Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:38 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Jao Bichunнови [re: Mиpo]  
АвторCrazy Wolf (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 13:32



Original.izdanie na english e na Ch. Lyuk. No istinskiyat avtor e J.B. Lyuk obrabotva stari textove i im pridava avtorski vis, koeto vuobshte ne umalovajava truda mu. Ima rusko izdanie, ne mu pomnya imeto.
Shte moga da ti pratya texta sled nyakolko esdmici - ne sum v Sofia v momenta.



Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Bili]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.02.03 18:48



Здравей Били,

Да започна с едно нещо, което все забравям. Ако имаш музика (или медитация), която я няма на сайта – чакаме ме те с отворени обятия. Ако може да я свалиш в WMA/MP3 вид е сигурно най-лесно за теб. Само не го прави това с Windwos Media Playera, че той при свалянето в компютърен вид записва един код и след това на друг компютър може и да не тръгне.Аз ще ти дам един адрес където може да ми изпратиш големи файлове.

Още ли го има това неприятното затопляне? Точно това се чудех кое му е неприятното. Ако е натрупване някъде (примерно в главата) разбирам. Но само от затоплянето ...

Усещаш ли да ти се “канализира” енергията?

Прегръдки - усмихнати и енергийни.




Тема Re: Jao Bichunнови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.02.03 18:54



За този ли Ван (някой го наричта д-р Ван) дето преподава един "естесвен" цигун от 7-8 години?

А другото е както го казваш



Тема Re: Jao Bichunнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано26.02.03 20:41



Да, за д-р Ван говоря. Какво можеш да ми кажеш за него.
Може и на бележки. Заинтригува ме, защото ми каза, че е наясно с "Джао Бичън".



Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Mиpo]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 21:30



Здрасти Миро,
Обясни ми , моля те подробно как става с музиката, защото това не съм го правила.
за затоплянето ти писах, че е неприятно, защото не зная как да ти го обясня. Всъщност е много особено като усещане, защото спира точно в главата. С такова затопляне започна и това, което ми се случи при медитацията със свещта - топлината спря в главата, засили се, обхвана цялата глава, после изведнъж усетих някакво разширяване и изчезнах. За секунди се стопих. И това вече беше едно от най-приятните и невероятни неща, които съм преживявала. Откакто започнах твоята микроорбита затоплянето изчезна. по всяка вероятност нещо с енергията не е било добре.
Канализация на енергията не чувствувам, но усещам много ясно същата във всяка една точка. И в коронната чакра също - по един много приятен начин- или като лека пулсация, или като натиск и гъделичкане. Продължавам, с времето сигурно ще се появят и по-ясни усещания.
Поздрави и усмивки.Били.



Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Bili]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.02.03 13:49



Сега за енергията. Да продължа аналогията с напоителните канали, която на мен си струва много точна. Представи си какво става с една придошла река, когато руслото и не е особено канализирано. Вода се разлива и обхваща голяма повърхност като на някои места може да се застои или “заблати” (стане на блато). Това в контекста на неприятно чувство на затопляне, за което разказваше по-рано. Това неприятно усещане може да дойде или от блокиране на енергията някъде си или пък от нейното “РАЗЛИВАНЕ” по цялото тяло. И за това Микроорбита, бидейки най-големия естествен енергиен канал в тялото ни служи именно за такова канализиране, което става особено полезно, ако имаш много енергия (както е при теб). След това другите стотици канали, които са свързани с нея по естествен начин поемат нужната им енергия. А самата Микроорбита е основно предпазно средство срещу много енергия или Кундалини-синдрома.

Естествено е за известно време докато се оформя руслото на Микроорбитата да усещаш на моменти повече енергия, което показва, че съответните канали се ОТВАРЯТ ПО-ШИРОКО и ОТПУШВАТ.

Усещането за “течене” е също много точно. Аз на моменти имам усещането като че ли имам в тялото си фини гъвкави тръбички и по-тях тече топла вода. Останалите неща, които споделяш за пулсиране на енергията в цялата микроорбитата, са ми се случвали също на мен много кратно. Това показва че енергията тече безпрепятствено

Това което е важно е ежедневно за няколко седмици да правиш Микроорбитата за да свикне енергията с нея. Това е като обяздване на див кон. Така че бъди търпелива и внимателна. Ако има много енергия, ще се научиш как да я успокояваш и сваляш надолу, пък ако е недостатъчна – как да я активираш. Цялото нещо е като игра и опознаване със собствената ти енергия.

И основния критерии е че всичко трябва да бъде КОМФОРТНО в глобален план. Като единични и изолирани проявления винаги може да има нещо временно не чак толкова приятно (случва се конят да те раздруса понякога), но ако нещата се уталожват и успокоят значи всичко е наред. Ако пък не, бъди наблюдателна и внимателна за усети какво точно става и от какво имаш нужда. Важното е да обяздиш накрая този кон и да станете приятели с него.

Като обяздиш коня (за това може да изчакаш няколко седмици докато видиш че енергията те слуша) започва още по-интересното – приложенията на цялата тази енергия. Местата, до които може да отидеш яздейки този кон. А пак има не малко интересни места, но за това по-натам.

Усмивки и прегръдки


П.П. Ще го копирам това мое писания и в Клуба, в случай че сега или по-късно някой друг си задава същите въпроси като теб. А след това ще ти пиша и за музиките.
Знаеш ли, че може да се поръчват български книги то България и да се плаща с банкови карти. Виж тук http://www.bgbook.dir.bg/. Обаче има само едната, по-старата книга на Мантак Чия, а не знам защо няма по-новата. Може да попитам издателя.

За Музиката - малко по късно. Ще се опитам да намеря най-лесния за теб начин, че аз изполвам разни "тънкости"



Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Mиpo]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано27.02.03 15:35



Здравей Миро!

Прочетох написаното и си спомних как те питах и аз и ме беше срам, че дори въпросите си не мога да задам като хората.

Наистина е много хубава, според мене, идеята ти да пуснеш този постинг като отделна тема. Тука може да не го види някой, на когото ще е полезна тази информация.

Прегръдки!



Тема Ван Циен Цюннови [re: huanji]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.02.03 16:28



Ван се повия в публичното пространство в България, ако не се лъжа през 1993. На стадиона на ЦСКА се бяхме събрали поне 30тима ентусиасти, защото слуховете казваха, че учителят разбирал от цигун и прочие. Това, което ни показа като начало не беше лошо. 8 прости движения, които в различен вид ги има във всяка уводна цигунова система и статична седяща медитация без никакви сложнотии и обяснения (общо взето, с малки изключения, нищо не правиш и медитираш). Там е работата, че след това в продължение минимум 2-3 години Ван говореше, че щял да показва и други по-интересни и напреднали неща обаче, аз така и не чух да е показал нещо по същество. И при нас идва в групата на Жоро и уж щеше да показва тай-чи цигун, но все пак реши да покаже първо същия уводен цигун курс и с него си останахме. Още веднъж ходих на друго място при него и пак същия уводен курс. Една приятелка, айкидиска беше по-упорита и ходи в продължение на 1-2 години при него, но накрая ми каза, че нищо специално още не им е показал. Една пък друга позната се лекува при него (всъщност това е основната специалност на Ван – лечението), но тя си беше особено тежък и оплетен случай, та фактът че не се получи не говори нищо сам за себе си.

Та, пиша тук, ако някой друг е чул Ван да е преподал някъде нещо друго освен уводния си курс? Напълно е възможно, обаче аз така и не съм чул за него.

Иначе и на нас ни казваше, че познава учителя Жоро в Пекин, обаче ако някой чужденец пита всеки средно занимаваща се с духовна дейност в България за Петър Дънов и нашенецът със сигурност ще му разкаже много неща. Обаче все приказки ...

Та, ако някой знае нещо друго, да каже? Виждам, че Жоро го е поканил на тай-чи сбирката на Боровец прев юли, та да видим и там.





Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.02.03 17:01



Постингът беше предназначен първоначално само за Били, защото й отговарях на бележка. И после реших да го постна и в темата все пак. Чак от нова тема няма смисъл, поне така Дао нещата са заедно и ако човек търси нещо би могъл да го намери по0лесно отколкото ако се търси из хилядите теми в клуба.

Прегъдкааааааа



Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Mиpo]  
Автор Bilix ()
Публикувано28.02.03 20:40



Здравей Миро,
Благодаря за изчерпателното и ясно обяснение. Засега нямам повече въпроси.
Правя всичко систематично, но ще мога да кажа нещо определено, когато мине малко време. Затоплянето окончателно отмина. Откакто работя с микроорбитата не се е появявало. За което много ти благодаря, разбира се.
В момента ми се случват и много други неща, но засега се въздържам да говоря.
За музиката - ако ти е по-удобно, можеш да използуваш Е- maila ми.
До скоро. Били.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.