Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:36 06.10.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Самочувствие, липса на идентификация, ЧСЗнови  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано09.11.02 22:33



Поводът за тази тема са няколкото постинга към теми в клуба, в които активно се засягат тези термини.

Но този път бих искала да ги разгледаме в светлината на живия живот -приложението им, така да се каже.

Бях на семинар по Банково кредитиране на фирми, който се водеше от Даниела Бобева - бивш министър в служебно правителство, бивш вице-президент на Черноморска банка за инвестиции и развитие, настоящ консултант на свободна практика. Тя се оказа изключителна жена - земна, умна, интелигентна, френдли. На практика показа Липса на ЕгоИидентификация с временните неща в света - в случая разни постове, които е заемала. На самочувствието й беше основателно и никак не беше дразнещо - една успяла жена, спокойна и ведра.

В мен възникват въпроси, които бих искала да си избистря.
Например към Една леля:
1. Колко е ЧСЗ на Даниела Бобева?
2. Колко е ЧСЗ на йогата, който казва в цитирания от мен постинг -
"Вашето мнение практически не ме вълнува."

И към всички тук - как разбирате трите категории от заглавието - но не като умствени еквилибристики, а като екзистенциални проявления, примери от живота. Аз имам своите възгледи, които ще изразя към края на темата. В случая се интересувам от вашите.

Слушам ви притихнала....



Тема Re: Самочувствие, липса на идентификация, ЧСЗнови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор huanji ()
Публикувано10.11.02 09:59



She ti go kaja, napravo, opravdanie za gordostta, niama.
Snoshti govoreh zashto sym prekysnal rabotata vyrhu otvarianeto na tretoto oko, sled kato rezultatite sa bili na lice i neshtata sa prakticheski iasni. Zashtoto chovek pyrvo triabva da trenira mislovnia princip, za da se vidi, adjeba taka li e. Posle kogato se useti istinskata sila i otgovornost na neshtata, triabva da se nauchi da e kato skala, po otnoshenie na vsichki emocii. Da ne zavisi ot nishto i da e vinagi radosten. Syshtinskata rabota za Golemia Probiv, shte doide mnogo po- lesno kogato e postignal tova.
Tezi klubove mi pomgat da preodoliavam mnogo slabosti.
Tova syvsem ne znachi, che mislovnia princip ne triabva da se trenira. Na liato shte organiziram seminar, na koito shte se raboti vyrhu otvarianeto na tretoto oko.
Snoshti se ubedih, kolko mnogo hora se interesuvat, a vremeto ne stigna i polovinata da kaja. A, vseki ima pravo da znae.
Tynki sa neshtata. Mnogo tynki.



Тема Re: Самочувствие, липса на идентификация, ЧСЗнови [re: MнoroCтpaннa]  
АвторMaлeчko (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 11:12



Интересно ми е как преценяваш въпроса си.
Искаш преценка изградена “ ... в светлината на живият живот” за човек който не сме виждали. Възоснова на какво трябва да преценяваме? На твоята преценка?
Май ти харесва да обезсмисляш нещата.
Ако наистина чак толкова те интересува въпроса за ЧСЗ на Д.Б. на следващият семинар и вдигни кръвното до полудяване и решавай от това, което видиш. Тогава поне ще знаеш, дали качествата които са ти направили такова силно впечатление са резултат на политически опит и рутина, или е вътрешната и същност.

Да питаш за ЧСЗ на Йогата е като да питаш за ЧСЗ на Народното събрание или клуб Ошо . Такова животно няма. Има ЧСЗ на Шивананда, Иогананда, Девананда, Вивекананда, Рамакришна, Рамачарака, Бабаджи, Шри Матаджи. Всеки от тях има своят път и своите достижения. И колкото по-вече се отъждествява с безкрая, толкова по-малко остава чувството му за собствена значимост. Въпрос на усещане, а не на изводи.


Самочувствие, липса на идентификация, ЧСЗ – различни лица на едно и също нещо. Според някои источници тези лица са над 3000.



Тема Re: Самочувствие, липса на идентификация, ЧСЗнови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано10.11.02 12:18



Здравей,
разбирам, че си се развълнувала от това, което писах на Миро за ЧСЗ.
Разбирам също, че не ти е харесало. Съжалявам, за дето си се почувствала наскърбена. Понякога се случва така.

Не вярвам наистина да те интересува колко е ЧСЗ на онези интелигентна жена, и нито пък вярвам, че очакваш да ти кажа това.
Аз имах да кажа нещо на Миро в оная тема по оня въпрос. Вече го направих.
Затова, прощавай, но няма да коментирам онова от там - тук.

Както се казва, нещата не са прости - те са по-прости. Всичките ни обмислени действия се определят от отговорите на 5 въпроса : "Дали, кога, как, какво и защо?" Както забелязваш, някои от тях са стратегичски, други - тактически.
Това, което правим, е сумарен ефект от отговорите на тия въпроси. Всеки лично за себе си решава този тест и прави каквото прави. А то е каквото може за дадения момент. И естествено си носи отговорността, т.е. понася последствията от действията си. А както казва моят любимец Дон Хуан - след като е действувал, човек се оттегля, и дали действията му са били добри, или лоши - това вече не е негова грижа.


Животът винаги е прав


Тема Re: Самочувствие, липса на идентификация, ЧСЗнови [re: Eднa лeля]  
Автор Cивия вятъp (променлив)
Публикувано10.11.02 12:20



Казват, че отговорът на 90 % от въпросите е "пари"


За да не останат самички другите 10 % ще добавя, че отговорът на останалите 10 % вероятно е "секс" :-)))

и така, какво казваше?



и какво по дяволите е ЧСЗ?

преливам се...


Тема Re: Самочувствие, липса на идентификация, ЧСЗнови [re: Cивия вятъp]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано10.11.02 18:27



Da, i az se tchudia kakvo e ЧСЗ??? A mejdu drugoto dokato ne sym zabravil vsychtnost otgovora na ostanalite 10% e "mnogo pari"...



Тема Re: Самочувствие, липса на идентификация, ЧСЗнови [re: nobody_]  
Авторcлyчaйнo знaeщa (Нерегистриран)
Публикувано10.11.02 18:30



ЧСЗ - чувство за собствена значимост



Тема Re: Самочувствие, липса на идентификация, ЧСЗнови [re: cлyчaйнo знaeщa]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано10.11.02 18:38



Merci.
Pozdravi.



Тема Re: Самочувствие, липса на идентификация, ЧСЗнови [re: MнoroCтpaннa]  
Автор 5rov ()
Публикувано10.11.02 22:35



Здравейте на всеки един,

Предпочитайки да си седя с главата в пясъка и да не мисля и да си задавам някои въпроси, по-рядко посещавах този и както ги наричате сродни клубове, но сега съм и аз на свой ред провокиран и ще давам мнение.

Дано не греша, но струва ми се, темата е продиктувана от яркото, не, от смелото присъствие на един човек - Миро, когото някои критикуват, разбира се доброжелателно, за хиперактивната му роля в клубовете.Това което видях е, че с провокативния, но честен и отговорен подход, е успял да предизвика конкретни, искрени мнения, (четох цяла неделя, пропуснати от мен, теми от лятото), а сам той е споделил изключително интересни неща от собствен опит, съвсем великодушно, открито, с голяма аудитория.

Мрежата е голяма сила и ние тепърва ще се ползваме от положителните и странни. Свидетели сме на развитие на много общи проекти, които на практика се движат от много ангажирани с тях хора по цял свят. Скоро информация по каквито и да било въпроси не трябва да е табу за никого. Благодаря и за сайта с книгите и другите материали. В един момент ми мина през ума дали не е на заплата в dir.bg (шега), защото темите са му интересни и четени. Благодаря му, и на останалите в клуба, за интересните дискусии. Знам, ще кажете, че няма нужда от адвокат и ще сте прави. Справил се е великолепно с трудни ситуации, комуникирал е с всеки на неговото ниво, без да го опекунства, а и добре е сложил някои там където им е мястото...

Та на темата. ЧСЗ на всеки един от нас не е по-ниско неговото...Всички ние щом сме тук и дискутираме, кога смислено, кога не, не сме постигнали безупречността, а и така надали ще я постигнем. Нима е малко ЧСЗ на хора поставящи теми, или вземайки отношение по тях. Особено в тези клубове, за разлика от другите, където, хората, по-често питат и си признават, че не знаят нещо, не могат, или им е нужна помощ, то тук нещата не стоят точно така. Много по-често тук пишещите се стремят да покажат информираност, ерудиция...да вадят аргументи в полза на едно или друго учение, религия, ... стига да имаха неговите възможности за справяне с писмената реч, клавиатурата (някои само това ги спира, иначе ще ни залеят), информираността, му и да не изброявам още...с удоволствие биха заели мястото му. Даже и при Лелята, има известна показност при изборът и на желание в съответната тема, както и непоколебимата и убеденост коя тема къде да се дискутира.(да ме извини, нищо лично не влагам, симпатична ми е както и на другите).

Сега относно конкретния въпрос. ЧСЗ на “йогата” е далеч по-високо от това на посочения експерт. Добре е, че става отново въпрос за него.Тогава не ми се отклоняваше от темата да казвам колко фалшиво, ми звучи това му “случайно” “откровение” в мрежата и как не се интересува от мнението на другите. А и не исках да накърнявам чувствата ви, тъй като вие вече бяхте дали вашата оценка на това за нещо истинско. Нали е бил с кола. Защо не е отишъл на по-обезлюдено място да се слива с дъжда и природата, а там където има хора за скандализиране и провокиране ...или защо ще правя нещо ако никой няма да разбере. Зле прикрита показност личи и на редица места, ходенето бос по-снега…и особено края на изложението. За истинските т. н. йоги ние просто няма да разберем и знаем къде са, какво правят в момента, какви са им подтиците и усещанията. Извинявам се, но това е мнението ми.
Тези “йоги” се считат за нещо повече от останалите, а са пълни с комплекси, и гледат високомерно на другите. Това което им увеличава самомнението е че може години да правят нещо, да вървят по даден път без особени постижения или малки постижения, но да признаят че са сгрешили, че е имало много по-преки пътища за там където са тръгнали, ....не всеки има сили за това ...и постепенно желаното започва да се приема за действително. Те сами лъжат себе си.

Поздрави



Тема Re: Самочувствие, липса на идентификация, ЧСЗнови [re: cлyчaйнo знaeщa]  
Автор Cивия вятъp (променлив)
Публикувано10.11.02 23:46



леле мале... ще падна :Р :)))

вие на термин сте го направили направо... ошо сигурно се върти в гроба сега, хаха

преливам се...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.