Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:15 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Навътренови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.09.07 00:05



Какво следва нататък? Ами влизаме по-навътре... И по-навътре.

Питаш какъв е смисълът като не го знаем. Смисълът е да го НАМЕРИМ този смисъл! Да влезем дълбоко в Живота и да разберем тези на пръв поглед противоречия, които те вълнуват.

Нещата, които ти казвам, не съм ги приел на вяра, а просто така ги усещам. Питаш какъв е смисълът ти да живееш, а едно дете да умира? Първо, сигурна ли си, че живееш? Ако живееше истински, би била в хармония със съществуването и не би се питала защо има толкова страдание в него. Просто, защото в случая страданието НЕ е около теб, а в ТЕБ.

Второ, опознала ли си Смъртта? Тя не е само в умиращото дете или във воюващите, а във ВСЕКИ ЕДИН от нас и във ВСЕКИ момент. "Поразговори" с Нея и ще ти даде ценни съвети...Примерно, може да те посъвтва да я приемеш, както примаш пргръдката ми... Може даже да ти каже за кога е запланувала да те целуне. Хей, не се страхувай от тази целувка, а бъди будна в нея.

"Вредност", "жалкост", безмислие" - това са твои думи за съществуването, не са мои. Защо не ги замениш със съзнателност, разграничаване, дълбочина? Аз не ти казвам да бъдеш добра, морална, послушна. Опитай се просто да си БУДНА във всеки миг! Не чакай аз да ти кажа наготово какъв е смисъла, не би било приятелско от моя страна. Вместо вниманието ти да се разсейва навън, влез по-дълбоко в теб, там е Съкровището.

Хм, и за това целувката ми сега влиза по-навътре в теб... Не бъди срамежлива, ела, навътре. И не ги стискайки тези дрехи.







Тема Re: Навътренови [re: Mиpo]  
Автор мaя1 (илюзия)
Публикувано13.09.07 14:43



Здравей ,Миро.Толкова е спокойно да се говори с теб,толкова е приятно да оборваш думите ми и да не се съгласяваш с мен.И да ме напляскаш,пак ще ми е приятно и няма да се съпротивлявам.Че,всичко е безмислено,безмислено е и именно в това е смисълът и аз не се противя ,а приемам,както казваш.Даже на страданието не искам да се противя,а да го приема като част от цялото,да го преживея,да се потопя изцяло в него ,да го опозная "отвътре" и отвътре да намеря извора на щастието.Зная тези неща,мили,но много искам ти да ми ги кажеш,защото ми харесва да ми говориш така;защото искам да съм непослушната,а ти моят водач и учител.И на най-силните понякога им се иска да затворят очи и да подадат ръка,а някой да ги води;това е като кратък отдих в тоя забързан и неспирен свят.Да затворя очи,да забравя коя съм,откъде съм и защо съм,да бъда анонимна,дори да не бъда ,но спокойна,защото зная ,че до мен си ти и ще ме върнеш,ако вляза прекалено дълбоко и се уплаша от тая дълбочина.Ще ги махна тия дрехи,ще седнем един срещу друг ,аз ще погледна в теб,а ти в мен,а после...да става каквото ще става

Няма да мислим,няма да търсим смисъл,защото просто ще изживеем тоя смисъл...нали,мили?И ще го изживеем напълно,на максимум,ще го изконсумираме целия,ще унищожим взаимно тези проклети наши "аз-ове",докато забравим кои сме...Само ще чустваме,ще чустваме,докато изчерпим всичко и остане нищото,безкрайната тишина.Нали,Миро?Муц!

Когато се откъсне тревичка ,цялата Вселена потръпва.

Тема Ошо има много врагове :)нови [re: Пpocитeл]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 11:21



Ошо е говорил доста против различните религии, против техните догматични схващания, против техните изкривени, извртени, религиозни, похвати и методи да манипулират хората. (Тук само да вметна, че самият той доста е използвал подобни трикове.) Но като цяло от Ошо може да се научи много, стига човек да го чете задълбочено и да не се оставя да бъде подвеждан от някой евтини трикове с които той е привличал западната публика от хипита за да си пълне джобовете.

Например против християнството е говорил доста:

Зен и Християнството - най смъртната отрова.





Тема Това е правилният линк към книгатанови [re: Бpaxмaн]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано19.09.07 11:25



Предишният линк не е правилен. Това е линка към книгата:

Зен и най смъртната отрова - Християнството





Тема Re: Навътренови [re: мaя1]  
Автор Mиpo ()
Публикувано22.09.07 22:40



Е, изконсумирахме ли го този миг, Мая? Или има и още?



Защо да те пляскам като и други неща мога да направя вместо това. Не те оборвам, просто общувам с теб. Усещам те... Хм, приемам те такава каквото си. Ако искаш нещо да променяш у теб, то това е твое решение, миличко. И твоя отговорност. Така каза Учителя.

Не знам какви са тези проклети "аз-ове". Къде си ги срещала?
Искаш да затвориш очи и да се оставиш някой да те води. Чудесно! Довери се на Вътрешния ти глас. И една поправка - аз няма да съм до теб, а ВЪВ теб.

Целувка.



Тема Re: (без)смислиетонови [re: мaя1]  
АвторCия (Нерегистриран)
Публикувано29.09.07 23:11



Най-ми е трудно да проумея как да отделим единичното от цялото






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.