Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ошо за КК  
Автор Kaли_ (разрушителка)
Публикувано05.09.02 17:00



Въпрос: Просветлен учител ли е гуруто на КК-Дон Хуан?

Отговор:
Ако съществува човек като дон Хуан, той трябва да е просветлен, трябва да е като Буда или Лао Дзъ-но човек като дон Хуан не съществува. Книгите на КК са в 99% фантастика-красива, хубава, но фантастика. Както съществува научна фантастика, така съществува и духовна фантастика. Съществува третостепенна духовна фантастика и първокачествена духовна фантастика; ако желаеш третостепенна духовна фантастика-чети Лобсанг Рампа, ако искаш първокачествена-тогава чети КК.
Ала аз казвам 99%. В него има 1% истина, скрита тук-там; ще трябва да я откриеш. Да се чете КК си струва, защото в него има 1% истина. Ще трябва да го четеш много внимателно, но не му вярвай сляпо, защото той е 99% фантастика.
Той може да ти помогне да се развиеш, може да създаде у теб желание да се развиваш. Но може и да спъне твоето развитие, ако го приемеш буквално.
Този мъж Карлос е наистина много интелигентен, много способен. Много рядко се среща такава интелигентност-защото е много лесно да напишеш научна фантастика, но да се напише духовна фантастика е много, много трудно; човек се нуждае от много артистичен и изпълнен с въображение ум.
Върху този 1% истина той е успял да издигне голяма постройка; върху тази йота истина е изградил красив дворец-приказка. Но този процент истина съществува, иначе това нямаше да е възможно.
Карлос се е срещнал с някой, който е бил по-висш, който е знаел известни тайни. И КК е бил способен да създаде фантазия около тях, направил е едно пътешествие, което само по себе си е един добър експеримент.
Всъщност аз обичам този мъж. И, ако той не се е срещал с никого, ако това е 100% негова измислица, тогава самият КК е необикновен човек. Ако не е срещал никого, той трябва да притежава този 1% от реалността в себе си.
Затова чети, защото ще трябва да четеш. Всяка епоха има своите романи и фантастики и ти не можеш да избягаш от КК. Но помни, че само 1% е истината и ти ще трябва да я откриеш.
Ако не помниш това, ще се превърнеш в жертва на измислицата. И си мисля, че много американци са се втурнали в Мексико, за да търсят Дон Хуан. Глупаво!

Дао-трите съкровища, том І

Няма път, има посока, която не изпускаш...даже и да вървиш обратно на нея


Тема Re: Ошо за ККнови [re: Kaли_]  
Авторбeзпoмoщнa (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 17:10



Пак ли бе?[разплакано]

.......
.......
.......
........
Боже Боже, да изхаби толкоз енергия да слага етикети.

Пък фантазьора Карлос не го е направил това, този енергиен свидливец



Тема Re: Ошо за ККнови [re: бeзпoмoщнa]  
Автор Kaли_ (разрушителка)
Публикувано05.09.02 18:12



Шоки го пожела, бе!
А ти стига рева. Докато се влачиш с КК-все ще ревеш, ми ние галоши трябва да си купуваме, бе, сълзите ти да газим...

Няма път, има посока, която не изпускаш...даже и да вървиш обратно на нея


Тема Re: Ошо за ККнови [re: Kaли_]  
АвторShiva (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 20:03



Ех, Кали, страхотна тема, трябваше да я пуснеш в Кастанеда, тогава да видиш какво щеше да стане!р
Ма нищо, те прескачат и насам! Т.е. ние прескачаме и тук, защото аз много не съм по Ошо (май-май хич не съм). Та затуй така се зачудих на това изказване... Имам предвид, че той (О.) доста добре е схванал за какво става дума. Тц, тц, браво! Хайде, да прескочим факта, че му отпуска 1 % истина - тук може би си казва думата и известна себевманиаченост - истината всъщност е повече от 1 %. Смятам обаче, че ДХ е наговорил доста смешки на Карлос, пък той ги е приел като чиста монета, това едно на ръка. Второ, книгите бъкат от неща, които очевидно са казани-недоказани-недоизказани, така че човек доста трябва да внимава да не се подхлъзне наляво или надясно или въобще нанякъде. Като понапреднеш малко, започваш да схващаш, че има много неща, които не са СЪВСЕМ така - но то точно в това е смисълът. Има едни такива бариери (я виж "Учението на ДХ", където всичко е такава фантасмагория - ДХ не е спрял да бъзка КК, а той му е повярвал и за всичко) - та като преминеш едни явни бариери, се появяват едни по-замаскирани... после още по-замаскирани... но пък човек укрепва постепенно. То това е била и целта - я си представи, че всичко беше написано едно към едно и всички можеха да го следват - няма такава игра - всеки от нас е различен, повечето нямат енергия и не са "избрани" от силата - т.е., силата така или иначе си подбира кохортите воини. Ако издържат, продължават, ако не - чао, амиго, не си за тук. И книгите са тези "почуквания" на духа. После и тоналът, и нагуалът започват да ти дават знаци и да напомнят за себе си.
Така че - да - съгласен съм с Ошо, нищо че е поукрасил нещата. Но ги е разбрал правилно, въпреки че ги е разтълкувал погрешно.
Воинът вярва, не вярвайки. Винаги го помни.
И има още сума ти такива незабележими почти напътствия, които са скрити като роса в трева. [smeq se
Важното е много да не ти пука, но да си безупречна и т.н, да си упражняваш воинските умения и т.н, без много да се вързваш от една страна, а от друга да се държиш като че ли си убедена, че нещо ще се случи...
За съжаление виждаме само бариерите, които вече са зад нас!
Поздрави!



Тема Re: Ошо за ККнови [re: Shiva]  
Автор Kaли_ (разрушителка)
Публикувано05.09.02 20:20



Много си писал, ма и много си казал...
В Кастанеда съм го пускала преди време. Сега реших да видя тук как ще се посрещне...
Съгласна съм с теб в общи линии, само едно не разбрах-как така Ошо ги е разбрал правилно, въпреки че ги е разтълкувал погрешно.
?

Няма път, има посока, която не изпускаш...даже и да вървиш обратно на нея


Тема Re: Ошо за ККнови [re: Kaли_]  
АвторShiva (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 21:17




Ошо е разбрал, че има една смесица от истина и "духовна фантастика", но не го е разтълкувал като търсен ефект, какъвто е всъщност. Пак да кажа, че книгите, освен че определено помагат сами по себе си за преместване на събирателната точка (т.е., служат и като учител), но и изпълняват ролята на своеобразен проводник на духа, който подбира учениците точно според традицията и дори според правилото. Те целенасочено са написани съвсем прикривачески - човек непрекъснато трябва да следи и тях и себе си, та да може да проникне навътре. Може би и самият КК не си е давал сметка за всичко, към което го е тласкал ДХ. Той издава една книга, хвали се на ДХ, а нагуалът му казва, че в Мексико използват книгите за тоалетна хартия. Искам да кажа, че на нас ни е по-лесно да проследим отстрани етапите, докато той не е могъл дори да разбере какво точно е написал и защо. Аз се надявам точно на тези късчета, на този 1 % (абе повече е, ма нейсе)
Та тъй...



Тема Re: Ошо за ККнови [re: Shiva]  
Автор Kaли_ (разрушителка)
Публикувано06.09.02 21:22



А ти защо реши, че Ошо не е прикривач?
И че ти си изтълкувал точно какъв ефект е целял Ошо с тия си думи?


Няма път, има посока, която не изпускаш...даже и да вървиш обратно на нея


Тема Re: това драскачите нанови [re: Kaли_]  
Автор Бeлия вятъp (игрив)
Публикувано06.09.02 21:51



духовна литература са голяма мафийка - само си хвърлят камъни в градинките :)))


както казал бай ганьо "и единият и другият е маскара" :)))))))



Тема Re: аманови [re: Бeлия вятъp]  
Автор Бeлия вятъp (игрив)
Публикувано06.09.02 22:01



келепир има в тая работа сестро!! :))))))))


давай да пишем окултна книга и да прибираме паричките на застаряващите домакини, на които вече им писна от либовни романи и искат нещо по така...



Тема Re: аманови [re: Бeлия вятъp]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано07.09.02 13:08



Точно така!

Най-после някой да го каже - за келепира, де!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.