Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:03 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: За Били - Микроорбита и енергийна иригациянови [re: Mиpo]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано15.02.03 19:47



Здрасти Миро,
Благодаря за всичко, което си ми написал. Утре ще пробвам това с коронната чакра. Днес нямям много време, но бих искала да те попитам - или аз съм дефектна, или нещо не правя добре. За топлината, която се получава от енергиятя е ясно, но аэ понякога я усещам буквално като вълна, която тръгва отдолу, изкачва се и спира в главата. Усещането за топлина е много силно и при мен затопляне е меко казано. Едва днес, за пръв път при медитацията с чакрите успях да я сваля надолу. Усещането на енергиятя по чакрите също е много особено - силна пулсация усещам само в третото око, много силна, даже когато не медитирам. В другите чакри обаче е като високочестотно трептене, усещам и като че ли и чувам с тялото си жужене (точно каквото е, ако застанеш под далекопровод за високо напрежение. И сега, като ти пиша го усещам ясно някъде около пъпа. Най - особеното е, че точно това усещам и сутрин, когато пропадам, или навлизам в другото състояние, но тогава вибрациите и жуженето са многократно увеличени по сила.
Нещо започвам да се обърквам.
Желая ти една приятня вечер.
До скоро. Били.



Тема Микроорбитата - детайлинови [re: Bili]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.02.03 18:54



Били, я пробвай направо Микроорбита. При теб може и да стане от първия път и всичките проблеми ще се решат от само себе си. Ще ти я опиша, а по-долу съм ти сканирал и една схема на точките-язовирчета.

Значи на всяка от точките, която ще ти изброя може да обърнеш внимание по 2-3-4 минути. Просто за момент си съсредоточи вниманието и всичките сетива САМО в тази точка – усещай я, слушай ч, виждай я с вътрешното си око ...Усмихвай й се ... Забрави за всичко друго през това време ... И бъди търпелива и релаксирана. Наблюдавай какво има там в тази точка безмълвна.

Може да започнеш с тан тиена (черната точка на фигурата по средата на тялото зад пъпа). След това в пъпа (точките са винаги на около един пръст дълбочина в тялото, т.е. в пъпа значи малко навътре в тялото, на нивото на пъпа). След това сексуалния център, който се намира точно между яйчниците (при мъжете е при простатната жлеза). След това перинеума – най-долната точка на торса, точно на чатала. Като минаваш от една точка към следващата може евентуално да усетиш и самия енергиен канал, който свързва съответните точки, но това е второстепенно. По-важното е да се усетят самите точки за да се канализира енергията. Та, след перинеума – върха на опашната кост (на първо време не нужно да ходиш в краката), след това точката върху гръбначния стълб, която е на нивото на пъпа и е между бъбреците. След това точката, която е на нивото на слънчевия сплит, но е пак върху гръбначния стълб (и която е свързана с надбъбречните жлези). След нея има една точка, която не е изобразена на графиката и която е на нивото на сърдечната чакра и е пак върху гръбначния стълб. А след нея – малкият мозък на врата.

Ако в един момент усетиш, че нямаш достатъчно енергия в дадена точка винаги може да се върнеш в тан тиена, който ти е резервоара и да изтеглиш още енергия към дадената точка.

След малкия мозък - върха на главата (короната точка), която ти е била трудна за усещане. Даже и да не я усетиш много добре, постой известно време, пробвай нещата, които ти предложих предния път и продължи към следващата точка, която е на 1 пръст дълбочина зад третото око. След това небцето, върха на езика, гърлото, между гърдите на нивото на сърдечната чакра, слънчевия сплит и пак пъпа. Отпред може да минаваш и малко по-бързо – примерно по 1-2 минути на точка. И след пъпа, пак продължи надолу към сексуалния център, перинеума, гръбначния стълб ... този път може и по-бързо. Така може да завъртиш няколко пъти Микроорбитата.

Въобще, опитай се да усещаш ТИ нещата, как е най-добре за теб, без да си фиксирана в горните принципи. Бъди гъвкава, усмихната и будна.

Отбележи, че говоря за точки, а не за чакрите, които са върху един друг канал.

Най-накрая, когато решиш да свършиш е хубаво да “прибереш” енергията в тан тиена (черната точка в средата на тялото). Постави там вниманието си за 1 минута и може да изпълниш следната процедура по “запечатване” на енергията там. По-долу съм сканирал една схема. Тази схема е за жените, като за мъжете е в противоположна посока. Значи представи си, че от центъра на пъпа си развиваш една енергийна спирала, както е оказано на картинката т.1 (виж там посоката за жените). Може да направиш 9 или 36 оборота докато спирала се разтегне и достигне малко под слънчевия сплит. При мъжете посоката на тази спира е противоположна. След това сменяйки посоката, т.2 направи 8 или 24 оборота, но сега с намаляващ диаметър и с намерение в последния оборот да свиеш спиралата в пъпа си. Спиралата може да си я представяш като развиваща се/навиваща се рулетка или шивашки метър. Детайлите не са толкова важни, колкото това да концентрираш енергията в пъпа и в тантиена на края на медитацията ти.

Пробвай всичко това и да видим какво ще излезе. Енергийни прегръдки .


Схема на Микроорбитата






Схема на запечатване на енергията накрая на Микроорбитата за ЖЕНИТЕ - 1.Обратно на часовниковата стрелка (counter clockwise) и 2. По часовниковата стрелка (clockwise). При МЪЖЕТЕ само поските са разменени - първо по часовниковата стрелка и после обратно.




Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Mиpo]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано20.02.03 15:11



Здрасти Миро,
Много ти благодаря за това, което си ми изпратил. Отговарям със закъснение, защото ми трябваше време да видя нещата в детайли и да го изпробвам. Вчера сутринта опитах първо тази микроорбита. Получи се, усещах енергията от точка в точка, но не съвсем ясно. Следобяд си направих моите две медитации и вечерта, преди да си легна реших да пробвам отново това, което си ми дал. Нямя да повярваш как само се получи! Усетих ясно и много силно изразено енергията във всяка една от точките, които си ми дал (за мен това е ново). До четвъртата точка усещах енергията точно като пулсиране - много силно и отчетливо. Нататък усещах вибрасии, но също много ясно (и в коронната чакра). В овластта на сърсето и третото око се смесват пулсиране и виврации. (за третото око ми е интересно, защото само по време на медитация усещам това вибриране - иначе почти през цялото останало време го усещам, но като пулсации). Запечатването на енергията също се получи - просто усетих спиралите. ще ти пиша за всичко, което се появи в процеса на работата ми с микроорбитата. Интересното е, че след като направих това, не можан да заспя. До 5 сутринта (не ми се случва често). Изведнъж (станало е между 5 - 5 и 10) усетих енергията в мен като жужене, усетих я как се изкачва, усетих как мозъкът ми изключи - щрак , и бях само енергия. В този момент имах ярко видение, което е продължило сигурно само секунди и след това видях(по-точно беше ми казано ) решението на проблем, който е много стар. Отдавна не се страхувам , когата изпадам в тези състояния, но този път изпитах наново панически страх. А щом усетиш страх - излизаш, връщаш се, вероятно го знаеш.
След това можах да поспя.

За пръв път се сменя времето. Досега винаги е било по друго време.

Дано това, което споделям, не ти звучи налудничаво.

Бих искала да те попитам - би ли могло да се появи някякъв проблем поради факта, че сега правя и медитацията за чакрите и микроорбитата. Сигурно знаеш нещо по въпроса. ще съм ти много благодарна.
Между другото - от доста време получавах внезапно неприятно затопляне(доста силно) - аз ти бях описала едно такова. Вчера имах такова на два пъти, но много по-слабо. Днес, до този момент - нищо. Усещам се и много по-спокойна.

И за завършек - от момента, в който видях как да премахвам главоболието си, всяка сутрин, без изключение се събуждам с главоболие, което наистина изчезва по елегантен начин (както казва Ошо) щом го удостоя с цялото си внимание и любов. Имам чувството, че всяка сутрин някой ме поставя в тази ситуация, за да провери дали съм си научила урока.

Поздрави за сега. Били.



Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Bili]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.02.03 19:01



Скъпа Били, всичко което разказваш е съвсем нормално и няма нищо налудничево в него.

На практика Микроорбитата се състои от първите два от 8те основни канала в китайската акупунктура и даоска медитация. Този отзад, от перинеума до върха на главата се казва Управляващ и е “ян” като качество, а този от предната част на тялото пък се казва Функционален и е “ин”. И двата заедно свързани правят Микроорбитата, към която са “закачени” десетки и стотици канали и каналчета, отговарящи за какво ли не в нашето тяло – от органи до жлези с вътрешна секреция. Най-интересното е обаче, че не ти е нужно да ги знаеш всичките тези каналчета. Правилната и безпроблемна циркулация на енергията по Микроорбитата балансира всичко от САМОСЕБЕ СИ. За теб е важно да регулираш потока там. Т.е. ако усещаш, че имаш много енергия, която се активира и вдига – просто я сваляй надолу - или зад пъпа или пък ходилата на краката. Където е вниманието ти там ходи и енергията!

Друго нещо – не забравяй преди да почнеш медитацията да се УСМИХНЕШ на себе си (има една практика Вътрешната усмивка, където се усмихваш и на органите си и може да я видиш в книгите които ти препоръчах). Както и да си релаксирана и усмихната през цялото време на практиката. Защото за каквото си помислиш, енергията отива в него и го усилва. Ако си помислила или усетила някакъв страх, той може да се е усилил. И за това още преди да си започнала дадена медитация ПРИЕМИ вътрешно, че и да дойде някакъв страх, няма да се идентифицираш с него, а ще му се УСМИХНЕШ. От теб зависи.

Няма никакъв проблем от това, че правиш Микроорбитата и чакра медитациите, просто защото чакрите са разположени по следващия трети акопонктурен канал, който пробожда тялото през средата му от върха на главата до перинеума и този канал се нарича Пробождащ. Така, че всичко това влиза в същата система. Просто имай в предвид, че ще генерираш много енергия и че е необходимо тялото ти да я абсорбира. Та, ти се усещай и върви лека по-лека.

Така, че е нормално 1-2 пъти да не си могла да заспиш след като си активизирала толкова много енергия наведнъж в толкова канали. Тялото трябва да може да я “сдъвка”. Аз на времето като правех тази медитация понеже бях сам в началото и я правех много бавно и внимателно – на една точка стоя по 1 седмица преди да премина към следващата. И сега си давам сметка, че е можело доста по-бързо. Ти обаче не отивай в другата крайност да правиш сто неща наведнъж. Просто, СЛУШАЙ ТЯЛОТО СИ, ВЪРВИ ПОСТЕПЕННО, БЪДИ РЕЛАКСИРАНА, УСМИХНАТА и БУДНА и ако има някакви временни странични ефекти от минаването на енергията някъде си, не се центрирай в тях, а в себе си.

Като може да ми казваш всеки път, ако има нещо странно и необичайно, което ти причинява вътрешен дискомфорт. Всъщност това е критерият - ако се чувстваш комфортно значи нещата са ОК. Ако има някакъв дискомфорт, не трябва да го усилваш с мислите си, а първо го остави да отмине от самосебе си (разни такива се случват за малко и отминават и забравяш за тях). Ако обаче нещо те притеснява и продължава по-дълго време, може да ми го опишеш и аз ще ти дам насоки на базата на моя опит, както и на този на доста хора, с които съм бил. Апропо, били ми описала по-подробно това неприятно затопляне? Що се отнася до болките в главата, при мен поне, правилната циркулация в Микроорбитата ги спира почти винаги.

Най-сърдечни прегръдки

П.П. И не забравяй да ги намериш тези книги, за които ти говорех, защото там всичко, за което ти говоря е описано много детайлно.



Тема Jao Bichunнови [re: Mиpo]  
Автор Crazy Wolf (непознат )
Публикувано21.02.03 18:36



Abe. priyateli, kajete mi mnenieto si за Jao Bichun /transkribciata e uslovna - ne ya pomnya!/ - az sum neiniyat izdatel, a dosega niкoi ne go e spodelyal, osven edin uchenik na Krаsi Kitaetsa, koito se uchudi che knigata se kupuva, a tya e veche v pone 3 tiraja i pak se izcherpva.
Predvaritelno blagodarya!



Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Mиpo]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 20:46



Благодаря за подробното обяснение. Книгите ще ги намеря и купя непременно. Въпреки, че бих предпочела да са на български, не е голям проблем да ги чета и на немски. Тук има една електронна книжарница - Buch CH. Аз дисковете за медитациите и някои книги си ги купувам оттам.Намерих доста книги на Мантак Чия, но нещо не мога да се оправя със заглавията, по всякя вероятност немският вяриант е с различно заглавие. Ще разровя още.
Сега за затоплянето (Втори ден, откакто правя микроорбитата не съм го усещала). Аз ти бях описала, мисля един такъв случай. Като казвам неприятно - не разбирай нещо безкрайно лошо. По-скоро е особено като усещане и даже ми е трудно с думи да го обяснявам. Ще се опитам да ти го предам максимално точно. Значи - получава се винаги по време на медитация (не обаче при динамичната) - или като наблюдавам дишането, или при тая с чакрите, или при медитациятя със свещта. В един момент усещам или боцкане в пръстите на ръцете, или пък започва от краката, по-точно от глезените - все едно, че лазят мравки, но вътре. След този момент усещам топлина, която доста бързо се изкачва нагоре, винаги от страна на гърба, пропълзява до главата и там спира - или отзад на тила и става като гореща топка, или обхваща цялата глава и тогава изведнъж усещам главата си голяма и празна, само тая топлино вътре. После се разсейва. Като че ли си подал напрежение, което в един момент започва да спада.
Сега като се връщам назад, мисля, че това почувствах при една медитация със свещта - случи се само веднъж- топлината спря в главата, обхвана я цялата и изведнъж се стопих. Нямяше ме. Било е за няколко секунди. Усещането, което тогава остана в мен, след като отново се "почувствах", не се наемам да опиша. Мисля, че затова нямам необнодимия арсенал от думи.

Това с вътрешната усмивка е страхотно. Не зная, но имам чувството, че вътре в мен става някяк си по-светло.

Поздрави, усмивки,, прегръдки
Били

P.S.Слушал ли си музиката - Osho yen tarot? Невероятна е.



Тема Re: Микроорбитата - детайлинови [re: Mиpo]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано21.02.03 20:50



Пак съм аз. Музиката е - Osho zen tarot. Понеже използвам клавиатура, на която имам кирилица, на латиницата Z и Y са ми разменени. а аз пиша механично и често забравям.



Тема Re: Jao Bichunнови [re: Crazy Wolf]  
Автор huanji ()
Публикувано24.02.03 17:11



Какво точно? Използвам я доста често. Добра книга е. Е, "ключовете" са изпуснати, но кой от каквото има нужда го намира и без това.



Тема Re: Jao Bichunнови [re: Crazy Wolf]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.02.03 18:04



Като си издателя на тази книга можеш ли да ми я пратиш на файл за да тръгнат дискусиите ни по нея с Хуанджи?

Аз я бях чел на времето на руски и наскоро (последното лято ) си я взех и на български, но понеже напоследък се премествам много от една старна в друга и съм оставил в България.

Едно уточнение, в което може да се намеси и Хуанджи. За същата книга ли става въпрос, която излезе на руски някъде около 1994 и която беше с автор Лю Хуаян (основателя на школата). Книгата беше зелена на цвят с един жълт кръг и в него един даоски символ. Аз винаги я свързвах с Лю Хуаян (или подобно) като автор въпреки, че вътре имаше Джао Би Чън и знам, че като я видях на български беше малко по-различно оформено авторски. Питам защото полвах още 2 подобни книги на руски на времето и да не се бъркам.

Ако става въпрос именно за въпросната книга, след Мантак Чия, нея най-много я ползвах на времето. Обаче след курсовете с Майкъл Уин, тя ми се видя крайно не-детайлна (всъщност такава си беше и в началото, но беше най-доброто на българския пазар). Та, не съм я отварял от 5 години и ми е интресно да я видя пак. Може и сигурно има неща, на които на времето не съм обърнал внимание.





Тема Re: Jao Bichunнови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано24.02.03 20:28



Здравей, Миро.
Познаваш ли един китаец, работи в България, преподава ци-гун, казва се Ван Циен Цюн?
За съжаление приятелю, истинския път за вътрешната алхимия се дава индивидуално. Книгите са само да ни изострят вниманието. Ние чрез тях тръгваме, но истината е в съзнанието.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.