Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Алхимиятанови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано21.11.02 11:02



Тука вече Миро може да се произнесе, аз не мога.



Тема Re: Алхимиятанови [re: huanji]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано21.11.02 11:57



Хуанджи, много си странен :))))

Не разбираш ли, че да си насочиш сетивата навътре чрез секса е най-леснодостъпното, то е за начинаещите търсачи. Не слуайно и ОШО, и Мантак Чия се спират на тази тема, защото как можеш да насочиш вниманието навътре на хора с повърхностния начин на мислене, ако не чрез секса. Така най-лесно могат да се съсредоточат върху реалните си усещания.

Аз се интересувам от това, което си чел. Не се надувай, че няма с кой да си ги коментираш твоите опитности, ами ми кажи кои са книгите. :))) Пък след време можем и да си поговорим за тях.



Тема езика се лепва на небцетонови [re: Изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.11.02 13:10



Във всички даоски практики върхът на езика се лепва на небцето. Защото там се затвярат двата основни енергийни канала, които формират Микроорбитата. Така е и при Алхимическите практики. Всъщност, след известна малка работа с вътрешната енергия, езика си стои там от самосебе си. Даже и сега като пиша, езика ми е там.

Усещането е буквално все едно, че двете части (небцето и върха на езика) се привличат. Все едно, че два магнита се лепват. Енергията по принцип слиза от небцето към езика и имам чуството все едно, че езика я "смуче" от небцето.



Тема Re: Алхимиятанови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор huanji ()
Публикувано21.11.02 13:18



Спокойно, дистанцирах се вече. Това поне ми е автоматизъм.
Преди години бях точно толкова наострен, през цялото време. Просто така съм се родил, но все пак благодарение на йога, донякъде ошлайфах грубата природа. Сега, просто ми е лесно да имам контрол над това. ;)))

Разбирам, че сексуалната алхимия е най- достъпна, но е и най- опасна. За съжаление не познавам хора, който да се постигнаи трансформация на вътрешно ниво, благодарение на нея. Моят учител има доста сериозни умения, но казва, че нещата далеч не са само до това да се издигне силата по гръбнака и да се преобразува. По нататък има ключове, които не са ни известни. Какво да се прави и йогите вдигат безпомощно ръце, понякога. :)))
Освен това, за тези практики е нужна много сериозна мома, каквато няма в наличност. Разбира се, може да се направи компромис, но достатъчно компромиси направих, за да нямам желание да продължавам.
Понеже имам доста практика по десния път, за левия не се боя, тъй като при опитите които съм правил, нещата се получават много бързо и почти никакво усилие не ми коства. Но все пак десния път дава много, което да е в помощ на левия. Например, сексуалността спира да оказва такова силно влияние. Съзнанието е с много по- голяма степен на концентрираност и не е проблем да се насочи, където е необходимо.
И накрая, левия път е много добър, особенно за хора, които имат нужда. Не го отричам и не се отказвам. Няма да му се размине, но искам като съм хванал нещо да го довърша.
Книгата се казва "Даоистка вътрешна алхимия" - Джао Бичън.
Стигнал съм до първите няколко глави. Това съм правил. Но дори и в самото начало има нещо, което не зная. Знаеш ли колко е тежко, когато една дума само ти трябва, но няма кой да ти я даде. И това ти отнема десетки години. Ето за това е учителя.



Тема Re: Алхимиятанови [re: huanji]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано21.11.02 13:26



Благодаря ти, Хуанджи, ще я потърся. Със сигурност знам, че една приятелка я има. Като я прочета можем да коментираме думата, сега не знам коя е,хех :)))



Тема Re: езика се лепва на небцетонови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано21.11.02 13:41



Аз имах предвид, че става невероятно очувствяване на мекото небце, навътре. Установих го случайно, просто езикът ми отиде там и при съприкосновението се разлива невероятна топлина по цялото тяло, но мястото е много по-чувствително, то се усеща най-силно. Като че ли от там тръгва вълната. Нещо такова.



Тема Re: езика се лепва на небцетонови [re: Изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.11.02 14:12



че става невероятно очувствяване на мекото небце
Точно така е!

Всъщност има 3 принципни позици на небцето - веднага след зъбите, малко по-нагоре и още по-нагоре (където езика е почти верикален). И човек може да си движи бавно езика от първата към последната позиция и където усети очувствяването и привличането - там е точната позиция.





Тема Re: езика се лепва на небцетонови [re: Изrpeв]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано21.11.02 14:20



Поставянето на езика на небцето е първата крачка, която е задължителна за тази практика.

След като ми стана втора природа държа езика си там непрекъснато.

Има няколко точки върху небцето където се поставя езика. Точките се определят като движиш върха на езика - появява се усещане все едно че бие ток.

Има и обратен похват - върха на езика се обръща и се прави двоен контакт през езика - с небцето и с основата на езика - помага екстрено при подпушвания.

Блокажите в областта на главата, небцето и носа са едни от най-финните; докато не се отстранят циркулирането на енергията е неравномерно и като правило се наблюдава претоварване на главата.



Тема Re: езика се лепва на небцетонови [re: Drona]  
АвторИзrpeв (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:01



Благодаря!



Тема Re: езика се лепва на небцетонови [re: Mиpo]  
АвторИзrpeв (Нерегистриран)
Публикувано21.11.02 16:08



Това го съчетавам с дълбоки вдишвания с продължително задържане, няколко пъти, колко точно, това е в зависимост от състоянието ми преди началото. В един момент не ми е необходимо сякаш да вдишвам и издишвам. Енергията тръгва, потапянето, разтварянето става. Така ли е и с тебе?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.