Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:20 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Не е любовнови [re: Kaлинa]  
Авторпpocитeл (Нерегистриран)
Публикувано16.10.02 01:48



"Интересно ми е обаче какво смятат, че ще намерят в общност срещу него? То и това е любов."...

Не, това не е любов!
Това е нужда и мъка. И не СРЕЩУ него, а за да оцелеем.
Все още не попадам на такъв сайт....



Тема Re: Да, тантрист е :)нови [re: пpocитeл]  
Автор Kaлинa (съзидателка)
Публикувано16.10.02 13:52



И защо не споделиш какво е правил?
Така, както го говориш, звучи малко подмолно-казано-недоизказано...

Защо ми е сила да сътворя море от илюзии,когато имам сила да създам капка реалност.


Тема Re: Не е любовнови [re: пpocитeл]  
Автор Kaлинa (съзидателка)
Публикувано16.10.02 13:59



Интересно как оцелява останалата част от човечеството без сайтове срещу Ошо. Ти остави друго, ами и повечето даже и не са чували за него. И пак са живи...

Защо ми е сила да сътворя море от илюзии,когато имам сила да създам капка реалност.


Тема Re: Проблемнови [re: пpocитeл]  
Автор Kaлинa (съзидателка)
Публикувано16.10.02 14:24



Аз ти говорех за проблемите вътре в нас.
Щом на теб Ошо ти е проблем, много жалко...или много добре всъщност. Това значи, че си решил всичките си вътрешни проблеми, та си опрял до външните...само че що ли ми се струва, че който си е решил вътрешните проблеми, външни няма...
Остава вариантът да смяташ Ошо за собствен вътрешен проблем. А тогава вече влизаш направо в категорията на неспасяемите.

Защо ми е сила да сътворя море от илюзии,когато имам сила да създам капка реалност.


Тема ХМ...нови [re: Пpocитeл]  
Автор cтeфaн ()
Публикувано16.10.02 18:16



...напоследък и на мен ми се струва, че това си е направо култ и е просто нещо като модерна религия, която принципно не се различава много от другите такива.
1) ошо мнооого преувиличава. почти за всичките проблеми за които говори доста преувиличава....
2) наситина не ми е ясно за какво му е цялата тази охолност с която се е отрупал...
3) гледах един видео запис с него - приказваше за това как нищо не обещавал, както например христянството ти обещава рай или ад, ако си със или против него, но и той също обещава - това което разбираш от контекста е - ако искаш да станеш по-добър човек в всяко едно отношение - прави медитации и, по неговите думи, за 2-3 години ще станеш голяма работа. ако пък не - си оставаш нормален тъпанар. доста са по-фини неговите обещания, но определено си присъстват...
4) какво ли още не

въпреки всичко това, не отричам големите промени които настъпиха у мен в следствие на книжките и медитациите му... но за мен той си е просто още една спирка по пътя ми. лошото идва когато го превърнеш в хоби



Тема Re: ХМ...нови [re: cтeфaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано16.10.02 21:38



Стефане, бъди конкретен де

1) Какво преувеличава? Внимавай само че Ошо си противоречи направо!
2) Какво разбираш под охолност? Знаеш ли какво е имало в неговата стая?
3) Къде си ги чел тези обещания за 2-3 години ...? Доста се посмях тук. И на това, че ако не ги приемеш си оставаш нормален тъпанар.
4) И какво е това " какво ли още не "

В резюме: бъди конкретен за всяко нещо и знай, че всяко нещо може да бъде превърнато в култ, от компютъра, храната и джойнтите до Ошо, Кастанеда и какво ли не още. В крайна сметка, най-важното е ти САМ да определиш, кое е най-важното за теб и кое ти върши работа от всичките учения, религии и прочие ... И човек не го интересува Ошо и Гошо, а него самия. Става култ към личността (твоята собствена). Не лош култ .





Тема Re: ХМ...нови [re: Mиpo]  
Автор Sien (непознат)
Публикувано17.10.02 14:37



Be hora za6to se pitate takiva ne6ta - kolko rolsa imal, kakvo imal v staqta - Gautama e bil sin na car ebati.
Koito kakto moje.
A spirkite po putq - nadqvam se Osho da mi e poslednata - kolkoto do polzata ot nego - toi ne kazva 4e nqkoi 6te izvle4e polza



Тема Re: ХМ...нови [re: Sien]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.10.02 15:04



Здравей Sien,

Разгеле

За книгите на Здрасти - отдавна са на НАШИЯ общ сайт и заповядай. Виж има една тема с удивителен "Принципи на работа на сайта ...", там всичко е обяснено. Там има и още някои интересни неща ...
Ако можеш и ти нещо да изпратиш, ще е добре дошло.





Тема Re: ХМ...нови [re: Mиpo]  
Автор cтeфaн (просто стефан)
Публикувано17.10.02 16:15



Какво преувеличава? Внимавай само че Ошо си противоречи направо!

citat: "do predi 15 godini nito edna zena w sweta ne e izpitwala orgasm..." - dosta silno preuwelichenie, bih kazal

Какво разбираш под охолност? Знаеш ли какво е имало в неговата стая?
ne znam... abe toia wypros e mnogo dylyg i ne mi se zanimawa da pisha, sega...

Къде си ги чел тези обещания за 2-3 години ...? Доста се посмях тук. И на това, че ако не ги приемеш си оставаш нормален тъпанар.
ne spomniam tochno koia kniga beshe... moze bi "meditacia - izkustwoto na ekstaza"

4) И какво е това " какво ли още не "
twa go dobawih prosto ei taka, za da ima i 4to



Тема Re: ХМ...нови [re: cтeфaн]  
Автор Mиpo ()
Публикувано17.10.02 16:47



Я да подходим прагматичнo към цялата тема . А това включва:
1. Да действаме така, че жените с нас да имат оргазми и то мулти, а и ние мъжете също. Скоро ще отворим пак темата за секса ...
2. Да живеем и ние охолен живот, както цитира МногоСтранна, колкото се може по-богат.
3. Да медитираме, защото ни е кеф СЕГА от това, не заради това, което ще стане след 2-3 години.

Сигурен съм че ме разбираш ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.