Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:35 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Откровено......или откровение...нови  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано06.11.02 11:38



Ако за някой е познато вече, да ме извини!......
За останалите е....../послушах съвета на Здрасти/

Не е лишен човек от любов. Навсякъде може да я намери, да се обнови, да просветне, но той иска много, търси за себе си. Не се умъдрява от неуспехите, не се уякчава от трудностите, а пада духом, защото постоянно забравя това, което знае.
Направен е завет с вас, а вие пак се страхувате. Едни – други си правите злини. То пак не е лошо, защото се учите, но сте недоволни. Все търсите недостатъци у другите, а техните недостатъци всъщност са ваши. Оправи себе си и няма да има какво да оправяш у другите. Следвай пътя си спокойно, не се смущавай, спъваш се. Бил си беден – за да се научиш да претърпяваш, бил си богат – да можеш да раздаваш. Богатият ще стане беден, бедният ще стане богат. Всякакви ще сте, докато се научите да бъдете благодарни и доволни. Вяра да имате, че при всички условия ви е дадено да се справите. Всичко е у вас. Нямало условия – създай ги. Колко ти трябва? Само не си мислете, че който има много пари е щастлив. Задоволено е егото му, но ако не раздава, се подпушва и търси отдушник – ще пие, ще пазарува излишни неща, а те го обвързват и не е свободен. И да нямаш не е добре. Смени си заниманието, опитвай, ако си сигурен, че с постоянство няма да постигнеш успех там, където работиш. Не се страхувай да признаеш на приятелите си, че ти е трудно. Някой чака да му кажеш, за да ти помогне. Не си казал, горд си. Пак задоволяваш егото си, но от друга позиция. Докато се чувствате отделно от другите, ще ви пробват. Високото дърво, ако не иска да е в гората, ще го брули вятърът, ще се превива, докато го удари гръм. Много сила се иска да удържаш сам, значи всичко знаеш и можеш. Може, но връзката ти с Извора трябва да е пряка, да не губиш и за миг вяра, че си под крилото на Отца си. Тогава защо си на земята. Тук си да учиш другите. Върви при тях, бъди проводник на Божията благодат, забрави ли?
Разбери кой си, защо си дошъл, какво си избрал да свършиш, а останалото остави на Учителя си. Той ще избере Пътя, който е най-добър за тебе. Имай светъл ум, топло сърце, милосърдна душа, силен дух и непоколебима вяра, че всичко е за добро.





Тема Re: Откровено......или откровение...нови [re: изrpeв]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано06.11.02 14:23



Като гледам, до един сме дошли да учим другите на тая земя...а учениците са се омели на друга планета. Та така, с неизпълнении мисии ще си ходим.



Тема Re: Откровено......или откровение...нови [re: Haтaлu]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано06.11.02 14:32



Всичко правим в движение, учим и се учим, пък си мислим разни ми ти работи....., за гъдел.



Тема Re: Откровено......или откровение...нови [re: изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.11.02 14:43



Скъпа Изгрев, това което пишеш е много красиво. Да попитам нещо. Текстове като този са ни известни на повечето от всички нас тук. Обаче защо така често се случва да бъдат забравяни? И дали само с припомнянето им е досатъчно да бъдат "вкарани в живот"? Какво е твоето виждане?




Тема Re: Откровено......или откровение...нови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано06.11.02 14:59



Този отговор всеки трябва да го даде сам в себе си, като усещане, като път, като избор.

Това точно не съм го преписвала от книга, в мене беше дошло и затова реших да го пусна, не за припомняне, а като споделяне.

Нищо неприсъщо за някого не можеш да му се наложи отвън. Всеки живее това, което може, както може.



Тема Re: Откровено......или откровение...нови [re: Haтaлu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.11.02 14:59



Не съм съгласен. Ти не щеш да учиш другите много ...Най-много някой цитат, ама той пък не е твой . Учи мееееееее!



Тема Re: Откровено......или откровение...нови [re: изrpeв]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано06.11.02 15:24



"Ригидността е основата на всяко предубеждение. Да бъдете спонтанен, означава да изкорените предварителните си убеждения и да си позволите да се сблъскате с нови хора и идеи. Ригидните хора никога не се развиват. Обикновено правят всичко, както са свикнали да го правят."

Там е работата я, че нищо неприсъщо не може да се наложи отвън. Затова бог използва лостове, лостове да ни извади от черупката, а ние рупаме, рупаме...и така-докато не ни халоса здраво по чутурата...което на човешки език се нарича страдание...




Тема Re: Откровено......или откровение...нови [re: изrpeв]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано06.11.02 15:29



Благодаря ти за откровението и припомнянето, Изгрев!

Благодаря и на Здрасти за добрия съвет!

Усетих топлината с която е написано откровението! Почувствах силата на Духа! Докоснах се до добротата която излъчваш!

Сърдечни поздрави и усмивки..Дейти



Тема Re: Откровено......или откровение...нови [re: изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.11.02 15:37



Не е въпроса да се налага нещо отвън, а какво може ОЩЕ отвътре. Примерно, каваш Всеки живее това, което може, както може. Тази фраза съм чувал също хиляди пъти като оправдание от разни хора в смисъл "Аз толкова мога" (не казвам че се отнася до теб). Пък се оказава, че за щастие МОЖЕМ ОЩЕ ...



Тема Re: Откровено......или откровение...нови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано06.11.02 16:00



Моля те Миро, кажи ми нещо, което не съм чувала!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.