [re: Mиpo]  
Авторsolanita (Нерегистриран)
Публикувано09.01.03 14:45



Mnogo sam razo4arovan ot teb Miro,az ne sam spiral da vi pregra6tam s Mnogo strana a ti me pita6 dali 6te te pregarna ,razbirase :)))



Тема :-)нови [re: solanita]  
Автор Mиpo ()
Публикувано09.01.03 17:44



Е, не плачкай де . Щом прегръщаш - това е важното! Пък, ако аз не съм се бил усетил, нека да остане това за моя сметка и ще гледам да го наваксам



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Автор Цeнтp Упpaвлeния Пoлeтoв (Провокатор)
Публикувано30.01.03 11:43



Барчед. Най много ми е кеф когато мъ прегръщат и целиват по разни места. Изпадам в просветление когато това го правят под мишниците. Там ухая на лотосов цвят. Ако ша мъ целуваш . да знаеш че много мъ боде брадатъ. Ама ти си добро момче - не се тревожиш от такива подробности.
Излъчван маромат на автършейв по рождение. ня ден си сабух чорапите пред прозореца. Беше ветровито. Най ме учуди бежизнените тела по улицата. Вчера брат ми Мюмюн взе че изпусна сакото и то удари кравата на Сали. Викаме касап да разреже главата с топор , та да си върна сакенцето де.

Ам, че вчера по кабеларката дет малко я прикачихме да я гледаме родата даваха за един от нащта боя . Може и някой от родата на времето в чужбина да е бил. АМа тоя брачед мноого странно име имаше ОЩО. Ма тва О , Що или ОЩо. ОШО . Не моем го разбра. Ние само на нашия езикщ си говориме сокерез и мако бугарски - знаем за по един хлеб и като предаваме кабели . За повече не ни требе. Сега това дет е написано -кошу Рангел го пише на пишеща машина с Телевизор. АМа тоя О,ЩО много прилича на Чичо Яшар. Чичо яшар 35 години семки продава - ама има 10 коли, 20 злтни ланци. Пък и много женички има бе. И все младички. Бая лефчета се е изръсил. Ама като седне да говори -едни такива хубави приказки излизат. И от съседни махали идват. Че даже от Чужбина доде един такъв да го записва. Хем пише хем клати глава. Не мое поверва че чичо Яшар бил прост семкаджия. По едно време нещо прикузваше че чичо Яшар бил мен - на - джер, ама каво на мен и какъв е тоя джер. У нашиот език такиз думи нема бре. АБе чичо Яшар кой не го познава. ами те и у МВР.то го познават бе. По евдно време яко го бяха подпукали . Бая зор видя с тия искаха да го вкарват в затвора. Вайй серсеми . Какво му завидяха на колите и ланците . Ами щом има балъци да го слушат и да му купуват семките, кво и е виновен чичо Яшар.

Ха със здраве. Отивам сега при чичо Яшар и аз една шепасемки да си взема на вересия

Ама виж какъв сладур съм първо


ФАНТАСТ - ПРИЛОЖНИК


Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Цeнтp Упpaвлeния Пoл]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.01.03 15:25



Ние не бяхме ли братя или сме само "брачеди"?

Та, да разбирам, че ме прегръщаш? Така ли?
Аз, да



Тема Уточнение относно Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано03.02.03 16:46



Да, уточня някои неща относно ПРЕГРЪДКАТА. Откато пуснах темата отпреди около месец с разни хора разговаряме във форума или извън него и когато стане въпрос за въпросното прегръщане виждам различни интерпретирания на темата. Да учточня, това което аз имам в предвид в настоящата тема.

Първо, не става въпрос да прегръщаме насила на всеки срещнат на улицата човек. Прегръдкаат е естесвен и спонтанен процес, между хора които са СЪГЛАСНИ и я ПРИЕМАТ. В Ошо центровете и медитациите често се създава такава атмосфера и хората се прегръщат като поздрав. Обаче пак повтарям, че това става спонтанно, а не по задължение. Който иска и както иска. И когато иска.

Прегръдката има два аспекта – физически и нефизически. Забялезал съм, че често разни хора изпадат в крайността да приемат само единия аспект. Естесвено, има и много, които не приемат нито единия.

Та, един тип хора приемат прегръщането на някакъв “духовен” план, но не и на физически. Макар и неизказано, това звучи “Тялото си е моята крепост и не ме пипай ...Иначе може да си говим за всичко”. Та, за тези хора хора физическата прегръдка е идеално средство заопознаване на СОБСТВЕНОТО си физическо тяло. А пък, ако човек не е опознал физическото си тяло, за какви други тела ще говори.

Друг тип хора пък примат физическия контакт с радост и удоволствие, но пък спират до тук ... Не забелязват колко неща за прегръщане има отвъд физическото тяло. А в крайна сметка, точно там са най-интересните неща за прегръщане.

Така, че физическата прегръдка е подготовка към тези по фини прегъдки. И въобше думаат “прегръдка” може да се приеме също като еквивалент на “приемане”. Приемане на на най-различни нива ...

Та, за прегръдката няма какво да се философства много, просто трябва да се прави. И човек да се наблюдава себе си, както и прегръщания човек. Всичко, каквото става вътре в нас в този процес на примане ... Между другото, хора с опит в разни физически дейности като бойни изкуства, танци и прочие придобиват усет към тялото на другия. Аз бих казал за себе си, че от Бутащите Ръце в тай чи този усет ми се промени неимоверно.

Да направя и още едно учточнение относно прегръдката. Като пуснах темата оставих в скоби, че се отнася за ошовска прегръдка. И получих оттогава доста “ошовски прегръдки’. Медититай над израза видях, че нещо не е на мястото си. По-точно е всеки да прегръща по СОБСТВЕН начин, имайки впредвид естесвено всичко изговрено за прегръдките в тази тема. Но израза “ошовска прегръдка” би бил на мястото, ако е извършена прегръдката от самия Ошо. Въобще много по-интерсно е да получаваш СПЕЦИФИЧНАТА прегръдка на всеки един човек.

Така, че прегръдки (мои) на всички.




Тема Re: Уточнение относно Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Автор kastor (непознат)
Публикувано11.02.03 22:46



Mиро,би ли прегърнал дявола ако дойде на тези збирки?



Тема Re: Уточнение относно Прегръдката (ошовската)нови [re: kastor]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.02.03 14:07



Ти мислиш ли, че ще го чакам да дойде на сбирките за да го прегръна? Та, аз съм го прегърнал отдавна . Би ми лиспвал, ако прегръна всичко друго и го изоставя само него ...



Тема Re: Уточнение относно Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Автор solanita (vselenski razum)
Публикувано12.02.03 20:55



И как е? Какво е преживяването?



Тема Прегръдката с Дявола ...нови [re: solanita]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.02.03 12:47



Ами той взе, че изчезна след като го прегърнах... И вече няма Дявол ...

Та, разбираш какъв кеф е без Дявол

Редактирано от Mиpo на 13.02.03 12:47.



Тема Re: Прегръдката с Дявола ...нови [re: Mиpo]  
Автор solanita (vselenski razum)
Публикувано14.02.03 10:05



bravo Miro,znaeh si 4e si golqma rabota:))



Тема Re: Прегръдката с Дявола ...нови [re: solanita]  
Автор vi_vo (непознат)
Публикувано16.02.03 13:48



Miro,pregarni ako ne te e strax Neon,moje bi tova 6te go varne obratno v kluba.

Solanita



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: Mиpo]  
Автор D1O2B3R4l5 (непознат)
Публикувано30.09.09 18:27



ot obi4 moje i da te stisnat silno



Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: D1O2B3R4l5]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.10.09 14:59



Много закодиран ник си си избрала. Предполагам трябва да се махнат цифрите и се получава нещо познато.



Да може и да те стиснат силно... Ти приемаш ли да бъдеш стисната силно?




Тема Re: Прегръдката (ошовската)нови [re: D1O2B3R4l5]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано02.10.09 15:11



да ама няма да е по описаната технология т.е. тип Ошо

иначе аз на подобни силни прегръдки им викам тип Анаконда /без негативния смисъл на последващо изяждане/

.... те погледнаха на себе си с любов, виждайки себе си, както Светият Дух ги вижда.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.