Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Защо влизаме в този или съседните Клубове?нови  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.11.02 13:08



Защо влизаме в този или съседните Клубове?

На мен ми се струва, че този въпрос е по-важен, отколкото въпроса за Просветлението, Егото, Реинкарнацията, Бога и прочие. Много по-важен и доста по-практичен!

Едни от нас медитират над едни неща, други – над други, трети – си мислят че медитират, четвърти пък само мислят, а пети – въобще и не мислят. Обаче всички ние, бидейки понякога доста различни или не чак толкоз, ВЛИЗАМЕ В ТОЗИ и СЪСЕДНИТЕ Клубове, четем и пишем. И въпросът е защо го правим, какво търсим тук, от какво се нуждаем, че някой прекарват доста часове по тези Клубове. Причината сигурно не е само една, така че като споделяте, не се ограничавайте само с едно нещо, а разгледайте спектъра от причини.

Ако някой се реши да сподели до тук, може би ще се съгласи да продължи и по-нататък в следващия пласт от въпроса – какви промени са настъпили в нас, в следствие от престоя ни в тези Клубове. Положителни, отрицателни ... забелязани промени в нас.

За най-смелите има и един трети пласт на въпроса – какво бихте предложили, примерно в настоящия клуб Ошо, за да бъде за вас клубът по-интересен и полезен. Сигурно имаме различни усещания и виждания по въпроса, какво по-добро от това да ги споделим и изясним. Клубът ще е такъв какъвто си го направим ние.

Чудесно би било, всеки един от нас, който влиза, чете или пише тук да сподели своето мнение по един или по всичките поставени въпроси. Всеки трябва да има някакъв отговор. Що се отнася до мен самия, тъй като усещам, че ще изпиша поне една страница по темата, намирам за по-добре да се изкажа отделно по-късно.

Така, че в резюме въпросите:
1. Защо влизаме в този или съседните клубове?
2. Какви промени сме забелязали в нас, благодарение на престоя тук?
3. Евентуални предложение и идеи за да бъде Ошо клуба по-полезен и интересен?


П.П. Да припомня на всички, че днес 4.11.2002 в 18:00 българско време, Емо (който ни обяснява за Монро) ще поздрави целия Клуб Ошо, в своето чудесно радио предаване Змей Горянин, излъчващо се по интернет радио

. Това беше обявени вече .

Аз пък прегръщам целия Клуб

Следните хора да се чувстват СПЕЦИАЛНО поканение и помолени да се включат : Аконитин, Дейти, Дрона, Здрасти, Изгрев, Лелята, Люб, Миро (да не се помотава), МногоСтранна, Намасте, Натали, Нико, Някой си, PRN, Просителя, Селест, Сиен, Стефан, Сърчера, Точката, тОшо, Hi, Ху, Хуанджи, Яна. Новите също са добре дошли!

Редактирано от Mиpo на 04.11.02 16:29.



Тема Re: Защо влизаме в този или съседните Клубове?нови [re: Mиpo]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано04.11.02 14:31



Привет Миро!

Бързам да те поздравя за сериозната, но мноооого обширна тема! Сега отпуска ли да зи взема, че да ти отговоря на въпросите? :))) Майтап :)))

Да не забравя да отбележа, че бях приятно изненадана от относително кратката тема (като се има в предвид колко дълги са твоите теми) и ясно формулираното послание. Явно и ти имаш полза от клубовете :)))

Искам да използвам случая, за да припомня на Изгрев и Хуанджи за 2-та музикални поздрава днес по радио Демократични Балкани. Както и да пожелая приятни мигове със Змея Горянин на всички останали, които ще го слушат! Ето за какво ще говори Емо - копирам го от форума на сайта, където можете да коментирате или критикувате предаването, както и да посочите своите музикални желания или поздрави:

"Дами и господа,
ние със Змея имаме честта да доведем до знанието ви, че следващия понеделник от 18.00 българско време ви очаква неочакваното. Не питайте какво ще бъде )
Тези, които са слушали, знаят за какво става дума )
"Безсюжетен сън" - тъй сме нарекли следващото предаване, подготвени са много клопки, изненади и музикални поздрави
Заповядайте !!!!"

Спорна седмица..Дейти



Тема Re: Защо влизаме в този или съседните Клубове?нови [re: d8a]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано04.11.02 15:05



Привет Дейти!

Ще се постарая да се прибера у дома дотогава, но и да не успея, благодаря!

Имам го и на запис това хоро и ще си го тропна за наше /твое и мое/ здраве. Ако ти се доиграе и на тебе, да знаеш, заразила съм те с огъня.

Прегръщам те!
Дъга, че днес е много мрачно в Пловдив.



Тема Re: Защо влизаме в този или съседните Клубове?нови [re: d8a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.11.02 16:39



Темата е кратка за сега, защото все още не съм се изказал .

Казваш, че темата е обширна като поле за писане. По-скоро, темата дава възможност на всеки да отиде до там, до където иска. Може да отговори с едно изречение най-главната причина. Или да спомене няколко причини. Или пък да се включи и по останалите въпроси. Въобще проектирана е специално за всякакви интереси – може да се отиде само до Хладилника, до Бай Кръстьо, до Щастливеца, до Черни връх или пък от там към Рила и Мусала (което съм сигурен, че е твоят предпочитан вариант).

Що се отнася до това, че трябва да си вземеш отпуска за да отговориш, да ти разкажа нещо. Когато навремето ти го казах това в твоята тема за Изкуството, консултирах една програма за Прогнози и Предсказания (Оracle 69). И там беше предсказвано, че ще ми излезеш с моя номер. И за това след това, съвсем чинно отговорих и се включих на всички зададени от теб въпроси. За да можеш и ти сега да направи същото .

Писал съм разни теми из ДИРовете и съм напълно съгласен, че не всеки трябва да се включва в по всички теми като тези за Просветлените ученици на Ошо, за разни медитации, за езотерични сексове, за любови, за рекапитулации и прочие. Обаче за темата за Желанието и за настоящата, всеки би трябвало да може да се включи. Особено по настоящата, която е по-олекотена в сравнение с тази за Желанието.

Използвайки предимствата на регистрирането, добавих няколко редна накрая като специална покана към някои хора. Ще им напомням най-учтиво и любезно периодически. Дрона знае как .

Прегърдки



Тема Re: Защо влизаме в този или съседните Клубове?нови [re: изrpeв]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано04.11.02 17:09



Каква хубава идея! Да знаеш, че веднага ме зарази щото още от сега ми се тропа хорце!

Специално за тебе, Емо, ще пусне "Елено Моме" към края на предаването, за да можеш да го слушаш :)))

И аз те прегръщам силно и ти благодаря за дъгата - цветовете й са прекрасни дори и в хладния ноемврийски ден.

Редактирано от d8a на 04.11.02 17:14.



Тема Re: Защо влизаме в този или съседните Клубове?нови [re: Mиpo]  
Автор cтeфaн (просто стефан)
Публикувано04.11.02 17:29



причините са си доста.. но основните за които се сещам сега са:
1. по някога могат да се научат доста интересни неща, както за себе си, така и за другите
2. като си кисна на работа и няма какво да правя...




Тема Re: Защо влизаме в този или съседните Клубове?нови [re: cтeфaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано04.11.02 18:48



Браво Стефчо, ти поведе хорото . Мнението на Дейти го броя като служебно, но се надявам, че и тя ще се хване скоро по същество на хорото.

Хубаво си написал тези две причини като за начало. Те са обаче точно като колелото на трамвай номер 9 в Хладилника при пътуване от София към Витоша. Да мръднем още към планината? Т.е. какво си научил за СЕБЕ си. Нали знаеш - подробно и практично. Пък, ако се сетиш за още причини по т.1 или за някое предложение по т.3, супер си .

Целия Клуб Ошо теб слуша сега – давай или размисли първо. Оставалите ще се включат също. Нека първо обаче да помислят и да помедитират.



Тема Re: Защо влизаме в този или съседните Клубове?нови [re: Mиpo]  
Автор3gpacmu (Нерегистриран)
Публикувано04.11.02 19:13



Всеки ще намери в клубовете точно това което търси.
Знам, че ще попиташ лично аз какво търся.
Затова ще ти отговоря предварително:
Не търся нищо.
Нямам желания.
Имам само отговорност.
Отговорност към Любовта, Разума, Бъдещето и Прогреса.
Ако във връзка с тази отговорност се НАЛОЖИ да проявя някакво желание, го правя за целта.
Само тогава и след внимателно обмисляне мога да пожелая нещо, защото отговорността за това е много голяма.
Голяма, защото всички желания се сбъдват.
Независимо какви.
Прочети "Разговори с Бога"



Тема Re: Защо влизаме в този или съседните Клубове?нови [re: Mиpo]  
Автор akonitin (Ateos magnus)
Публикувано04.11.02 19:26



Влизам за да пиша, пиша тук, защото тук на всеки му е все едно какво пиша и не съм длъжен да чета когото и да е и да давам мнения за каквото и да е. Също така и не ме интересуват мненията на когото и да е, не ме интересуват и реакционните философии, които се проповядват тук и оправдават безсилието на исторически ретроградните тенденции, лишени от градивност и позитивизъм. Както казва другаря Мао: "Фън хуо, дун сън фен, хън фуо." (Каквото и да значи това, просто звучи добре.)
Промените настъпили в мен са чисто физически, с няколко психосоматични отклонения. Да кажем, получавам обриви от извесно време. Обривите са с променлива интензивност на обривните полоси и променливо местоположени върху тялото. Лекаря ми казва, че обривите са загадка за него, което значело и че за медицината, предложи един курс вивисекция, за да се разкрият причините за това заболяване, но до вивисекция не се стигна самоуби се от отчаяние. А, не заради мен и моите обриви, не беше заради това, отчая се когато и той получи обриви, т.е. самоуби се заради собствените си обриви. Хм, пак се отклоних от темата.
за мен клуба ще стане по интересен когато всички признаете, че и вие пътувате между звездите, не е нужно да разказвате какво сте преживели, аз така се разтоварвам. Просто признайте бе, хора.
Успешно доанкетиране на все по представителни извадки от клубопринадлежници.

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!


Тема Re: Защо влизаме в този или съседните Клубове?нови [re: Mиpo]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано04.11.02 19:34



Тук влизат само непросветени. Така ще е и така ще бъде.
Единствената положителна промяна в нас ще настъпи като престанем да ходим във някакви си клубове.

Ибюзията се среща с илюзията и се ражда илюзия.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.