Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема емоции и медитациянови  
Автор Neon ()
Публикувано16.11.02 18:45



отбелязали ли сте какви емоции има във вас след медитация? въпросът не се отнася катарзисния период преди...

just the dreamer


Тема Re: емоции и медитациянови [re: Neon]  
АвторWalker (Нерегистриран)
Публикувано16.11.02 19:21



Радост, смях, граничещ с лудост. А ти?



Тема Re: емоции и медитациянови [re: Neon]  
Автор Cивия вятъp (променлив)
Публикувано16.11.02 19:59



колко време след медитация?

и какво точно разбираш под "медитация"...?

преливам се...


Тема Re: емоции и медитациянови [re: Cивия вятъp]  
Автор Neon ()
Публикувано16.11.02 20:03



след - наистина е малко относително... имам предвид когато нямаш мисъл в главата какви са емоциите, които преминават през теб. след - да кажем, когато усетиш онзи момент на едновременна експлозия и имплозия вътре в теб и някак си не можеш да разбереш къде започваш и свършваш. или просто си се центрирал в сърцето си и си се разлял навсякъде. и аз не знам какво питам всъщност, но ми е интересен отговора:)

just the dreamer


Тема Re: емоции и медитациянови [re: Neon]  
Автор Cивия вятъp (променлив)
Публикувано16.11.02 20:16



не каза и какво имаш предвид под медитация :)

при мен се получава в някои моменти спонтанно (по рядко целенасочено) спиране на мисли - или пък няколкото пъти когато съм работил и медитирал в група, това ще приемам, че имаш предвид под "медитация".

веднага след нещо такова, когато още съм се разлял, чувствам огромно щастие и спокойствие, докосвам с "лъчите" си другите хора и им се радвам неимоверно. сетивата ми се залепят за някой малък детайл и той ми носи почти алкохолно опиянение, после друг малък детайл и т.н.

след като отмине това съм наблюдавал у себе си доста често яд, агресия, която лесно се провокира и от дребен повод, страх, тъга. чувствам ги сякаш изплуват от нищото - не знам още дали компенсират предишното състояние или са някакви стари неща, от които се освобождавам. те също отминават след ден-два, след което обикновено навлизам наново в медитативното състояние или се намирам известно време в период на "почивка".

надявам се да е това за което си питал :))

във всеки случай и на мен ми беше интересно как ще отговоря... :)

преливам се...


Тема Re: емоции и медитациянови [re: Cивия вятъp]  
Автор Neon ()
Публикувано16.11.02 20:19



трудно ми е да определя какво е медитация, докато съм там чувствам за какво става дума в началото, после май и това изчезва... а и май всеки път е различно
точно за това питах:) мерси

just the dreamer


Тема Re: емоции и медитациянови [re: Cивия вятъp]  
Автор solanita (vselenski razum)
Публикувано16.11.02 20:28



Pozdravqvam te sivi vetre... znaex si ot samoto na4alo 4e ti 6te si edin ot nai krasivite mi trofei.
...a vijdam 4e si ospql da si otxape6 malko ot meditaciqta...
tova koeto 4uvstva6 sled neq e tvoeto pod-saznanie koeto e stanalo malko po saznatelno..
ne se strahuvai da se gmurne6 v grozotiite koito predstavlqva6 mom4e!

ogan,...


Тема Re: емоции и медитациянови [re: Neon]  
Автор huanji ()
Публикувано16.11.02 20:51



Драго ми е да те видя.

Не мога точно да го кажа, но мога да го покажа. Всяка вечер около 22.00 медитирам. Не е трудно човек да се включи и да усети сам...



Тема Re: емоции и медитациянови [re: huanji]  
Автор Neon ()
Публикувано16.11.02 20:52



моето време е около 2часа след полунощ, но днес ще хвърля едно око, мерси за поканата

just the dreamer


Тема Re: емоции и медитациянови [re: Neon]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано16.11.02 21:03



Много ти се радвам и те прегръщам по ОШОвски

Напоследък се концентрирам в небето преди медитация. И забелязвах, че вибрирам, сякаш през мен минава ток, страхотно усещане. И ми е разлято и радостно. Не много време след това ме обзема тъга, не знам защо. Но аз и нея я приемам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.