Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:01 23.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Cloud Atlas / Облакът атлас (2012)нови [re: exaybachay]  
Автор vidiya (пристрастен)
Публикувано16.01.13 19:18



..ама много обичаш, да мислиш вместо мен...

Докато вървял по улицата, един човек, видял на верандата на една къща, старица, седнала в люлеещ се стол. До нея, в точно такъв стол, се люлеел един старик и четял вестник.Между тях, лежало куче и тихо, болезнено скимтяло. Минувача, се учудил, защо кучето скимти, а стопаните, не му помагат.

И решил да попита :
- Извинете, – обърнал се той към бабичката, – какво се е случило, с кучето ви?

- С него? –попитала жената – Ами лежи върху пирон.

Смутеният от такъв отговор, човек, попитал:
- Ако лежи върху пирон, и го боли, защо просто не стане?

Старицата се усмихнала, и казала:

- Значи, уважаеми, боли го толкова, колкото да скимти, но не толкова, че да се мръдне от мястото си.

ПП. Това е темата ти за медитация
ППл И един лаишки съвет, от дипломиран, безработен режисьор : "черешката на тортата", е в това, когато гледаш филм, да съединиш в себе си: зрител, актьор и роля - огледалото на реалноста. И, лапваш черешката..

Редактирано от vidiya на 16.01.13 19:31.



Тема Re: Cloud Atlas / Облакът атлас (2012)нови [re: vidiya]  
Автор exaybachay (без душа)
Публикувано16.01.13 19:37



А не така мис - питам, просто питам, не казвайте, какво съм казал и какво обичам .... само да ви напомня, обичам вас мис.

Учител седял на пода в една стая и чегъртал някаква керемида, час след час. Съвсем близо до него седял негов ученик и медитирал. В началото ученика харесал стържещият шум, като решил че учителят изпитва способността му да се концентрира. Когато стържещият звук станал непоносим, той не издържал и попитал учителя си:

- Какво правиш, за бога! Не виждаш ли, че медитирам?
- Полирам тази керемида, искам от нея да стане огледало. -отвърнал учителят.
- Ти луд ли си! Как може да се направи огледало от керемида?
- Да ти кажа не съм по-луд от теб. Нима може да се медитира на този шум?

Благодаря за темата за медитация - тъкмо ми е допълнение.

п.п. а дори и с този съвет, сапунените сериалки си остават просто сапунени сериалки - и некадърното изкуство, некадърно изкуство.

Редактирано от exaybachay на 16.01.13 19:38.



Тема Re:"Midnight in Paris"нови [re: 3gpacmu]  
Автор vidiya (пристрастен)
Публикувано18.01.13 19:39



Стареейки и добреейки, майсторът на иронията, като че ли престава, да разкрива негативните страни на този безумен свят, явно предпочитайки, бялото, пред черното.Възможно е, това да разочарова, поклонниците на неговото творчество.А онези, които след като гледат филм, обичат усещането за сладко послевкусие, безусловно ще се зарадват.Без да измисли, нищо ново, Алън, отново демонстрира, поредния си, мастер-клас с високо качество.Струва ми се, защото, за природата, на истинското творчество, той знае –всичко.
Полунощ в Париж, си струва да бъде видян, от онези, които са запознати с историята на изкуството, обичат Париж или уважават стария романтик, Уди Алън.



Редактирано от vidiya на 18.01.13 19:42.



Тема Re: Cloud Atlas / Облакът атлас (2012)нови [re: vidiya]  
Автор Mиpo1Модератор ()
Публикувано23.01.13 18:16



Филмът ми хареса, благодаря.



Животът не ни принадлежи. Ние принадлежим на него.



Тема Re: Samsaraнови [re: Beдpocт]  
Автор compassion ()
Публикувано18.02.13 18:19



SouLmaTe (Ли Ан): 22-11-2007г. 17:59
Филмът който приляга на този стих е ( The Samsara )

Удивен съм. След толкова години, все още сте тук. Имам чувството, че всичко е било в един предишен живот. След 5 години тишина, разбирам защо Ошо е замлъкнал. Но едва ли някой Ошовец ще иска да знае отговора.
Поздрави и на Миро.



Тема Re: Samsaraнови [re: compassion]  
Автор Beдpocт ()
Публикувано26.02.13 12:05



И аз се радвам да те видя, Любо


Ще разкажеш ли?



Тема Re: "The Straight Story"нови [re: 3gpacmu]  
Автор lenticularis ()
Публикувано02.03.13 02:45



Благодаря за темата!И аз съм киноман


Някои филми, за които пишете, съм гледала. Други не, но ще ги потърся.

А това от мен:
"The Straight Story" (David Lynch)




Редактирано от lenticularis на 02.03.13 02:46.



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано27.04.13 13:09






Into the Wild / Сред дивата природа (2007)

Пътешествие до Аляска или търсене на Себе си

П.С. А ето и моя поздрав за теб, Видия!



Тема Re: Кoи филми харесвате?нови [re: 3gpacmu]  
Автор Shalini fromnowhere (Soy Yo...)
Публикувано22.06.13 17:01







We Are Not Alone / Ние не сме сами (2011)



Тема Re:As it is in Heavenнови [re: 3gpacmu]  
Автор vidiya ( I LOVE MY SELF)
Публикувано25.06.13 13:26



Искам да споделя, филмът, който гледах снощи..Този филм не може да се сравни с нищо - той е особен, но и обикновен в своята особенност. Филма действително е едновременно прост и сложен...и толкова - истински.И всички хора във филма са 100% истински...Не го пропускайте! Бъдете ИСТИНСКИ!



ПП.Линк не давам, защото не съм търсила в българската мрежа...Но сигурно ще ви изскочи от някъде..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.