Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: За Били - житен режимнови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано11.03.03 20:09



Ами в книгите му има всичко, от "а", до "я". Надявам се скоро да се наберат и да се пуснат в нета. Така всеки ще може да се запознае.



Тема Re: За Били - житен режимнови [re: huanji]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 21:16



Здравей Хуанжи,
Книгата не можах да изтегля сама, но Изгрев ми я изпрати. Вече я разпечатах и ще я прочета като си легна. Ако стане така, че се видим лятото, ще копирам и другото което имаш (ако е възможно разбира се).
За мислите и думите - разбрах. Убедена съм, че си съвсем обикновен човек.но знаеш ли - понякога точно това е необикновеното.
Това с отварянето на третото око и центриране на енергията в него наистина си е страшничко. Не зная какво пише Сахаров по въпроса, но аз имах няколко преживявания, опитвайки една такава техника, които бяха доста неприятни. Сега сериозно се замислям дали все пак в даден момент Учител не е наложителен. И още по-сериозно съм решила да потърся нещо такова.И още нещо си мисля - че тези техники трябва да се правят, ако човек е успял да стигне до състоянието на изпразненост, да бъде чист от какъвто и да било род емоции.
Това, което ми обясняваш за медитацията ме кара да я видя от една друга страна. До сега аз съм работила само с това, което Ошо е дал като практики(и пак казвам, че това, което съм пробвала, се е получило 1към1).
Това за самадхи обаче ми е малко неясно. Все съм го приемала с друго значение. Ошо обяснява два вида самадхи - първото, където съзнанието все още присъствува, а умът е бил съзнателно изоставен и второто, когато съзнанието също е изоставено (всъщност Ошо обяснява това, което Патанджали казва). Но и това е достатъчно абстрактно.
Така че оставам напълно съгласна с това, което казваш за узряването. Това 100 процентово е точно така.

Вече помолих Изгрев за повече подробности по житната диета. Ще я направя в началото на април (когато е възможно). По-късно ще направя и плодовата. След това ще имаш думата ти, защото все пак съм решила твърдо да видя какво е това Глад.
Оставям те с пожелание за спокойна и приятна вечер.
И благодаря за всичко.
Били



Тема Re: книгата на Сахаровнови [re: Изrpeв]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 21:20



Мила Изгрев,
Благодаря за книгата. Добре е , че си я щтракнала два пъти - единият файл е дефектен и не може да се отвори. С другия всичко е наред, вече я разпечатах.
Можеш да ми кажеш нещо по-подробно за диетата , ако има такова- за началото на юли.
За диска ще ти напиша утре .
Били



Тема Re: Плодово гладуваненови [re: Mиpo]  
АвторБили (Нерегистриран)
Публикувано11.03.03 21:36



Здрасти Миро,
Първо - един чисто технически въпрос. Защо ми изчезна регистрацията? Когато се опитам наново да се регистрирам, ми дава, че вече има такъв регистриран човек. Обаче не мога да вляза в системата като регистрирана (което се вижда и от отговорите ми в клуба). Нещо не ми е ясно. Ако знаеш какво трябва да направя, ще съм ти благодарна.
Плодовата диета ще опитам, но ще започна с житната.
В България ще съм си целият юли месец- поне такива са плановете. Но тъй като не съм планирала това с клуба ще направя всичко възможно да дойда поне за 2-3 дни. Ще го обсъдим допълнително, дотогава има още доста време.
Прегръдки от мен. Били.



Тема житен режим - юни-юлинови [re: Били]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано12.03.03 12:05



Разбрах, че те интересува април, но тук ще напиша и за юли. Може и някой друг да се заинтересува.

От 22 юни до 22 юли Слънцето минава през знака Рак - вратата на живота. Когато житният режим се прави при разсип на Луната, човек ще се задълбочи в тайните на съзиданието на живота и обществото, като започне с неговата първа клетка - семейството. Ще развие силни духовни и психически качества, които могат да го доведат до пряка връзка с невидимия свят. Така човек може да стане носител на красив, скрит дълбоко в него вътрешен живот, чувствителен към външните и особено към вътрешните постоянни промени.
При новолуние чрез житния режим, с пълно упование може да се трасира един духовен път, насочен към Бога. Лесно ще може да се приспособява към всички трудни външни условия, ще придобие сдържаност, мекота и постоянна благодарност.



Редактирано от Изrpeв на 12.03.03 12:16.



Тема Re: За Били - житен режимнови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано12.03.03 12:09



Ако има нужда от помощ при набирането, готова съм да съдействам.



Тема Re: Плодово гладуваненови [re: Били]  
Автор Mиpo ()
Публикувано12.03.03 12:17



Защо ми изчезна регистрацията?
Май наистина съм заприличал на магьосник, който разрешава всичките проблеми . Пък може и да е вярно, я да пробвам.
Значи, изчакай първо един ден, ако не се оправи от самосебе си. Спомням си че само един път преди 6 месеца имах и аз такъв проблем и се наложи да се пререгистрирам, но по някакъв странен начин успях да се пререгистрирам под същото име, въпреки че в началото не ми даваше точно като на теб. Но в един момент, въпреки че не можех да използвам стария си профил, успях да се регистрирам под същото име (предполагам че самата система го е била изтрила вече и накрая и аз можех да го повторя). Оттогава не съм имал проблеми. Може да пишеш и на съответните от ДИРа. Или пък в най-лошия случай да си създадеш нов профил “БилиY“

Много се радвам, че ще може да се видим в БГ (с теб може да се видим и тук някъде). За нещата около лагера ще пиша в съответната тема.

Сърдечни прегръдки




Тема Re: Плодово гладуваненови [re: Mиpo]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано12.03.03 14:20



Привет Миро,
Вече писах на Дир.бг. На теб ще пиша довечера, нямам време в момента.
Чао.Били



Тема Re: даоското дишаненови [re: Mиpo]  
Авторbilix (Нерегистриран)
Публикувано16.03.03 12:44



Здравей Миро,
Днес разпечатах обясненията ти за Даоското дишане - отвори ми се свободно пространство да го опитам.
Вчера направих пак Динамичната (аз много си я обичам , но и вече съм убедена, че и само една медитация може да те доведе все по-навътре и по-навътре). Латиханът, в петата част се получи като невероятно красиви движения на тялото. Но най-интересното се случи в четвъртата, неподвижна част. В един момент си видях третото око. Появи се на малки интервали четири пъти. Виждах го малко над веждите, цялото от някаква мека светлина, но в средата имаше по-тъмна точка.
Малко след като окото изчезна , видях отвътре в главата си голяма черна топка. Изведнъж около нея започнаха да се лепят облаци, които имаха структурата на кристали - бели и в белотата някаквя много особена светлина. Ставаха все повече и повече, докато черната топка се стопяваше. Това също се повтори няколко пъти.
И всичко това при Динамичната медитация! Направо не мога да повярвам. Като резултат от Динамичната съм преживявала много неща, но в процеса на самата Динамична това е второто нещо, което се случва - първото беше, когато усетих как кожата ми диша, заедно с мен и сега това. Не говоря за Латихана, той от един момент нататък е постоянен.
Изводът за мен е - човек трябва да спре да очаква и автоматически се проявяват нови неща. Но ако наистина не гледаш вътре в себе си - не можеш да ги видиш.

Поздрави и прегръдки засега. Били.



Тема Re: За Били - житен режимнови [re: Bili]  
Автор huanji ()
Публикувано16.03.03 18:39



Здравей.
За съжаление, учителите не се намират лесно. Сахаров е получил истинското си посвещение и е бил воден в нещата от неговият Сат-Гуру, който му се явява в медитация. Всичкото, което е нужно, е постигнем известен напредък в медитацията, до толкова, до колкото ще станем в състояние да осъществим телепатичният контакт с нашият собствен учител. Всеки си има "Ангел Хранител", както се казва в християнството. В йога се нарича Гуру. Това е напреднала душа, която подпомага напредъка на своят ученик. От Гуру се получава посвещение за пътят на постигане на нещата. След като те бъдат постигнати, човек получава достъп до знанието и влиза в същността на нещата. Ученикът на Сахаров, Виктор Сеплевенко, също е постигнал контакта с духовният си учител, който му е помогнал да постигне това, което трудно се постига.
Моят учител, също е получавал видението на своят учител. Ясновидците, го виждат същият, винаги над главата му. Това показва, че Гуру е винаги до своят ученик и търпеливо чака той да стане готов да го съзре. Ние нетърпеливо търсим своят учител, а той винаги е с нас. Остава да се постигне стабилност в медитацията и нещата ще се получат.
На мен също ми беше казано, че истинското посвещение, мога да го получа само по телепатичен път от моят Гуру, тъй като не в в материално тяло.
Не случайно се казва, че всичко се постига по милостта на Бога. Гуру се явява проводник на Божията воля. Той действа по внушение на Абсолютното Съзнание. Ние минаваме определен път. Трудим се, променяме се и т.н., но това е нищо в сравнение с това, което ни се дава когато му дойде времето. Ако правим крачка към Абсолюта, Той прави много към нас. Но ако не направим крачката...нищо няма да стане. Такива хора, остават вечните "философи".
Истинските неща, не се постигат с голямо блъскане, но голямо блъскане трябва, докато се разбере това. Какво е блъскането. Ами, ние всички сме в една долина и говорим за Големият връх, но този връх не се вижда от хълмовете. Блъскането е изкачване на един много висок хълм, който въобще не е във вярната посока. Някой ще кажат, абе лудо, не се мори, не е там истината и ще останат долу. Но който има волята ще се блъска и ще се качи все пак. Това, което ще намери горе е вярната посока, понеже оттам се вижда Истинският връх. Тогава ще се върне, ще срещне пак същите хора, те пак ще му се смеят, но ще си продължи...

Ще ти кажа каквото знам за гладуването, кагато му дойде ред.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.