Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Кoи филми харесвате?  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано10.10.02 19:26



Напоследък започнаха да се появяват един нов вид филми които беше невъзможно да се появят преди известно време.
Това е обнадеждаващо. За да се правят такива филми, значи че има публика за тях. Търсещите хора стават повече.
Интересно ми е кои филми ви харесват?
Ето част от филмите които бих препоръчал на всеки да види:

The Matrix, Powder, Patch Adams, The City of Angels, Plesantville, Family Man, Baraka, The Truman Show



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано10.10.02 20:45



Oт твоя списък първите няколко и на мен да ми любими:

- The Matrix - имам The Matrix screen saver от няколко месеца и всеки път като го видя се сещам за любимия ми филм и често се усмихвам). Скоро трябва да излезе и следващата серия.
- Powder - този филм Миро го спомена в една тема и съм му благодарна за това – иначе сигурно нямаше да го забележа сред многото филми. Най-силния момент беше когато Powder обясняваше за Цялото и за това как вижда хората отвътре, т.е. истинската им същност,
- City of Angels,
- What Dream May Come – за същесвуването след смъртта
- Waking Life – един от малкото анимационни филми, които харесвам – целия филм е един сън, говори се за lucid dreams, както и за много от темите които се коментират и тук, в клубовете на ‘Религия и Мистика’
- Before Sunrise – по-ранен филм на режисьора на Waking Life на подобна духовна тематика. Част от идеите се доразвити в Waking Life
- The Gift - за ясновидските способности и използването им при разследване на убийство
- The Sixth Sense - един от най-полулярните филми за мъртвите
- The Others - много интересно поднесена ghost story с неочакван (за мене поне) край
- Dragonfly – наскоро го гледах и мислех да пускам тема за него и тематиката – съобщения на наши близки от отвъдното и Near-Dead-Experiense

... сигурно пропускам някой и друг филм – те са толкова много.

Можеш ли да обясниш с няколко думи за какво се разказва в Plesantville и Baraka?

Поздравления за хубавата тема..d8a



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: d8a]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано10.10.02 21:12



"Plesantville" и "Baraka"
Филмите от този род е трудно да бъдат вместени в каквито и да било думи. Особено "Baraka". Това е по-скоро една медитация. Това е и предимството на изкуството, че може да предава направо чувствата без да се налага да прибягва до думи. Гледай непременно и "The Truman Show".



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано10.10.02 21:21



Непременно ще ги гледам и двата, тогава :))

"The Truman Show" съм го гледала. Един от хубавите и сериозни филми с Jim Carrey.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: d8a]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано10.10.02 21:33



"The kiss of the dragon" i ochte povetche (mnogo povetche) "The princess of the desert" Makar tche sega sigurno chte mi kajete, tche za po-drugi filmi e stavalo duma...
Pozdravi.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: nobody_]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано10.10.02 21:36



Sorry, не съм ги гледала тези филми и не мога да се изкажа за сега...



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: d8a]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано10.10.02 22:14



П.П. Забравих да включа в списъка Minority Report, The Cell, I am Sam, Amelie



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: nobody_]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано11.10.02 05:47



Няма да кажеме нищо защото лично аз не съм ги гледал. Записах си ги, обаче и ще ги потърся. Благодаря ти!



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: d8a]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано11.10.02 05:55



"I am Sam" съм го гледал. И той е от "новите" филми. Много ми хареса. Интересното е че този филм ми го препоръча моят син.
Другите не съм ги гледал и ги прибавих в списъка.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Авторзaинтepecyвaн (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 12:19



Има ли ги по видеотеките или в мрежата? тия дето са по неизвесните имам предвид не The Matrix или The Truman's Show

мене лично ме кефи "Екзистенц" не знам как е на английски но това е българското заглавие има го по видеотеките, много е луд филма.

Друг много добър е "Vanilla Sky" беше по кината на скоро

Star Wars - има много мъдрости във филма

Fight Club - Класика!

има и други като се сетя ще споделя



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: зaинтepecyвaн]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано11.10.02 13:34



ExistenZ е и на англииски. И на мен ми хареса, както и останалите от твоя списък. Особено Vanila Sky - култов филм, както казва един приятел :)) А знаеш ли как се казва оригинала от който е взета идеята за филма? Пенелопе Круз е играла и в оригиналния филм.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: d8a]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 15:21



imash li predstawa dali rezisiora na waking life sluchaino ne e Richard Linklater?



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: not]  
Авторd8a (Нерегистриран)
Публикувано11.10.02 15:29



Да, той е. Гледал ли си нещо друго от него?



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: d8a]  
Авторзaинтepecпвaн (Нерегистриран)
Публикувано12.10.02 23:45



ами незнам със сигурност ама май беше "Abre Los Ojos" демек "отвори си очите". ама не съм 100%, виж на сайта на "Vanilla Sky" там може би пише, а и сайта е приятен. музиката от филма също е много приятна.

а кажете от къде се мога да си ги намеря тия филми? "Барака" примерно има ли ги по видеотеките? А и оргинала на "Vanilla Sky" бих изгледал с удоволствие! КЪДЕ?



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: зaинтepecпвaн]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано13.10.02 02:22



Ще проверя сайта. Вярно, че имеро на филма беше обратно на Eyes Wide Shut - по ранен филм с Том Круз. Който също забравих да вкюча в списъка :))

Не знам къде могат да се намерят тези филми в България, sorry. Ако нямой има представа да каже.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор pp (ученик)
Публикувано13.10.02 20:53



От периода малко преди кабелните мрежи да тръгнат 95 година имаше един филм Странни Дни. Един от първите Cyber Punk филми след Blade Runner
тук има малко повече информация за него:
http://www.hollywood.com/movies/detail/movie/182092

Относно The Matrix, Джони Мнемоник както и този Minority Report с Том Круз, който още не е излязъл :) в по-голяма част сюжетът им се гради на класиката на Уилям Губсън - Невромантик Neuromancer. Едно книжле което лично аз прочетох 3 пъти за да започна да си представям целия замисъл на автора. И е излязло 84 година обирайки де що награди има. :)) Гибсън има и други прекрасни книги но това е класика. Матрицата е горе долу едно към едно взета от там.
тука има инфо за книжката
http://www.wsu.edu:8080/~brians/science_fiction/neuromancer.html
поздрави!



Тема Kакво става в нас при гледане на филминови [re: 3gpacmu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.10.02 23:01



Първо ето няколко предпочитани мои филма: Powder ("Звезден прах" беше преведен на български) – почвам с него не случайно, говорихме за филма вече със Соня и Дейти в Темата за Езотеричния секс в Кастанеда (филма няма нищо общо с тази тема), Среща с Джо Блак, Адвокат на дявола, Гъливер, Mатрицата, Междузвездни войни, Plesantville, за любителите на бойни изкуства – някой филми с Jet Li и Samo Lou, Chocolat …

Разгеле сме на тема кино и филми, нека да споделим какво се е променило в нас от гледна точка на самия процес на гледане и възприемане на филми (не само горните, а всякакви други). По един и същи ли начин гледате разните филми (били те интересни или не чак толкова) с течение на времето? Забелязали ли сте какво става във вас по време на гледане на един филм? Съпреживявате ли, идентифицирате ли се с даден герой?

Аз бих казал, че по-рано като гледах филми се идентифицирах обикновено с "добрия" герой. Но с течение на времето ми стана интересно да гледам през очите на ВСИЧКИ действащи лица. Да вземем за пример един класически филм като Титаник. Освен да се погледне света през очите на Джак (Ди Каприо) и Роза (Уинслет) е интересно да се усети и света на останалите. За момент, докато героят е активен, се идентифицирам напълно с него ... Все едно че съм дух и влизам в тялото на този човек ... и ставаме едно ... и гледам и усещам като него. Това е всъщност хубавото на добре направения филм, че този процес се улеснява много. Та, в Титаник ми беше интересно да вляза в годеника на Роза, в неговия иконом (който заключи Джак), в майката на Роза, в капитана, в инженера-конструктор, в офицера (които стреля по хората и се самоуби), в музикантите, в двойката, която остана в леглото, разните хора борещи се за живота си ...а също и в изследователите, който търсеха в наши дни диаманта, във възрастната Роза ... даже е ми е интересно "гледната точка" на айсберга, на кораба Титаник, на Океана ...

Ако човек може да се идентифицира за момент с няколко съвсем различни герой, всъщност човек спира да се идентифицира със себе си ... Другият ефект от тези временни идентифицирания е това, че можеш да видиш как би постъпил във въпросната ситуация ... и така понякога човек открива нови неща за себе си ...





Тема бих добвил и К-РАХ...нови [re: 3gpacmu]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано14.10.02 14:14



... много хубаво и приятно филмче
кара те да погленеш на нашата цивилизация от малко по-различен ъгъл



Тема Интересното в тези филми.нови [re: Mиpo]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано14.10.02 19:21



---- Виждам много технически идеи в тези филми. Похватите демонстрирани от режисьорите ги намирам като предвестници на много бъдещи човешки възможности. Телепатията,телепортацията, скорости по-високи от светлинната, съобщения от отвъдното -- всичко това след време вероятно ще бъде факт. Но засега е в рамките на идеята и филма
---- Бръкнах за справка във клуб "Матрицата". Нищо ново под слънцето. Нормално е един да одобрява, на друг да не му харесва, трети да твърди, че всичко е много тъпо ... Не одобрявам единствено категоричното и незабавно отрицание. Не може преди да си видял нещо, преди да си събудил поне най-важните клетки в мозъка си и веднага да изръсиш нещо от рода на "Това са глупости и не ме занимавай повече с тях ..."

Наско



Тема Re: Интересното в тези филми.нови [re: Aтaнac_Ko]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.10.02 21:20



Здравей Наско, какво ще кажеш все пак за това което става в теб при гледане на едни или други филми? Явно нещо става, щом ни харесва и ходим на кино.





Тема Re: бих добвил и К-РАХ...нови [re: not]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано15.10.02 08:41



"К-РАХ" на кирилица или латиница?



Тема Re: бих добвил и К-РАХ...нови [re: 3gpacmu]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано15.10.02 14:42



на латиница
скоро мина по кината в България, така че му е време да излиза на ДВД вече...



Тема Отрекапитулира ли кирилицата?нови [re: not]  
Автор Mиpo ()
Публикувано15.10.02 15:01



Стефчо, какво стана та почна най-после да пишеш на кирилица? Отрекапитулира ли го? Поздравления все пак. Ако пък се и регистрираш и сложиш някакъв нормален ник ...



Тема Убеди ме :)нови [re: Mиpo]  
Автор cтeфaн ()
Публикувано16.10.02 13:27







Тема Re: Убеди ме :)нови [re: cтeфaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.10.02 14:00



Поздравления за Стефан, бивш Not и Not a dreаmer!
Мощно пионерско ура за регистрацията му :
Урааааааааааааааааааааааааааа



Тема Baraka е СУПЕР филм !!!нови [re: 3gpacmu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.10.02 17:04



Такъв филм досега не бях виждал ... Няма думи, а е 100% медитация! Особено дълбока ... Благодаря на Стефан, който ми го изпрати! И за това, което ме посъветва да го гледам на максимално голям екран и с максимално хубави тон колони.

Филмът е 700МВ и е голям за сайта, но ще видя да измисля нещо за да можете всички да го усетите.





Тема мдам ...нови [re: Mиpo]  
Автор cтeфaн (просто стефан)
Публикувано21.10.02 19:02



...последния път когато го гледах по едно време 3тото ми око така се разтрепери, че направо се стреснах...



Тема Re: мдам ...нови [re: cтeфaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано21.10.02 19:58



Чакай да кажа какво стана като го гледах вчера. Аз го гледах вечерта късно, а жена ми беше малко болнава (нищо сериозно) и искаше да и обръщам внимание, а не да гледам филми. Даже не успях да видя филма до края (на 2/3 го видях), защото тя настояваше да си лягам. А като си легнах, започна да се цупи и да ми "чете" как е трябвало да си легна по-рано, защото това и онова ... В други случай бих започнал да и обяснявам ... Но като ме напуши един смях. Един час буквално съм се смял, точно както в Мистична Роза ... Особен вид смях ... Не можех да се спря. Близо час жена ми ми говори, а аз се смея непрекъснато и не ми се обелва, ама НИТО дума... На другия ден, жена ми каза, че всъщност е било добре, че не съм отговарял, а съм се смял, защото така е могла да ми каже всичко, което е имала на спокойствие .

Но е сигурно, че човек влиза на дълбоко в себе и светът остава далеч, далеч ... Ще го гледам пак и сам на спокойствие.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: d8a]  
Автор lutien (tinuviel)
Публикувано14.11.02 18:25



minority report e stra6en! kato se ima predvid 4e ne haresvam filmi za bade6teto toja napravo e super



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: lutien]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано14.11.02 18:54



Toй не е само за бъдещето. Има много мъдрост в него и провокира много въпроси.

А кои други филми харесваш?



Тема За Дейти и lutien - "Minority Report"нови [re: d8a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.02 19:06



А на мен не ми хареса "Minority Report" ... Толкова ми го хвалиха и ...

Както и да е, не оспорвам, че може да хареса на други хора.

Прегърщам ви и двете за компенсасция



Тема Re: За Дейти и lutien - "Minority Report"нови [re: Mиpo]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано14.11.02 19:23



Ами то това си е нормално - като ми прехвалят нещо и на мен не ми харесва в повечето случаи. Но, разбира се има и изключения, като "Властелинът на Пръстените" например. Толкова хубави неща чух за него от толкова много места, че бях почти сигурна, че ще се разочаровам. НО, surprise :))) - хареса ми и то много!!! Сега чакам с нетърпение следващата серия!

Усмихнати прегръдки..Дейти



Тема Re: За Дейти и lutien - "Minority Report"нови [re: d8a]  
Автор Mиpo ()
Публикувано14.11.02 19:37



Не е само това ... Ако искаш кажи кое му е интресното на филма.

"Властелинът на Пръстените" също не ме особено вдъхнови. Ама никак.

Пак да те прегърна, че с тази разлика в мненията... Ето, по ми харесва да те прегръщам, отколкото, въпросните два филма.




Тема Re: За Дейти и lutien - "Minority Report"нови [re: Mиpo]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано14.11.02 20:07



Избирам да не разказвам за филма, за да не разваля удоволствието на останалите, които не са го гледали.

Later..d8a



Тема "продължение" на Гибсъннови [re: pp]  
Автор Anon (плямпало)
Публикувано14.11.02 21:56



Ако не си я чел, виж трилогията за "Хиперион" (дано не бъркам името)
В един момент разбираш, че е като продължение на "Невромантик" в далечното бъдеще, доста яко.

Говоря за книги, не за филм :)



Тема Re: За Дейти и lutien - "Minority Report"нови [re: d8a]  
Автор nobody_ (sluchaen)
Публикувано14.11.02 22:00



Minority report ne mi haresa osobeno, ne mi se vryzvache mnogo stzenaria, no to amerikantzite kakto sa trygnali sigurno i dotam chte stignat...
Vlastelina si e super, no na men nai mi haresa vsychtnost kak beche napraven spriamo knigata, pak spored men mnogo spolutchlivo...
Pozdravi.



Тема Re: За Дейти и lutien - "Minority Report"нови [re: nobody_]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано14.11.02 22:18



Съмнявам се, че американците ще стигнат до там.

Книгата за Властелина си я купих след като гледах филма и на 2 пъти започвах да я чета, но все не ми спореше четенето и накрая я зарязах. Обикновено първо чета книгата и после гледам филма. В повечето случаи книгите са ми по-интересни от филмите, но сега стана обратното - филма ми хареса много повече.

Поздравче..Дейти

Редактирано от d8a на 14.11.02 22:22.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор Anon (плямпало)
Публикувано14.11.02 22:27



Да добавя The green mile ("Зеленият път").

Имаше и един "каубойски", с Ерик Робъртс като шеф на банда, която попада в странен град - не му помня името, може да сте го споменали на английски.

Някой да знае намира ли се някъде "Ганди" - той е от 80-е год, тогава страшно ме развълнува и бих искал да го видя пак.



Тема Re: "продължение" на Гибсъннови [re: Anon]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано15.11.02 13:24



Не съм чел "Neuromancer", но като чуя Хиперион и сравнения с него... значи ще погледна.
Хиперион е най-добрата 'космическа опера' която съм чел. С мнооого малки забележки.

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: "продължение" на Гибсъннови [re: Zemedelec]  
Автор Anon (плямпало)
Публикувано15.11.02 15:00



Продълженията на Невромантик също са хубави, освен последното (май беше 4-а книга - "Mona Lisa overdrive"). "Count zero" беше едно от хубавите.
Джони Мнемоник също е по Гибсън. В БГ изданието на Невромантик е включен разказа.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор caм в kъщи (непознат )
Публикувано27.11.02 16:53



аз лично бих добавил още два филма : "Блаженство" и "Целуни небето "

Редактирано от caм в kъщи на 27.11.02 16:56.



Тема Филмите на Ким Ки Дукнови [re: 3gpacmu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано11.03.08 22:58



Вече писах

и за трите чудесни негови филма "Пролет, лято, есен, зима...пролет", "3-Iron" и "Лъкът".

Наскоро гледах и последните два филма на :

- , има го на или из торентите
- , има го из западните торентите.

Първият филм (Време) не е типичния филм-медитация а ла Ким Ки Дук, но пък може да се медитира над него. Вторият (Дъх) е връщане пак към гореспоменатия стил "филм-медитация", което ми най-харесва у автора.

Търсейки с търсачката на ДИРа, къде бях писал тъдява по-рано за неговите филми, попадна в един съвсем друг клуб, където имаше следната сентенция "Човек дори и добре да живее трябва да види корейско кино".

П.П. А виждам сега, че има и някакъв съвсем нов негов филм от 2008 "Sad Dream".



Тема Пазачът на Мъртвитенови [re: 3gpacmu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.03.08 18:28



Май

е първия български филм в горната листа. Всъщност, от много години не си спомням да съм гледал средно хубав български филм, а пък духовните такива са още по-голяма рядкост.

Е, Пазачът на Мъртвите, който го даваха в петък по ТВ България, е приятно изключение и може би бяла лястовица за евентуално възраждащато се българско кино.

Медитиращите над Смъртта в една съседна тема биха намерили интересни гледни точки в този филм определена за най-добър филм за 2006/2007 г. от СБФД.

П.П. Преди няколко дена (и в тон с филма) почина внезапно на 45-годишна възраст режисьорът му Илиян Симеонов.



Тема не много популярни култови филминови [re: 3gpacmu]  
Автор konopr ()
Публикувано21.03.08 13:26



Страх и омраза в Лас Вегас(Fear and Loathing in las Vegas) с Бенито Дел Торо и Джони Деп и Cheech and Chong филмите, поне първите 2 филма, следващите не съм ги гледал още и също така филма Мъртъв(Dead Man) с Джони Деп



Тема Re: не много популярни култови филминови [re: konopr]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано22.03.08 00:59



Здрасти!
Току що гледах един страхотен документален филм и се сетих за теб, мисля , че много ще ти допадне, ако вече не си го гледал разбира се!
Можеш да го изтеглиш от kolibka.com - след това кликваш в/у "човек" и после най-новите филми - казва се Other worlds, a journey into the heart of Shipibo shamanism



Тема Re: не много популярни култови филминови [re: inti]  
Автор konopr ()
Публикувано22.03.08 15:54



радвам се че си се сетила за мен, мерси за линка, сега го дърпам филма





Тема Филминови [re: konopr]  
Автор a6ooo (непознат )
Публикувано01.04.08 01:05



Здравейте,
Препоръ4вам ви филма The man from earth ,кратък коментар на филма съм написал ето тук :http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=osho&Number=1948687025&page=0&view=collapsed&sb=5

Baraka наистина е мноо як филм ,толкова много се показва и загатва и то без нито 1 дума.
4етох 1 писание на Миро за преживяванията му след Bарака и аз имам 4есто такива изблици на смях,когато приятелката ми ми се нацупи за не6то(в пове4ето слу4аи не6то глупаво).
Само докато й видя физиономията и изригвам в бурен смях и тя колкото пове4е намила толкова пове4е смех има.И такива невероятни глупости и затапки ми идват на ум ,не само ми идват ами и ги казвам(макар да знам 4е може да вло6а не6тата,ама не мога да се стърпя ,а пък и тя си го проси).Забелязал съм 4е така става когато през деня съм направил доста упражнения и съм ги правил в пълна хармония,освободеност,спокойствие.





Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Авторamrit (Нерегистриран)
Публикувано04.04.08 16:36



Ето един филм,който ,надявам се да ви хареса:"Буда".За съжаление има субтитри само на английск и руски.Иначе е озвучен на испански.Ето и официалният му сайт:http://www.unbuda.com.ar/

Още един любопитен филм:Gurdjieff-Meetings With Remarkable Men (1978) .Това е биографичен филм за Гурджиев,снет от режисьора Питър Брук,за духовните търсения на Гурджиев,срещите му с Майстори и обучението му в суфиски манастир.



The story of Gurdjieffs travels through the Middle East and Central Asia as he searches for a meaning to existence.

During his long career, director Peter Brook has conducted a wide range of theatrical experiments, pushing audiences and performers well beyond their typical experience of theater, in an effort to achieve not a temporary catharsis but a transcendent, transformative event. As the narrator of THE MAHABHARATA says, "If you listen carefully, at the end, youll be somebody else." This interest in transformation that has characterized the latter part of Brooks career continues with this adaptation of the autobiography of famed mystic G.I. Gurdjieff, which stars Dragan Maksimovic. Driven by a sense of unwavering dedication to unraveling the meaning of human existence, he journeys throughout the most unattainable areas of the East, encountering an array of Hindu fakirs, Buddhist monks, whirling dervishes, and gurus of every stripe. In search of enlightenment, he climbs the Himalayas, walks across the desert on stilts, and uncovers evidence of an ancient order, guards of an arcane wisdom. Most fascinating, perhaps, is the form of dance he created as a form of meditation and later taught in the West. A film that may be best appreciated by those already familiar with the work of Gurdjieff, MEETINGS WITH REMARKABLE MEN features spectacular photography and a highly evocative score, incorporating various indigenous musics.
Препоръчвам ви и Dreaming Lhasa
Karma, a Tibetan filmmaker from New York, goes to Dharamsala, the Dalai Lama's exile headquarters in northern India, to make a documentary about former political prisoners who have escaped from Tibet. She wants to reconnect with her roots but is also escaping a deteriorating relationship back home.

One of Karma's interviewees is Dhondup, an enigmatic ex-monk who has just escaped from Tibet. He confides in her that his real reason for coming to India is to fulfill his dying mother's last wish, to deliver a charm box to a long-missing resistance fighter. Karma finds herself unwittingly falling in love with Dhondup even as she is sucked into the passion of his quest, which becomes a journey into Tibet's fractured past and a voyage of self-discovery.

http://www.dreaminglhasa.com/home.htm
Както и невероятният френски сериал:"Mystere"
Тези филми,могат да бъдат изтеглени от торентите на Thepiratebay.Субтитри,за съжаление,има само на руски.



Тема Un Buda...нови [re: amrit]  
Автор Mиpo ()
Публикувано06.04.08 13:21



Аржентиският филм Un Buda го гледах преди година. Наистина темата е интересна, но поне на мен филмът ми се стори малко уводен в тази тема. Кой знае, може би съм имал по-големи очаквания...

Този за Гурджиев се надявам да го гледам скоро. Като се сетя за книгата Meetings With Remarkable Men винаги ми идва на ум един пасаж от нея как Гурджиев трябвало да пътува 2 години и да мине през различни трудности за да намери един папирус с няколко реда мъдрости, които в момента всеки средноинформиран духовнотърсещ човек има с "тонове". Иначе, друг е въпросът кой колко ги оценява, разбира и прилага...

Благодаря и за останалите филми, ще ги потърся.





Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор zwerfster (speed zombie)
Публикувано15.07.08 01:50



не Долината на цветята а Metro - унгарски
не Време и Пролет и тн а Обе6танието - китайски
не Легенди за Страста а Вавилон - американски





Тема 12нови [re: 3gpacmu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано18.11.08 15:06



Филма

(2007) на Никита Михалков.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано24.11.08 20:03



Brazil



Love is a time machine


Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор L. An (непознат )
Публикувано11.12.08 14:26



http://zamunda.net/details.php?id=94160

Поздрави на Миро, Хуанджи,Мо,Ведрост.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: L. An]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано14.12.08 19:47



Я, LiAn


Как си? Какво стана с преместването, с любовта, с поезията..?



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: Beдpocт]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано14.12.08 20:21



Айде, ти ще я интервюираш, пък аз да питам дали случайно ти се отвори някоя субтитра във филма, че на мен хич.





Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано18.12.08 21:49



Не зная, Хуанджи, не ми е останало време да го отворя. Видях само, че се иска регистрация..Надявам се по празниците да го видя. Ти ще ходиш ли към София тази седмица, дето идва..или другата?



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: Beдpocт]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано18.12.08 21:56



Не, до Нова Година нямам ходене.



До кога си тук?



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: huanji]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано22.12.08 01:19



до 5-ти



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: Beдpocт]  
Автор huanjiМодератор ()
Публикувано22.12.08 07:18



Остави телефон на лични, вероятно е да дойда след Нова Година и ще се обадя.





Тема Тихон,нови [re: L. An]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.12.08 19:28



как ты?





Тема Other Worldsнови [re: 3gpacmu]  
Автор Mиpo ()
Публикувано19.01.09 00:04







Тема Re: Other Worldsнови [re: Mиpo]  
Автор imprint (познат)
Публикувано21.01.09 22:42



в този ред на мисли - и този:
On the Ways for the Next Dimencion, na Clemens Kuby през youtube тук:



излезе и книгата на български за този му филм, също тъй -

вътре - тихо

Тема Blueberryнови [re: imprint]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.01.09 15:32



е своеобразно продължение на Other Worlds, но като игрален филм вече. Режисьор Ян Кунен е същият, даже и същият шаман от предишния документален филм играе в него...



Тема 12 monkeysнови [re: 3gpacmu]  
Автор konopr ()
Публикувано25.01.09 20:13



това е доста интересен филм с Брус уилис, даваха го преди седмица по телевизиятаза човек който поради обстоятелствата изживява живота си в неподредена времева последователност



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор imprint (познат)
Публикувано01.02.09 09:57



от 'тези' филми: Dragonfly, Sixth Sense;
всичко на Тарковски, но най-вече Сталкер и Жертвоприношение.
a, и Kundun :)
и 'Затоичи' на Такеши Китано

Редактирано от imprint на 01.02.09 11:07.



Тема Re: филмите на Ким Ки-Дукнови [re: 3gpacmu]  
Автор Lewellin (непознат)
Публикувано14.02.09 00:36



Някой има ли линкове за негови филми?
гледала съм:
Пролет, лято...
Време
Пътят към дома
Сън
имам Тетива/Ковчег и скоро ще го гледам

Интересувам се от останалите му филми


Редактирано от Lewellin на 14.02.09 00:57.



Тема Re: филмите на Ким Ки-Дукнови [re: Lewellin]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.02.09 17:15



Инке, освен тези, които изброи, съм гледал още Breath (Дъх) и 3-Iron (може би на BG да е бил преведен "Път към дома", на френски беше преведен "Наематели"). И двата ги имам на файл, а може да ги намериш и из западните торенти (btjunkie примерно). Гледах и Samaritan Girl (Самарянката), но не ми хареса за разлика от почти всички останали филми на Ким Ки Дук.

А щом си се отворила на тази тема, обърни внимание на корейското кино като цяло.



Тема Re: филмите на Ким Ки-Дукнови [re: Mиpo]  
Автор Lewellins (magician)
Публикувано19.02.09 21:07



Какво искаш да кажеш с това : "Инке"?
Да, и Breath съм гледала, пропуснах - много ми хареса
Последният, който гледах, Тетива или Ковчег, си е чиста тантра - но малцина ще го разберат!
Всичките му филми са символи, взети от източни учения, най-вече от будизма.

Ако имаш линк за теглене на другите му филми - дай насам.



Тема Re: филмите на Ким Ки-Дукнови [re: Lewellins]  
Автор Mиpo ()
Публикувано20.02.09 17:47



Ако имах линковете, щях да ги сложа. Просто имам няколко по-стари филма, които не знам вече от къде съм ги свалил или кой ми ги е дал. Ако искаш, обади ми се на и-мейла и може да видим как бих могъл да ти ги прехвърля.

Да, така е, символи са от Будизма или Дзен... Или по-точно филмите му са ЖИВ будизъм и Дзен.

П.П. С "Инке" се обръщам към хора, които обичам.



Тема Re: филмите на Ким Ки-Дукнови [re: Mиpo]  
Автор Lewellins (magician)
Публикувано20.02.09 20:32







Тема Piнови [re: 3gpacmu]  
Автор konopr ()
Публикувано10.06.09 00:46



ето един себепознавателен филм, не видях някой да го е поствал



Мрачен черно-бял разказ за гений, за който числата са живот и смърт. Обзет от идеята да намери значението на онзи отговор, който знаем като “42”; за живота, вселената и всичко останало, дори още по-амбициозно – да обедини всичко това под един знаменател. Неуморно търсещ в древните вярвания на евреите, в хаоса на ежедневието, в стратегията на играта Го, в съвършенството на геометричните форми. Докато се докосне до божественото и разбере, че отговорът не бива да се открива. Никога!



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор yi-rene (неzaпознат)
Публикувано16.06.09 20:05



ben-X

Take a deep breath, look at the sky and feel the air, the sun, the life & love & joy


Тема Masters of Heaven аnd Earthнови [re: 3gpacmu]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано11.12.10 18:41



Masters of Heaven аnd Earth - The Secrets of Tai Chi Chuan



Който иска да влезе от чужбина в Замунда, може да използва прокси сайта , където да вкара горния линк.





Тема No mires para abajo / Don't Look Downнови [re: 3gpacmu]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано03.01.11 17:50



Чудесен е! Пример за сливане на Ошо и Тао. Много подхожда като символ на този клуб. Хей, не гладай надолу









П.П. Благодаря на принцесата, която ми го показа.



Тема Bliss (1997)нови [re: Mиpo]  
Автор Riddick. (непознат)
Публикувано03.01.11 19:38





Не знам дали е споменаван в темата досега. Ако не сте чували за него но сте чели 1-2 книги на Мантак Чиа относно сексуалните практики, ще ви е интересен.
А ако сте фенове на Twin Peaks или One Tree Hill ще ви хареса още повече - заради главните герои.
Ако пък не харесвате споменатите 2 сериала и смятате даоските сексуални практики за китайски измислици, едва ли ще ви хареса освен ако не го гледате като обикновенна драма.

линкове:






Тема Re: Bliss (1997)нови [re: Riddick.]  
Автор vidiya (минаващ)
Публикувано03.01.11 20:04



Наистина,страхотен филм!



Както и филма на невероятния Субиела,за който Миро,спомена-No mires para abajo / Don't Look Down ............
Enjoy!

Редактирано от vidiya на 03.01.11 20:20.



Тема Re: No mires para abajo / Don't Look Downнови [re: Mиpo]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано04.01.11 00:17



Много нежен..благодаря!..



Тема Re: Bliss (1997)нови [re: Riddick.]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано05.01.11 22:57



Още един чудесен филм, чието място е именно в тази тема. Не го бях гледал, благодаря ти!



П.П. На 39мин50сек от филма се вижда един постер на Мантак Чия относно поясния меридиан от Fusion II практиката. Много го обичам този постер, защото при Чия този меридиан не е само около кръста, а на поне на 9 нива като пашкул. Този постер е рисуван от Хуан Ли, който сам по-себе си е още един артистичен "Чия".



Тема Chemistry: A Volatile Historyнови [re: 3gpacmu]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано16.01.11 13:39



Chemistry: A Volatile History/Химията: Летливата история

(3те части са най-долу на 1ва страница)

Много добре направен филм на BBC, който показва как се развива познанието. След като говорим за алхимия, хубаво е да се знае какво е и химия... Двете са свързани. Познанието навън е много сходно с познанието навътре. Всъщност, все е познание.



Тема 1 Giant Leapнови [re: 3gpacmu]  
Автор MиpoМодератор ()
Публикувано07.02.11 14:38



Колкото и да е странно, но в темата досега не е ставало въпрос за

. Филм, подобен на Барака, който с музика, картини и култури от различни крайща на света ти спира ума. Истинска медитация.



(един откъс от филма)

Има го онлайн на (усилията по регистрацията си заслужават не само заради този филм, а примерно и заради Сексуалния цигун на Майкъл Уин и разни други) или на www.rutracker.org/.



Тема Мастер и Маргаританови [re: 3gpacmu]  
Автор МирОМодератор ()
Публикувано25.02.11 14:36



(по Булгаков). Изключителен по съдържание, многопластовост и дълбочина филм, който плюс това е и направен много добре!! Някой търсеше в съседните теми Маргарита, тук има една, която никак не е лоша.

Няколко Youtube откъса:

Разговор на Воланд (един обикновен Сатана) с "двумя обыкновеными философов". Очень поучительно!



Раждането на една вещица и танца на колежките й


Филмът го има онлайн тук: , но заслужава да бъдат свалени всичките 10 серии с хубаво качество от тук: .





Тема Re: Мастер и Маргарита и с английски субтитринови [re: МирО]  
Автор МирОМодератор ()
Публикувано25.02.11 14:51







Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано09.09.11 22:27



Киното, като всяко друго изкуство е отражение на заобикалящия свят. Но магията на киното не е в огледалния образ - повечето филми възникват от обусловеностите на съвремието и уви не успяват да излезят от тривиалноста на модата. Войните, любовта, религията, господството, философията, киното е уникално, защото може да съчетае в себе си всички останали изкуства, всички науки, учения и исторически моменти на човечеството, но не е това магията на киното, това е банално - имаме или скоро сме преживели война, давай филми за война, има сексуална революция давай филми по тази тематика, ето вече няколко години на мода е да се екранизирват най-различни древно европейски митове, истории и т.н. Всичко това е боклук, това е за продан и е с комерсиална цел, да задоволиш глада на човека живящ отъждествявайки се с настоящите шумотевици.

Доста силно изкуство и за съжаление пропадайки с главоломен устрем към нищетата на невежата, който дали ще гледа Изаура или Матрицата, важното е да убие време, да погледа ефекти и УЖ отразяването на реалноста. Силата му иде от достъпноста - от всички сетива, човек е най-подвластен на очите, с тях най-лесно се усвоява. Една картина е пак изкуство на тези сетива, но статичноста й, я прави по-трудно смилаема, окото вижда и това е, няма движение, няма какво да види повече т.е. иска се и въображение, а друго си е да има за какво да се хваща пак и пак. Не напразно повечето медитации, от това което съм чел, започват със затворени или полуотворени очи - ние се прихващаме за мислите, а окото за движещите се обекти и за това, киното е приятно, забавно и модата в момента, да има ефекти, колкото се може, повече неща за окото.

Но не и не, не е в това магията на киното, не е тука разковничето. Секрета, който прави един филм силен е да има разглеждане извън рамките на -измите, съвремието, модата - фундаменталните въпроси, сътворяването от само себе си, критичноста към всички възможни отговори, неопределеноста, уляването на мига, пустотата в човека, това е магията на киното, неписания разказ зад параванния сюжет.
Всички сме чували за Шекспировата мисъл, че животът е сцена, а всички ние сме актьори и хорат ахват, и като питам за какво, масовия отговор, че наистина е така, всички сме актьори, всички играем, а светът е сцена, колко велико. Да, ама не - гения на Шекспир винаги е бил зад красноречивия му изказ, дори не се вижда, колко праволинейно го е написал човека. Това е критика от страна на Шекспир, а не похвала, че именно всички играем и до толкова играем, до толкова сме запленени, че ние дори играем себе си, няма никой в публиката, ние сме актьорите, къде е трезвоста, къде съм АЗ, играя там, играя в еди кой си момент на сценария, играя хиляди лица, персонажи, емоции и какво ли още не, а моето лице, моята персона, моята емоция, кога ще я изживея, кога ще престана с този скапан театър на живеене.

Киното е същото - дори забелязвам, как по документални филми или репортажи, или в научно специализираните канали, като дискавъри и нешенъл, хората играят това, което им е показано по телевизора. Дори негрите играят, образа на негри от екшън филм, с малоумните им акценти, маймунските гримаси, но във филма участват талантливи (и не чак до там, но все пак учили за това) актьори, те просто играят, за да си вземат парите (примерно), но те не са това, което виждаме на екрана ... така но зрителя, много му харесва даден образ и като гладно куче подир миризмата на печено на скара, почва да го преследва в ума си.
Аз лично много ме е яд, че киното - това е забележка, чута от Рангел Вълчанов, че за киното вече не можем да говорим, като за изкуство, вече навсякъде се говори за киноиндустрия ........ тъжно и жалко. Изкуство и индустрия, се получава същото като религия + държавно управление - всичко прекрасно се унищожава, в името на алчноста.

Моя личен опит с киното идва от баща ми - като тетрален режисьор, има по-ясен поглед в/у киното и аз прихванах от него. Трудно ще се сетя, кои са първите филми, от които насетне почнах да изграждам вкус и съответно остра критика, но горе-долу това са първите заглавия пред, които останах шашнат.

"Аризонска мечта" на Кустурица - това ми е топ 10 филмите. Не знам какво няма в този филм, че да го спомена - пустинята дори имаше активна роля. Адски силен, адски луд, адски объркващ, адската красота, всичкото пропадане на човешките фикции.
"Апокалипсис сега" - това мисля, че малко по-късно съм го гледал, защото си спомням, че след този филм захвърлих всичките ми националистични, рецидивистични, скинарски и прочие възгледи, за които се бях хванал ма яката.
"Убийци по рождение" - чак се зачудих, защо ли не хвана и аз пушкалото, и всеки който ми се пречка да си го отнася.
"Доорс" - другия филм на Стоун, който .... хм отвори светогледа ми към музиката. (а и поезията)
"Мера според мера", "Краят на песента" , "Време разделно" - не просто Български филми, това са филми за историята.
"Девет седмици и половина"

- тука бащата трябваше да ме води на кинг-конг, но влязохме по погрешка в другата зала. Гледах го още с не съвсем ясното знание, като как се правят децата, но пишката ми знаеше явно преди мен. Филма е много добър, не знам дали не се увредих нещо с това, че в ранна възраст гледах непозволен филм, но от тогава насетне, жените са ми в, под, над, сред, пред и каквито други посоки има на съзнанието. За мен това е ненадминат филм в жанра.

Има и още, но не мога да се сетя в момента. В по-късните ми години, вече бях върл разбирач на кино и никой от наборите не давах да ми стъпи на малкия пръст. Притесни ме, това че дори сам пред себе си, допусках вероятноста за снобарщина от моя страна. Но има един режисьор, който никой от баща ми и от колегите не одобряваше, и аз така и не му обръщах внимание. Е тука жена ми трясна колко съм кух и колко съм изпуснал - още с първия негов филм, разбрах, че моя вкус за кино всъщност не е определен от никой, не се съобразява нито с мнението на баща ми, нито с наградите, с абсолютно никой, градях си изцяло мое предпочитание, което сам пред мене бе показателно, че не снобея.
Говоря за Тарковски, видях че е споменат веднъж в темата - е аз лично Соларис дори ме дразни, но Зеркало и Сталкер, са ..... хм ... как да кажа, след тези два филма, за мен киното бе свършило, не вярвах, че може да се направи нещо толкова безупречно. Това са два филма, извън всякакви класации и категории, няма и една малка поне забележчица, която да отправя, какъв е този човек, какъв е този ум, не знам, но това са неземни филми.
Но все пак преди тях, бях изгледал доста заглавия.
"Съдбата на човека" на Бондарчук - така и не съм гледал друг на филма на този режисьор, но според мен това е задължително заглавие.
"Иди и виж" - от никой друг филм, не съм бил толкова потресен. И естествено, направения по същото време от съпругата на Климов.
"Восхождение" - Шепитко мисля, че е единствената жена, чиито филми харесвам ... и то много.
"Додескаден" - един от най-трудните филми, така и си остана малко чужд за мен, но ето любимия ми филм на Куросава, а същевременно не знам защо най-непризнатия му.
"Изгубената магистрала" - чак ми бе станал култов филм, а за Fire Walk with Me дори не желая да говоря, това е превъзходен филм, страхотно постижение.
"Декалог" на Кешловски - някои от "сериите" чак ме накараха да изтръпна, на това му викам отражение на реалност.
"Портокал с часовников механизъм " - чак се зарадвах, че се намирам на дивана у дома.
"Tideland" - Гилиъм нещо не ми допада, но ето пак най-непризнатия му филм, на мен пък ми влезе под кожата.
"8 1/2" - Фелини и по принцип италианското кино така и не ме привлече, твърде глезено и превзето ми стои, но конкретно осем и половина, е лудница по всички параграфи.

Сссссссссс не знам, много филми съм гледал, по принцип руското кино за мен е най-силно - по-скоро съветското, не само от русия. Нека спомена и още един филм, който поне на мен ми скри шапката и ме остави без мисли, без реакция, като свърши.
Много ме е яд, че така и не мога да намеря друг филм на Тенгиз Абуладзе, но Покаяние ..... а е не искам да говоря, това се гледа.

Та малко да се надуя като пуяк, в масовия случай като разгледах темата, не мисля, че тези филми ще ви допаднат, а и изобщо тези режисьори, защото имат не само по един добър филм, те са историята на киното, те са го създали дори .... естествено не са само изброените.
И в 21 век се оказах пред празен екран, няма какво да се гледа и това е. Докато не попаднах на азиатското кино. Видях, че сте споменали Ги Док и наистина шашна ме този човек. Ето това е извънрамкото кино, никаква Азия няма тука, това е световно кино, общочовешки теми се разглеждат, по възможно най-екзистенциалния начин - и разбира се Дихание, пак най-непризнатия му филм, аз го имам за едва ли не, най-силния филм от Азия.
Но ето и малко по-съвременни заглавия, предимно от Азия:
"No mercy for the rude"
"I'm А Cyborg, But That's OK"
"Season of Good Rain"
"A Moment To Remember "
"Come rain, come shain"
"Achilles.And.The.Tortoise"
"Dolls"
"Why.Did.You.Come.to.My.House"
"Царь"
"Крадец"
....... ай стига

п.п. трудно мога да кажа, кой към кое учение/ религия причислявам, но будизъм и Дихание, няма как да се съглася. Точно дихание е шедьовър, това е от най-тежката категория филми, които не влизат в никакви изми ... за него ми иде да тръсна цял пост.

Редактирано от Exaybachay на 10.09.11 00:22.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор Arsonn (tyrsesht)
Публикувано30.09.11 13:59



Benny and Juhn

Leben und leben lassen !


Тема Re: Baraka е СУПЕР филм !!!нови [re: Mиpo]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано11.10.11 11:29



Такъв филм досега не бях виждал ... Няма думи, а е 100% медитация!

Това за кой филм става на въпрос - чета, ма нещо не мога да проследя?



Тема Re: Baraka е СУПЕР филм !!!нови [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано11.10.11 15:50



В заглавието на постинга го пише - Baraka. Има го навсякъде из торентите, а вече и с много по-добро качество. Всеки път като го гледам повторно съм готов да потвърдя, това което написах по-горе за него.



Тема Re: Baraka е СУПЕР филм !!!нови [re: Mиpo1]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано11.10.11 16:01



Барака го гледах още, когато излезе - но само един път, дойде ми въз ...... а е стана ми горчиво, а и без това съм така.
Безмилостен поглед.



Тема Re: Baraka е СУПЕР филм !!!нови [re: Exaybachay]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано11.10.11 16:14



Виж го от гледна точка на медитацията... на цялостно приемане и несъдене, за което говорим.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано13.11.11 20:12



Понеже виждам, че повечето тук харесвате романтични и любовни филми слагам един от любимите ми в категорията:

The Last Seduction







Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано25.11.11 09:00



Да оставим параолимпииците спористи, спокойно да се набират в клуба, сигурно някъде в обърканите си представи печелят купи


Ако религиозната система от вярвания е за хора с пробити души, тези които приемат атеистичната система от вярвания са в двойно по окаяно състояние - освен че са пробити се и кривят, че и религията няма да им запълни празнината в душиците
Ако религиозните са в шибано положение, върлите атеисти са в шибано шибано състояние - жалка работа

Този път един наистина oригинален и романтичен филм, който има собствен характер и създава определено настроение

Suzhou river





Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано25.11.11 10:41



Suzhou river
Това филмче наистина е сполучливо - допадна ми как подрони туристическия имидж на лъскавичкия Шанхай, до колкото си спомням режисьора имаше някакви проблеми заради това.

Редактирано от Exaybachay на 25.11.11 10:42.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: Exaybachay]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано26.11.11 11:40



Taкива детайли аз не знам...

Да сложим тук и българската сънуваческа...



Като в сън непробуден… като в сън непробуден…

С чий очи сънувам, чий е този лик обречен?
Смъртен глас ми се причува и отеква с вик далечен…
Как да зърна да погледна, чуждий образ да прегърна,
на лицето ми студено грях в надежда да превърна…
Със сърцето ми ще диря път в съдбата непозната
нямам майчина закрила, нямам нищо на земята…
Докато намеря утеха в нощите, бягам от себе си
потъват ми следите.

С чий очи сънувам, чий е този лик обречен?
Смъртен глас ми се причува и отеква с вик далечен…
Как да зърна да погледна, чуждий образ да прегърна,
на лицето ми студено грях в надежда да превърна…

Като в сън непробуден…



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано26.11.11 12:47



Taкива детайли аз не знам...
Ето - 2 годишна забрана. (и още няколко

- бръкнал им е в здравенцето)


Редактирано от Exaybachay на 26.11.11 12:48.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор voyageur (член)
Публикувано31.12.11 17:35



Боен клуб,Господин Никой,Барака,Коянискатци,Планински пощальони,Матрицата,Деветата порта,Досиетата Х,Кей Пакс

La Puerta Del Cielo


Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: Exaybachay]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано10.02.12 16:08



Ей това филмите на/ с религиозна тематика, много зле положението - за моя вкус.

Гледах Дзен - филм за Доген. Преди време се мъчих да чета негови есета, но дали заради превода или заради самия Доген .... това беше пълен буламач. Сега като гледах и този филм, ако го приема за достоверен, то може да се направи извода, че не е заради превода.

Phorpa / The Cup - видях, че Кхйенце Норбу е много хвален .... ама какво му хвалят толкова не знам. Верно филмчето не е просташко и малоумно, дори има и доста забавен и весел контекст, но .... как да кажа, най-накрая пред прага на 21 век в Тибет открили, че по света имало една игра с топка, която наричат футбол.

Виж за Travellers and Magicians има така И художествена стойност - това ми допадна, не е баш по мой критерии, но струва си гледането.

The Spirit Of Tibet - филма за Киенце Ринпоче, който би трябвало да е просветлен. Аз малко ме съмнява, макар човека наистина видимо да излъчва доста сила, но ...... а е какви ги вършат в този Тибет по дяволите, една камара ненужни неща. Тъй като е документален филм, критика не мога да дам, тъй като нито съм запознат с Тибет, нито съм по документалните филми, та не знам колко е съдържателен и достоверен ...... обаче нещо не ми харесва историята там.

Wheel of Time - пак документален филм за Тибер на Werner Herzog (да не сбъркам на БГ). Това име ми е познато, но не мога да се сетя кой негов филм съм гледал. Добре направен, с хубави кадри на Тибет - ставаше дума за някакво големо събиране в годината, правят там една "мандала" (мисля, че така се казваше) те това колело на времето от пясък и после .... а после от къде на къде, "големия" Лама ще я разпръсква. Ето от този филм много, ама много ми паднаха в очите Тибет - директни кадри на овцо-помияри, които блеят да им хвърлят малко бонбонки пък после буквално!!! ще се избият за тях. Малко като козунаците в Пловдив - баш същото. Ирония - големия Лама излезе, рече че бил болен и няма да се извърши официалната церемония (каквото и да значи това), подсмръкна два-три пъти и се прибра на топло. За они дека от 3 години - божееееее три години лазят по земята, за да идат на въпросното събиране, ама лазят наистина, даваха един чак си деформирал костите на ръцете ........ какво очакват да постигнат с това лазене, до кога ще лазат там, този гърч си го причиняват сигурно от началото на будизма, не виждат ли, че лазят на едно място и никъде не стигат. Та за тях - едно потупване по рамото и туй то. Разбирам ги Тибет, че кой ли не им такова такованката, ама ми се струва, че ламите продължават с таковането.

Waking.Life - който не е баш религиозен, а един опит за мистично изпълнение. По принцип не е зле - бива, но ..... откачиха ми очите, гледам много народ го боготворят този филм, защото А+Б и т.н., но .... а да той е анимация, рисуван, но това е от възможно най-отвратителните похвати, всичко през цялото време се клати и тръска, ужас, много е неприятно за гледане, макар да е интересен, това ми развали цялото удоволствие.

Гледах и на Майкъл Ууд, продукция на BBC за историята на Индия - имаше един епизод за Буда. Възхитата им и т.н. няма да коментирам, но има интересни и бих казал поучителни моменти ...... а учението на Буда, баш в Индия вече прилича на цирк и търговия ... но гледайте, да не разказвам.

п.п. май гледах и други неща, ма нещо не мога да се сетя в момента.
...........................................

Естествено - сега се сетих. Макар да ми казаха, че няма смисъл аз все пак изгледах двата филма за Руми - наистина някак безвкусни, суха документалистика, но .... суфизма за мен е откритие, огромно бих казал .... наистина не знам на някои хора, какво им докривява толкова от Ошо, едва ли някога щях да обърна внимание на Исляма и разните течения около повърхноста му (макар че, къв Ислям, суфизма е цвете сред ученията) , ако не беше Ошо.

Руми - поетът на сърцето: коментарите, които ми харесаха и бяха любопитни, са на хора, които най-малко им дадоха думата .... уви. Но все пак е интересно, а и сефте чувам персийски език, верно е "музикален", много ритмичен, ясно защо Руми не може да се преведе. (като хората)

Руми - танцът на любовта: ако кажа, че е повторение на горния няма да е голяма лъжа, почти същото съдържание.Може би беше обърнато малко повечко внимание на Шамс, а всъщност аз не толкова от Руми, а от Шамс така съм привлечен. Макар да не се знае почти нищо за него, Шамс ми е любим мистик. И изобщо - сифузма е много деликатно и приветливо учение, не знам друго с толкова много музика, танци, песни и поезия.

--------------------
.... не заслужавам!

Редактирано от Exaybachay на 10.02.12 16:39.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор voyageur (член)
Публикувано10.02.12 21:13



Да не забравяме и този филм,поздрав за всички които харесват Плажът

http://www.youtube.com/watch?v=eXBrYhVdEdI&feature=related

La Puerta Del Cielo

Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор l Love the easy chics ()
Публикувано15.02.12 19:12





Тоя филм прилича на Матрицата, но е излязъл преди него

Какво е най-важното за да се получи добър филм, сигурно сценария и играта на актьорите, тук има и добра визия обаче, макар и малко тЕмна както може да се сети от заглавието човек.



Тема Eve (Ева)нови [re: 3gpacmu]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано16.04.12 22:17



Филмът, който беше постнат

от една Ева: .

Има го с много по-хубаво качество . Прилича на Барака и важи същото, което ми казаха преди да гледам Барака: това е филм-медитация, гледай го на хубав монитор и с хубав звук. В случая Еve e даже тантра-Барака. Разбира се, Ошо тантра. Плюс медитация - какво по-хубаво.

П.П. Филмите без думи не са никак лоши...



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано18.08.12 14:16








Тема Re: Full Body Massage (1995)нови [re: 3gpacmu]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано06.09.12 21:14



Спрях се на този позабравен филм.Спомних си, че го гледах без превод...или по-точно - слушах го, без превод, защото "картинките" в този филм, поне за мен, са второстепенни. Филма, представлява набор от притчи и жизнени възгледи, които си разменят опитен масажист и неговата уморена и финансово обезпечена клиентка.Лично на мен, идеята на филма, се оказа много близка и с нещо ми напомни, идеите, които се излагат в псевдо-научния "Секрет", на Ронда Бирн.Не поставям висша оценка, само защото, авторите на филма не са успели да подберат подходящ видео-ред към страхотните диалози. За това, 9 от 10







Тема Thank You for Smokingнови [re: 3gpacmu]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано12.09.12 19:51





Пушенето и тютюна във филма е второстепенно, нещо друго е основното и всеки сам може да го открие.



Тема Sexo Por Compasion (2000)нови [re: 3gpacmu]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано03.10.12 14:30





Старият постинг някъде се е изпарил... А точно този филм определено би липсвал на тази тема.



Тема Samsaraнови [re: 3gpacmu]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано24.10.12 09:39










Тема Re: Samsaraнови [re: Beдpocт]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано26.12.12 22:41











Тема Re: Samsaraнови [re: Mиpo1]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано06.01.13 17:58



Има го и в колибката:





Тема Re: Love Actually / Наистина любов (2003)нови [re: 3gpacmu]  
Автор vidiya (пристрастен)
Публикувано10.01.13 12:19



Ever green....






Тема Re: Cloud Atlas / Облакът атлас (2012)нови [re: 3gpacmu]  
Автор vidiya (пристрастен)
Публикувано16.01.13 13:38




Навярно, филма „Облакът атлас“, беше най-очаквания за мен филм, не само тази есен, но и през изминалата година.Преди време прочетох книгата на Дейвид Мичъл и се влюбих, веднъж и завинаги.А по-късно разбрах, за скорошната премиера на филма и търпеливо зачаках, въпреки, че не се надявах, Уашовски и Том Тиквер, при цялото ми уважение, към таланта им, да пресъздадат книжната атмосфера. ...Обаче...сгреших.
На зрителите с пуканките, този филм, няма нищо да обясни и няма да им открие никакви тайни. Просто защото, зрителят с пуканките, няма да има въпрос към този филм . Ако Уашовски, не бяха Уашовски и Том Тиквер, не беше снел своят ”Парфюмер”, то биха построили повествованието си по друг начин : банално, като многослойна торта... И щеше да е разбираемо, че : ние живеем не един живот, не помним предишните си превъплъщения ( защого някой ни е забранил да помним това ), и просто няма кого да питаме, защо живота ни се подрежда така, а не другояче, защо в живота ни се появяват едни или други хора, защо постоянно повтаряме едни и същи грешки и обичаме едни и същи хора..Но Уашовски и Тиквер, са гениални – снели са филма си, като поток на съзнанието –като чудовищен калейдоскоп, който на 5-та минута ти замайва главата, а след още 15 минути, се подрежда в причудлива мозайка и ти отговаря на много въпроси...Разбира се, Уашовски и Тиквер, не са Господ Бог, и не обясняват целта за нашето земно присъствие, но произведението им, поражда въпроси, на които човечеството търси и ще продължава да търси отговор.
По време на филма, някой може да заспи, някой ще си дояжда пуканките с празнота в главата, но онези, които виждат вселената, като цялостен организъм – ще намерят в този филм, онази прелест, която днес рядко срещаш в кинематографичните творения.

На , онези, които говорят, че филмът е за дълбоки размисли,, искам да кажа, че Уашовски и Тиквер, до такава степен любезно са сдъвкали, че няма да има нужда да дообмисляте.Всичко е предъвкано, преварено и сложено, където трябва.В мен въпроси, не останаха, освен приятното послевкусие.И ясната мисъл:” Животът е прекрасен!”


Редактирано от vidiya на 16.01.13 13:47.



Тема Re: Cloud Atlas / Облакът атлас (2012)нови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано16.01.13 18:13



Често пъти в живота си съм попадал на един труден момент, а именно - когато обичаш някого и той обича нещо, което ти е невзрачно. Все още не съм научил урока как да постъпя правилно в такава ситуация, от всичко опитано до сега, от всички възможни вариянти, които знам все се оказва, че постъпвам грешно.

Обичам те vidiya и винаги съм смятал, че ти ме разбираш най-добре от всички, така че не те моля да ми прощаваш - по будистки съм състрадателен към онзи, който е успял да излъже и убеди Уашовски, че могат да творят кино. (:

п.п. друго няма да пиша, че да не подклаждам излишно, но ...... аматьори.
п.п. 2 за книгата и историята - най-вероятно е изключително сполучлива, така предполагам, защото може би именно тя е успяла да предпази филма от тотален провал, какъвто определено не смятам, че е.



Тема Re: Cloud Atlas / Облакът атлас (2012)нови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (пристрастен)
Публикувано16.01.13 18:39



Дояж си, спокойно пуканките...И аз те обичам, при това - без условия





Тема Re: Cloud Atlas / Облакът атлас (2012)нови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано16.01.13 19:04



Подигравате ли ми се mademoiselle ?
Струва ми се, че ме подигравате mademoiselle .....
Не ме подигравайте mademoiselle .
Никой не ме подиграва за кино mademoiselle !!!



Тема Re: Cloud Atlas / Облакът атлас (2012)нови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (пристрастен)
Публикувано16.01.13 19:18



..ама много обичаш, да мислиш вместо мен...

Докато вървял по улицата, един човек, видял на верандата на една къща, старица, седнала в люлеещ се стол. До нея, в точно такъв стол, се люлеел един старик и четял вестник.Между тях, лежало куче и тихо, болезнено скимтяло. Минувача, се учудил, защо кучето скимти, а стопаните, не му помагат.

И решил да попита :
- Извинете, – обърнал се той към бабичката, – какво се е случило, с кучето ви?

- С него? –попитала жената – Ами лежи върху пирон.

Смутеният от такъв отговор, човек, попитал:
- Ако лежи върху пирон, и го боли, защо просто не стане?

Старицата се усмихнала, и казала:

- Значи, уважаеми, боли го толкова, колкото да скимти, но не толкова, че да се мръдне от мястото си.

ПП. Това е темата ти за медитация
ППл И един лаишки съвет, от дипломиран, безработен режисьор : "черешката на тортата", е в това, когато гледаш филм, да съединиш в себе си: зрител, актьор и роля - огледалото на реалноста. И, лапваш черешката..

Редактирано от vidiya на 16.01.13 19:31.



Тема Re: Cloud Atlas / Облакът атлас (2012)нови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано16.01.13 19:37



А не така мис - питам, просто питам, не казвайте, какво съм казал и какво обичам .... само да ви напомня, обичам вас мис.

Учител седял на пода в една стая и чегъртал някаква керемида, час след час. Съвсем близо до него седял негов ученик и медитирал. В началото ученика харесал стържещият шум, като решил че учителят изпитва способността му да се концентрира. Когато стържещият звук станал непоносим, той не издържал и попитал учителя си:

- Какво правиш, за бога! Не виждаш ли, че медитирам?
- Полирам тази керемида, искам от нея да стане огледало. -отвърнал учителят.
- Ти луд ли си! Как може да се направи огледало от керемида?
- Да ти кажа не съм по-луд от теб. Нима може да се медитира на този шум?

Благодаря за темата за медитация - тъкмо ми е допълнение.

п.п. а дори и с този съвет, сапунените сериалки си остават просто сапунени сериалки - и некадърното изкуство, некадърно изкуство.

Редактирано от exaybachay на 16.01.13 19:38.



Тема Re:"Midnight in Paris"нови [re: 3gpacmu]  
Автор vidiya (пристрастен)
Публикувано18.01.13 19:39



Стареейки и добреейки, майсторът на иронията, като че ли престава, да разкрива негативните страни на този безумен свят, явно предпочитайки, бялото, пред черното.Възможно е, това да разочарова, поклонниците на неговото творчество.А онези, които след като гледат филм, обичат усещането за сладко послевкусие, безусловно ще се зарадват.Без да измисли, нищо ново, Алън, отново демонстрира, поредния си, мастер-клас с високо качество.Струва ми се, защото, за природата, на истинското творчество, той знае –всичко.
Полунощ в Париж, си струва да бъде видян, от онези, които са запознати с историята на изкуството, обичат Париж или уважават стария романтик, Уди Алън.



Редактирано от vidiya на 18.01.13 19:42.



Тема Re: Cloud Atlas / Облакът атлас (2012)нови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано23.01.13 18:16



Филмът ми хареса, благодаря.



Животът не ни принадлежи. Ние принадлежим на него.



Тема Re: Samsaraнови [re: Beдpocт]  
Автор compassion ()
Публикувано18.02.13 18:19



SouLmaTe (Ли Ан): 22-11-2007г. 17:59
Филмът който приляга на този стих е ( The Samsara )

Удивен съм. След толкова години, все още сте тук. Имам чувството, че всичко е било в един предишен живот. След 5 години тишина, разбирам защо Ошо е замлъкнал. Но едва ли някой Ошовец ще иска да знае отговора.
Поздрави и на Миро.



Тема Re: Samsaraнови [re: compassion]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано26.02.13 12:05



И аз се радвам да те видя, Любо


Ще разкажеш ли?



Тема Re: "The Straight Story"нови [re: 3gpacmu]  
Автор lenticularis ()
Публикувано02.03.13 02:45



Благодаря за темата!И аз съм киноман


Някои филми, за които пишете, съм гледала. Други не, но ще ги потърся.

А това от мен:
"The Straight Story" (David Lynch)




Редактирано от lenticularis на 02.03.13 02:46.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано27.04.13 13:09






Into the Wild / Сред дивата природа (2007)

Пътешествие до Аляска или търсене на Себе си

П.С. А ето и моя поздрав за теб, Видия!



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано22.06.13 17:01







We Are Not Alone / Ние не сме сами (2011)



Тема Re:As it is in Heavenнови [re: 3gpacmu]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано25.06.13 13:26



Искам да споделя, филмът, който гледах снощи..Този филм не може да се сравни с нищо - той е особен, но и обикновен в своята особенност. Филма действително е едновременно прост и сложен...и толкова - истински.И всички хора във филма са 100% истински...Не го пропускайте! Бъдете ИСТИНСКИ!



ПП.Линк не давам, защото не съм търсила в българската мрежа...Но сигурно ще ви изскочи от някъде..



Тема Re:As it is in Heavenнови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (опустел)
Публикувано26.06.13 16:47



В subs.sab. и subsunacs има субтитри - филма може да се дръпне от пиратите, инак има го и

, ала гледам нещо липсва сийд.

биа мъ кабела яко, а дофторете съ безпомошни

Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано27.06.13 10:24






Филмът- на 15 мин. и почти се бях отказала да го гледам...това, което ме накара да го изгледам до края бяха вътрешните мислите на персонажите- вътрешната борба, вътрешните гласове...вътрешния свят, вътрешната лудост...

На който издържи- Приятно гледане!



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано27.07.13 12:08



The time being




За творци...



Тема The time beingнови [re: Shalini fromnowhere]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано27.07.13 23:23



По-прегледно е да слагаш името на филма и в заглавието на постинга ти (както правят повечето хора).

1-2 изречения с какво филмът те е впечатлил и защо го предлагаш на другите са винаги от полза.





Тема Re: Touchнови [re: 3gpacmu]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано25.12.13 19:25



Ако искате да отморите от суетнята наречена календарен празник, обърнете внимание на този сериал от 2 сезона с общо 26 серии...

"Съществува древна китайска легенда за червената Нишка на съдбата.

В нея се казва, че боговете са връзвали около глезените на всеки нишка и я свързвали с онези на които ни е съдено да повлияем.

Нишката може да се разтегли или оплете, но няма да се скъса.

Това е предопределено с математическа вероятност и моята задача е да проследявам тези цифри, като съединявам онези, които трябва да се намерят един друг....онези, чиито животи трябва да се свържат.

Аз съм роден преди 4 хиляди 161 дни , на 26 октомври двехилядната година . Аз живея 11 години 4 месеца, 21 дни и 14 часа. И за всичкото това време … не пророних нито дума. ."

Всъщност тези думи на главният герой описват съдържанието на сериала със слоган : "Светът е взаимосвързан...и е в опасност"



сезон 1

сезон 2

Редактирано от vidiya на 25.12.13 19:26.



Тема Пътешествията на Гъливернови [re: 3gpacmu]  
Автор МироМодератор ()
Публикувано31.12.13 18:28



Има много и най-различни хубави филми, но тази тема е по-специално за такива, които показват духовното развитие у човека. Което значи ставането ни по-хармонични с нас и света около нас. Въобще, филми, които ни вкарват в медитация и ни позволяват да се видим, разберем и познаем по-добре.

писан от Simon Moore по известния роман на Jonathan Swift от 18ти век и режисиран през 1996 г. от Charles Sturridge е точно такъв филм!





Ето два свободни цитата от филма. Първият е от последното пътуване на Гълвиер при едни същества, които явно се чувстват в хармония... Вторият е последните думи на Гъливер във филма.

„Имат обичай, на пръв поглед странен, че когато двама се срещнат, мълчат преди да си проговорят. Открих, че така много по-внимателно подбират думите си.“

„Когато вечерно време се размечтаете за нещо, знайте, че аз бях там и го видях вече… Бях там и се бях загубил за дълго… Но се върнах.“






Тема Humanнови [re: 3gpacmu]  
Автор mirovoy-126396Модератор ()
Публикувано30.09.15 09:35



от Ян-Артюс Бертран, авторът на и .

. Множество кратки интервюта с хора от различни части на света показващи човешкото в различните му измерения. На фона на на типичните за Ян-Артюс Бертран специални природни картини снимани отгоре.



Тема Re: Humanнови [re: mirovoy-126396]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано30.09.15 11:36



Ян Артюс-Бертран е снел филм за всички нас.:

«Аз съм един от 7-те милиарда хора. Последните 40 години фотографирах нашата планета и цялото разнообразие от хора и ми се струва, че човечеството не се е сдобило с никакъв прогрес. Ние често не можем да живеем заЕдно. Защо? Аз търсих отговорът не в статистиката или анализа, а в самият човек. Богатството на света на хората лежи в сърцето на Човека »

Не бих могла да подмина и композиторът, Арманд Амар:



Мда, тук ще вмъкна: Срещат се две планети. Едната тъжно казва на другата: - Знаеш ли, имам голяма беда - завъдих хора. Приятелката и махнала с ръка и отвърнала: - Да! И аз също имах - но сами си отидоха..

Редактирано от vidiya на 30.09.15 11:59.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.