Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пътят на странника  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано23.11.02 13:50



Ти би могъл да бъдеш месия, ако не избираше сложни пътища и постигаше яснота и простота. Ти си ослепен от суета и затова светът е сложен. Простотата е в яснотата. Ако вярата е на нивото на увереност. Ти си по-слаб от съдбата, макар че я виждаш. Светът е прост, сложността е от слабост, теснота на възприятието. За да видиш, трябва да си разшириш възриятието. За да видиш, трябва да засилиш неговото внимание. Ти ще го направиш, когато нямаш друг изход.



Главното винаги е неизказано-то е скрито казано. Трябва да гледаш това, което е и да виждаш онова, което го няма. То диктува правилността. Между съществуващото винаги има отсъствие. То разделя и свързва. То указва на главното, скривайки го. Това, което го няма, е най-тънката свързваща връзка на реалността. Не търси намереното, не прави направеното. Остави това на слабите. Неразбирането е твоят ключ към съкровенното. Прислушвай се в тишината-само тя ще ти покаже пътя към свободата. Истината е безкрайно дълбока, но тя е само повърхността на знанието. Само нищото води до всичко. Колкото повече нямаш, толкова повече свобода имаш. По-добре да не знаеш, отколкото да се съмняваш.


Яснотата е проявление на свободата. Силата това е движение на волята. Интуицията е усещане за времето. Съвестта определя правилността. Разбирането е сливане. Няма желания, има притегляне. Волята-това е притегляне на целта. Всичко необходимо е възможно и достатъчно. Няма сън, няма реалност-всичко е относително. Силните ученици създават своите учители по същия начин, по който хората създават боговете си.



Тема Re: Пътят на странниканови [re: Haтaлu]  
Авторbojestvenrezonans (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 00:58



e samo moga da ti kaja 4at pat si vsmukala ne6i4ko ot ne4ie maglavo otno6enie kam relnosta i za da ne tise storia obezmislen bezcelno 6lae6 se xumorist 6e se vlea v lokvi4kata deto si a izxvarlila bez kapka svan.Li6enata ot smisal poezia e kato bog bez sistama za osaznavane(4ovek),taka 4e ne pi6i pove4e bludkavi nravou4enia



Тема Re: Пътят на странниканови [re: bojestvenrezonans]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано24.11.02 11:33



Да беше спал по времето, по което си писал това....всъщност не си се и будил.
Егенцето си утвърждаваш, а? Чуден начин си избрал. Слаб си обаче-затова си намери по-мек орех да си трошиш зъбките.



Тема Re: Пътят на странниканови [re: Haтaлu]  
Авторbojestvenrezonans (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 14:19



izvinavai 4e sam te uvlakal na tova ni6ojno nivo no prosto tuka ne spodela6 ne6o koeto da zaslujava seriozen pogled,a otnosno zabelejkata za egoto sam napalno saglasen no mi e sme6no momenta v koito gleda6 ot visoko na tova a sled malko popada6 v sa6tata klopka vnimavai s izvivkite na egoto no bi trabvalo da oednakvim traktovkata na tova ponatie i posle da go upotrebavame v konteksta na bezmisleni ukori bi li si ostavila e-mail adresa i 6e ti donesa realno 6astie



Тема Re: Пътят на странниканови [re: bojestvenrezonans]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано24.11.02 14:34



selesta7@yahoo.com

Това, което писах в темата, е малък откъс-3 урока от над 50 от един сайт, който ми изпратиха наскоро. Нещо като наръчник по парадоксална магия.
Чета го от една седмица и всеки път го виждам по новому. За мен тия текстове са изключително дълбоки.
Така че-въпрос на възприятие...



Тема Re: Пътят на странниканови [re: Haтaлu]  
Авторbojestvenrezonans (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 14:52



nie sme edno i sa6o ne6o edinstvenata razlika e nivoto na razvitie predpolagam si zapoznata s ideata za lukoobraznata sa6nost na 4ove6koto saznanine tai 4e ti si ne6o koeto sam bil i moga da povikam saznatelno (a po nakoga i ne savsem)ima edin na4in na vazpriatie(pravilen) vsi4ki drugi traktovki sa plod na spontani reakcii na meracite na podsaznanieto taka 4e se pazi interesna si mi i mi xaresva6



Тема Re: Пътят на странниканови [re: bojestvenrezonans]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано24.11.02 17:19



Няма един начин на възприятие правилен. Има относително по-стеснено и относително по-широко възприятие. По-широкото винаги е по-истинно от по-тесното. Абсолютно широко възприятие няма или поне за човеците няма. Широкото възприятие значи широка перспектива.
Грешен отговор даде.
Името ти що е толкова гръмко?



Тема Re: Пътят на странниканови [re: Haтaлu]  
Авторbojestvenrezonans (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 17:40



tova pak sega otkade go pro4ete v tazi konstatacia nama mnogo logi4eska obosnovka po skoro prikriva6 nevazmojnost(za momenta)a si da otgovori6 na nakoi zakonomernosti na realnosta badi po avtonomna da 4ete6 e dobre no sama da dostigne6 do nakoi prozrenia e savsem drugo a sega mola ne se opianiavai ot tva koeto ti pi6a a se stegni i si kaji fizeologi4eskata vazrast



Тема Re: Пътят на странниканови [re: bojestvenrezonans]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано24.11.02 18:17



Физиологичната ми възраст наближава 42 и всички тук я знаят.
А за останалото-сама съм го опитала. Това с разширението на възприятието. Ако го беше опитал и ти, нямаше да спориш за глупости с вид на учен бухал.
Като гледаш 1 парче от пъзела, перспектината ти е една и заключенията-едни. Като гледаш 100 части-възприятието ти е съвсем друго.
А 1000?
Тук ще цитирам Ануелчо, който каза някъде-когато стесниш перспективата, в един момент тя се превръща в гледна точка.
Ако имаше повече опит, щеше да ги знаеш тия неща.



Тема Re: Пътят на странниканови [re: Haтaлu]  
Авторbojestvenrezonans (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 20:56



e malkata mi ne6o ne si me razbrala napalno sam saglasen vse pak mi predstava6 napalno izdarjan v logi4eski aspekt argument ne moga da razbera samo za6o takava na4etena jena se darji kato nacupeno momi4ence molate ne se sasredoto4avai varxu poslednata zabelejka ami kaji ne6o umno da useta 4e e pokalnalo v teb a ne takova nazubreno mnenie nama da se avi6 na izpit za6oto vseki mig e ne6o takova zatova se stegni i me o4arovai




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.