Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: даоското дишаненови [re: Изrpeв]  
Автор Bilix ()
Публикувано06.03.03 17:33



Здрасти Изгрев,
Чудесно си решила да пробваш с чакрите. Много е приятно. Ще видиш как в един момент енергията сама ще започне да се качва и слиза, още докато си местиш ръцете - и се е преместила. Аз когато пея с музиката я усещам по-ясно като вибрации, а когато само я слушам - като пулсации. Много е интересно в коронната чакра, там усещането ми за енергията е много финно, много нежно, но е ясно разграничимо.
Докато при микроорбитата навсякъдер във всякя една точка усещането е много силно пулсиране. Понякога в коронната чакра е така силно, че имам усещането че пулсира целият мозък.
Музиката е също много хубава. С нетърпение чакам да видя как ще се получи при теб. Интересно ми е.
Поздрави. Били.



Тема Re: даоското дишаненови [re: Bilix]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано06.03.03 19:42





Здравей Били!

надявам се скоро да имам музиката, за да пробвам. Понякога като пея, усещам вибрации в съответните чакри, явно уцелвам тона...

Ще споделя като опитам.

поздрав



Тема гладуване и други ...нови [re: Bilix]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.03.03 14:29



Времетраенето е малко относително понятие. Зависи от това колко време имаш на разположение първо. И после колко “медитация” може да абсорбира тялото ти. Няма някакво минимално време, ти определи колко време ти е необходимо. Иначе те разбирам, че когато има много медитации, става малко сложно. Аз ако трябва да направя само по веднъж всичките медитации, които съм правил сигурно ще са ми нужно доста седмици при условие, че на ден се занимавам по 3-4 часа. По-рано с години правех разни неща ежедневно час и половина сутрин и по толкова слетобяд и вечер (т.е. общо към 4-5 часа на ден), но Микрообитата и аналогичните практики бяха по около 30-40 минути на сеанс (останалото време беше за тай чи и динамичен цигун). Като отделно имаше Ошови и какви ли не други медитаци. Видях, че оптималното е в определени периоди наблягам на дадени 1-2-3 практики и после ги сменям с други. Точно както с разнообразното хранене (при което някой продукти като хляба и водата ги има и на всяко ядене). Та, усети от какво имаш нужда и какво ти харесва най-много. Няма по-добро от това да влизаш в медитацията с предвкусващо “удоволствие” и интерес.

Що се отнася до гладуването, чувал съм ги тези теории, но моя опит показва нещо друго. По време на енергията, енергията ми и нивото на будност ми спадат леко. Многократно съм го наблюдавал. И чакам да свърша гладуването за да мога да правя съответната практика на 100% задълбоченост (иначе е на 80% примерно).

Едно друго интересно нещо съм забелязал, което даже не съм го и срещал по книгите. Когато съм сит и коремът ми нормално пълен, все едно, че това “натиска” едва ли не механически върху тан тиена и го активира, което пък води до повече енергия. Съвсем анатомически, червата се намират точно където е тан тиена и е възможно да е от това. Естествено, разграждането на храната също отделя енергия, която би трябвало да се абсорбира и да увеличава потока от енергия в микроорбитата, но моето усещане и обяснение ми се струва, че е по-скоро горното. За това и в темата за “Авто-подхода към конвенционалните болести” писах, че използвам храната като лекарство. Ще ми интересно да споделиш как е при теб, а също и мнението на Изгрев, Хуанджи и останалите.

Що се отнася до “космическия оргазъм” той е наистина много комплексен, защото най-интересното е когато се случи на ВСИЧКИ нива. А е сигурно, че има още фини нива, които още поне аз не съм ги включил. Обаче, интересното в контекста в който говорим е фактът как само енергията (която е следващата по “грубост” след физическата материя) може да промени много неща ... Смесваш твоята енергия с енергията на околното енергийно пространство и ... става “магията”. Естествено, ако включиш и още неща на ниво съзнание, трето око и прочие нещата могат да се задълбочат много повече. Но ако останалите чакри са поне полу-“отворени”, само ги снабдяваш с енергия и те светват. Всичкото това и в контекста на един методологически въпрос как по-грубата материя/практика може да спомогне на по-фината. Обикновено по някои книги особено йога се говори само за противоположния. А пък ми се струва, че е хубаво и от ДВЕТЕ СТРАНИ да се върви към целта.

Докато пък за по-финото за което споменаваш на края е наистина трудно да се опише с думи, камо ли да се определи какво точно става ... Обаче си заслужава човек да пробва.

Поздрави и прегръдки и от мен



Тема Re: Дао, цигун, тай-чи и алхимиянови [re: huanji]  
Автор Bilix ()
Публикувано07.03.03 16:31



Здравей Хуанжи,
Отдавна не съм те чувала. Имам молба към теб - би ли погледнал това, което съм писала на Миро последните два пъти. Ще ми е много полезно, ако ми дадеш съвет относно гладуването.
Ще се радвам също така на всяко едно мнение от всички, които знаят ефекта му.
Поздрави и прегръдки от мен
Били



Тема Re: гладуване и други ...нови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано07.03.03 16:49



Здравей Миро!

Чета с интерес всичките ти постинги. В този прочетох ника си и бързам да споделя. В края на февруари правих житна диета. Свързана е с фазата на луната - от 22.02. се започва. Добре е да се прави 10 дни, но на мене ми се наложи пътуване и я правих 5 дни.
На ден се хапва 100 гр. жито, сварено с малко вода, разпределено на 3 части. При необходимост се прибавят 3 ябълки, 3 Х 3 ореха, 3 чаени лъжички мед за деня. Усещането е за лекота, особено след третия ден, поне при мене. Не ми пречи на заниманията, дори помага. След петия ден на диетата се чувствах заредена с енергия и много съжалявах, че ми се налага да я прекъсна поради отсъствие от дома.

Пропуснах да кажа, че не се прави само през февруари. Може да започва при всяко намаляване на луната. В различните месеци има различен ефект, разбира се. Ако някой се интересува, мога да напиша по-подробно.

Били, сега видях, че питаш за гладуването. Ако искаш можеш да приложеш този по-щадящ режим като за начало. На мене ми действа, както споделих, много добре.

Поздрав!

Редактирано от Изrpeв на 07.03.03 17:32.



Тема книгата Awaken Healing Lightнови [re: Bilix]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.03.03 17:39



С моите скромни познания по немски разгледах и това, което си ми дала, както и в Amazon.de и не я откривам. Забелязах обаче как като превеждат, видоизменят оригиналните заглавия.

Ето ти тук списука на издателствата, които са идали книгите на на Мантак Чия

. Книгата се казва в оригинал Awaken Healing Light of the Tao или някъде я пишат накратко само Awaken Healing Light : .

Виждам че на немски е била преведеда и в списъка има е-мейлите на немски издателства и може директно да ги питаш как са я превелии и дали я имат те. Странно, че на българския я нама като преведена, но си мисля че я бяха превели все пак (за това питай Димитър Илиев от Шамбала )

За гладуването ще ти нашиша отделно (аз бях останал с впечатление, че си го правила)



Тема Re: гладуване и други ...нови [re: Изrpeв]  
Автор Bilix ()
Публикувано07.03.03 17:49



Здрасти Изгрев,
Благодаря за това, което казваш. Би ли ми го обяснила малко по-подробно. Все пак две седмици глад не е толкова просто нещо. По всяка вероятност режима на живот трябва да се коригира за тоя период. А и още нещо има - сигурно се свалят килограми, а аз съм си добре с теглото и ако свалянето е драстично не зная дали е добре. Моята цел е пречистване на организма и съответно изостряне на медитативната чувствителност.ще ти бъда благодарна за всяко разяснение.
Прегръщам те много топло.
Били.



Тема Плодово гладуваненови [re: Bilix]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.03.03 18:06



Сега за гладуването (аз не бях разбрал че не си го правила, а си мислех, че питаше за връзката с дао практиките), което е голяма тема.

Естествено, че има смисъл да правиш гласувания поне 1-2 пъти в годината (в зависимост от продължителността им). Аз поне от десетина година правя така. За мен се оказа най-оптимален метода на Лидия Ковачева, който приспособих към себе си. В този метод на ден ядеш по 1 кг плодове и между яденията пиеш обилно чай или вода.

При гладуване има три етапа: Влизане, Гладуване и Излизане. С плодовете Влизането т.е. подготвянето за гладуването може да го пропуснеш и да започнеш веднага когато решиш. Избери си типа плодове. Аз съм го правил с портокали, ябълки, грозде, череши, диня и все става. Примерно на едно ядене изяждаш по една ябълка/портокал/... и така може да има 3-4 ядения на ден. И между тях обилно течности – аз не си падам много по голямото пиене на чайове и пия минерална вода. Въпреки различните принципи, ти усещай тялото си. След първия ден минаваш на автолиза – тялото започва да яде от себе си и почти не усещаш глад. Възможно е да има някаква лека временна отпадналост, която минава общо взето.

Времетраенето ти си го избери. Може 3-5 дена като начало, пък после и повече. Аз съм го правил до 2 седмици.

Най-трудния етап е ИЗЛИЗАНЕТО! Защото трябва да се захраниш постепенно. По книгите казват, че колкото е гладуването, толкова трябва и да е излизането, но аз за мен открих, че и излизане два пъти по-късо от самото гладуване също ми върши работа. Така че за 3 дена гладуване и 1 ден излизане са достъчни, докато за 5 дена е хубаво поне 2 дена излизане.

По време на Излизането се захранваш ПОСТЕПЕННО!!! Солта и олиото са най-накрая. Точно преди тях е хлябът. Значи, за захранване започваш с зеленчукова бульон или варени картофи и постепенно увеличаваш съставките (качествено и количествено) – примерно овесен каша на следващото ядене, после някакви други зеленчуци, докато стигнеш до хляба (една препечена филийка в началото) и т.н. Предполагам, че си чела по книгите.

Ако имаш въпроси може да питаш по всяко време за гладуването. Пък после ще споделиш как е била връзката с енергията при теб. Това, което аз казах в предния постинг са разни детайли, които имат смисъл ако човек е практикувал достатъчно както гладуването, така и съответните практики.

Прегръдки и да са ти сладки плодовете (с гладуването човек разбира за първи път какво са плодовете – един портокал става супер ястие)




Тема Re: Дао, цигун, тай-чи и алхимиянови [re: Bilix]  
Автор huanji ()
Публикувано07.03.03 21:30



Здравей. :)
Това, което си описала се нарича "запъване на дишането". Ако се поддържа ритмично дишане по- дълго време, от самосебе си възниква Непрекъснатото дишане. Това е едно ритмично дишане, при което паузите между вдишване и издишване почти се заличават. То нормално се съпътствува от т.н. запъване на дишането. Тук това е духателна пауза с поет въздух. Когато го практикува човек има усещането, като, че ли само издишва. Това дишане съпътства дхарана(концентрацията). След него настъпва незабележимото дишане. Тогава се появява дишането вътре в себе си, съпроводено с усещането за кръг. (кръгът се намира в главата). Дихателната пауза е без въздух в белите дробове. Усещането е като, че ли само се вдишва. Тази степен е характерна за дхияна(медитацията).
Тези неща, дълго са държани в тайна и ако не беше Сахаров, нямаше да знаем за тях.

За гладуването, моят съвет е да стане постепенно. Освен това ако имаш лек сън, слабо тяло, студени крайници, тесен гръден кош, тънки косми на косата, запек, ще трябва доста внимателно да се постъпи с глада.
След като ми отговориш на горните въпроси можем да обсъдим дали е уместно въобще да се приложи по- дълго гладуване.
Най- подходящо е да се започне с един ден в седмицата. Ако си навита, може да ти кажа повече и с това да започнеш. А за по- дълго в последствие.
Поздрави.



Тема Re: гладуване и други ...нови [re: Bilix]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано07.03.03 21:51





Ще ти напиша по-подробно всичко за житната диета. Тя се прави с цел пречистване след зимата. Хубаво ще е и с Хуанджи и Миро да се обсъди кое е най-добре. Не съм чула от него да има неприятни последици или да е опасно, но за всеки случай е добре да се посъветваме. В момента нямам възможност да пиша.

Нежно те прегръщам!






Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.