Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Съмнение и негативизъмнови  
АвторNamaste (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 04:52



Имах възможността да прочета някои особено негативни имейли за Ошо и просто се чудя на всички тези най-обикновени хора откъде им идват такива просветлени мисли да слагат етикети на Ошо като култ, манипулатор и т.н. - от какъв авторитет те имат правото да го съдят? И каква по-велика глупост да се мисли, че ако някой Учител привлича тълпи от хора, то има нещо гнило в неговото Учение. А нима не е вярно, че хубавите неща несъзнателно привличат много хора - дори от най-обикновени примери от нашия всекидневен живот като хубава книга или музика, която милиони хора по света купуват - нима има нещо гнило в тяхното изкуство, ако привличат тълпи. Най-много ме дразнят тези хора с абсолютно ограничени умове и без никакъв духовен опит. Първо пий от чашата на Ошо, отиди в комуната в Пуна, живей там, прави медитациите и прочие и след това съди ЗА СЕБЕ СИ САМО ДАЛИ ТОВА Е ИСТИНСКОТО УЧЕНИЕ, ИЛИ НЕ! И не забравяй да не предаваш на други хора, които срещнеш по пътя си своя негативен опит, а напротив ги окуражавш да опитат за себе си.
Този лист трябва да е за хора, които са опитали Ошо, а не за разни "търсещи", които задават въпроси за динамичната медитация, а не я практикуват и най-накрая дори няма да отидат до Пуна, защото някой си разтяга локуми за дрехите там, за секса и т.н. Твоят опит има най-голямо значение - отиди и в Ада да видиш за себе си какво е там, но не слушай никого. Всичко е субективно и твоята интуиция и твоя опит са тези неща, които трябва да слушаш, а не ограничени, отчаяни хора.



Тема Re: Съмнение и негативизъмнови [re: Namaste]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано07.11.02 09:05



Абсолютно те поддържам, не само по отношение Ошо.
Не си ли забелязала, че обикновено истински търсещите не лепят етикети, не се изказват прибързано за учение, учители, за човека изобщо, а първо се запознават, опознават, опитват и чак тогава си позволяват да кажат мнението си или да споделят усещанията си вече от личен опит.

Бързи в оценките си са повърхностните.



Тема Re: Съмнение и негативизъмнови [re: изrpeв]  
Автор akonitin (Ateos magnus)
Публикувано07.11.02 17:11



HCN, KCN, NaCN, Аs2O3, S(CH2CH2Cl)2, N(CH2CH2Cl)3. Опитай ги преди да ги отричаш, ще се свържа, с теб, чрез медиум, след опита ти, за да разбера какво преживяване е да се задушаваш поемайки въздух с пълни гърди. За отровите можем да съдим наблюдавайки ефектите им върху другите, не е необходимо да ги изпитаме лично.

Искрено ваш Йозеф.

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!


Тема Re: Съмнение и негативизъмнови [re: akonitin]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано07.11.02 17:20



Струва ми се, че говорим за съвсем различни неща. Учители, учения и хората - за тебе отрова ли са? Имах предвид, че мога да се изкажа за някакво учение, едва след като съм се запознала с него.



Тема Re: Съмнение и негативизъмнови [re: akonitin]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.11.02 17:24



Мдааа ... И Намасте е права, и Изгрев също, но и Аконитин е много прав и се включа много на място. Всъщност нещата стават интересни, както обикновено, от тук натам.



Тема Re: Съмнение и негативизъмнови [re: Mиpo]  
Авторnamaste (Нерегистриран)
Публикувано07.11.02 17:49



Напълно неправилно е да се мисли, че човек може да съди за нещо по ефекта му върху другите хора. Нима едно и също лекарство има същия ефект и дори същите странични ефекти върху всички хора, които го вземат? Следващия път мислете преди да пишете такива глупости - няма дори и зрънце истина, а не да говорим, че показват липса на минимална доза мислене. Хора различни, прихики различни, учения различни, ефекти различни. На всичкото отгоре - искам да попитам този Аконитин колко хора познава той лично, които следват Ошо, защото аз съм срещала стотици и съм ги опознавала от близо - мнозинството от тях са хора от най-високо качество и ако се съди по тях - учението на Ошо е нещо, което може да трансформира човек и няма нищо общо с негативните асоциации на култ и т.н.
А сега отидете да медитирате и работете върху себе си, без да съдите Ошо и други "култове за масите" и без да се оглеждате настрани кой какво постигнал и какви странични ефекти има от неговата медитация - в края на краищата, както казах преди, всичко е субективно и нищо универсално, освен Истината. Между другото, препоръчвам на всички да прочетат книгата от Ошо "Индия, моя любов" - просто невероятна книга, същата която Маниш, който беше поканен да свири на сватбата на Пол Макартни и който е наш личен познат, му даде на празненството.



Тема Познание [re: namaste]  
Автор Mиpo ()
Публикувано07.11.02 18:09



Привет Намасте . За Ошо нямаме различия. Аз говоря за Познанието обаче. И пак повтарям, че и Аконитин има право (без това да ознавача, че това е цялата истина). Бих казал, че би било глупаво да се ходи в другата крайност, да се преоткрива топлата вода и да не се обръща внимание на опита на другите ... Въобще, най-интересното и най-трудното е по средата.

Обаче да не философстваме много. Чакам твоя разказ за Пуна. Влез ми в положението - има просветлени ученици на Ошо в Коста Рика, Нова Зеландия и т.н., а пък има и други учители по други крайща на света... Не се безпокой, аз ще си преценя на края и отговорността ще си е моя. Но ти разкажи все пак малко.

И да се прегърнем накрая по Ошовски, че много се разприказвахме . И посещавай Клуба, когато можеш, пък ако имаш нещо и за сайта ни

, направо цена нямаш



Тема Re: Съмнение и негативизъмнови [re: Namaste]  
Автор LaFolie ()
Публикувано08.11.02 00:47




усмихвам се и се чудя, споделяш, възмущаваш се или се ядосваш?
аз се запознах с ОШО съвсем наскоро ;-)
нима не проповядваше, че противоположностите трябва да съществуват една до друга за да образуват цялото ...
всеки живее според свойта вяра, уважавам тези, които не споделят мислите ми и се изненадвам колко много мога да науча от тях ;-)
откровенно си признавам, че съм абсолютен Лаик ;-)
и типично за лаиците имам претенции , че се стремя към нещо голямо, непрекъснато се "развивам" и добре разбирам нещата от живота.
до скоро се впусках в безсмислени спорове с "недуховни" хора, невярващи в религии докато разбрах, че това е най- добрата религия (глупости! няма най - добра религия)
сега чета ....... и наблюдавам ...... вярвам....... но в нищо конкретно ...... ще дойде ден когато ще повярвам в себе си и ще си бъда самодостатъчна ( да доживеем и ще видим)
и все пак темата ти е хубава! жива е!

поздрави!

Редактирано от LaFolie на 08.11.02 00:51.



Тема Ne se li podvezhdash?!?!нови [re: LaFolie]  
Авторhi (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 18:14



... ще дойде ден когато ще повярвам в себе си и ще си бъда самодостатъчна ....


...i shte suzdam ne po-losha kompilacija ot religija i filosofija ot oshovata. Shte se provuzglasja kato nego za bog. Kolkoto i kakvito da me posledvat, bereket-veresi. Nali sum si samodostatuchna i "duhovna"...

Ne se li podvezhdash?!?!



Тема Целта НЕ оправдава средствата!нови [re: Namaste]  
Авторhi (Нерегистриран)
Публикувано08.11.02 18:19



"Твоят опит има най-голямо значение - отиди и в Ада да видиш за себе си какво е там, но не слушай никого. ...."


Позната, доказана гордост, която към добро не води.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.