Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Кoи филми харесвате? [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано25.11.11 10:41



Suzhou river
Това филмче наистина е сполучливо - допадна ми как подрони туристическия имидж на лъскавичкия Шанхай, до колкото си спомням режисьора имаше някакви проблеми заради това.

Редактирано от Exaybachay на 25.11.11 10:42.



Тема Re: Кoи филми харесвате? [re: Exaybachay]  
Автор Я Ялтa жeнщины и Я Я Я (украинкиии)
Публикувано26.11.11 11:40



Taкива детайли аз не знам...

Да сложим тук и българската сънуваческа...



Като в сън непробуден… като в сън непробуден…

С чий очи сънувам, чий е този лик обречен?
Смъртен глас ми се причува и отеква с вик далечен…
Как да зърна да погледна, чуждий образ да прегърна,
на лицето ми студено грях в надежда да превърна…
Със сърцето ми ще диря път в съдбата непозната
нямам майчина закрила, нямам нищо на земята…
Докато намеря утеха в нощите, бягам от себе си
потъват ми следите.

С чий очи сънувам, чий е този лик обречен?
Смъртен глас ми се причува и отеква с вик далечен…
Как да зърна да погледна, чуждий образ да прегърна,
на лицето ми студено грях в надежда да превърна…

Като в сън непробуден…



Тема Re: Кoи филми харесвате? [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор Exaybachay ()
Публикувано26.11.11 12:47



Taкива детайли аз не знам...
Ето - 2 годишна забрана. (и още няколко

- бръкнал им е в здравенцето)


Редактирано от Exaybachay на 26.11.11 12:48.



Тема Re: Кoи филми харесвате? [re: 3gpacmu]  
Автор voyageur (член)
Публикувано31.12.11 17:35



Боен клуб,Господин Никой,Барака,Коянискатци,Планински пощальони,Матрицата,Деветата порта,Досиетата Х,Кей Пакс

La Puerta Del Cielo


Тема Re: Кoи филми харесвате? [re: Exaybachay]  
Автор Exaybachay (нямам идея ....)
Публикувано10.02.12 16:08



Ей това филмите на/ с религиозна тематика, много зле положението - за моя вкус.

Гледах Дзен - филм за Доген. Преди време се мъчих да чета негови есета, но дали заради превода или заради самия Доген .... това беше пълен буламач. Сега като гледах и този филм, ако го приема за достоверен, то може да се направи извода, че не е заради превода.

Phorpa / The Cup - видях, че Кхйенце Норбу е много хвален .... ама какво му хвалят толкова не знам. Верно филмчето не е просташко и малоумно, дори има и доста забавен и весел контекст, но .... как да кажа, най-накрая пред прага на 21 век в Тибет открили, че по света имало една игра с топка, която наричат футбол.

Виж за Travellers and Magicians има така И художествена стойност - това ми допадна, не е баш по мой критерии, но струва си гледането.

The Spirit Of Tibet - филма за Киенце Ринпоче, който би трябвало да е просветлен. Аз малко ме съмнява, макар човека наистина видимо да излъчва доста сила, но ...... а е какви ги вършат в този Тибет по дяволите, една камара ненужни неща. Тъй като е документален филм, критика не мога да дам, тъй като нито съм запознат с Тибет, нито съм по документалните филми, та не знам колко е съдържателен и достоверен ...... обаче нещо не ми харесва историята там.

Wheel of Time - пак документален филм за Тибер на Werner Herzog (да не сбъркам на БГ). Това име ми е познато, но не мога да се сетя кой негов филм съм гледал. Добре направен, с хубави кадри на Тибет - ставаше дума за някакво големо събиране в годината, правят там една "мандала" (мисля, че така се казваше) те това колело на времето от пясък и после .... а после от къде на къде, "големия" Лама ще я разпръсква. Ето от този филм много, ама много ми паднаха в очите Тибет - директни кадри на овцо-помияри, които блеят да им хвърлят малко бонбонки пък после буквално!!! ще се избият за тях. Малко като козунаците в Пловдив - баш същото. Ирония - големия Лама излезе, рече че бил болен и няма да се извърши официалната церемония (каквото и да значи това), подсмръкна два-три пъти и се прибра на топло. За они дека от 3 години - божееееее три години лазят по земята, за да идат на въпросното събиране, ама лазят наистина, даваха един чак си деформирал костите на ръцете ........ какво очакват да постигнат с това лазене, до кога ще лазат там, този гърч си го причиняват сигурно от началото на будизма, не виждат ли, че лазят на едно място и никъде не стигат. Та за тях - едно потупване по рамото и туй то. Разбирам ги Тибет, че кой ли не им такова такованката, ама ми се струва, че ламите продължават с таковането.

Waking.Life - който не е баш религиозен, а един опит за мистично изпълнение. По принцип не е зле - бива, но ..... откачиха ми очите, гледам много народ го боготворят този филм, защото А+Б и т.н., но .... а да той е анимация, рисуван, но това е от възможно най-отвратителните похвати, всичко през цялото време се клати и тръска, ужас, много е неприятно за гледане, макар да е интересен, това ми развали цялото удоволствие.

Гледах и на Майкъл Ууд, продукция на BBC за историята на Индия - имаше един епизод за Буда. Възхитата им и т.н. няма да коментирам, но има интересни и бих казал поучителни моменти ...... а учението на Буда, баш в Индия вече прилича на цирк и търговия ... но гледайте, да не разказвам.

п.п. май гледах и други неща, ма нещо не мога да се сетя в момента.
...........................................

Естествено - сега се сетих. Макар да ми казаха, че няма смисъл аз все пак изгледах двата филма за Руми - наистина някак безвкусни, суха документалистика, но .... суфизма за мен е откритие, огромно бих казал .... наистина не знам на някои хора, какво им докривява толкова от Ошо, едва ли някога щях да обърна внимание на Исляма и разните течения около повърхноста му (макар че, къв Ислям, суфизма е цвете сред ученията) , ако не беше Ошо.

Руми - поетът на сърцето: коментарите, които ми харесаха и бяха любопитни, са на хора, които най-малко им дадоха думата .... уви. Но все пак е интересно, а и сефте чувам персийски език, верно е "музикален", много ритмичен, ясно защо Руми не може да се преведе. (като хората)

Руми - танцът на любовта: ако кажа, че е повторение на горния няма да е голяма лъжа, почти същото съдържание.Може би беше обърнато малко повечко внимание на Шамс, а всъщност аз не толкова от Руми, а от Шамс така съм привлечен. Макар да не се знае почти нищо за него, Шамс ми е любим мистик. И изобщо - сифузма е много деликатно и приветливо учение, не знам друго с толкова много музика, танци, песни и поезия.

--------------------
.... не заслужавам!

Редактирано от Exaybachay на 10.02.12 16:39.



Тема Re: Кoи филми харесвате? [re: 3gpacmu]  
Автор voyageur (член)
Публикувано10.02.12 21:13



Да не забравяме и този филм,поздрав за всички които харесват Плажът

http://www.youtube.com/watch?v=eXBrYhVdEdI&feature=related

La Puerta Del Cielo

Тема Re: Кoи филми харесвате? [re: Я Ялтa жeнщины и Я Я]  
Автор l Love the easy chics ()
Публикувано15.02.12 19:12





Тоя филм прилича на Матрицата, но е излязъл преди него

Какво е най-важното за да се получи добър филм, сигурно сценария и играта на актьорите, тук има и добра визия обаче, макар и малко тЕмна както може да се сети от заглавието човек.



Тема Eve (Ева) [re: 3gpacmu]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано16.04.12 22:17



Филмът, който беше постнат

от една Ева: .

Има го с много по-хубаво качество . Прилича на Барака и важи същото, което ми казаха преди да гледам Барака: това е филм-медитация, гледай го на хубав монитор и с хубав звук. В случая Еve e даже тантра-Барака. Разбира се, Ошо тантра. Плюс медитация - какво по-хубаво.

П.П. Филмите без думи не са никак лоши...



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор fromnowhere (непознат)
Публикувано18.08.12 14:16








Тема Re: Full Body Massage (1995)нови [re: 3gpacmu]  
Автор vidiya (ентусиаст)
Публикувано06.09.12 21:14



Спрях се на този позабравен филм.Спомних си, че го гледах без превод...или по-точно - слушах го, без превод, защото "картинките" в този филм, поне за мен, са второстепенни. Филма, представлява набор от притчи и жизнени възгледи, които си разменят опитен масажист и неговата уморена и финансово обезпечена клиентка.Лично на мен, идеята на филма, се оказа много близка и с нещо ми напомни, идеите, които се излагат в псевдо-научния "Секрет", на Ронда Бирн.Не поставям висша оценка, само защото, авторите на филма не са успели да подберат подходящ видео-ред към страхотните диалози. За това, 9 от 10








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.