Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Важното в случаянови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.08.07 15:54



Мила тревичке, не е важно дали Ошо е добър или лош, а че привлича твоето внимание. Както междувпрочем и това на автора на темата и на всички включили се в нея.

П.П. Откъсването на тревичката е начинание и дело на цялата Вселена.



Тема Re: Важното в случаянови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (илюзия)
Публикувано28.08.07 23:48



Миро,Ошо не е нито добър ,нито лош ,иначе нямаше да е Ошо.Той е просто непослушен

Като Буда и любимият му ученик;те двамата седяли на хълма,а учениците ги наблюдавали отдалеч и се чудели кой знае какви мъдри неща си говорят .А те просто си разказвали вицове и хихикали.И Ошо така-говори за "страшно" сериозни неща и тайничко се подсмихва.

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Тема Re: Важното в случаянови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано31.08.07 22:08



Мая, да оставим Ошо и Буда да си разказват вицове, мен интересува какво ТЕБ те е впечатлило в Ошо? Предполагам, разбираш, че Ошо в случая е просто екран, на който всеки интересуващ се проектира и оглежда.

П.П. Не се притеснявай от 1 л. ед.ч.





Тема Re: Важното в случаянови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (илюзия)
Публикувано01.09.07 16:46



Миро,защо да оставяме Ошо и Буда да се смеят на вицове.Ами ,ако мен ме е впечатлило именно това?Впрочем,Миро,Ошо не щади никого и това ме впечатли;Ошо не дава надежди,Ошо също като Буда отрича наличието на индивидуална душа;Ошо ме кара да видя всичките си несъвършенства и да се обичам с тях,но той ме кара и да се променя.Не защото Ошо казва,а защото аз искам.А ти,Миро?

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: Важното в случаянови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.09.07 23:28



Ако това те е впечатлило, не ги оставяй. Но не забравяй да уточниш какво точно във вицовете им е привлякло вниманието ти

. Въобще, тук като говорим за Ошо или за някого друг гледаме с какво той ни променя. Ошо и Буда са огледала и ние се оглеждаме в тях...

Ошо може да не дава надежди, но важното е ТИ (и аз) дали даваме надежди? Както и дали ТИ (и аз) отричаме наличието на индивидуална душа и защо?

Що се отнася до моето оглеждане в ошогледалото, .

П.П. Видях в една съседна тема, че си написала "Аз съм важната". Мога само да го потвърдя.



Тема Re: Важното в случаянови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (илюзия)
Публикувано05.09.07 01:13



Миро, и аз мога само да се съглася;важно е какво аз мисля,какво аз отричам или приемам,а не Ошо или Буда.Като се замисля с Ощо бих си разказвала вицове,а с Буда бих поседяла ,бих хванала ръката му за да погледаме залеза.Искам да видя очи пълни със страданието на целия свят ;очите на Буда.Бих искала да прегърна и Буда и Исус и да ги утеша...Бих искала да утеша самия бог,ако го има.Миро...кажи ми как да погледна в очите на Буда?!!!И да гледам до края на света и след това!!!Знаеш ли?

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: Важното в случаянови [re: мaя1]  
Автор ha! (Непознат)
Публикувано05.09.07 10:52



прави секс
ама не тъй какво правиш всичко досега
прави го с цялата себе си
и ще видиш туй което поиска
ма за какво ли ти е

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Буди, утешения, прегръдки и гледане навътренови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано05.09.07 23:52



Мила Мая, не знаех, че Буда и Христос имат нужда от утешение. Още по-малко самия Бог... Да не би ти да имаш такава нужда?



Що се отнася до гледането в очите на Буда, вземи едно огледало и погледни в него. Всъщност, насочи вниманието си навътре и се вгледай и без огледало... Поне аз така правя и виждам там най-интересните неща.

Което не ми пречи да гледам и навън. И примерно сега теб. Хм, ако Христос не е на разположение за прегръдка ти, аз съм.

П.П. А израза "до края на света" защо не го замениш с "тук и сега"?



Тема Re: Буди, утешения, прегръдки и гледане навътренови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (илюзия)
Публикувано06.09.07 23:25



Миро,пак трябва да се съглася с теб и ще ти кажа:искам това тук и сега да е до края на света или обратното-все едно.А за огледалото...да,така е.И за гледането навътре в себе си.Но,Миро,не те ли е страх от бездната в теб?Всъщност,няма значение,защото така или иначе всичко е безмислено.Няма Бог,няма душа,няма нищо...Ни тук и сега,ни вчера ни утре...Желанията са безмислени ,страданието е безмислено,както всичко съществуващо.Смъртта обезмисля всичко и в същото време осмисля всичко,не е ли това ирония?Не е ли ирония и това,че когато осъзнаеш как всичко е страдание и спираш да страдаш?Миро,сякаш ми се спи;много съм уморена,но мислено те прегръщам,макар и това да е безмислено.Трябва докрай да се насладим на страданието.Лека нощ...прекрасни сънища...

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.


Тема Re: Буди, утешения, прегръдки и гледане навътре [re: мaя1]  
Автор inti (istinska lubov)
Публикувано07.09.07 00:02



Здравей Мая!
Ще си позволя да се включа в темата и да те попитам защо смяташ, че всичко е безмислено? И защо всичко е страдание?Защо трябва да се наслаждаваме на страданието? Задавам ти тези въпроси с най-добри намерения!
Лека нощ и от мен и прегръдки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.