Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:12 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Ананда, и ти си Герой!!!нови [re: ananda]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.01.03 16:28



Ананда, и ти си Герой !

Не ми беше хрумнало, че със Save As ще се запише цялата книга, но ти направи много добро откритие!!! Да, наистина работи и вече си свалих към 20тина книги (досега бях свалил само половината на една с Copy-Paste). Така че за 1 седмица ще свалят доста неща и ще ги кача на сайта. Междуврпочем, когато имам книгите офф-лайн, мога да направя еддна програма, която да ги преформатира в текстов файл лесен за разпечатване.

А има наистина доста редки и хубави книги, които не само че няма да бъдат преведен на български, но надали ще бъдат официално публикувани някога и на английски.

А за библиотека на едно CD, аз го практикуван това отдавана. И като прибавиш и разните музики, медитации, аудио и видео лекции, на един хард диск наистина се събира колосална информация.

Прегръдки
Да благодарим на тези, които са си направили труда да публикуват и организират всичко това БЕЗПЛАТНО. Сигурно са го направили просто заради Ошо .



Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано29.01.03 09:52



Миро, математиците и програмистите сте с особено мислене - като че ли всички трябва да знаят как се действа с компютър, освен да се ползва като пишеща машина. :)))

Първо ето линка към заглавията:



Срещу всяко заглавие като разтворена книга е показано, че е фрий за сваляне.

Обяснявам как аз си свалих книгата на ОШО " Вътрешното пътуване" - практически гайд за търсачите. Това са лекции и писма от периода 3 февруари 1968 г. до 5 февруари 1968 г.

The Inner Journey
A practical guidebook for the seekers

С клик върху нея - намира се на буквата I - се отваря дясно поле, от където със Save Target As като се маркира цялото поле

Complete Online Editions :
http://oshoworld.com/onlineboo....

се сваля на хард диска в която директория си иска човек.

Ето тук началото на първата глава, в която ОШО се обръща към търсачоте:

My Beloved Ones,
In this first meeting of the meditation camp, I would like to talk about the first step for a meditator, a seeker. What is the first step? A thinker or a lover follow certain paths but a seeker has to travel on a totally different journey. For a seeker, what is the first step on the journey?
The body is the first step for a seeker -- but no attention or thought has been given to it. Not only at certain times, but for thousands of years, the body has been neglected. The neglect is of two kinds. Firstly, there are the indulgent people who have neglected the body. They have no experience of life other than eating, drinking and wearing clothes. They have neglected the body, misused it, foolishly wasted it -- they have ruined their instrument, their veena.
If a musical instrument -- for example, a veena -- is ruined, music cannot arise out of it. Music is an altogether different thing from the veena -- music is one thing, the veena is another, but without the veena music cannot arise.
Those people who have misused the body through indulgence are one type and the other type of people are those who have neglected the body through yoga and renunciation.



Прегръдки сърдечни



Тема Re: Уточнениенови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Mиpo ()
Публикувано29.01.03 11:19



Скъпа, Лия , права си за "деформирането" и за това е хубаво разни хора, от различни гледни точки да осветляват такива въпроси и ти благодаря за твоите обяснения. Да отблежа само, че линка ти не работи ... Обаче съм сигурен, че тези, които търсят искренно ще се справят (както си се справила и ти). Прегръдки



Тема Re: Всички налични Монрота на сайтанови [re: emil]  
АвторBili (Нерегистриран)
Публикувано29.01.03 14:38



Savsem sluchaino prochetoh tova, koeto si napisal. Chuvala sam za Monro, no ne mi e popadalo nischto negovo. Tova obache mnogo mi napomnya za "Metodat na Silva za kontrol na uma". Hose Silva saschto raboti s Alfa, Beta, Delta i Teta mozachni valni. Saschto dokraya na jivota si pravi izsledvaniya v tazi oblast, kato finansira sam vsichko. Po cyal svyat ima kursove, v koito se obuchavat grupi po negoviya metod. V Balgariya ima izdadena negova kniga, daje mislya, che sa dwe. Vsaschtnost az sam chela parvata i mnogo me vpechatli. Po metodat na Hose Silva mozakat dobiva takava koncentraciya, che samo sled mesec, ili 40 dni, ne pomnya veche tochno (moga da razrovya i da vidya) , che che za chovek stavat vazmojni neschta, koito i prez um ne sa mu minavali. Pri tozi metod rolya imat koncentraciyata, vizualizaciyata i vyarata.



Тема Re: Уточнениенови [re: Mиpo]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано29.01.03 23:01



Миро, линка, който дадох ( но не проверих, за което се извинявам) е от посочения от теб сайт



като се кликне на края на страницата върху GO FOR IT. Отваря се нов сайт, където са книгите.

Кои 20 книги си свалил? Да не ги свалям и аз.





Тема Re: Уточнениенови [re: ***ЛИЯ***]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.01.03 15:31



Аз ще сваля лека-полека (за 1 седмица) почти всичките. Веча съм свалил над 50тина. А и правя една програма, която да ги преформатира автоматически (че са много книгите) в нормален текстов вид.

Та, на който му е слаб интернета да си свали една книга за да има с какво да се занимава докато сваля всичките и ги кача на сайта.

Прегръдки



Тема Audio Rajneesh Bible - About the 10 commandmentsнови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.01.03 15:49



Ако някой не е забелязал от няколко дена на сайта е горното 3 часово аудио, където Ошо се майтапи с бедния Моисей. И не само с него.



Тема 50 Oшо книги в RTF формат !нови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.02.03 13:35



Както казах преди време, че направих една програма, която да преформатира автоматично FREE он-лайн Ошо книгите в нормален RTF (rich text format) вид. И качих на сайта към 50 такива книги. Даже не съм ги описвал поотделно на сайта, че са много, а съм ги групирал по раздели. Който иска да си ги разпечатва има и JPG файл със сканирана оригинална корица на книгата.

Книгата на Тайните е в частта “On Meditations” – Виджняна Бхайрава Тантра. По-натам може да кача още книги. Който е свалил книги различни от тези, може да ми ги изпрати в ZIP вид, аз ще ги преформатирам и ще ги кача на сайта.

Ако забележите някакви грешки при преформатирането, обаждайте се.



П.П. Книгите са на английски, естесвено.



Тема Knigite na Osho na bulgarski!нови [re: Mиpo]  
Автор Crazy Wolf (непознат )
Публикувано21.02.03 18:24



Kato vijdam interesa, a otdavna ne byah vlizal tuk, zapochnah za se zamislyam - kakvo shte kajete da pusneme online tekstovete na pone 20 knigi na Osho na bulgarski - vijte gi v www.shambhalabg.com i si kajete mnenieto, puk az shte naptravya ostanaloto.
Knigite sa vuv format na Word for Windows.
Pozdravi!



Тема Re: Knigite na Osho na bulgarski!нови [re: Crazy Wolf]  
Автор ***ЛИЯ*** (непредвидима)
Публикувано21.02.03 20:48



Здравей,

Аз съм Шоки. Драго ми е да те видя отново тук. От миналогодишния панаир на книгата не сме си разменяли реплики.

Когато Миро пусна сайта, направен от санясини на ОШО, все се надявах да се появиш и да го видиш, защото е много полезен за издателската дейност. Е, разбира се, може и да не е новост за теб или както баща ми обича да казва: "На стар краставичар краставици продаваш"

Прегръдки по ошовски и наминавай по-често де




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.