Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:22 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема Re: Ван Циен Цюннови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано28.02.03 22:24



Благодаря за разяснението.
Е, каквото даде, даде, ако не даде, това ще е.



Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Mиpo]  
Автор Bilix ()
Публикувано01.03.03 21:08



Здрасти Миро,
Бих искала да се консултирам с теб за нещо, което усетих днес при медитацията. Вече ти споменах, че започнах да правя една медитация с мантрата ХУ. Дишането стана с течение на времето изключително ритмично. Това, което обаче ме впечатли днес, че на няколко пъти аз спирах да дишам. По-точно казано - аз не поемах въздух в продължение на минути (зная го по музиката), но в същото време вътрешно дробовете ми извършваха движението Дишане. И нямяше никакъв проблем да продължавам с мантрата.
Дали това е, което Ошо нарича - да усетиш дишане в дишането?
Едновременно с това през цялото време имах чувството, че при дишането и издишването с ХУ, енергията се върти в кръг.
Може би трябва да попитам и Хуанжи, той има опит, струва ми се в тая насока.

Сестра ми ми даде адресите на няколко ученика на Ошо - негови саняси, които не са далеч от мен. Ще се опитам да направя връзка.

Книгата продължавам да търся, ако не я намеря ще поръчам тая от България. Вече съм правила поръчки там и доставката е много бърза.

Тук времето е страхотно и аз ти изпращам една слънчева усмивка.



Тема даоското дишаненови [re: Bilix]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.03.03 01:24



Здрасти Били,

Вярно, че времето беше хубаво в началото на уикенда в околностите на северната френско-швейцарска граница. И аз бях там за малко, че пренасям известно количество покъщнина оттам. Та, и за това напоследък бях зает и чак сега ти пиша за дишането (скоро ще го направя и за CD инструкциите).

Това, което споделяш за дишането ми е много интересно, та чак забавно, защото преди години и на мен ми се случи почти същото нещо и аз си задавах почти същия въпрос. Първо, "нещото" което ти се случило е съвсем нормално и в следствие на циркулацията на енергията по Микроорбитата. Не знам дали си чувала за термина "даоско дишане", но сигурно ти се случило точно това. При даоското дишане за разлика от така нареченото будистко дишане (което е дълбоко стандартно дишане с корема) става следното нещо. При вдишване корема, както и цялата коремна кухина (вкл. отстрани, отзад и отдолу перинеума) се СВИВАТ и КОМРЕСИРАТ, а при издишване се ОТПУСКАТ. Точно обратно на стандартното дишане, където при вдишване, корема се разширява, а при издишване се сплесква. Това съм го забелязал че става винаги когато се върти микроорбитата. Просто, когато енергията се кача нагоре по гърба, това е в такта 'вдишване' на гореспоменатото даоско дишане и е "ян" етапа, докато при слизането на енергията отпред става издишването и е "ин" етапа. Та, при даоското дишане човек абсорбира енергия от околното пространство ДИРЕКТНО ПРЕЗ ТАНТИЕНА и за това оставаш с впечатление, че почти не дишаш. Усещането е наистина много интересно и особено ясно.

И на мен ми беше странно в началото (преди десетина години), но от тогава сигурно съм го усещал хиляди пъти. Въпреки, че бях чел за него по книгите, никога не го бях опитвал, защото ми се струваше малко странно и сложно, но то взе че ми се случи от само себе си. А пък в последващите практики на Мантак Чия, се използва изключително много за какво ли не.

Всъщност има десетки форми и разновидности на дишане в даоските практики. Както и редувания на будиско и даоско дишане. Но в началото просто наблюдавай как нещата се случват от само себе си, пък после може и ти да се включиш по-активно. Примерно в контекста на това което усещаш, може да си представиш, че тан-тиена ти е като слънце, което ДИША. При вдишване, всичко около него се компресира към него и той абсорбира енергията от Цялото около теб. Все едно че, през цялата ти повърхност на тялото енергията ВЛИЗА ОТ ВСЯКЪДЕ. При издишването пък, тан-тиена се отпуска и разтваря и ти отдаваш пасивно енергия на Цялото. Някой питаше за космически оргазъм – е с тази практика се усеща точно това съвсем буквално – все едно, че си в сексуален контакт с Цялото. Само, където усещането тук е по-силно. И съставна част на този "космически секс" е именно даоското дишане. Всъщност именно благодарение на енергийния обмен се получава усещането за ЕДИНЕНИЕ с Цялото ... Просто се разтваряш в Него ... Твоята енергия се слива с Неговата ... Я го пробвай направо.



Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.03.03 15:04





Здравей!

Както ти си прецениш. Вярно, че който търси - намира, а като му дойде време - намират го...

Прегръдка и от мене!



Тема Re: даоското дишаненови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано05.03.03 15:13





И на мене ми се е случвало всичко това, за което пишеш. Много странно беше това лято. Бях седнала на една полянка и пеех Аум. В един момент усетих, че пея, а няма нужда да поемам въздух, можех да продължа да пея много дълго. Експериментирах да видя колко може да продължи, не нося часовник - стори ми се - над 2 минути, но спрях. В това време гласът ми беше особено звънлив и чист.

Усмивка от Пловдив



Тема Re: даоското дишаненови [re: Mиpo]  
Автор Bilix ()
Публикувано05.03.03 21:05



Привет Миро,
Благодаря за всичко, което си ми написал. От утре ще започна да правя това, което казваш. Не зная само дали няма да ми дойде малко множко. Кажи ми по колко време минимално трябва да се прави - по един час ли е, или може и по-кратко. Защото с микрообитата ми се събират около 4 часа дневно. Може би трябва да изоставя за сега медитацията за третото око - тая със свещта. Като имам предвид, че си усетих Центъра, май ще е най-разумно да я спра и да наблегна на дишането. Защото и това с Центъра се случи след като започнах да правя микроорбита.
Микроорбитата и чакрите все повече и повече ми харесват.
Още нещо, което не бих искала да забравя. Мисля да направя двуседмично гладуване. Нямам никаква нужда да свалям и един грам, но това е чудесен начин да се пречисти организма. Чувала съм, че и качеството на медитацията се изменя. Би ли могъл да ми дадеш някакъв съвет, както и да ми кажеш дали всичко от това, което правя мога да продължа и през въпросния период.

Това, което казваш за "космическия оргазъм" съм го срещала, но не съм го достигнала. Пак някой беше питал и за тоталната, чистата любов. Това съм го изживявала. В състояние на медитация (по времето, когато шокът и болката от загубата на сина ми не бяха преминали) усетих нечие присъствие от което на талази към мен се лееше ЛЮБОВ. Обгръщаше ме и ме изпълваше цялата. Пропиваше всяка моя клетка. И най-силната и изгаряща любов, която съм преживяла в живота си не може да бъде даже сянка на това, което преживях тогава. Когато излязох от медитацията много дълго време не можех да мисля за друго. Усещането беше толкова силно и толкова красиво, че колкото и да се опитвам да ти го обяснявам, все няма да е вярно.
Интересното е, че тогава си мислех, че детето ми по някакъв начин е стигнало до мен. Сега мисля по-различно .
Напълно е въэможно ти да си го преживял също. тогава знаеш какво е.
Поздрави и прегръдки от мен

Редактирано от Bilix на 05.03.03 21:26.



Тема Re: даоското дишаненови [re: Изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.03.03 16:34



Да, виж какви уж на пръв поглед странни неща, пък ни се случават на всички

Да ти напомна скъпа, че чакам твоето експертно мениеи за Звуци на чакрите. Не е спешно, когато можеш ...

Усмивка от Saclay



Тема Re: даоското дишаненови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано06.03.03 16:48



Да ти призная, нещо не успях да се справя със свалянето на музиката като опитах, а след това ме завъртяха ангажименти, пътуване и ... Довечера ще опитам пак и ако не успея, ще те моля за помощ.
Много искам да я опитам тази медитация!

Усмивки от мене!



Тема За сега сайтът е блокиран ...нови [re: Изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.03.03 17:06



За сега сайтът е блокиран по неизвестни причини, които проучвам в момента. Та, ако нямаш музиката или трябва да ти я изпратя (а тя е доста голяма) или да изчакме ...

За прегръдките нама да чакаме



Тема Re: За сега сайтът е блокиран ...нови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано06.03.03 17:23



Как можеш да ми я изпратиш, да ти дам е-маил адрес ли?
Както прецениш, ти кажи. Може и да почакаме.

Вчера една приятелка просто ми написа в края на писмото си:

Гуш Много кратко, а хубаво.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.