Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема THE shitting SHITнови  
АвторПpocитeл (Нерегистриран)
Публикувано29.10.02 05:12



Koлко санясини са необходими
за да се опитат да изчистят

планините от shit,
натрупани през годините,

когато SHIT-ЪТ
- CELEBRATING-
ни пръскаше с shit,
триумфирайки с москвича си
по алеята на НИРВАНАТА,

докато главната SHIT-ка
и останалите просветлени shit-ове,
прегръщайки се,
му подкараха ролсовете;

и океанът на лЮБОВТА
разтвори всичкия този shit -

и заедно с него и
нашето щастие -
което ни заблуждаваха,
че е в самите нас...


И всичко това,
защото "Ачарят SHIT"
не си стоеше у дома
и не медитираше в храма,
а лежеше
полазен от мухите -
в ПЪРВОНАЧАЛНИЯ shit -

и се опитваше да се дистанцира от Него!



Тема Re: THE shitting SHITнови [re: Пpocитeл]  
Автор MнoroCтpaннa (и непредвидима)
Публикувано29.10.02 12:32



Чуй се и медитирай над това:

и заедно с него и
нашето щастие -
което ни заблуждаваха,
че е в самите нас...


Не си смирен, не си се приел такъв, какъвто съдбата ти е отредила да бъдеш!!
От там идва и разочарованието ти. Не си се научил да се радваш на самия ЖИВОТ. В очакване си - на какво? Вбесен си, че ти липсват финанси, за да живееш както си мечтаеш.

Ще ти разкажа един виц, който чух напоследък.

Една мутра извикал своя Ванка (нарицателно от Ванката в шоуто на Слави) и му казал:
- Виж сега, искам да ми купиш самотен остров в топъл океан. Действай!

След 2 дни Ванката докладвал на шефа си, че е изпълнил задачата. Тогава мутрата му казал:
- А сега искам да ми построиш къща от алуминий и стъкло там. Но така да е разположена, че сутрин да виждам изгрева, а вечер да виждам залеза. И на тавана денем да се синее небето, а нощем да светят звездите.

След 3 месеца Ванката докладвал, че къщата е готова. Мутрата му казал:
- Утре летим до острова да я видя.

Пристигнали на острова, влизат в къщата - всичко е така, както мутрата си е мечтал. На сутринта мутрата сияещ от щастие, прегърнал Ванката и му казал:
_ Ех, Ванка, Ванка, такава радост ми доставиха изгрева, залеза, небето, природата наоколо! Не всичко на този свят е пари.



Тема Re: THE shitting SHITнови [re: Пpocитeл]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано29.10.02 12:59



Просител-антиошовист-поет.
А колко санясини могат да се съберат на върха на една игла?



Тема Присмял се хърбел на щърбелнови [re: Haтaлu]  
АвторПpocитeл (Нерегистриран)
Публикувано29.10.02 15:45



Присмял се хърбел на щърбел
Факт!



Тема Благодаря за съвета. Уточнение. [re: MнoroCтpaннa]  
АвторПpocитeл (Нерегистриран)
Публикувано29.10.02 16:11



не си се приел такъв, какъвто съдбата ти е отредила да бъдеш!!
>>> Такъв съм, какъвто Бог ме създаде - здрав, разумен, привлекателен, нормален доколкото все още има такива. Съдбата, в която вярваш, не ми беше отредила да живея като безмълвна марионетка, затова и не съм повече сред тях.

Не си се научил да се радваш на самия ЖИВОТ.
>>> Уча се, нали затова се върнах при семейството си.

В очакване си - на какво?
>>> Надявам се, моля се и приятелите ми, които напуснаха, да съумеят да направят прехода търпим.

Вбесен си, че ти липсват финанси, за да живееш както си мечтаеш.
>>> Нито ми липсват, нито за това са мечтите ми.

Отново казвам, че не сте запознати със живота в комуните, и затова не можете да разберете човек, напуснал такава . Нито пък знаете истинската история и мотиви на ошо.
Пробвайте да прочетете и книга за пораженията, които подобни - много са - култове дават...



Тема Не омразата, а осъзнаването и разкаянието, Миро!нови [re: Mиpo]  
АвторПpocитeл (Нерегистриран)
Публикувано29.10.02 18:14



1. Знаеш, че не АЗ измислих вулгарната асоциация. На мен самия ми е неприятна.

2. Не отворих дума в клуба, за да събирам "дружки анти-Ошо". Забравил си! Анти-ошовци има наистина много - ТИ не можеш да не знаеш, - но не тях търсих (не съм спрял да търся САЙТ за напусналите...)

3. Възглавница, каквато предлагаш не ми е необходима, уверявам те! Това, което ми помага в момента е не омраза към когото и било, а осъзнаването на моите лични грешки и по-големи грехове и разграничаването ми от тях.

4. Нещастен и измъчен съм поне заради това, че ПРЕЖИВЯХ нещо, което ми се струва, че радващите се на живота ЧИТАТЕЛИ на гуруто не би трябвало да изпитат.

Поздрави!



Тема Re: Не омразата, а осъзнаването и разкаянието, Миро!нови [re: Пpocитeл]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.10.02 18:34



А защо не искаш да сподели собствените си грехове и грешки, както ти ги наричаш? Биха помогнали на толкова хора. Аз на твое място бих ги разказал подробно, пък който не иска да ги възприема това си е вече негова отговорност.

И второ, кажи нещо позитивно. Кое ти харесва в живота, към какво се стремиш?

Приятелски поздрави



Тема Грехове, съдба, споделяне...нови [re: Mиpo]  
АвторПpocитeл (Нерегистриран)
Публикувано29.10.02 18:49



Щастлив съм, че вече намерих на кого да споделя (не shrink, естествено)
Повече не ми е нужно засега.

Освен това си чувал приказката, че на човек можеш да му вземеш, но не можеш да му дадеш. (по повод на "Биха помогнали на толкова хора".)

Всичко в живота ми харесва, без преувеличение, има от всичко за всекиго. Дал Бог и радост, и семейство, и вяра, и изпитания, и сили да ги преодоляваме! (Но не като се дистанцираме и грижим само за собственото си егоистично щастие, така опростено разбрано от гуруто; не като търсим щастието в себе си и за себе си; не като вярваме, в сляпа съдба, предначертание: съдба е това, което Бог допусне, но което ние сами си отсъдим).



Тема Re: Грехове, съдба, споделяне...нови [re: Пpocитeл]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано29.10.02 19:39



"Освен това си чувал приказката, че на човек можеш да му вземеш, но не можеш да му дадеш." Tази приказка не съм я чувала, но и не съм съгласна с нея. Напротив, мился че винаги има какво да се даде на човек.

За останалото, мисля че те разбирам. Подобно е и моето виждане, което преди време спеделих в КК по темата Натиска на тълпата:



Ако не съм те разбрала правилно, моля поправи ме.

С уважение..d8a



Тема За даване и отдаване...нови [re: d8a]  
АвторПpocитeл (Нерегистриран)
Публикувано29.10.02 20:10



"на човек можеш да му вземеш, но не можеш да му дадеш" разбирам като "насила хубост не става" или буквално:
и сила, власт, дори най-благонамерено влияние да употребиш, не можеш да предадеш каквото и да е на човек, ако той не го желае или не го търси, т.е. не можеш да му дадеш. Но със сила и пр. можеш почти всичко да му отнемеш.

То не противоречи ни най-малко на желанието на хората да дават, да дават от себе си, да се грижат, да подпомагат, да се отдават на другите заради ТЯХНО добро... ...
Но тук ошовците може би са на друго мнение.


Ти зама казваш, че
"Тогава какво може да се промени? Понеже е почти невъзможно да промениш някого, а още по-малко света, единственото което можеш да промениш е себе си".
Мисля, че много хора, със самия си пример на ДАВАЩИ, ОТДАВАЩИ СЕ, немислещи за собствената си полза и пр. са променили много хора и съдби през вековете.
Иначе, наистина е трудно самия себе си да промениш, камо ли другите.
Но не така е за Бог-създателят ни, от който всички ние само получаваме. Той може да промени всичко и всекиго, но пак трябва самият човек да го пожелае, нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.