Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:04 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Ошо сайт http://brontomordor.free.frнови [re: ~Пи]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 19:07



Е, та аз съм от вън . И 1/3 от хората, които влизат на сайта са отвън.
Ти с каква скорост теглиш?

Ти Пи с каква точност след запетята си?



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.09.02 11:03



:))

Поклон.

За съжаление не споделям изказаното от теб мнение - за изчерпателността и самодостатъчността на изговореното от Ошо. По причина, че изговореното не надхвърля по съдържание коментар на съществуващи преди него системи и доктрини. Човекът ги е преповторил на език достъпен и толкова. С което е добавил още едно паве към консуматорската нагласа на публиката си.


С надежда, че не накърнявам чувствата на пишещите и четящите в клуба с тия си думи...



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано19.09.02 16:21



Здравей Дрона . Радвам се, че се включваш по темата. И аз ти се покланям .

Имах си хас да накърняваш чувства на някого тук ... Това да не е манастир за девици (и монаси). Никое Учение не е самодостатъчно ... Най-малкото, защото неговата цялостност включва и присъствието на Ученика. Пък той, ако реши да не възприема и всичките учения повдигнати на квадрат пак не могат да му помогнат.

Казваш "Човекът ги е преповторил на език достъпен и толкова". Е, та да не малко. Това е важното "достъпен език". Така количеството на безсмислените коментари намалява експоненциално и човек може да се ориентира към някаква ясно обяснена практика. Пък от тук натам отговорността е на всеки.

Видях това, което си писала за поклоните в Йога клуба. Да, така е ... Хубaва практика е. Апропо, има една Ошо медитация, която се казва "Prayer" (Молитва) и там човек се кланя към час на колене ставайки проводник между небето и земята. Обаче на мен ми много хареса един поклон, който видях при Кришнарите преди доста години. Когато се появиха в София, отидох да ги видя в тяхното седалище на "Ангел Кънчев". Докато чаках да почне лекцията, в апартамента идваха редовите кришнари. И те имаха традиция като влезе някой в апартамента да отиде първо при снимката на техния Гуру и да му се поклони. И хората така правеха, идваха заставаха на колена няколко секунди със сведена глава или докосваха с главата си земята. Но това, което ме впечатли беше едно младо момче. От врата се хвърли с цялото си тяло на земята с разперени ръце и крака ... Все едно че искаше с всичките си части да докосне земята Не му пукаше, че имаше вече в апартамента външни гости за лекцията. И стоя така няколко минути все едно, че пиеше някакъв живителен сок от земята/Гурото си. Толкова беше цялостно, че чак ми се дощя да го последвам.

Ти щеше да пускаш преди време някакъв гювеч пост-Гюрджиев. Какво стана?



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано19.09.02 18:48



:)))

Е, може би моята позиция е мотивирана от нежеланието да ми сервират сдъвкана храна. Може би е по-приятно да си я избереш сам; да си я сготвиш бавно и с наслаждение да я предъвчеш. И да я споделиш във вид на дискусия с приятели и опоненти.

При мен поклонът дойде чрез един разказ на Перица от Пловдив за начина, по който се покланя Учителят му пред своите ученици. Не формално, а с огромна обич и признателност че ги има. Да избегнеш механичният момент и да вложиш себе си в поклона е голямо изпитание за мен. :)))

Исках да сваля от една библиотека книга на Гурджиев и да я пусна на желаещите, но няколко пъти пробвах и все не става. Добре, че ми напомни за да пробвам пак.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Drona]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано21.09.02 19:15



Първо не е без значение човек какво е избрал да коментира. Още по-важно е как го коментира.
Второ-това не е просто коментар, а творческо доразвиване.
А всяко ново е или добре забравено старо или...добре забравеено старо, но творчески доразвито.
Всички стари учения произлизат сигурно от Хермес-той пък е над 30 хил. год.
Така че, ако искаш да пиеш от извора, направо там. Бхагват Гита на колко хиляди години е?

Понякога съм нежна и добра...


Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Drona]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 00:28



Та защо мислиш, че Ошо е сдъвкал всичката храна? По скоро, ти е дал храна за дъвкане... Колкото искаш. Само не трябва да се спира да се дъвка, че има мнооого. Добре си дошла тук с всякаква с всякаква храна, включително и Гурджиев, когато е готов.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Kaли_нa]  
АвторMиpo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.02 00:31



Тъй, Калино моме, тъй. Пак сме на едно мнение (май става твърде много ).

Но ако вземеш САМО Хермес, колкото и да е добър, надалеч САМО с него няма да стигнеш (по-точно няма да тръгнеш). Пък САМО с Бхагавад Гита да не говорим.



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Mиpo]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано22.09.02 12:55



:))

благодаря... ;е се възползвам от позволението ти



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Kaли_нa]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано22.09.02 13:12



ето, седя и чета Ошо - "Дори не ви е позволено директно да се изповядате пред Бог - трябва да го направите чрез посредник".

И ако приемаме днес за приемлива идеята за пряк контакт с Бога в молитвите си, не виждам причина да не направим следващата крачка - да приемем че пожем да имаме пряк контакт с Истината. Да се оправдаваш с това, че истината била достъпна единствено на някакви "просветлени" същества е признак на страхливост. Вчера бях у Пепси и той подхвана темата за Ошо и ми пусна касита с негова беседа... Ошо е един добър наръчник... но недобросъвестен.

Когато бяхме в Пловдив ние изживяхме момент на истина - и се коазар че не можем нищо да разкажем за това. Защо мислиш че Ошо се е спавил по-добре от нас



Тема Re: Възможностите на Ошо клубанови [re: Drona]  
Автор Who_am_l_ (минаващ)
Публикувано22.09.02 20:57



Ами разкажете, де !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.