Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Конкретни въпроси - конкретни отговори?нови [re: Mиpo]  
Автор Sien (непознат)
Публикувано20.11.02 19:53



Osho Bog li e - kato go vidqh toq vupros i ne6to tiho no ot4etlivo izsturga v glavata mi - a poglednato realno tolkova malko sa smislenite temi - bog li e, ne e li - taka i cql jivot mojete da si se zadqvate - v edno oba4e sus sigurnost e prav - umyt raboti s dumite



Тема Re: Ошо БОГ ли е?нови [re: hi]  
Автор Berta (непознат)
Публикувано24.11.02 17:07



Всичко е Бог - ти, аз, цветето, камъка, кучето. Остава само да си спомним....... да си съберем частите.



Тема Re: Ошо БОГ ли е?нови [re: Mиpo]  
Автор Berta (непознат)
Публикувано24.11.02 17:11



Прегръщам се и се целувам, радвам се че съществувам, но само когато съм щастлива. А в останалото време?! Което е по-голямата част....



Тема Re: Конкретни въпроси - конкретни отговори?нови [re: Mиpo]  
Автор CФИHKC (полиполюсен)
Публикувано26.11.02 14:24



Хей, здравейте! Извинете ме, че така се включвам в средата на бушуваща дискусия, обаче тук видях нещо, което ме е силно заинтересувало напоследък!

Бях на една веселбичка наскоро и просто в мене се беше събрал огромен, болезнен, материален копнеж за музика! И пуснаха едно страхотно любимо нещо!!! Подейства ми откъсващо от ситуацията, от хората, от времето, от нещата, които ми бяха затиснали душата!

И като приключи се почувствах така, все едно в мене е валял дъжд! Пречистена, лека, нова, току-що родена! Не си спомням да е било друг път!

Та въпросът е: това ли е ефекта от медитация - някой се опитва да ми обясни, ама постигнатото откъм разбиране беше минимален. Осветлете ме, моля!

Stat rosa pristina nomine, nomina nuda tenemos


Тема Re: Ошо БОГ ли е?нови [re: hi]  
Автор*_* (Нерегистриран)
Публикувано26.11.02 15:17



Като попитали Ошо, дали папата е просветлен, и той отвърнал: "Не знам. Но ако е просветлен защо му е да е папа"

..та и на твоя въпрос така - Не знам дали е Бог. но ако е Бог, защо му е да е Ошо????



Тема Re: Конкретни въпроси - конкретни отговори?нови [re: CФИHKC]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.11.02 15:57



Пречистена, лека, нова, току-що родена!
Да, това е хубаво определение. Важното е че влизаш в контакт със СЕБЕ си, с ценъра си и от там идват като следствия въпросните усещания.

А пък най-добре - направо медитирай и виж ефекта.





Тема Re: Ошо БОГ ли е?нови [re: hi]  
Автор Berta (непознат)
Публикувано26.11.02 17:21



Чудя се, ти кога ще започнеш да твърдиш, че си Бог. Кога ще си спомниш, кога ще поемеш отговорността, че си Негов равен, Нейна равна. Защото е лесно, удобно да си просто негово дете, негов син. Но трепериш от това да бъдеш негов равен. Твърде много грандиозност, твърде много отговорност. Защото ако си равен Нему, това значи, че никой не ти прави нищо на теб, а че всичко е сътворено от теб. Така че вече не съществуват жертви и злодеи, а само резултати от мисълта ти за нещо.
Та за припомнянето. Англичаните имат хубава дума re-member - събиране на частите. Дори Ошо го е казал - ходи като Буда, говори като Исус, танцувай, ако искаш като Кришна. Ако вече не те интересува дали светът те приема или одобрява. Вече не си доволен от това, което този свят ти е дал. Вече не си удовлетворен от това, което е дал на другите. Искаш болката, страданието и илюзията да свършат. До гуша ти е дошло от света такъв, какъвто е сега. Тогава спомни си. Мисли, говори и действай като Бога, който си.
Разбира се, това ще те откъсне от много от човешките ти събратя. Ще те нарекат луд. Ще ти кажат, че богохулстваш. Ще те разпнат. В мига, в който приемеш осъзнаването за Себе си ще бъдеш охулен, заплют, наречен с обидни имена, обвинен, осъден и порицан.



Тема Re: Ошо БОГ ли е?нови [re: hi]  
Автор Sien (непознат)
Публикувано02.12.02 00:16



kakvo zna4i "BOG" - dai mi opredelenie na bog i 6te ti otgovorq



Тема Re: Ошо БОГ ли е?нови [re: Sien]  
Автор Berta (непознат)
Публикувано03.12.02 21:39



"Всеки човек е устроен индивидуално. Всеки Ме разбира - създава Ме - по свой начин.
За някои съм мъж. За други - жена. За трети - и двете.
За други пък - нито едното.
За някои съм чиста енергия. За други - онова върховно преживяване, което наричате любов. А някои от хората нямат представа какво съм. Просто знаят, че АЗ СЪМ.
И наистина е така.
АЗ СЪМ.
Аз съм вятърът, който духа в косите ти. Аз съм слънцето, което стопля тялото ти. Аз съм дъждът, който танцува по лицето ти. Аз съм ароматът на цветя във въздуха и Аз съм цветята, които излъчват ароматът. Аз съм въздухът, който разнася аромата.
Аз съм в началото на първата ти мисъл. Аз съм в края на последната. Аз съм идеята, която те озари в момент на най-върховно прозрение. Аз съм великолепното му осъществяване. Аз съм чувството, което потдикна онази твоя постъпка, която бе изпълнена с най-голяма любов. Аз съм онова в теб, което копнее да изпитва любовта все отново и отново.
Всичко, каквото е необходимо, за да се свържеш отново - всякакъв ритуал, церемония, демонстрация, медитация, мисъл, песен, дума или действие - направи го.
Направи го в Мое име."
Позволих си този цитат с намерението, с очакването да поспреш малко с тези въпроси и да започнеш повече да наблюдаваш, да се вглеждаш и да се вслушваш. Успех в начинанието.



Тема Е, и?нови [re: hi]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано17.01.03 03:32



Разбрахме, че Ошо не е и не може да бъде Бог (един разрушител не може да бъде Създателят, въпреки че симулантът си измислил сам титлата). Какъв е тогава "просветленият" манипулатор? (в три изречения, моля :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.