Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За единственото желание...нови  
Автор Drona (чирак)
Публикувано29.10.02 08:59



Миро-о-о,

откри ме чак в Беинса за да ми напомниш, че имам дълг . Ето го и моят отговор:

"Пожелах богатства за да съм щастлив;
получих бедност за да помъдрея.

Поисках всичко, за да се радвам на живота;
получих живота, за да се радвам на всичко.

Не получих нищо, което пожелах;
но получих всичко, за което съм мечтал."

Неизвестен автор





Тема Re: За единственото желание...нови [re: Drona]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано29.10.02 11:59



Мъдрец е този неизвестен автор!!

Думите в повече са излишни.



Тема Re: За единственото желание...нови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.10.02 17:44



Скъпо Дронче, извинявай, че започнах с други, но ми се струваха по-спешни. А ти си сияеща. Хубаво е, че наминаваш насам. Хубаво е и това, което си написала. Но аз бих искал да кажеш нещо от един известен автор – Дрона. И по-възможност конкретно и с прости думи. От толкова ДИРовстване ми се замъгля главата и понякога не разбирам сложните думи, та пробвай за мен поне с по-обикновени и ежедневни такива. И в първо лице единствено число, ако може.

Видях из архива, че си търсела Ошо коментарите върху Патанджали. Ако е още в сила това дребно желанийце може и да помогна. Разгеле говорим за Желания.

Поклон и прегръдка.



Тема Re: За единственото желание...нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано30.10.02 08:51



Затрудняваш ме...:))))

Тия думи така точно предават нещата при мен, че не ми идва нищо, което да добавя или да кажа по-иначе. Затова се и забавих толкова с отговора, защото нямах думите.

Да, търся коментар на Ошо върху Патанджали. Но предполагам, че е наприказвал поне десетина тома :))) та не смея вече и да питам за това, че да не се затрия под грамадата от книжнина (майтапя се).



Тема Re: За единственото желание...нови [re: Drona]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.10.02 13:01



Разбирам много добе затруднението ти ... На мен също не ми е лесно ... Обаче Единстеното Желание отива до самия корен. Пък е интересно да отидем точно там. Защото, по мо мой опит, колкото по ясно видим даден корен толкова нещата след това стават от само себе си. Така, че не бързай, но когато намериш думи, ще се радвам да задълбаем темата.

За коментарите на Ошо върху Патанджали. Наистина си заслужава. Мога да ти дам телефона на брат ми, където са ми книги в България и можеш да си преснимаш или просто да прочетеш това, което искаш. Само първия том го взех и е при мен, но имам там сигурно още 5-6 (всички са на английски). Все пак на български излязоха няколко тома и ако искаш, почни с първия том. Натали сигурно го има. Не знам дал Здрасти не може да го извади също от своята бездънна торба с електронни книги на Ошо. Или, ако някой друг ги има, да се ОБАДИИИИИИИ!





Тема Re: За единственото желание...нови [re: Mиpo]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано30.10.02 13:26



Всичките томове на Йога-4 или 5-са коментари върху Патанджали.
Йога-алфата и омегата
Йога-науката за душата
и т.н.



Тема Re: За единственото желание...нови [re: Haтaлu]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано30.10.02 13:35



Ще се пробвам с един том и ако не умра от преяждаен може да мина и по-нататък.

Удивително, някой си формулирал кратичък наръчник и колко книжнина е произлязла от това във времето.

Аз правя нещо като колекция на различни коментатори на Патанджали. Даже и да нямах друга полза - но е истинско забавление огромното разминаване ...



Тема Re: За единственото желание...нови [re: Drona]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано30.10.02 14:12



Ти що усилия хвърли за едно хилене върху поредните коментари. Да не ти е станало хоби? Или да си прихванала мулевизация?



Тема Ошо коментарите върху Патанджалинови [re: Haтaлu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.10.02 14:37



Та, да приема, че Натали ще даде на заем на Дрона Първия том на Ошо коментарите върху Патанджали?



Тема За коментарите на ОШО върху Патанджали.нови [re: Drona]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано30.10.02 14:37



Мисля, че още в педишната тема ти бях казала, че имам 1, 4 и 5 том, но в книжен вид, не в електронен. Така, че като дойдеш в София можем да се видим и да ти ги дам. А и на Миро брат му може да се включи с другите, ако ги има. Миро, дай знак на брат ти :)))

Ти ми даде идея за една тема, която ще формулирам самостоятелно, защото много искам да видя бисерите, които си колекционирала за Патандажали. :)))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.