Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Алхимиятанови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.11.02 17:58



Браво, Сестро . Много точно казано. Ще ми интересно да споделиш още твои усещания. Рядко се намират жени да говорят с детайли за тези неща.

За да ти дам апетит за споделяне, да ти кажа нещо, което ще разказвам малко по-късно на Хуанджи в детайли за алхимията. Енергията наистина се "рафинира" с въртене. Обаче има и следващи методи, които са фактически сърцето на алхимията и ги загатнах вече в един друг постинг. Там, "изолираш" ин и ян енергиите в теб и ги смесваш. За любителите от публиката, да кажа, че за тяхно съжаление, тук в тази практика, вече няма останало нищо външно сексуално. Даже и сексуално възбуждане няма. Въобще физическото тяло тук е във ваканция. Има само енергии с техните свойства и тяхното взаимодействие със съзнанието ...





Тема Re: Микро и Макро орбити и още ...нови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано24.11.02 18:00



Благодаря ти! Нормално ли е още при вдишването да се усети енергията как тръгва, но аз усещам от по-ниска точка и се издига към коронната чакра. От там мога да я завъртя надолу към тан-тиена, а понякога излиза от главата. Както ти казах повечето двежуния съм ги установила сама, без да съм чела някъде.



Тема Re: Алхимиятанови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано24.11.02 18:08



Я разкажи по-подробно за "изолирането" на ин и ян... :)))



Тема Re: Алхимиятанови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.11.02 21:13



Знаех си че ще се заинтересуваш. Казват се Кан и Ли тези практики . Кан значи вода, а Ли – огън. Ще напиша утре по-подробно като отговор на Хуанджи и заповядай там.



Тема Re: Микро и Макро орбити и още ...нови [re: Изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.11.02 21:15



Нормално е. Всъщност дишането най-често задвижва енергията (е тя може да се движи и без дишане). Стандартното е при вдишване тя се вдига нагоре по гръбначния стълб (или от краката първо) до короната, а при издишване – слиза надолу отпред. Но могат и всякакви други неща да се правят стига да се чувстваш комфортно.

Напълно ти разбирам въпроса и аз самия съм си поставял на мен и на други хора десетки такива. И да е чел човек нещо по книгите, след това като почне да усеща нещата, те никога не се вместват напълно в тях. И не би и могло да бъде, защо стават промени на толкова нива, а дадена книга колкото и да е детайлна е само в капка в морето от усещания. А и всеки човек си е индивидуален.

Прегръдки, скъпа Изгрев



Тема Re: Микро и Макро орбити и още ...нови [re: Mиpo]  
АвторИзrpeв (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 21:27



Благодаря ти, още веднъж! Друго си е когато някой минал през обучения даде едно рамо с обяснения и пояснения./и рима се получи, без да я редя нарочно/.
Ще следя другите ти теми.



Тема Re: Алхимиятанови [re: Mиpo]  
АвторИзrpeв (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 21:30



Физическото тяло съвсем ли няма усещания при тази практика?



Тема .....глас от публиката.....нови [re: Mиpo]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано25.11.02 01:06



- В Йога има няколко загряващи упражнения - лежащи и стоящи разтягания, за да не се увреди някой мускул.
А няма ли някакви техники за изчистване на надите и меридианите, по които ще се върти енергията или самото движение на енергията премахва блокадите?





Тема Re: Алхимиятанови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано25.11.02 11:39



Не съм сигурна, но мисля, че искаш да ме светнеш за някоя практика, свързана с аджна. :))))

То изобщо въртенето на енергията в главата е отделна тема.

Първо се учиш да контролираш протичането на ин или ян поотделно, чрез заемане на определена поза или с волево усилие.

Когато се снемат всички блокажи в главата започва първото дишане и през двете ноздри. Четох, че това в йога се приема за признак, че прана преминава през сушумна, но си мисля, че е по-скоро признак за сливане в аджна.

В лобната част се отваря една кухина; усеща се напрежение, което се разпростира и върху носа...

Според мен крайният вариант на това практикуване е, че тази пустота се разпростира в цялата глава и започва едно дишане направо през върха на главата.

Но по-продължителното практикуване на това води до много силна енергетизация, която на мен ми е трудно да издържам.

Все още търся нещо, което да я балансира.



Тема Re: Алхимиятанови [re: Изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.11.02 15:11



Наистина физическото тяло не участва директо при тези практики. Работи се изключително с енергийно и следващите тела. А физическото го оставяме в някакво удобно положение за половин-един час и го забравяме там. Трябва да се има на предвид, че работата върху другите тела косвено ще въздейства на физическото също. Но това въздействие е съвсем минимално на пръв поглед и ако гледаш отвън човек, който прави тези неща няма да забележиш нищо особено.

В тази практика не се занимаваме с физическото тяло, точно защото с много други по-рано сме се занимавали ДЕТАЙЛНО! С всеки квадравтен сантиметър от него та чак до костния мозък.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.