Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 23.05.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Възможностите на Ошо клубанови  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 15:42



Писанията на Ошо имат една специфичност в сравнение с тези от много други духовни учения, където някои неща, по една или друга причина, са казани завоалирано, супер-сбито, доста общо или по начин не позволяващ тяхното коректно практикуване. И по тази причина книгите от тези различни учения са обект на много КОМЕНТАРИ. Какво е искал да каже Учителя X или Y с тази фраза ... И това море от коментари естествено присъства и в съответните клубове в ДИРа. Въпросните коментари пък са плодородна почва за фетишизирането на дадено изказване. За да се избегне неминуемата интерпретация на неясното изказване, доста хора решават да го приемат БУКВАЛНО, ЗАСТИНАЛО във времето, БЕЗ КОНТЕКСТА и най-важното БЕЗ СОБСТВЕНОТО УСЕЩАНЕ по въпроса, с надеждата да са максимално близо до него и да не се отделят от Вярната линия. Класическата картина става пълна като към това се прибави и стандартното твърдение "Абе не е най-ясно, но важното е да се вярва и да се прави редовно ... Усещането ще дойде ... Щом нашия велик Учител (който задължително трябва да е правил поне няколко чудеса за да бъде приет) го казва, значи не може да е иначе". От християни и будисти до дъновисти и кастанедисти горния модел съм го виждал на живо стотици пъти. Естествено и ошовисти могат да се включат към този модел, но специфичността на писанията на Ошо е, че те са толкова подробни и изчерпателни, че просто коментарите към него са НЕНУЖНИ и БЕЗСМИСЛЕНИ. Нещата са казани достатъчно ясно и от достатъчно гледни точки (включително и взаимно изключващи се), та просто не оставя място за коментари по съответните изказвания. И поради тази причина в Ошо клуба постингите са автоматично доста по-малко, та чак Клуба е задрямал .

Тогава за какво може да се пише в Ошо клуба?
1. Хора търсят Ошо литература и тук е място за размяна на информация, книги, файлове и прочие. Използвам случая да благодаря на Селеста/Натали/Кали за многобройните й преводи, както и за това, че крепи Клуба вече почти една година.
Аз имам доста книги, аудио/видео касети и МР3 файлове с лекции и медитации на Ошо и който се интересува от нещо конкретно може да остави един емайл за да му пратя това, което иска (стига да го имам). Надавам се и други хора да се включат в това начинание (благодаря на Здрасти, че се е включил вече).

2. Малко повече инфо за Ошо. Смешно е примерно такъв виден деятел на клуб Окултизъм като Валсодар да се информира от Дискавъри за Ошо. Все едно за Петър Дънов да се черпи инфо от вестник "24 часа". Да поясня относно прословутата тема за червените одежди в комуната в Пуна, че те се използват при определени медитации (като Динамичната), а пък в други случаи се използват оранжеви или бели дрехи. Така въпроса с далтонизма на Натали е безсмислен. Ще помоля скоро един приятел, който е бил достатъчно дълго в Пуна, да разкаже тук подробно впечатленията си от там (естествено не само за дрехите, но и за по-интересни неща). Що се отнася до смъртта на Ошо (защо не се е възнесъл на небето с гръм или защо поне не е направил нещо а ла Дон Хуан) това достатъчно го дискутирахме в Кастанеда клуба. Ето тук един от линковете на тази дискусия

. Ако някой иска още да го дискутираме това, да каже.

3. Най-важното (всичко до тук написано по тази тема от мен може да бъде прието като увод към това)! Най-важната възможност на Ошо клуба е участниците да споделят практически опит по Пътя на Себепознанието. От една страна Ошо е говорил върху толкова методи, медитации, практики ... От друга страна, никой не е казал, че трябва да се ограничи човек само с тези методи. Всеки може да сподели свои усещания, виждания, това което му е помагало и това което му е пречело по Пътя към себе си ... И така, да даде идеи на други или пък да получи от тях такива ... Ще разкажа в някой следващ постинг за реалните Ошо клубове в България, в които съм бил, за атмосферата там, както и за такива в чужбина. Надявам се други хора да се включат също и да разкажат свои опитности.

Всеки е добре дошъл със своето мнение или коментар по написаното до тук и по възможностите на Ошо клуба.





Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
АвторБeзпoпoщнa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 15:53



Добре се завърнал!
УРА!
Настъпи времето на практическия опит, бях зажадняла за това



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Бeзпoпoщнa]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 16:24



Я какви рефлекси. Ти даже изпревари Натали
Здравей



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор d8a (analisys)
Публикувано12.09.02 17:06



Здравей Миро!

Ще чакам разказа на твоя приятел за Пуна. Интересно ми е каква е атмосферата, взаимоотношенията между хората, и с какво точно им е помогнало пребиваването им там.

Очаквам също твоята гледна точка, както и на всеки един друг, който е посещавал Ошо клубовете в България и/или извън България.

Съгласна съм за споделянето на опитностите, защото това е което най-много ми помага на мен лично. За сега няма какво да споделям, защото наскоро започнах да чета Ошо. По принцип, винаги когато има какво да споделя го правя.

Поздрави и до скоро..д8а




Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: d8a]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 17:50



Въпросния приятел е Румен (когото познаваш). Изполвам случая да помоля Who_am_I да ми каже, когатотой се прибере от Швеция (трябва да е скоро) за да се чуя с него. Апропо, Who_am_I, можеш да разкаже как е сега при вас, а аз ще разкаже как беше по-рано.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор d8a (analisys)
Публикувано12.09.02 18:31



Така и подозирах :))

Поздрави го от мен като се чуете.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 19:33



az lichno mnogo ste se radwam ako mozesh da mi pratish razni lekcii/meditacii koito imash (za mp3-ki goworia)



Тема Списък на МР3 Ошо медитации и лекциинови [re: not]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 20:00



Здрасти Стефчо.

Ето по-долу списъка на това, което имам на МР3. Числото преди името на файла е дължината в байтове (примерно лекцията OSHO - The Law Of Karma е към 8 МВ). Дай е-майл или най-добре IP-address, където мога да ти ги пратя с FTP. Аз имам добър интернет и мога да пращам и стотици МВ стига да може някой да ги поеме.

Отделно имам на аудио касети още 10тина часа лекции, като имам копия и в България и брат ми може да ги запише на желаещите. След 2-3 месеца ще се прибера във Франция и там мога да почна да ги прехвърлям в МР3 формат тези касети, както и няколкото видео лекции в АVI формат.

***************************************************
24/07/2001 12:03 1.044.480 109 Aeon_Osho.mp3
26/07/2001 14:10 14.066.834 Meditation - Osho - Kundalini Meditation - 2nd Stage.mp3
26/07/2001 14:07 17.117.184 Meditation - Osho - Nataraj Meditation - 1st Stage.mp3
25/07/2001 18:07 42.768.219 Meditation - Osho - No Dimensions Meditation.mp3
20/07/2001 13:20 8.255.529 OSHO - The Law Of Karma.mp3
20/07/2001 12:35 14.394.932 Osho - Chakra Breathing meditation - 02- 15 Minutes Silence.mp3
27/07/2001 11:10 42.016.182 Osho - Chakra Sounds meditation - First Stage- 45 Minutes Ch.mp3
27/07/2001 11:48 14.173.413 Osho - Kundalini Meditation First Stage-1- 15 Minutes.mp3
27/07/2001 16:03 14.066.834 Osho - Kundalini Meditation Second Stage- 15 Minutes.mp3
27/07/2001 14:22 1.275.904 Osho - Laughter Of The Buddhas - 05 - Om Shanti.mp3
20/07/2001 13:25 3.193.775 Osho - Wild Birds.mp3
27/07/2001 14:42 14.057.472 Osho Meditation From THe Book Of Secrets 01 First Stage.mp3
24/07/2001 18:31 44.494.848 Osho Whirling Meditation 01 45 Minutes Whirling.mp3
20/07/2001 12:33 7.511.160 Peace ---Osho Meditation From The Book Of Secrets -----1st S.mp3
14 File(s) 238.436.766 bytes



Тема ПРЕДЛОЖЕНИЕнови [re: Mиpo]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 23:53



Ами защо не вземете да ги публикувате тия работи в интернет някъде за да може всеки да си ги тегли. Имам предвид всичките тия сканирани книги на Ошо, мр3та с лекций и така нататък. Може там да се публикува и музика за медитаций и всякакъв подобен род полезни нещица.

Ти Миро казваш че имаш добър интернет, що не публикуваш някъде всички което имаш, а тези които също имат това онова могат да ти го пратят да го публикуваш, така всички ще имат достъп до една голяма база данни, която ще може да им свърши добра работа.


Предлагам да направите нещо като сайт за Ошо само че с много добри работи за сваляне. Така ще се спести време, вместо един да ти каже прати ми тоя файл, друг да иска оня, после пак някой да иска първия, може направо наведнъж всичко и когато някой иска нещо направо да си го дърпа от мрежата.



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕнови [re: Гoro]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 10:58



ideiata sywsem ne e losha...
ste potyrsia niakoi free hosting s mnogo miasto i ste postna tuka account-a da moze wseki da dyrpa...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.