Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 06.06.24 
Религия и мистика
   >> Ошо
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ошо ... защонови  
АвторAnakin (Нерегистриран)
Публикувано02.09.02 16:43



Здравейте Приятели,
Много харесвам книгите на Ошо, но няма да забравя едно предаване по Discovery. Без значение е на каква тема е било. В края на дните си Ошо беше един безпомощен старец... Чел съм всички книги на Кастанеда и знам,че един магьосник не напуска така този свят.
Вие как мислите?



Тема :)))нови [re: Anakin]  
Авторoshist (Нерегистриран)
Публикувано02.09.02 17:31



i az sym gledal predawania i statii za kastaneda w koito i toi w kraia na dnite si e edin bezpomosten starec...




Тема Re: :)))нови [re: oshist]  
Автор akonitin (Ateos magnus)
Публикувано02.09.02 20:58



Хм, а в Етиопия някои хора умират като жичнени деца в началото на дните си. Що за въпроси и що за празнословия. Ами нали нямаше да станат магьосници, ако бяха умрели в началото на дните си. Аз познавах един магьосник със заровете и той свърши в началото на кариерата си. стана ми тъжно сега като се сещам.
А Ошо прилича на арабски фундаментлист или на аятойлах Хомейни. Дали не са една и съща личност (да последвам общата логика на разговора ви). А дали аятойлаха е страдал от хемороиди, въпреки своята извисена до аллах същност? Въпроси, въпроси...кога ли ще успеем да намерим отговора им и дали количествените натрупвания в поставяните въпроси, ще доведат някога до качествената им промяна...

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!


Тема Re: :))) [re: akonitin]  
Авторoshist (Нерегистриран)
Публикувано02.09.02 23:21



не знам дали се правиш че не разбираш или наистина не разбираш - човека няма предвид че един магоьсник не остарява, а че той би трябвало да е един жилав и енергичен старец, какъвто е бил Дон Хуан(въпреки че аз въобще не вярвам в съществуването на тази личност). също така Ошо много сериозно би се посмял ако чуеше нкой да го определя като магьосник... но както и да е.

А Ошо прилича на арабски фундаментлист или на аятойлах Хомейни
за външна или духовна прилика говорим тука?

П.С. мерси, че и ти се вклучи в нашето празнословие... чесно казано мисля че човека които попита този въпрос се нуждае повече от празнословня ми отговор от колкото от филосфските ти разсъждениа върху него... защото и аз съм бил на негово място и си спомням колко бях "потресен" когато разбрах че КК не е нищо повече от - както казва Ошо - "Красива духовна фантастика"...



Тема Re: :)))нови [re: oshist]  
АвторAnakin (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 08:43



Когато написах това имах в предвид Силвио Мануел, Дон Хуан,Хенаро и т.н. ,а за магьосник : човек на знанието. Мисля,че няма по-голямо предизвикателство от това да напуснеш този свят, като изгориш от огъня от вътре.



Тема Re: :)))нови [re: Anakin]  
АвторKokoлинo (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 09:03



И защо намеси Ошо в тая работа?



Тема Re: :)))нови [re: Anakin]  
Авторoshist (Нерегистриран)
Публикувано03.09.02 11:46



w takyw sluchai ne wizdam kakyw e problema da napushesh toia swiat kato starec i chovek na znanieto - wseki ostariawa... nesto ne moga da razbera kakwo wsysnost pitash...



Тема Re: Кастанеда...нови [re: oshist]  
Автор Бeлия вятъp (игрив)
Публикувано03.09.02 22:42



аз пък не бях потресен, когато научих за Кастанеда.

"за външна или духовна прилика говорим тука?" - със сигурност духовността се отразява на външността повече отколкото външносттна на духовността.

намирам едно общо нещо между повечето почитатели на кастанеда, ошо, дънов. и то е че непрекъснато цитатничат и говорят от името на "учителя" си. "Ошо би казал/направил еди какво си", "Ошо е писал еди какво си" "Дънов е писал.... Учителят е казал....". В това отношение Кастанеда поне е новатор, че прехвърля всичко на гърба на дон Хуан, а както ти отбеляза Хуан е измислена личност. "Последователите" на кастанеда са в недоумения дали да цитират КК или дон Хуан, което объкрване напълно се вписва в идеологията на "прикриването" описана в книгите му :)))


Кастанеда е с една стъпка по напред от Ошо, затова Ошо взаимства от Кастанеда, а не обратното :))

Що се отнася до смъртта - умрял е от рак на белите дробове доколкото знам. Що се отнася до "църквата" на КК, глупостите с тенсегрията, десетките книжки на класен, мласен, ксендзюк и прочее печалбари, скъпите семинари... - всичко това е нормално, всички учители са завършвали така.

Основното е, че и двамата са просто стъпки по пътя /по който и да е път/. и при това начални стъпки.



Тема Re: Кастанеда...нови [re: Бeлия вятъp]  
АвторAnakin (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 08:01



Не си прав за тенсегрети, Класен, Ксендзюк и приятели и пр. Това са интелектуалщини. Достатъчно е да "видиш" и да разбереш, че тенсегрити наистина работи. Правя упражненията две години и малко повече всеки ден по два пъти. Необходимо е просто малко да се поработи...



Тема Re: Кастанеда...нови [re: Anakin]  
Авторпитaщ (Нерегистриран)
Публикувано04.09.02 08:55



кои серии? всички ли?
отнемат ли много време?
от касети ли ги учи, или от книгата




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.