Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:52 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Възможностите на Ошо клуба  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 15:42



Писанията на Ошо имат една специфичност в сравнение с тези от много други духовни учения, където някои неща, по една или друга причина, са казани завоалирано, супер-сбито, доста общо или по начин не позволяващ тяхното коректно практикуване. И по тази причина книгите от тези различни учения са обект на много КОМЕНТАРИ. Какво е искал да каже Учителя X или Y с тази фраза ... И това море от коментари естествено присъства и в съответните клубове в ДИРа. Въпросните коментари пък са плодородна почва за фетишизирането на дадено изказване. За да се избегне неминуемата интерпретация на неясното изказване, доста хора решават да го приемат БУКВАЛНО, ЗАСТИНАЛО във времето, БЕЗ КОНТЕКСТА и най-важното БЕЗ СОБСТВЕНОТО УСЕЩАНЕ по въпроса, с надеждата да са максимално близо до него и да не се отделят от Вярната линия. Класическата картина става пълна като към това се прибави и стандартното твърдение "Абе не е най-ясно, но важното е да се вярва и да се прави редовно ... Усещането ще дойде ... Щом нашия велик Учител (който задължително трябва да е правил поне няколко чудеса за да бъде приет) го казва, значи не може да е иначе". От християни и будисти до дъновисти и кастанедисти горния модел съм го виждал на живо стотици пъти. Естествено и ошовисти могат да се включат към този модел, но специфичността на писанията на Ошо е, че те са толкова подробни и изчерпателни, че просто коментарите към него са НЕНУЖНИ и БЕЗСМИСЛЕНИ. Нещата са казани достатъчно ясно и от достатъчно гледни точки (включително и взаимно изключващи се), та просто не оставя място за коментари по съответните изказвания. И поради тази причина в Ошо клуба постингите са автоматично доста по-малко, та чак Клуба е задрямал .

Тогава за какво може да се пише в Ошо клуба?
1. Хора търсят Ошо литература и тук е място за размяна на информация, книги, файлове и прочие. Използвам случая да благодаря на Селеста/Натали/Кали за многобройните й преводи, както и за това, че крепи Клуба вече почти една година.
Аз имам доста книги, аудио/видео касети и МР3 файлове с лекции и медитации на Ошо и който се интересува от нещо конкретно може да остави един емайл за да му пратя това, което иска (стига да го имам). Надавам се и други хора да се включат в това начинание (благодаря на Здрасти, че се е включил вече).

2. Малко повече инфо за Ошо. Смешно е примерно такъв виден деятел на клуб Окултизъм като Валсодар да се информира от Дискавъри за Ошо. Все едно за Петър Дънов да се черпи инфо от вестник "24 часа". Да поясня относно прословутата тема за червените одежди в комуната в Пуна, че те се използват при определени медитации (като Динамичната), а пък в други случаи се използват оранжеви или бели дрехи. Така въпроса с далтонизма на Натали е безсмислен. Ще помоля скоро един приятел, който е бил достатъчно дълго в Пуна, да разкаже тук подробно впечатленията си от там (естествено не само за дрехите, но и за по-интересни неща). Що се отнася до смъртта на Ошо (защо не се е възнесъл на небето с гръм или защо поне не е направил нещо а ла Дон Хуан) това достатъчно го дискутирахме в Кастанеда клуба. Ето тук един от линковете на тази дискусия

. Ако някой иска още да го дискутираме това, да каже.

3. Най-важното (всичко до тук написано по тази тема от мен може да бъде прието като увод към това)! Най-важната възможност на Ошо клуба е участниците да споделят практически опит по Пътя на Себепознанието. От една страна Ошо е говорил върху толкова методи, медитации, практики ... От друга страна, никой не е казал, че трябва да се ограничи човек само с тези методи. Всеки може да сподели свои усещания, виждания, това което му е помагало и това което му е пречело по Пътя към себе си ... И така, да даде идеи на други или пък да получи от тях такива ... Ще разкажа в някой следващ постинг за реалните Ошо клубове в България, в които съм бил, за атмосферата там, както и за такива в чужбина. Надявам се други хора да се включат също и да разкажат свои опитности.

Всеки е добре дошъл със своето мнение или коментар по написаното до тук и по възможностите на Ошо клуба.





Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
АвторБeзпoпoщнa (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 15:53



Добре се завърнал!
УРА!
Настъпи времето на практическия опит, бях зажадняла за това



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Бeзпoпoщнa]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 16:24



Я какви рефлекси. Ти даже изпревари Натали
Здравей



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор d8a (analisys)
Публикувано12.09.02 17:06



Здравей Миро!

Ще чакам разказа на твоя приятел за Пуна. Интересно ми е каква е атмосферата, взаимоотношенията между хората, и с какво точно им е помогнало пребиваването им там.

Очаквам също твоята гледна точка, както и на всеки един друг, който е посещавал Ошо клубовете в България и/или извън България.

Съгласна съм за споделянето на опитностите, защото това е което най-много ми помага на мен лично. За сега няма какво да споделям, защото наскоро започнах да чета Ошо. По принцип, винаги когато има какво да споделя го правя.

Поздрави и до скоро..д8а




Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: d8a]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 17:50



Въпросния приятел е Румен (когото познаваш). Изполвам случая да помоля Who_am_I да ми каже, когатотой се прибере от Швеция (трябва да е скоро) за да се чуя с него. Апропо, Who_am_I, можеш да разкаже как е сега при вас, а аз ще разкаже как беше по-рано.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор d8a (analisys)
Публикувано12.09.02 18:31



Така и подозирах :))

Поздрави го от мен като се чуете.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 19:33



az lichno mnogo ste se radwam ako mozesh da mi pratish razni lekcii/meditacii koito imash (za mp3-ki goworia)



Тема Списък на МР3 Ошо медитации и лекциинови [re: not]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 20:00



Здрасти Стефчо.

Ето по-долу списъка на това, което имам на МР3. Числото преди името на файла е дължината в байтове (примерно лекцията OSHO - The Law Of Karma е към 8 МВ). Дай е-майл или най-добре IP-address, където мога да ти ги пратя с FTP. Аз имам добър интернет и мога да пращам и стотици МВ стига да може някой да ги поеме.

Отделно имам на аудио касети още 10тина часа лекции, като имам копия и в България и брат ми може да ги запише на желаещите. След 2-3 месеца ще се прибера във Франция и там мога да почна да ги прехвърлям в МР3 формат тези касети, както и няколкото видео лекции в АVI формат.

***************************************************
24/07/2001 12:03 1.044.480 109 Aeon_Osho.mp3
26/07/2001 14:10 14.066.834 Meditation - Osho - Kundalini Meditation - 2nd Stage.mp3
26/07/2001 14:07 17.117.184 Meditation - Osho - Nataraj Meditation - 1st Stage.mp3
25/07/2001 18:07 42.768.219 Meditation - Osho - No Dimensions Meditation.mp3
20/07/2001 13:20 8.255.529 OSHO - The Law Of Karma.mp3
20/07/2001 12:35 14.394.932 Osho - Chakra Breathing meditation - 02- 15 Minutes Silence.mp3
27/07/2001 11:10 42.016.182 Osho - Chakra Sounds meditation - First Stage- 45 Minutes Ch.mp3
27/07/2001 11:48 14.173.413 Osho - Kundalini Meditation First Stage-1- 15 Minutes.mp3
27/07/2001 16:03 14.066.834 Osho - Kundalini Meditation Second Stage- 15 Minutes.mp3
27/07/2001 14:22 1.275.904 Osho - Laughter Of The Buddhas - 05 - Om Shanti.mp3
20/07/2001 13:25 3.193.775 Osho - Wild Birds.mp3
27/07/2001 14:42 14.057.472 Osho Meditation From THe Book Of Secrets 01 First Stage.mp3
24/07/2001 18:31 44.494.848 Osho Whirling Meditation 01 45 Minutes Whirling.mp3
20/07/2001 12:33 7.511.160 Peace ---Osho Meditation From The Book Of Secrets -----1st S.mp3
14 File(s) 238.436.766 bytes



Тема ПРЕДЛОЖЕНИЕнови [re: Mиpo]  
АвторГoro (Нерегистриран)
Публикувано12.09.02 23:53



Ами защо не вземете да ги публикувате тия работи в интернет някъде за да може всеки да си ги тегли. Имам предвид всичките тия сканирани книги на Ошо, мр3та с лекций и така нататък. Може там да се публикува и музика за медитаций и всякакъв подобен род полезни нещица.

Ти Миро казваш че имаш добър интернет, що не публикуваш някъде всички което имаш, а тези които също имат това онова могат да ти го пратят да го публикуваш, така всички ще имат достъп до една голяма база данни, която ще може да им свърши добра работа.


Предлагам да направите нещо като сайт за Ошо само че с много добри работи за сваляне. Така ще се спести време, вместо един да ти каже прати ми тоя файл, друг да иска оня, после пак някой да иска първия, може направо наведнъж всичко и когато някой иска нещо направо да си го дърпа от мрежата.



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕнови [re: Гoro]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 10:58



ideiata sywsem ne e losha...
ste potyrsia niakoi free hosting s mnogo miasto i ste postna tuka account-a da moze wseki da dyrpa...



Тема Re: Списък на МР3 Ошо медитации и лекциинови [re: Mиpo]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 11:26



extra! dai niakakyw email da dam L i P...



Тема Re: Списък на МР3 Ошо медитации и лекциинови [re: Mиpo]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 11:31



okaza se che w kazaa-ta gi ima pochti wsicki tezi nesta + mnogo poweche, no stom kazwash che imash bryz internet, kachi gi, a az ste kacha towa koeto swalia ot kazaa-ta - da pomognem na tezi koito niamat hubaw i-net i kazaa im e problem



Тема i mersi za...нови [re: Mиpo]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 11:38



... preporykata za knizkite na Matak Chia



Тема Ошо сайт http://brontomordor.free.frнови [re: Гoro]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 14:09



Здрасти. Идеята ти е наистина добра и взех, че спретнах набързо един експериментален сайт

и оставих за сега 2 неща там за тест. Пробвайте и кажете как е скоростна на сваляне. Единственият проблем с този сайт е че има капацитет 100МВ, който с МР3 ще се запълни за отрицателно време. Ако някой знае безплатни сайтове за хостинг с по-голям обем да каже. Важното е сайтове да са надеждни! (този е такъв, използвам го от 2 години)

Ако всичко се уреди с обема може да направим следното. Мога да оставя един емайл за контакт (даже го оставям вече mirovoy@gmx.net) и който каквото има да ми пише за да се разберем как да го взема и как да го постна в сайта (има доста несложни варианти за трансфер на големи файлове).

Който има други идеи и предложения, да не се бави и да ги казва веднага.



Тема Re: Списък на МР3 Ошо медитации и лекциинови [re: not]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 14:28



Аз тези неща съм ги свалял с Morpheus, eDonkey и WinMX. Но малко след Нова година тези P2Pки взеха да угасват. Я кажи работи ли ти Kazaata в момента? Аз от тогава поне 5 пъти я преинсталирах и все неще ... (и последните месеци не съм пробвал вече). Интересното е че преди 9 месеца беше само това, което обявих (бях свалил всичко възможно), но щом казваш че има още, значи хората продължават да се трудят по въпроса.

Ако имаш идея за сайт за хостинг?

Другото е лека полека да почна да прехвърлям нещата от аудио и видео касети в цифров вид, както и да се поразговоря с някои хора в София и другаде (които имат още аудио и видео касети), но затова ще са ни нужни много ГигаБайтове ... Всъщност може да навържем нещата на няколко сайтове, които ще са свързани ...



Тема Мантак Чиянови [re: not]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 14:30



И на Матак Чия имам видео и аудио касети



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 19:40



A zdrasti Ama kvo praish v toia klub?? Osho e pitch ama koi pishe tuka? Gledam paijini ima navsiakade
Sita e super Ste vidia za po-goliam hostilnik Are ste se chuem po-natam che rabotata ne me ostaviaaaaaaaa



Тема Re: Мантак Чиянови [re: Mиpo]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 21:24



abe ti si bil cialo sykrowiste bre!

w kazaata obace niama nisto za nego... i ste sym ti iskreno blagodaren ako mozesh da swalish na mp3/avi nesto negowo



Тема Re: Списък на МР3 Ошо медитации и лекциинови [re: Mиpo]  
Авторnot (Нерегистриран)
Публикувано13.09.02 22:04



backa kato puska - i mozesh da namerish pochti wsicko, loshoto e che nowata wersia weche e platena i triabwa da si inatalnesh niakwa stara, ako iskash moga da ti ia pratia... drug e wyprosa che twa si e edin "legalen troianski kon" - wseizwesten fakt e che postoianno prasta niakyde sumati info za user-a.
a, za hostinga ti pratih mail...



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано13.09.02 22:10



Привет!
Пробвах експерименталният ти сайт. Сваля се много бързо.
На Ошо имам само тези две книги. OCR-вах ги с Fine Reader, но има много грешки. Чете се, но за предпочитане е да се коригират. Досега успях да коригирам половината от едната книга. Ако има желаещи може да си поделиме работата. Срамота е да ги изпращам като TIFF-ове. Така ще могат и да се качат на някой сайт.

Имаш ли поглед върху - Pacha Mama?



Тема Миро, ти ме кефиш :)))нови [re: Mиpo]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано14.09.02 14:15



Отдавна не бях влизала в клубовете и много се зарадвах на темата ти.

Абсолютeн съвпад на мненията ни.

Какъв доставчик на интернет имаш и откъде пишеш?

Бих искала да имам МР3 с медитативния глас на ОШО.
Ето ти моя е-mail:

shockwave@dir.bg

@=>=>=


Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: 3gpacmu]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.02 15:03



Здравей Здрасти. Вярно, че ще е срамота да се качват в TIFF формат и се надявам някой да се обади и да ти помогне. По принцип FineReadera работи доста добре и има български СпелЧек, но ако ти е бил дребен текста ... Нещата със сайта напредват и ако всичко върви наред с тестовете от средата на следващата седмица ще почнем да го пълним.

Какво е Pacha Mama? Не съм чувал.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: *]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.02 15:05



Е, ако има паяжини да ги почистим . И да подредим и понапълним. То няма кой друг да го свърши, както си го направим. Пък и да не оставяме съседката ти сама да се блъска тук .

Ти щеше нещо да разказваш от лятото?



Тема Re: Мантак Чиянови [re: not]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.02 15:07



Е ще пробвам лека полека. Всъщност, виждал съм доста хора, които се интересуват от Ошо и практикуват Даоска алхимия (по М.Чия или аналогични) и ще отворя скоро една специална тема тук за това. Апропо, Ошо има един обстоен коментар върху "Тайната на Златното Цвете", която пък е класическа книга във вътрешната алхимия. И е интересно да се видят нещата от различни гледни точки.

Всъщност това му е хубавото на Ошо групите, че хората там не практикуват само Ошови медитации, а цял куп други неща. От йога и тантра до бойни изкуства, рейки, будистки практики, суфи танци и какво ли още не. Та, за това и в Клуба може да става въпрос за всички тези неща.



Тема Re: Миро, ти ме кефиш :)))нови [re: shockwave]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.02 15:38



Здравей shockwave . Е, може да влизаш вече по-често в този Клуб. Надявам се с общи усиля да го поразбудим .

Тестовете на сайта, който обявих вече

вървят добре, така че скоро ще има всичко ТАМ и ще може всеки (вкл. и ти) да си свали нещата от там. То има вече една лекция на Ошо там с неговия глас. А пък, който има нещо инетресно, което може да бъде поствавено на сайта - да заповяда (на сайта е обяснено как).

Аз влизам в Интернет през локална мрежа и съм в Испания/Франция (на времето казах няколко думи за мен в Кастанеда клуба - Темата БГ Дон Хуан се дематериализира).



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор 3gpacmu (Човек)
Публикувано14.09.02 17:35



http://www.pacha-mama.org/



Тема Re: Миро, ти ме кефиш :)))нови [re: Mиpo]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано14.09.02 18:28



Както си забелязал напоследък рядко влизам, така се струпаха ангажименти служебни и лични. А в Кастанеда не чета и затова не съм видяла това, което си писал.

Опитах да отворя и трите файла в линкнатия сайт, но не успявам. Получава се само знак на усилвател на звук - сива черта и нищо повече. Кажи ми, моля те, къде има МР3 с гласа на ОШО , за да се опитам да си ги изтегля.

@=>=>=


Тема Re: Миро, ти ме кефиш :)))нови [re: shockwave]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано14.09.02 20:53



И аз така опитах, ама не ставаше. Тогава с другия бутон на мишката и после сейф.
Обаче сейфна 1 и нещо, не 8 както пишеше. Но поне се чува.

Понякога съм нежна и добра...


Тема ... за свалянето на файловенови [re: shockwave]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.02 21:22



Файловете трябва първо да се свалят (download) и след това всеки си ги зарежда и слуша по стандартния начин. Свалянето става с директно кликване върху линка или в най-лошия случай по процедурата описана от Калина-Селестина по-горе. В понеделник ше пусна инструкции как да си инсталирате DownloadAcceleratorPlus (DAP) ili GetRight, с който свалянто на ГОЛЕМИ файлове, каквито са тези, е много по-удобно. Ако връзката се прекъсне, файлът може да бъде продължен да бъде свалян от прекъснатото, а не да се започва от началото.

The Law of Karma е гласът на Ошо.

Ако ти или някой друг има проблеми със свалянето - да казва.



Тема Re: Миро, ти ме кефиш :)))нови [re: Kaли_нa]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.02 21:24



Натали, сигурно ти се е прекъснала връзката. Файлът е 8МВ и ще трябва да го свалиш пак, ако искаш да го чуеш целия. Ще видиш, че англиския на Ошо никак не е труден (малко с акцента му трябва да се свикне) .



Тема Re: Миро, ти ме кефиш :)))нови [re: Mиpo]  
Автор d8a (analisys)
Публикувано14.09.02 21:30



Здравей Миро!

Аз му свикнах лесно. Харесаха ми майтапите му, които разсмяха слушателите на лекцията на живо. И аз за малко да се разсмея на глас.

Видя ли си пощата?

До скоро..Дейти



Тема Смених малко фасона на сайтанови [re: d8a]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано14.09.02 21:40



Здрасти Дейти.
Тъкмо ти отговорих ...

Смених малко фасона на сайта за да го подготвя за ПЪЛНЕНЕ. Ако на някой на му харесва, да казва и да дава идеи. Но практичността за сега е с предимство пред художествените стойности



Тема Аплаузи и поклон на признателност!!!нови [re: Mиpo]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано15.09.02 01:20



Миро, супер си го направил!!!

Да ви кажа за свалянето на всякакъв формат файлове - от мейли, от МР3.

С десен клик на мишката се избира SAVE TARGET AS , и те пита къде на диска , в коя директория. И после си слушаш по стандартния начин с кеф.

Час и 20 минути бе при мен даунлоудването с трансфер 2КВ/сек.

@=>=>=


Тема Re: Миро, ти ме кефиш :)))нови [re: Mиpo]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано15.09.02 12:31



Той английският на Ошо може и да не е труден, ама моят бая си куца.
Харесва ми да слушам гласа му...

Понякога съм нежна и добра...


Тема Re: Смених малко фасона на сайтанови [re: Mиpo]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано15.09.02 12:34



Иха-много е готин.
Направо няма за какво да се заям.

Понякога съм нежна и добра...


Тема Re: ... за свалянето на файловенови [re: Mиpo]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано15.09.02 12:38



С директно кликване не става при мен. Отваря се риъл плейър и прави опити да свири. Затова изобретих другия начин.

Понякога съм нежна и добра...


Тема Re: Смених малко фасона на сайтанови [re: Kaли_нa]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.02 13:16



Ако трябва и за това (сюжет за заяждане) ще се погрижа . Но да оправим първо сайта. Апропо, сигурен съм, че ти има с какво да го обогатиш сайта, та си приготви преводите и прочие. Ще са добре дошли естествено.



Тема Re: ... за свалянето на файловенови [re: Kaли_нa]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.02 13:24



Да, става и така. Понеделник ще обясна още по въпроса, че днес с този модем ми е доста бавна връзката. Поздрави на всички.



Тема Re: Смених малко фасона на сайтанови [re: Mиpo]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано15.09.02 14:29



Докато ми отвори новото ти мнение, се зачетох в централната ти тема пак.
Защо смяташ, че точно Ошо е говорел завоалирано? Аз нищо завоалирано не виждам в думите му. Нито зад тях. Зад тях има само тишина.
Ето ти и тема за заяждане тъкмо.

Понякога съм нежна и добра...


Тема ... специфичността на Ошонови [re: Kaли_нa]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано15.09.02 16:57



Е, чети внимателно де . В много ДРУГИ учения (ако искаш сложи там и Кастанеда, и Пепи Дънов ) нещата са казани "завоалирано" и веднага се появавя нуждата от коментари. А при Ошо всичко е каза толкова ясно, обстойно и подробно, че просто няма такава нужда ... Аз поне никъде не съм виждал, даже и косвено, коментари по Ошо. Докато по другите, колко ги има ...

При Ошо има за някои "проблема", че говорел противоречиво (докато пък другите учители са много последователни в приказките си). Примерно в темата ти за Коаните мога да сложа стотици съвсем противоположни изказвания на Ошо за какво ли не... Но пък на мен точно това ми харесва в него!



Тема Re: Ошо сайт http://brontomordor.free.frнови [re: Mиpo]  
Автор ~ (bhogi)
Публикувано15.09.02 18:35



Защо не пробвате в българските сървъри .. скоростта със сигурност ще е по голяма и имат по голяма квота.
хората които не са на dial-up ще свалят поне 10-пъти по бързо



Тема Re: ... специфичността на Ошонови [re: Mиpo]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано15.09.02 21:23



И на мен точно това ми харесва-той не говори противоречиво, а говори истината...а тя е противоречива.
И затова всички останали бледнеят. Защото се опитват да направят система, а системата винаги е частична истина.
Ех, тия древни гърци, ех, тая логика западна...тя ще погуби света...ако я оставят...

Понякога съм нежна и добра...


Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано15.09.02 21:25



Малиии, прав си.
Нищо де, друг повод ще намеря...

Понякога съм нежна и добра...


Тема Re: ... специфичността на Ошонови [re: Kaли_нa]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 12:29



Съгласен съм напълно с теб ... И даже няма за какво да се "заяда" и аз.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Kaли_нa]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 12:31



На мен хрумна нещо ... .
Но да свърша първо малко работа около сайта, че хората чакат, пък после и цяла нова тема мога да пусна.



Тема Re: Ошо сайт http://brontomordor.free.frнови [re: ~]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 18:01



Е кажи, кои са тези хубави БГ сървери, които да се виждат добре и от чужбина и да нямат ограничения?



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 17:58



Отдавна не бях влизал тука. Живнал е клуба. И се изкефих на сайта.
Дерзайте всички . И ти Миро разкажи тъй онуй квото знаеш.

При ГОшо нема ЛОшо.



Тема Опаааанови [re: Mиpo]  
АвторГOшo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 18:08



Опаааа в клипбоарда ми било останало твоето име Миро а не моето и съм го пейстнал за прякор. Ша взема да се регистрирам най-после.


При ГОшо нема ЛОшо



Тема Re: Опаааанови [re: ГOшo]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано17.09.02 18:45



Здрасти Гоше. Дерзаеме по всичките въпроси. Сайта почна да се пълни ... Скоро ще го откриеме официално.



Тема Re: Ошо сайт http://brontomordor.free.frнови [re: Mиpo]  
Автор ~Пи (bhogi)
Публикувано18.09.02 16:27



хмм такива няма ... поне не безплатни
толкова ли е наложително да се вижда отвън?



Тема Re: Ошо сайт http://brontomordor.free.frнови [re: ~Пи]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 19:07



Е, та аз съм от вън . И 1/3 от хората, които влизат на сайта са отвън.
Ти с каква скорост теглиш?

Ти Пи с каква точност след запетята си?



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.09.02 11:03



:))

Поклон.

За съжаление не споделям изказаното от теб мнение - за изчерпателността и самодостатъчността на изговореното от Ошо. По причина, че изговореното не надхвърля по съдържание коментар на съществуващи преди него системи и доктрини. Човекът ги е преповторил на език достъпен и толкова. С което е добавил още едно паве към консуматорската нагласа на публиката си.


С надежда, че не накърнявам чувствата на пишещите и четящите в клуба с тия си думи...



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 16:21



Здравей Дрона . Радвам се, че се включваш по темата. И аз ти се покланям .

Имах си хас да накърняваш чувства на някого тук ... Това да не е манастир за девици (и монаси). Никое Учение не е самодостатъчно ... Най-малкото, защото неговата цялостност включва и присъствието на Ученика. Пък той, ако реши да не възприема и всичките учения повдигнати на квадрат пак не могат да му помогнат.

Казваш "Човекът ги е преповторил на език достъпен и толкова". Е, та да не малко. Това е важното "достъпен език". Така количеството на безсмислените коментари намалява експоненциално и човек може да се ориентира към някаква ясно обяснена практика. Пък от тук натам отговорността е на всеки.

Видях това, което си писала за поклоните в Йога клуба. Да, така е ... Хубaва практика е. Апропо, има една Ошо медитация, която се казва "Prayer" (Молитва) и там човек се кланя към час на колене ставайки проводник между небето и земята. Обаче на мен ми много хареса един поклон, който видях при Кришнарите преди доста години. Когато се появиха в София, отидох да ги видя в тяхното седалище на "Ангел Кънчев". Докато чаках да почне лекцията, в апартамента идваха редовите кришнари. И те имаха традиция като влезе някой в апартамента да отиде първо при снимката на техния Гуру и да му се поклони. И хората така правеха, идваха заставаха на колена няколко секунди със сведена глава или докосваха с главата си земята. Но това, което ме впечатли беше едно младо момче. От врата се хвърли с цялото си тяло на земята с разперени ръце и крака ... Все едно че искаше с всичките си части да докосне земята Не му пукаше, че имаше вече в апартамента външни гости за лекцията. И стоя така няколко минути все едно, че пиеше някакъв живителен сок от земята/Гурото си. Толкова беше цялостно, че чак ми се дощя да го последвам.

Ти щеше да пускаш преди време някакъв гювеч пост-Гюрджиев. Какво стана?



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.09.02 18:48



:)))

Е, може би моята позиция е мотивирана от нежеланието да ми сервират сдъвкана храна. Може би е по-приятно да си я избереш сам; да си я сготвиш бавно и с наслаждение да я предъвчеш. И да я споделиш във вид на дискусия с приятели и опоненти.

При мен поклонът дойде чрез един разказ на Перица от Пловдив за начина, по който се покланя Учителят му пред своите ученици. Не формално, а с огромна обич и признателност че ги има. Да избегнеш механичният момент и да вложиш себе си в поклона е голямо изпитание за мен. :)))

Исках да сваля от една библиотека книга на Гурджиев и да я пусна на желаещите, но няколко пъти пробвах и все не става. Добре, че ми напомни за да пробвам пак.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Drona]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано21.09.02 19:15



Първо не е без значение човек какво е избрал да коментира. Още по-важно е как го коментира.
Второ-това не е просто коментар, а творческо доразвиване.
А всяко ново е или добре забравено старо или...добре забравеено старо, но творчески доразвито.
Всички стари учения произлизат сигурно от Хермес-той пък е над 30 хил. год.
Така че, ако искаш да пиеш от извора, направо там. Бхагват Гита на колко хиляди години е?

Понякога съм нежна и добра...


Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 00:28



Та защо мислиш, че Ошо е сдъвкал всичката храна? По скоро, ти е дал храна за дъвкане... Колкото искаш. Само не трябва да се спира да се дъвка, че има мнооого. Добре си дошла тук с всякаква с всякаква храна, включително и Гурджиев, когато е готов.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Kaли_нa]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 00:31



Тъй, Калино моме, тъй. Пак сме на едно мнение (май става твърде много ).

Но ако вземеш САМО Хермес, колкото и да е добър, надалеч САМО с него няма да стигнеш (по-точно няма да тръгнеш). Пък САМО с Бхагавад Гита да не говорим.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано22.09.02 12:55



:))

благодаря... ;е се възползвам от позволението ти



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Kaли_нa]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано22.09.02 13:12



ето, седя и чета Ошо - "Дори не ви е позволено директно да се изповядате пред Бог - трябва да го направите чрез посредник".

И ако приемаме днес за приемлива идеята за пряк контакт с Бога в молитвите си, не виждам причина да не направим следващата крачка - да приемем че пожем да имаме пряк контакт с Истината. Да се оправдаваш с това, че истината била достъпна единствено на някакви "просветлени" същества е признак на страхливост. Вчера бях у Пепси и той подхвана темата за Ошо и ми пусна касита с негова беседа... Ошо е един добър наръчник... но недобросъвестен.

Когато бяхме в Пловдив ние изживяхме момент на истина - и се коазар че не можем нищо да разкажем за това. Защо мислиш че Ошо се е спавил по-добре от нас



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Drona]  
Автор Who_am_l_ (минаващ)
Публикувано22.09.02 20:57



Ами разкажете, де !



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Who_am_l_]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано23.09.02 08:33



Ами няма как.

Истината е преживяване. Не можеш да предадеш пълнотата на едно изживяване и като се пънеш - предаваш нещата половинчато -с една дума лъжеш. Каква истина може да има в лъжата. :)))))



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 13:10



поканата



Тема Загатванията ...нови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 13:23



Ето ти Коан за темата на Натали "Каква истина може да има в лъжата". Може ... ... Та, нали лъжата е част от истината ...

Та, пробвай да разкажеш нещо. Както му казах вече на Хуанджи в Йога, няма да гледаме на изказването като на математическа теорема. А като на ЗАГАТВАНЕ ... А пък нещата в Клубоветe стават интересни именно като се спре да се говори за Ошо, X или Y, а за това загатване за Проявленията на Духа ...

В уводните ми думи към тази тема предложих три неща, които могат да се правят в този (пък и в който и да е друг) клуб.
1. Да се разменя инфо – направихме сайт.
2. Да се каже някоя и друга дума за Ошо – правим го.
3. Най-важното и най-интересното – Именно тези Загатвания ... Чакаме те скъпа Дрона



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано23.09.02 13:56



По кой въпрос?



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 14:16



"Когато бяхме в Пловдив ние изживяхме момент на истина ..."

А и по всеки друг!

В Клуба ти (както и всеки друг участник) е също толкова важен, както и Ошо и останалите ... Даже си по-важна, защото ще напишеш нещо тук черно на бяло.



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано23.09.02 14:56



Хм-м-м...

Добре, ето - Ошо за вторични суровини!!!

Е, как е, справям ли се?



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 15:08



Като начало е добре, но ПРОДЪЛЖАВАЙ . Опиши ПОДРОБНО защо!

И кажи за Пловдив (не за панаира там).



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Drona]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано23.09.02 15:37



За Пловдив - Кали_на да разкаже .



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 15:41



Ama vseki pootdelno da razkaje. A ti neprehvarliai tvoiata otgovornost na drugite. DAVAI TI sega!!!



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано23.09.02 15:41



мързи ме.

За Пловдив - Кали_на да разкаже



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано23.09.02 15:41



Дрона е по силна в преживяването, отколкото по разказването.

Редактирано от изrpeв на 23.09.02 15:44.



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано23.09.02 15:52



аз съм безотговорна; и ме мързи.... ти пък що ми вменяваш отговорности - той и Ошо - "аз съм дошъл да променя индивида... а не обществото".... ами как ще накараш индивида да се промени?!



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Drona]  
Автор Eднa лeля (спокойна)
Публикувано23.09.02 16:01



Дрона, скъпа,

СПОДЕЛЯНЕТО няма да ти се размине.

Ами че това е Миро, не разбра ли?

(или ще споделяш, или - "да не стане като в Одеса"?)


Животът винаги е прав


Тема Re: Загатванията ...нови [re: Eднa лeля]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 16:14



Права е Лелята . Дроне, слушай я каквото ти говори. И давай по същество ... И не се дърпайте като ученички - ама мързяло ме, ама не била силна (е та като не е силна, имено за това ще го прави за да се тренира).



Тема Re: Загатванията ...нови [re: изrpeв]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 16:20



Привет и на Изгрев в новата й лилава (това ли е цвета?) рокля (пардон ник) . Много ти отива и си много секси.
А ти защо не разкажеш?



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано23.09.02 16:24



Абе, ако питаш мене, наистина само загатват, а нищо не казват конкретно. Само подпалват въображението на четящите. На мене като една от домакините не ми се полага да говоря. Те се назландисват. Само в тебе ми е надеждата да ги провокираш, ама да знаеш какви са упорити, воля е това, не е инат.

Хайде, ти приложи знанието на практика. Успех!!!



Тема Re: Загатванията ...нови [re: изrpeв]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 16:39



Кажи и ти Изгрев, какво като си домакиня. Всъщност, всеки да разкаже ... после ще видим дали всеки е видял едно и също ... Току виж някоя забелязала красивото лице на учителя, друга - пердетата (жените са много наблюдателни за такива детайли), а пък трета - направила изключително запознанство със съседа отдясно ...

Хайде давайте ... Калина също може да се вкючи . Чух че някакви снимки имало, но в Окултизъм има само разни камънаци на снимките. Хора няма ли??



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано23.09.02 18:20



Много се разду там темата и затова не си видял снимките. Всъщност има една, която е пусната от Х. Някой се е уплашил да не му се сърдят и не се е обозначил с истинския си ник.

Виж снимката и ако ти е нужно описание, ще кажа нещо. Може да не ти е необходима допълнителна информация, четейки по лицата на участниците.
Тъкмо проверка за тебе.



Тема Радвам се да ви видя всичкитенови [re: изrpeв]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 19:28



Речено – сторено. Все пак за мен беше компютърен подвиг за да мога да видя снимките, които не се виждат по принцип извън България (както Дейти ви обясни вече). С някой и друг фокус обаче се справих ...

Радвам се да ви видя всичките . А ти, Изгрев, би ли ми представила хората като започнеш естествено от себе си. На Селеста и пише името на главата, но на останалите нещо не го разчитам ...





Тема Re: Радвам се да ви видя всичкитенови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано23.09.02 21:20



Сега разбрах, че не си в България.

Ама ти искаш по лесния начин да се запознаеш с нас. Опитай първо да откриеш сам кой-кой е, а ако не успееш, ще направя поправка.



Тема Re: Радвам се да ви видя всичкитенови [re: изrpeв]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано23.09.02 21:27



Кажи ми поне имената на хората, които са на снимката и ще пробвам. Ще е интересно да видя какво ще улуча ...

Малко коригирах снимката, виж я пак . Поне един човек да позная



Тема Re: Радвам се да ви видя всичкитенови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано23.09.02 21:39



Никовете ще ти кажа:

Лекс, Дрона, Хрис, Пи, Арманда, Кали-на, Деси, Пламар, Синайа, моя милост и има човек, който не е участник в клубовете.

Сега излизам от клуба и те оставям да се проявиш. Приятно ми е, че и ти ни си се представил в образ.

Редактирано от изrpeв на 23.09.02 21:41.



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано24.09.02 08:38



Почтенний,

както е споменял близкият на сърцето ти Ошо :" Общуването е в тишината".

е, сега какво ще му противоречиш като ме караш да плодя празни приказки?! :)))))))



Тема Мистичните догадкинови [re: изrpeв]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 12:11



Опаааа. Ама аз с половината от хората още не съм общувал тук по клубовете и не ги познавам даже и виртуално. За това да процедираме така. Нека първо да се опитам да отгатна хората, с които съм общувал или чел нещо от тях, т.е. ще изброя кои влизат в групата на Изгрев, Дрона, Калина и Лекс, без засега да посочвам кой точно кой е, а само да ги разделим на 2 групи. Ако се объркам, ти ще подскажеш. А след това ще се опитам да ги назова точно, представителите на всяка група.

Тъкмо първата група (на познатите) ще съответства на Тото 1 (някои си мислят , че Тото 1 е по-лесно от Тото 2, защото уж разбирали от футбол). А пък втората група си е направо Тото 2. Не ми се смейте при познаването на хората – на Тото не съм играл от 15 години.

Ето моите догадки. В първата група (на Изгрев, Дрона, Калина и Лекс) влизат двете клекнали момичета по средата отпред и хваналата се за главата (зад червения WOW). Лекс би трябвало да е усмихналия се със синята риза човек по средата отзад. Има някакви далечни прилики с Висарион (при условие, че Висарион си е обръснал брадата и сменил цвета на очите). Да пробвам и едно 5 от 42 – мъжа с бялата риза да не е въпросния Перица?

Чакам твоето отсъждане и мъдро напътствие.

За 1ч няма да съм онлайн, но после ще продължа с дълбоките медитационни догадки ...



Тема Re: Мистичните догадкинови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано24.09.02 12:22



Аз най-приятелски ти предлагам да не разпознаваш никого. На мене ми се щеше да се опиташ да усетиш общата аура на групата, за да не караш Дрона или някой друг да ти обяснява как сме се чувствали заедно и какво сме открили като сме общували.

По-хубаво е да си останем неразпознати. Постепенно като ни четеш ще познаеш кой кой е. Предполагам си съгласен, още повече никак не си близо до целта в първо теглене на тотото. Преодолей любопитството си. Ти можеш!!!



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 12:31



Сияйна,

Ще си позволя да ти напомня, че приказките заплодени в тишина не са празни. Те са си приказки, спор няма, но не са празни. Тишината по интернет не може да се сподели, но нейните отрочета - могат.

Да напомня също, че вторично-суровинния (за теб) Ошо е изприказвал толкова приказки, че раздел Религия и Мистика на Дира (даже и с изказванията на Калина-Селестина) няма скоро да го надмине.

И за това – пробвай, никой няма да те съди. Най-много ще ти благодарим.

Поклон (дълбок, уставен и от сърце).



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано24.09.02 12:57



ах, Слънце на моите очи,

ами та аз за това го намирам за вторично рециклиран Ошо щото твърде много се е разпуснал в приказките. :)))

В Интернета не може да се говорят задълбочени неща. Тук се свързваш с хора, с които после при среща изживяваш онзи момент на тишина, което и се случи в Пловдив.

Преди време бях споделила, че в клуб "окултизъм " понякога изживяваме състояние на колективна медитация. Това май не се прие макар, че всеки може да разкаже за моментите, когато си е мислел по някакъв проблем, а друг вече е пуснал тема за това.

Вместо да дискутираме Ошо (той не заслужава такава чест) мисля че е по-интересно да дискутираме как става така, че черз нет-а общуваме на извънсетивни нива и как да се научим да го правим осъзнато. Ако смяташ че Ошо е изрекъл нещо и по това, няма проблем да го чуем

Иначе да дискутираш практики е ... нали същият Ошо е казал, че за всеки човек си има практика - номерът е да си я открие. :)))



Тема Представяненови [re: изrpeв]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 15:32



Опитах да отгатна, защото ти го предложи. Предлагаш да спра – приемам го също .

Готов съм веднага да заменя имената на хората за това ти, Дрона и другите да разкажете за атмосферата там. Има неща, които не се виждат на снимката, ще има неща, които няма да се видят и в разказите ви, ще има неща които няма да се забележат и даже, когато хората са заедно ... (апропо, мислиш ли че всеки е усетил по един и същи начин атмосферата?). Нормално е. Но това не значи, че не трябва да се виждаме, общуваме и прочие.

Мислиш ли, че ако си кажеш името ще станеш позната? Име, тяло, чувства, мисли ... А най-интересното е отвъд ... Но това не значи, че другото трябва да се игнорира напълно ... Може да го ИЗПОЛЗВАМЕ.

В настоящата ситуация е най-добре, всеки от хората на снимката сам да реши дали иска да си каже името, т.е. да каже кой е. Няма смисъл ти или друг да споменава имената на останалите. Според мен най-красивото е всеки да се представи сам. Естествено, никой не е задължен. А пък от друга страна, ако някой, който го няма на снимката и иска да бъде там, да ми изпрати някаква снимка на mirovoy@gmx.net и ще го прибавя веднага. Пък отделно той ще се представи, ако иска разбира се.

Като го предлагам, почвам от себе си и за това се поставих при вас на снимката.



Тема Re: Представяненови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано24.09.02 16:01



Реших, че нямам право да представям другите.
Аз съм тази най-вдясно, с бялата блуза. Приятно ми е.

Другите, както решат.



Тема Re: Загатванията ...нови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 16:02



Радваме се, че съм Слънце за твоите очи . В такъв случай как би могла да откажеш на това Слънце ? Аз не бих могъл да откажа на Слънцето...

"В Интернета не може да се говорят задълбочени неща ..."
Това ми напомня на историята, когато Лао Дзъ на преклонна възраст искал да напусне Китай и да ходи не знам къде си за да умира там. Но на границата го спрял еди офицер и му казал "Много сън чувал досега за теб, но нищо не съм видял написано ... Ще си отидеш и така ще си отиде и мъдростта с теб ... Напиши нещо все пак ... (трябва да съм бил аз този офицер в някое мое предишно прераждане ). Лао Дзъ му отговорил "Истината не може да се изкаже с думи, млади момко (може и ти да си била Лао Дзъ, виж как се интересуваш от Даоска алхимия в Йога)". Поспорили така десетина минути и накрая офицера видял, че няма да излезе на глава със стария и му рекъл "Да бъдем практични. Няма да те пусна да си тръгнеш, докато не напишеш нещо. Аз съм шефа тук на стражата, ти си прецени ще останеш да висиш на границата или ще продължиш". Лао Дзъ също видял, че офицера е упорит като Муле и склонил да напише ... И за няколко дена написал Дао Де Дзин, обаче книгата започнал с фразата "Дао, което може да се назове, не е постоянно Дао. Име, което може да се именува, не е постоянно име".

Та, предлагам ти и ти да започнеш така и да не се притесняваш, о сияна . Пък аз ще споделя след това, какво съм научил от писането в интернет. Ще кажа също и по това, за което ти говориш. Да поясня, че никога не съм и мислил, че ще пиша тук в ДИРа и само преди година бих се изсмял, ако някой би ми го казал (подминавал съм тези Клубове в продължение на година и повече). И винаги ме е интересувало самото преживяване, та даже и едно обикновено писмо не съм искал да напиша. Но виж как Силите ми извъртяха номер и сега пиша ...

Както виждаш Ошо не го и споменаваме.

Ето Сияйно, чакам те търпеливо.



Тема Re: Представяненови [re: изrpeв]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 16:12



Напълно съм съгласен с теб.

И на мен и е приятно .

Както си говорехме вчера с Дейти, светът е доста малък ... Да видим кога Силите ще ни завъртят и ще ни срещнат и на живо . С Дейти се срещнахме няма и два месеца след като се запознахме тук... Аз толкова познати съм засичал съвсем случайно из Европа, та да не говорилм за България.

Да те питам нещо. И ти ли не обичаш Ошо като Дрона или?



Тема Re: Представяненови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано24.09.02 17:10



Много малко съм чела Ошо и не мога да кажа дали го обичам. Обичам това, което разбирам и съм опитала самата аз.

Чета всичко, което както казваш ти Силите ми посочат, т.е. което ми е нужно за дадения момент, а то се дава по най-различни начини.



Тема Re: Представяненови [re: изrpeв]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 20:05



Разбирам . Ще се радвам да споделяш от време на време това, което Силите ти прушуват и разбира се, ако прецениш, че е за споделяне. Току виж, че чрез теб Силите го прошушнат в ухото и на някой от нас ... Доста често ми се е случвало това.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Drona]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано24.09.02 20:06



Откъде тръгна, пък къде стигна.
Ошо много пъти е повтарял, че нямаме нужда от него. Че неговата работа е само да разчисти камъните по пътя на потока, след това водата сама ще потече.
Казвал е, че служи като патерица-докато се свържем с нашия вътрешен учител и тогава вече работата му е приключена.
И много пъти е казвал, че говори само, за да задържи вниманието ни, защото иначе ще се разбягаме. Но иначе истината, това, което всъщност казва, се намира в тишината между думите му.
Болшинството хора нямат сила да живеят в реалността, други нямат сила да виждат-пак са много. Трети имат сила да виждат, но нямат сила да предадат видяното с думи.
Е, Ошо го може.
И мен ме е яд, че нямам неговия поетичен език.

Защо ми е сила да сътворя море от илюзии,когато имам сила да създам капка реалност.


Тема Re: Загатванията ...нови [re: Drona]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано24.09.02 20:16



Като му отвориш очите.
Като внесеш пламъка на осъзнаването в собственото му същество. Като го научиш да поддържа този пламък винаги. Като го научиш да бъде честен със себе си.
Вътрешните ни учители непрекъснато ни поставят въдички-също като донът на КК. В началото го излъга, че ще му разкаже повече за билките...или нещо подобно беше. За да клъвне Карлитко. Ако му беше казал истината, оня щеше да отшуми и да не се върне повече...така вътрешните ни учители непрекъснато ни примамват все по-далеч и по-далеч по пътя...

Защо ми е сила да сътворя море от илюзии,когато имам сила да създам капка реалност.


Тема Re: Представяненови [re: Mиpo]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано24.09.02 20:23



Само не разбрах мен наистина ли ме позна. Коя съм?

Защо ми е сила да сътворя море от илюзии,когато имам сила да създам капка реалност.


Тема Re: Представяненови [re: Kaли_нa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.09.02 20:28



Е нали казах, че името ти е написано на главата и ти си се хвана за нея. Само един човек на снимката се е хванал за главата.
Познах ли?



Тема Re: Представяненови [re: Mиpo]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано24.09.02 20:39



Да не би да ме позна по божествената аура?


Защо ми е сила да сътворя море от илюзии,когато имам сила да създам капка реалност.


Тема Re: Представяненови [re: Kaли_нa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано24.09.02 20:51



Да ти кажа истината. Прекарвам снимката през един специален софтуер, който (поне така казваха) засичал аура. И наистина засече, че има нещо божествено в твоята аура! Значи работи тази програма . Ако искаш сертификат ...

Апропо, казаха ми, че искаш да записваш радио от РиълПлеъра? Още ли съществува това желание (знам че другите желания трябва да са отпаднали вече, но това е едно от последните)? Работя над един проект за записване и на видео даже и има изгледи да стане, но е малко сложно ...



Тема Re: Представяненови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано24.09.02 22:54



Както кажат силите.



Тема Re: Представяненови [re: Mиpo]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано24.09.02 23:40



Ако трябва да говоря като богиня-отпадна и това последно желание и вче съм извън колелото на самсара.
Ако трябва да отговоря като човек-бе, домързя ме да се занимавам.

Защо ми е сила да сътворя море от илюзии,когато имам сила да създам капка реалност.


Тема Real Playerнови [re: Kaли_нa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.09.02 20:18



Е, аз го направих.
Виж ВИДЕОто на сайта.



Тема Re: Представяненови [re: изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.09.02 20:22







Тема Я къде сте били ....всичкинови [re: Mиpo]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано25.09.02 23:57





medea


Тема МИРО с догадкси не ставанови [re: Mиpo]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано26.09.02 00:19



МИРО...
КОЙ си ти всъщност ?

С какъв ник си влизал?
И преди да изтипосаш тук тази снимка попита ли участниците -
СЪГЛАСНИ ЛИ СА?
първо нарушение на СВОБОДНИЯ избор..на личността и боравене с личните му данни без негово знание...

ОШО не учи ли как да се развиват МЕНТАЛНИТЕ ПОЗНАНИЯ ?

А това са само мислите ми , като те прочетох...но ИЗБОРА да представяш себе си е твой...и аз се опитвам да го респектирам....
Ще те чета ...даавай интересно е, но преди да ползваш ИМЕНА на тези личности , моля те попитай ги....
ИНАЧЕ може да си навлечеш големи неприятности...
ЗАТОВА давай без имена...
Накои от тях може би не беха били съгласни да се РАЗКАЗВА за тях....
КАКО ЗНАЧЕНИЕ има КОЙ е бил последовтале на това учение?...
Важното че е имало и историята му...
ЧАКАМ слездващия сериал...както чаках някога на ОРО



medea


Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: Medea_forever]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.09.02 15:29



Здравей Медея,

Питаш кой съм аз? И аз си го задавам този въпрос от много години и колкото по си го задавам толкова по-бездънен е ... Питам и никой не ми отговаря ... Никой ...

Иначе това за никовете е по-лесно. По-рано бях Миро нерегистриран. И главно пишещ в Кастанеда и отскоро в Ошо Но онзи ден взеха та ме убедиха да се регистрирам (аз съм доверчив човек и бързо стана). А преди доста месеци бях и БГ Дон Хуан ... И хората ми се кланяха като такъв (ех тогава как Калина-Селестина гледаше на мен ...). Но този БГ Дон Хуан взе, че се дематериазлизира (

). Апропо, като искаш сериали ето ти два веднага (Ако ги изчетеш, ще ти дам още по натам).





Бих се радвал да споделиш нещо в първата тема.

Не се страхувай за хората от снимката. Всеки е поканен да каже, ако иска, сам името си. И доста го направиха доброволно. А снимката вече беше публикувана. Всъщност, ако искаш мога да те сложа и теб на снимката, стига да разбира се да го желаеш и да ми я изпратиш. Нищо не е насила и всичко е доброволно. Ако някой има рекламации за присъствието на снимката мога и да го скрия ако пожелае. Но нали сме големи, пък и окултисти ..., ние не сме снимките ни/телата ни ... И най-важното, нали споделяме заедно, хубаво е да се познаваме.

За Ошо ще говорим още по-натам, че ме чакат едни неутрони. Апропо, казаха ми, че си атомен физик. Ако си завършила съответния Факултет в София, току виж се познаваме? Аз съм завършил през 1994 в катедра Атомна физика.

Чувствай се добре дошла в Ошо клуба и заповядай с твоите мнения.




Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано26.09.02 15:51



А, не се отмятай и от трето име - БГ - Дон Жуан, което ти беше дадено много естествено. Може да ти отива, знае ли се? Ти тогава нищо не казваше за Ошо, с това ли име те доведох при него или съм нацелила уклона навреме?



Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.09.02 20:15



Щом настояваш и за това име, приемам . За Ошо не говорех много в Кастанеда, защото по-принцип не би се възприело там добре и хората ще се дразнят. Пък всеки е свободен да прави каквото иска и не е нужно някой да го насилва да използва това или онова.

Не знам дали си забелязала, че някои учения са по-затворени т.е. почти не приемат други учения паралелно с местния Гуру..: Примерно Кастанедковците, Бялото Братство ... Това, естествено, не значи, че са по-лоши от другите по-отворени учения (като това на Ошо). Може да кажеш "Как?! Бялото Братство е отворено". Може да приеме малко Щайнер, малко Розенкройцери, малко Кабала и то щото Петър Дънов е говорел за тях. Иначе от Учителя по-високо нема и нема да се роди в близките 10 000 години (цитат на бяла сестра). Подобно е и положението при Кастанеда последователите. И там всичко се върти около Дон Хуан, толтеките, Кастанеда и сие и ДРУГО НЕМА! ДХ не е казал нищо за Ошо, за Петър Дънов или йогата Пешо от Младост, значи не са интересни. Та, за това не говорех много ...

Естествено, Ошо последователите не са по-напреднали от другите, но може би, защото Ошо е говорел за много учения и те са се отворили малко повече. Иначе хората са ЕДНИ И СЪЩИ и нямат етикет Ошовци, толтеки, дъновисти, ..., Миро, Изгрев ...



Тема ХУБАВО е че заемаш позата на ГУРУнови [re: Mиpo]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано26.09.02 21:41



...ГУ/ МИ /РО.


ПЪРЗАЛКАТА Е ТВОЯ...и внимавя ТУк не е валиден нито един закон от физиката...
А и на мен не ми е приятно да пишеш за мен..без да си ме попитал "МОЖЕ ЛИ?" било то слух , предположение, или истина...
АЗ СЪМ ТУК в пълен образ и съзнание......и остави ми избора да е мой
САМА да се представям
От повече от 2 г съм в клубовете - познавам 90% от клбуарите с болките и радостите им...но никога НЕ СЪМ СЕ ОСМЕЛИЛА да им отнемам правота на ЛИЧНОСТНОСТ
НЕ ми допада / в не ми импонира/ този начин на комуникация и затова позволи ми да се оттегля ... повече няма да се намесвам в подобни разговори.

medea


Тема Re: ХУБАВО е че заемаш позата на ГУРУнови [re: Medea_forever]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.09.02 14:44



Извинявай Медея, ако е била накърнена личността ти. Обещавам ти, че ако по някакъв повод ни се наложи да общуваме, ще избягвам всякакъв вид лични въпроси.

Ако те интересува защо обръщаме внимание на личността, отговора е, защото като я осветяваме (и по този начин може да я караме да се чувства малко неудобно) СЪЩЕСТВОТО, което е под нея, се чувства ПО-СВОБОДНО и ПО-НЕОБВЪРЗАНО с нея. Или накратко – обръщаме й внимание за да спрем да й обръщаме внимание. Естествено, това е доброволно и никой не е каран насила да се включва.

Представи си за момент, че имах твоето отношение към нещата. Казваш " ... от повече от 2 г съм в клубовете и познавам 90% от клубарите, но никога НЕ СЪМ СЕ ОСМЕЛИЛА да им отнемам правота на ЛИЧНОСТНОСТ". Но излиза, че днес, след тези 2 години, най-после си се осмелила, защото казваш, че заемам поза на гуру и правиш алюзии, че съм гуру. Това не е ли отнемане правото на личността? Остави на мен да се представя ... Физик (пък бил той и атомен) е нормална професия и няма нищо лошо в това. Но да наречеш някого, който пише в окултни клубове, "гуру" (и той не се е представил за такъв) си е направо ЛИЧНА ОБИДА . А аз не си бях позволил да те обиждам и няма да си ги позволя по никакъв повод.

За щастие обаче аз нямам горното отношение и можеш да ме наричаш както искаш. Бих те помолил само като предполагаем човек на точните науки, да бъдеш КОНКРЕТНА. Примерно, да кажеш: "В това твое изказване тук и в това там ти заемаш поза на гуру." Ако си конкретна, това би ми било от полза, защото така би насочила моето внимание към нещо конкретно и бих си дал сметка за него. Не ме интересува да съм гуру, но кой знае, може да си права, да съм се омотал някъде и бих бил благодарен за твоята (или на някой друг) конкретна помощ. Така, че не жали личността ми, не тя е важното за мен .

Всичко хубаво и ти прецени дали да споделиш нещо по горе-написаното.


П.П.
А за нещата от професионален план, можеш да ми пишеш на бележки, ако искаш, за да остане всичко дискретно.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано29.09.02 22:35



Stom e za sasedkata dobre No patuvam sega mnogo iz provintsiaat i nemam vreme za internet. Are po-natam. I da pusnesh nekakva tema za seksa che kade da go razkavam tova prejiviavane
Are chao



Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано30.09.02 16:09



То стана на майтап това с името. Тогава бях Оле. Най-смешното е, че пак на майтап си поисках нещо много земно от Мага след нещо много небесно. Земното се осъществи след един месец. Сега остава и другото. То е ееееееее............

Това му е хубавото, път..........



Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: изrpeв]  
Автор d8a (analisys)
Публикувано30.09.02 16:28



Ти ли си била Оле? А аз се чудех какво стана с нея.

Пожелавам ти и другото ти желание да се сбъдне, дори без маг.

Приятен ден и спорна седмица..d8a



Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: d8a]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано30.09.02 16:35



Аз и не очаквам с Маг да стане. Онова само Един го може.

Непреривната връзка с Бог бях поискала, а тя се дава от Бога, от никой друг.



Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.09.02 17:08



Aaaaaaaa, кое било Олето-Болето

Той, Мага е проявление на въпросния Бог ... и е вътре в нас ... Нали знаеш приказката за НЕВОЛЯТА Като Бог не ти дава неприривната връзка, май ще трябва да си я взещеш





Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано30.09.02 17:27



Така си е. Да, ама иска се да стигнеш до него, стъпка по стъпка. В началото връзваш, отвръзваш се. Важното е да стане здрава връзката, а за нея се искат две страни. Дава се на тоя дето може да държи здраво даденото.



Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано30.09.02 17:39



Да, ще се връзва и ще се отвърза човек ... Ще каца гълъба на рамота му и ще отлита Но да не се отчайва като го няма, а да гледа как да я оправи каруцата и да вика Неволята за помощ.

Та дажа ясно секрета на историята с Мага:
Мага = Неволята



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Авторaз-ът (Нерегистриран)
Публикувано01.10.02 09:06



ще ми кажеш ли как да се свържа с теб?интересувам се от лекции и медитации на аудио касети



Тема МИРОнови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано01.10.02 10:47



Ти спомена за учения, учители. Стигам до това, че всички учения и учители са да ни насочат, но да ни свършат работата, да ни оправят каруците, да ни вкарат в пътя - не са. Когато сме се запътили към Божественото, в един миг осъзнаваме, че с ученията стигаме донякъде, от там нататък сме сами.

Чета вчера от наши приятели за блаженството, което изживявавали. И то е нещо преходно, защото всеки е настроен на различна вибрация, стигнали сме на различни спирки по пътя си и за всеки от нас блаженство е нещо различно. Дори за мене това, което съм усещала, че е блаженство, е относително. В смисъл променя се всичко, до което си достигнал, преминава първоначалната възхита, радост, което ми говори, че не е най-висшето. Човекът свиква с всичко, дори с най-хубавото, защото то е най-хубаво за даден момент. То и не би могло тук да достигнем до най-висшето, защото не бихме го понесли с физиката си. Дава ни се само толкова, колкото можем да носим.

Та такива работи. Има да откриваме, няма край. Те това е блаженство - безкрайност, неспирност, осъзната, сливане с нея.




Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: aз-ът]  
Автор Mиpo ()
Публикувано01.10.02 13:40



Здрасти Аз . Виждаш ли една тема с удивителен знак и сайт http://brontomordor.free.fr/ ? Там е скрито съкровището .
Има и е-мейл за контакти.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Авторaз-ът (Нерегистриран)
Публикувано02.10.02 08:18



разгледах ,благодаря многобива си го съкровището



Тема Тези дни Румен ще ни разкаже за Пуна!нови [re: Mиpo]  
Автор Mиpo ()
Публикувано02.10.02 19:27



Румен, за когото говорех вече, се върна в България и тези дни ще посети Клуба ни и ще разкаже доста интересни преживявания от Пуна, както и ще сподели за протичащите в момента Ошо мероприятия в София.

Да кажа няколко думи за Румен на тези, които не го познават. От десетина години сме чудесни приятели и се запознахме точно около Ошо медитациите с Ма Навино, за които говорех. През последните 2-3 години му се събират повече от година общ престой в Ошо центъра в Пуна. Уверявам ви, че това, което може да ни разкаже за там е доста по-интересно и по-достоверно от филмчетата на Дискавъри. Познавайки се с ръководителите на медитационни групи в Пуна, Румбата кани някой от тях в България и е в основата на повечето организирани Ошо дейности в София през последните няколко години, включително и тези в момента – медитационен лагер, дихателни групи, co-dependency, Humanuniversitetski AUM, Мистична роза … Съвсем скоро ще има повече инфо за всичко това. Чак съжалявам, че не съм в България сега!



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Авторananda (Нерегистриран)
Публикувано13.10.02 19:34



MiroooooooooOOOooooooooo
kade si ve
nikav e-mail nemoga da otkriq
pishi na:
anand@abv.bg
please
trqvat mi videokaseti



Тема Ошо видеонови [re: ananda]  
Автор Mиpo ()
Публикувано13.10.02 23:14



Eхооооо, Анандааа,

Чак не мога да повярвам, че не можеш да ми намериш e-maila . Виж по-горния постинг, автора му е Миро регистриран и там го има: mirovoy@gmx.net. Пък на сайта го има също.

За Ошо видео касетите. Аз ги имам, но са ми във Франция, а там ще се върна след около два месеца. В мен в момента, както и в България, нямам видео касети. Обаче, когато се прибера при касетите мисля да ги прехвърля в цифров вид и да ги кача на сайта. Може да ги очаквате към декември-януари.

В София обаче има хора, които няколкото видео касети с Ошо. Иди по семинарите и ще ги срещнеш.

ОК?




Тема Predlojenie za vazmojnostнови [re: Mиpo]  
АвторEdin (Нерегистриран)
Публикувано24.10.02 23:49



Ti kritikuvash vsichki koito sa srestu Osho. Chudia se kak da te hvana v ugala . Predlagam kato vazmojnost na gluba da RAZGOLIM Osho i da pokajem vsichkite mu strani i dobri i loshi. Ako v klub Osho ne se napravi tova kade drygade ste go napraviat.Saglasen?



Тема Re: Predlojenie za vazmojnostнови [re: Edin]  
Автор Who_am_l_ (минаващ)
Публикувано24.10.02 23:51



Какво означава "добри и лоши страни"? А "разголване" на Ошо?



Тема Re: Тези дни Румен ще ни разкаже за Пуна!нови [re: Mиpo]  
Авторanon (Нерегистриран)
Публикувано25.10.02 00:47



Чакам.



Тема Да правим Стриптийзнови [re: Edin]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.10.02 17:29



Абре човеко, как ще разголваш Ошо като ти не си се разголил теб първо ?? Още шапката не си си свалил, а стриптийз ти се иска. Аз пък предлагам като предложение за възможностите на Клуба – всеки да прави СОБСТВЕН стриптийз! Не се отнася обаче за дрехите, това е много лесно. Трябва да си събличаме телата ... Като се почне с физическото и се върви натам ... Разбираш ли, да си съблечеш физическото тяло, не дрехите? И после емоционалното, мисловното ... И както при нормалния стриптийз, интересното е това, което остава, а не това което се съблича. Трудностите идват от това, че тези тела-дрехи са така прилепнали от потта на не-съзнателността и не е никак лесен стриптийзът. Обаче с общи усилия може и да стане нещо .

Апропо, предлагам ти на теб, Просителя, някой си, тОшо, новите, hi и прочие да се включите. Забравете за момент Ошо и кажете нещо за вас, свалете по едно палто като сте влезли в Клуба. Няма смисъл да се потите дебело облечени, атмосферата тук е достатъчно топла .

А пък за тези който искат пикантностти около живота в Пуна и около Ошо, имам изненада и тя ще бъде в скоро време на сайта. Разгеле, да не кажете, че гледаме едностранно .



Тема Re: Тези дни Румен ще ни разкаже за Пуна!нови [re: anon]  
Автор Mиpo ()
Публикувано27.10.02 22:29



Скоро




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.