Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Джао Бичън - по-къснонови [re: Mиpo]  
Автор huanji ()
Публикувано14.01.03 20:28



Добре. Между другото, можеш да качваш и неща в iztok.net , под формата на статии, понеже не се занимавам със саитове на чужд език.
Там мисля да изтегля сериозните неща. На първо време подготвям курс лекции, Римска митология. Скоро ще започна да ги пускам.
Поздрави.



Тема Re: ТАЙ ЧИ медитациянови [re: Mиpo]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано14.01.03 21:20



Вальо, приблизителна възраст над 40, с дълга, прошарена,вързана на опашка коса.
Поканих го да пише в клуба, като му обясних, че в ОШО пишем и за Тай Чи, и сме отворени за всякакви други теми, които ни вълнуват.





Тема Re: ТАЙ ЧИ медитациянови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано15.01.03 20:33



Aide, sega - gluposti, tchovekyt e samo na 32...
Pozdravi.



Тема Re: ТАЙ ЧИ медитациянови [re: nobody_]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано15.01.03 23:10



Ти беше ли на същата медитация? За един и същи човек ли говорим?

Извинявам се, не съм искала да обидя Вальо. Човек може да има прошарена коса и на по-млади години, но бръчките около устните са характерни черти на възрастта. Склонна съм да потвърдя наблюдаваното. А самият Вальо може да разреши загадката около персоната си, ако реши да пише тук.



Тема Re: ТАЙ ЧИ медитациянови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано16.01.03 16:45



Ne, ne sym bil na meditatziata, no sled kato stava duma za taichi meditatzia, sled kato nechtata sa kazani po tozi natchin i sled kato imeto na lektora e Valio, to iavno stava duma za Valeri Ivanov, a nego go poznavam i znam na kolko e godini.
Pozdravi.

P.S. Ne stava duma za obida, az samo utotchniavam (moje bi prekalih s dumata "gluposti"?), a ako se kasae za drug Valio, az molia za izvinenie.



Тема Re: езика се лепва на небцетонови [re: Mиpo]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 16:53



Здрасти отново!
добре е, че се поразрових по темите. Иначе сигурно никога нямяше да открия, че и моят език е залепен за небцето. Аз даже нямям представа откога и защо е така. Явно се е получило автоматично по някое време. Сега започвам да си мисля, че колкото е хубаво човек да има достатъчно информация за нещата в даден момент, сащо толкова е хубаво и да я нямя в друг такъв момент. Ако предварително знаех за "залепянето" на езика и небцето, щях непрекъснато да го предизвиквам. А така то се е случило само. (наясно съм, че е следствие на друго нещо)





Тема Re: Микро и Макро орбити и още ...нови [re: Mиpo]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано08.02.03 17:52



Здрасти Миро,
Не мога да смогна да прочета всичко, но това, което току-що прочетох ме заинтригува. От три дни опитвам с Chakra Sounds. Изненадващо леко се получава. Усещам енергията савсем ясно във всички чакри. Само в седмата чакра на върха на главата е много слабо усещането. В областта около пъпа е направо като клокочещ извор. Също така много силно е усещането в третото око, но мисля, че това е следствие и на Ошовата медитация със свещта (центриране на енергията в третото око).
Ценно ми е твоето мнение по въпроса.
Поздрави от студена Швейцария и слънчеви усмивки от мен.
Междувременно ще продължавам да чета, когато имам време. Има много интересни неща, но има и много празни приказки, които на никого не са от полза.



Тема За Били - Микроорбита и енергийна иригациянови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано10.02.03 16:52



Ще ти отговоря тук на “чисто” както на нещата от тази тема, така и на тези от темата за Динамичната медитация.

За 4тия етап – виждаш че се получава “каменния стълб”. Даже виждаш че може ида визуализираш Енергията е идеален индикатор, защото е много чувствителна и веднага се вижда резултата.

За 5тия етап - и при мен Латихана е като твоя, т.е. със стъпала, които са като залепени за пода и почти не се движат за сметка на останалата част на тялото, която е като огъваща се тръстика духана от вятъра. А това е така защото всъщност енергията в случая идва от земята ... Наблюдавай.

За мен лично Динамичната е силна и ми харесва да я правя в група. Та, пробвай когато имаш възможност. А за индивидуални ежедневни практики – Дао методите биха били чудесни за теб щом усещаш енергията.

За Дао методите бих ти препоръчал следното: Книгите на Мантак Чия. Доста ясно и практично са написани и всяка обхваща различни аспекти на енергийно култивиране - Миркоорбитата, Вътрешната усмивка, Сексуалната енергия, “Желязната ризница” (за вкарване на енергия в мускулите и фасциите), Промиване на костния мозък, работа с емоциите, Духовна Алхимия ... Може да започнеш с една от следните две книги “Събуждане на лекуващата светлина на Тао” или “Събуждане на лекуващата енергия чрез Тао”. И двете книги ги има и на български, и на немски. Сюжетът и на двете книги е един и същ – комплектоване на въпросната Микроорбита. Първата книга обаче е написана 14 години след втората и включен много преподавателски опит на Мантак Чия с хиляди практикуващи. Така, че бих ти я препоръчал направо. В нея има и доста странични упражнения както и обяснения на цялата система.

Няколко думи за Микроорбитата. Това, което ми пишеше за натрупване на енергия в тила и свързаните с него проблеми просто не се случва, когато е затворена тази Микроорбита. Микроорбитата представлява един затворен енергиен кръг от пъпа надолу към перинеума, след това нагоре по гръбначния стълб до върха на главата, и надолу през третото около, върха на езика, небцето, гърлото, между гърдите, слънчевия сплит и пак зад пъпа. Предполагам, че за теб ще са ти нужни няколко дена само за да усетиш 15тината по-главни точки по този кръг.

Може да си представиш всичко като система от водни напоителни канали. Микроорбитата е главният воден канал/пръстен. Съответните точки са като малки язовир чета по него. Има още стотици вторични канали и каналчета, но важното е равновесието в централната система. Космическата, Земната и разни други енергии са като морета, които доставят енергия на тази система. Когато Микроорбитата е отпушена и енергията там циркулира безпрепятствено, големи количества енергия могат да се абсорбират без проблем, тази енергия може да се преразпределя съвсем естествено и да напоява райони, които имат нужда, и вероятността от прекомерно натрупване на енергия накъде си по пътя и причиняване на проблеми намалява многократно. За това миркоорбита е първото ниво. След това могат да се правят още десетки неща, но за тях ще говорим след това. Интересното е че пък стотици други неща ще си стават от самосебе си вследствие на правилното “напояване”.

Докато не си още окомплектовала тази микроорбита, един съвет в случай че се получава натрупване на енергия някъде около главата. Издишвай продължително и си представяй как енергията слиза или зад пъпа (там се намира главния резервоар) или пък, ако тази енергия е твърде много, към стъпалата на краката. Може да станеш права и да натиснеш малко по-силно стъпалата на краката към земята (за да ги усетиш по-добре) и да си представиш как прекомерната енергия излиза към земята оттам. След затваряне на микроорбитата обаче, просто ще вкараш енергията в нея и ще я завърташ. И ще си свиркаш. Може и Кундалини да вкарваш там без проблем, пък и други енергии.

Що се отнася до чакрите, (апропо. и за Чакра звуците, които ги обичам много), те се намират на един друг канал, които се нарича Централен и които свърза през центъра на тялото перинеума и върха на главата. И така на нивото на всяка чакра има по една точка от Мироорбиата съответно от предната част на тялото и от задната. А чакратата е по средата ...

Има много центрове и информация за Мантак Чия (всъщност виждал съм доста Ошо последователи, които да използват тези техники на Мантак Чия). На немски обаче намерих това: http://www.waldegg.ch/. Знам със сигурност, че в Цюрих има голям център, а малки центрове има на доста места в Швейцария.

Усмивки и прегръдки от дъждовните околности на Париж.





Тема Re: За Били - Микроорбита и енергийна иригациянови [re: Mиpo]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 21:20



Здрасти Миро,
Благодаря за всичко, което си ми написал. Книгите непременно ще потърся и купя. И съответно ще изпробвам нещата практически. В момента, както ти споменах, всеки ден правя по 4-5 медитации. по всякя вероятност нещо ще трябвя дя отпадне. Още нямам представа какво точно. От медитацията с чакрите съм определено изненадана. Аз я правя отскоро, но проявите са вече на лице (не зная защо, но при мен нещата се получават много бързо). Засега ще се въздържа от описания. Само ми се иска да споделя, че пропаданията изчезнаха. на тяхно място се появи нещо много особено - сутрин, след като съм се събудила, но съм още в леглото изведнъж започвам да усещам енергиятя в мен - отначало по-слабо и колкото се привлижава до главата - все по-силно.( Забравих да спомена, че първо усещам енергиятя в третото око - силна и вибрираща). След това започват видения, аз се чувствувам по друг начин и на друго място. Ще ти кажа бегло само две - в такова състояние някой ми показа какво е визуализация - видях, по-скоро въэприех с всичките си сетива едно невероятно синьо неве с оранжеви облаци. Някой ми каза - това е визуализация. Споменавала съм ти, че имам трудност с визуализирането. Второто нещо е - някой ме научи как да се справям с волката. Аз получавам от време на време силно главоболие, което някога е и по два-три дни. Пак в такова състояние някой ми показа как да насоча вниманието си към болката, как да я приема и в един момент- даже не зная точно как и кога - вече я няма. И не се връща повече. Днес главоболието ми беше непоносимо и вече си мислех да взема хапче, но реших да опитам това, което правех и в онова особено състояние. Изобщо не вярвах, но болката изчезна. В един момент просто се стопи.

По въпроса за чакрите - когато правя медитацията усещам енергиятя във всякя чякра много ясно, усещам я и как се придвижва нагоре (съответно надолу). Идеално до коронната чакра. Там не усещам нищо.
Вечер и сутрин в областта на корема около пъпа усещам енергиятя буквално като клокочещ извор. Много често и силно я усещам и в третото око. Сутрин е много силно усещането и там, където се допират езика и небцето - все едно съм близнала заредена батерия.
Май приключвам за сега.
Още веднъж много ти благодаря.
Динамичната медитация и на мен ми е слабост, но в момента съм я изоставила.
Поздрави от мен и от Швейцария.



Тема Re: За Били - Микроорбита и енергийна иригациянови [re: Bili]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.02.03 15:32



Здравей Били и се радвам на това, което пишеш и споделяш.

Що се отнася до Коронната чакра пробвай следното. Може леко да погалиш върха на главата си – така ще го направиш по-чувствителен. Друго, може да дишаш с върха главата си. Тук ще ти цитирам едно нещо, което бях писал на един приятел за третото око, но ти може да ги приложиш за Коронната чакра ... като едно Златно цвете,което е поникнало на върха на главата ти и което поема и канализира в теб космическите енергии ...

************
Ако си представиш Третото око като специално "цвете" за което трябва да се грижиш, две неща са му нужни. "Водата", с която трябва да се напоява това цвете е Вътрешната енергия (ци, прана ...), която е част от енергийното тяло. "Слънцето", с което трябва да се огрява е Вниманието. Всъщност и да не усещаш вътрешната енергия, ако имаш усещане за Третото око и поставиш там вниманието си за известно време, ще я усетиш като топлина или като лека пулсация. Та, това цвете не е задължително да се наторява, но ако го направиш ще му подейства добре. Този елемент в случая представлява "дишането с Третото око". Представи си, че когато вдишваш и издишваш нормално, всъщност вдишваш и издишваш и с Трето око ... все едно, че цветето има дихателни органи и диша заедно с теб.
************


Това за върха на езика, небцето и примера с близването на наелектризираната батерия е много точно казано ...И при мен е така, даже все едно че езикът смуче нещо от небцето ...

Аз, Динамичната не съм я правил от няколко години, защото обичам да я правя в група, та се надявам да се видим един ден и дас е съберем хора за нея. междувременно ще вида в скоро време какво е положението тук в Париж. преи доста години я бях правил в един център тук.

Сърдечни прегръдки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.