Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:00 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Представяненови [re: Mиpo]  
Автор Kaли_нa (съзидателка)
Публикувано24.09.02 23:40



Ако трябва да говоря като богиня-отпадна и това последно желание и вче съм извън колелото на самсара.
Ако трябва да отговоря като човек-бе, домързя ме да се занимавам.

Защо ми е сила да сътворя море от илюзии,когато имам сила да създам капка реалност.


Тема Real Playerнови [re: Kaли_нa]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.09.02 20:18



Е, аз го направих.
Виж ВИДЕОто на сайта.



Тема Re: Представяненови [re: изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано25.09.02 20:22







Тема Я къде сте били ....всичкинови [re: Mиpo]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано25.09.02 23:57





medea


Тема МИРО с догадкси не ставанови [re: Mиpo]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано26.09.02 00:19



МИРО...
КОЙ си ти всъщност ?

С какъв ник си влизал?
И преди да изтипосаш тук тази снимка попита ли участниците -
СЪГЛАСНИ ЛИ СА?
първо нарушение на СВОБОДНИЯ избор..на личността и боравене с личните му данни без негово знание...

ОШО не учи ли как да се развиват МЕНТАЛНИТЕ ПОЗНАНИЯ ?

А това са само мислите ми , като те прочетох...но ИЗБОРА да представяш себе си е твой...и аз се опитвам да го респектирам....
Ще те чета ...даавай интересно е, но преди да ползваш ИМЕНА на тези личности , моля те попитай ги....
ИНАЧЕ може да си навлечеш големи неприятности...
ЗАТОВА давай без имена...
Накои от тях може би не беха били съгласни да се РАЗКАЗВА за тях....
КАКО ЗНАЧЕНИЕ има КОЙ е бил последовтале на това учение?...
Важното че е имало и историята му...
ЧАКАМ слездващия сериал...както чаках някога на ОРО



medea


Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: Medea_forever]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.09.02 15:29



Здравей Медея,

Питаш кой съм аз? И аз си го задавам този въпрос от много години и колкото по си го задавам толкова по-бездънен е ... Питам и никой не ми отговаря ... Никой ...

Иначе това за никовете е по-лесно. По-рано бях Миро нерегистриран. И главно пишещ в Кастанеда и отскоро в Ошо Но онзи ден взеха та ме убедиха да се регистрирам (аз съм доверчив човек и бързо стана). А преди доста месеци бях и БГ Дон Хуан ... И хората ми се кланяха като такъв (ех тогава как Калина-Селестина гледаше на мен ...). Но този БГ Дон Хуан взе, че се дематериазлизира (

). Апропо, като искаш сериали ето ти два веднага (Ако ги изчетеш, ще ти дам още по натам).





Бих се радвал да споделиш нещо в първата тема.

Не се страхувай за хората от снимката. Всеки е поканен да каже, ако иска, сам името си. И доста го направиха доброволно. А снимката вече беше публикувана. Всъщност, ако искаш мога да те сложа и теб на снимката, стига да разбира се да го желаеш и да ми я изпратиш. Нищо не е насила и всичко е доброволно. Ако някой има рекламации за присъствието на снимката мога и да го скрия ако пожелае. Но нали сме големи, пък и окултисти ..., ние не сме снимките ни/телата ни ... И най-важното, нали споделяме заедно, хубаво е да се познаваме.

За Ошо ще говорим още по-натам, че ме чакат едни неутрони. Апропо, казаха ми, че си атомен физик. Ако си завършила съответния Факултет в София, току виж се познаваме? Аз съм завършил през 1994 в катедра Атомна физика.

Чувствай се добре дошла в Ошо клуба и заповядай с твоите мнения.




Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: Mиpo]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано26.09.02 15:51



А, не се отмятай и от трето име - БГ - Дон Жуан, което ти беше дадено много естествено. Може да ти отива, знае ли се? Ти тогава нищо не казваше за Ошо, с това ли име те доведох при него или съм нацелила уклона навреме?



Тема Re: МИРО с догадкси не ставанови [re: изrpeв]  
Автор Mиpo ()
Публикувано26.09.02 20:15



Щом настояваш и за това име, приемам . За Ошо не говорех много в Кастанеда, защото по-принцип не би се възприело там добре и хората ще се дразнят. Пък всеки е свободен да прави каквото иска и не е нужно някой да го насилва да използва това или онова.

Не знам дали си забелязала, че някои учения са по-затворени т.е. почти не приемат други учения паралелно с местния Гуру..: Примерно Кастанедковците, Бялото Братство ... Това, естествено, не значи, че са по-лоши от другите по-отворени учения (като това на Ошо). Може да кажеш "Как?! Бялото Братство е отворено". Може да приеме малко Щайнер, малко Розенкройцери, малко Кабала и то щото Петър Дънов е говорел за тях. Иначе от Учителя по-високо нема и нема да се роди в близките 10 000 години (цитат на бяла сестра). Подобно е и положението при Кастанеда последователите. И там всичко се върти около Дон Хуан, толтеките, Кастанеда и сие и ДРУГО НЕМА! ДХ не е казал нищо за Ошо, за Петър Дънов или йогата Пешо от Младост, значи не са интересни. Та, за това не говорех много ...

Естествено, Ошо последователите не са по-напреднали от другите, но може би, защото Ошо е говорел за много учения и те са се отворили малко повече. Иначе хората са ЕДНИ И СЪЩИ и нямат етикет Ошовци, толтеки, дъновисти, ..., Миро, Изгрев ...



Тема ХУБАВО е че заемаш позата на ГУРУнови [re: Mиpo]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано26.09.02 21:41



...ГУ/ МИ /РО.


ПЪРЗАЛКАТА Е ТВОЯ...и внимавя ТУк не е валиден нито един закон от физиката...
А и на мен не ми е приятно да пишеш за мен..без да си ме попитал "МОЖЕ ЛИ?" било то слух , предположение, или истина...
АЗ СЪМ ТУК в пълен образ и съзнание......и остави ми избора да е мой
САМА да се представям
От повече от 2 г съм в клубовете - познавам 90% от клбуарите с болките и радостите им...но никога НЕ СЪМ СЕ ОСМЕЛИЛА да им отнемам правота на ЛИЧНОСТНОСТ
НЕ ми допада / в не ми импонира/ този начин на комуникация и затова позволи ми да се оттегля ... повече няма да се намесвам в подобни разговори.

medea


Тема Re: ХУБАВО е че заемаш позата на ГУРУнови [re: Medea_forever]  
Автор Mиpo ()
Публикувано28.09.02 14:44



Извинявай Медея, ако е била накърнена личността ти. Обещавам ти, че ако по някакъв повод ни се наложи да общуваме, ще избягвам всякакъв вид лични въпроси.

Ако те интересува защо обръщаме внимание на личността, отговора е, защото като я осветяваме (и по този начин може да я караме да се чувства малко неудобно) СЪЩЕСТВОТО, което е под нея, се чувства ПО-СВОБОДНО и ПО-НЕОБВЪРЗАНО с нея. Или накратко – обръщаме й внимание за да спрем да й обръщаме внимание. Естествено, това е доброволно и никой не е каран насила да се включва.

Представи си за момент, че имах твоето отношение към нещата. Казваш " ... от повече от 2 г съм в клубовете и познавам 90% от клубарите, но никога НЕ СЪМ СЕ ОСМЕЛИЛА да им отнемам правота на ЛИЧНОСТНОСТ". Но излиза, че днес, след тези 2 години, най-после си се осмелила, защото казваш, че заемам поза на гуру и правиш алюзии, че съм гуру. Това не е ли отнемане правото на личността? Остави на мен да се представя ... Физик (пък бил той и атомен) е нормална професия и няма нищо лошо в това. Но да наречеш някого, който пише в окултни клубове, "гуру" (и той не се е представил за такъв) си е направо ЛИЧНА ОБИДА . А аз не си бях позволил да те обиждам и няма да си ги позволя по никакъв повод.

За щастие обаче аз нямам горното отношение и можеш да ме наричаш както искаш. Бих те помолил само като предполагаем човек на точните науки, да бъдеш КОНКРЕТНА. Примерно, да кажеш: "В това твое изказване тук и в това там ти заемаш поза на гуру." Ако си конкретна, това би ми било от полза, защото така би насочила моето внимание към нещо конкретно и бих си дал сметка за него. Не ме интересува да съм гуру, но кой знае, може да си права, да съм се омотал някъде и бих бил благодарен за твоята (или на някой друг) конкретна помощ. Така, че не жали личността ми, не тя е важното за мен .

Всичко хубаво и ти прецени дали да споделиш нещо по горе-написаното.


П.П.
А за нещата от професионален план, можеш да ми пишеш на бележки, ако искаш, за да остане всичко дискретно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.